dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A jak ktos ma cieply dom i nie potrzebuje T-CAPa?

    To nie kupuje. Ale jak taki t-cap może pracować przy mrozach 8 godz. na dobę a przy wyższych temp. 4 godz./dobę na minimalnych obrotach to chyba lepiej dla jej trwałości, nie wiem ale tak przypuszczam.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A jakie to minimalne obroty i moc oddana vs ta 3kW PC?
    Jaki jest minimalny pobor mocy w obydwu przypadkach?

    Moze taniej wyjdzie Chinczyk za 5000:- i bufor do grzania w II taryfie....
    I dlaczego T-CAP?
    Ta 3kW jest do b. cieplych i do nie duzych domow.
    Czy nowy dom powinnien potrzebowac 9kW przy -15*?

    Tyle nawet nasz stary przy -20* nie chce....
    Tak jak pisałem - te 3kW (ona ma 3,2kW nominalnie) przy -15 też zapewne wystarczy skoro przy -20 zapotrzebowanie wynosi ok. 4kW.
    Ale przy -15 będzie wówczas pracować na max modulacji przez 24 godz/dobę.
    9kW t-cap będzie już pracować 8 godzin na pełnej modulacji np w II taryfie lub dłużej na pół gwizdka. Nie musi być t-cap - zwykłe 9kW trójfazowe mają zbliżone parametry - 8,2kW dla -15.

    Grzanie CWU na 3kW będzie dłuższe niż na t-capie, który ma >12,5kW w wysokich temp.

    No i różnica w cenie - skoro 3kW kosztuje 13kzł a za 9kW dostałem wycenę 16kzl + montaż więc dopłacając 25% masz pompę o 300% wydajności, która nieżyłowana zapewne pożyje dłużej.
    A i sąsiada można podłączyć przy okazji i inwestycja taniej wyjdzie

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A jakie to minimalne obroty i moc oddana vs ta 3kW PC?
    Jaki jest minimalny pobor mocy w obydwu przypadkach?

    Moze taniej wyjdzie Chinczyk za 5000:- i bufor do grzania w II taryfie....
    I dlaczego T-CAP?
    Ta 3kW jest do b. cieplych i do nie duzych domow.
    Czy nowy dom powinnien potrzebowac 9kW przy -15*?

    Tyle nawet nasz stary przy -20* nie chce....
    Jaki jest minimalny pobor mocy w obydwu przypadkach? Przecież przy inwerterach to pytanie jest głupotą???? Tak przekonujesz wszystkich namawiając na PC. Na moje pytania o minimalny pobór prądu przez kompresor PC nigdy nie doczekały się odpowiedzi. Raz odpowiedział Arturo, by natychmiast podważyć własną uczciwą odpowiedz.

  4. #124
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Jaki jest minimalny pobor mocy w obydwu przypadkach? Przecież przy inwerterach to pytanie jest głupotą???? Tak przekonujesz wszystkich namawiając na PC. Na moje pytania o minimalny pobór prądu przez kompresor PC nigdy nie doczekały się odpowiedzi. Raz odpowiedział Arturo, by natychmiast podważyć własną uczciwą odpowiedz.
    Ileż razy mam wstawiać tabelę wydajności ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cwu.JPG
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	281255
    Pomór prądu odczytuje się z tabel PM i jak widać minimalny pobór przy pompie 9kW jest przy 25st.C gdzie wynosi 1,54kWh przy oddawanej mocy 13,6kW.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ileż razy mam wstawiać tabelę wydajności ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cwu.JPG
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	281255
    Pomór prądu odczytuje się z tabel PM i jak widać minimalny pobór przy pompie 9kW jest przy 25st.C gdzie wynosi 1,54kWh przy oddawanej mocy 13,6kW.
    Arturo72 popraw wentylacje w garażu na grawitacyjną.

  6. #126

    Domyślnie

    Zdecydowałem, że zostanę przy paliwie stałym i wybiorę 1 z 3 poniższych opcji:
    -prosty kocioł + bufor
    -ekogroszek z podajnikiem 7kW
    -pellet 10kW
    przy czym najbardziej mnie interesuje pellet do którego z początku nie byłem przekonany.
    O ile praktycznie nie ma kotłów na ekogroszek o tak małej mocy to na pellety jest większy wybór.
    Sam kocioł ma porównywalną cenę (niby są droższe ale co chwile są promocje, obniżki itp. - można upolować coś w cenie kotła z podajnikiem na ekogroszek), samo opalanie pelletem wyjdzie trochę drożej ale przy tak małym ogólnym zapotrzebowaniem na kW nie powinna to być drastyczna różnica - przynajmniej taką mam nadzieję
    Na pewno jest czystszy i wygodniejszy, kwestia popiołu przy opalaniu węglem, a pelletem - pellet wygrywa no i to co mi się najbardzie spodobało - automatyczne wygaszanie i rozpalanie.
    Czy macie może jakieś godne polecenia kotły na pellet i rozwiązania instalacji CO + CWU przy takim kotle (na pewno będę miał grzejniki w sypialniach i salonie, co do kuchni, łazienki i przedsionka zastanawiam się nad podłogówką wodną lub elektrycznymi matami grzewczymi)?
    Mi na przykład wpadł w oko Mini Bio 10kW Kostrzewy (akurat znalazłem go w jakiejś promocji poniżej 7k PLN), ale jak już nadmieniłem jest całkiem spory wybór kotłów o mniejszych mocach zasilanych tylko pelletem, to jest tylko jeden z kilku które wydały mi się ciekawe.
    Ostatnio edytowane przez gnsl ; 29-09-2014 o 13:17

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony