dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dom prefabrykowany - koszt całkowity

    Cześć,

    Przykładam się do kredytu na dom z działką, chciałbym mniej więcej poznać całkowity koszt takiej procedury: od pozytywnej decyzji kredytowej czyli:

    Koszt zaczynając od uzyskania wszelkich pozwoleń mając działkę budowlaną, przez projekt, ewentualne wyrównanie terenu , fundament, koszt postawienia domu przez firmę z prefabrykantów pod klucz. Dom ok. 100m2 parterowy działka ok 750m2. Media podłączone, oprócz szamba to też mnie ciekawi jaki jest koszt szamba, dodatkowo chciałbym pompę ciepła oraz solary na dach do podgrzewania wody. Jeżeli ktoś z was może mi powiedzieć czy zmieszczę się w 250 tyś. to proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Za mało danych podajesz. Wycena domu, nawet jeśli masz dokładny projekt od architekta to koszmar, nawet nie wiesz jak niski poziom profesjonalizmu w kontakcie z klientem mają firmy budowlane A jeśli projektu nie masz, tylko ogólne założenia to nawet przy dobrych chęciach nie da się tego oszacować, bo tam jest bardzo dużo niuansów. Ja, mając gotowy projekt dostawałem takie wyceny, które wśród różnych wykonawców miały różnice stu tysięcy złotych w cenach, albo poważne nieścisłości jak wyliczenia oparte na zupełnie innym ociepleniu ścian czy nawet systemie ogrzewania (!) niż na projekcie. Cyrk.
    A tak na oko, szczególnie jeśli chcesz wziąć kredyt, to będzie ci trudno wyliczyć. Bo firma ci zrobi wycenę, ty sobie zaciągniesz kredyt a potem ci powiedzą "A to Pan chciał wycenę z materiałami???". I to nie żart, miałem taką sytuację
    Znacznie lepiej byłoby gdybyś chciał wybudować z konkretną firmą robiącą modułowe domki hurtem według własnego katalogu. Wtedy oni będą wiedzieć ile to faktycznie kosztuje, bo wybudowali dany model domu już kilkanaście razy. Jeśli są uczciwi i podają w katalogu faktyczną cenę to pozostaje zastanowić się nad kosztami działki i wszystkiego co z tym związane. Ale jak mówisz, że media podłączone to wnioskuję że pewnie działkę masz, lub masz konkretną na oku. Koszt szamba - ja zdecydowałem się na przydomową oczyszczalnie i koszt wkopania tego to chyba 1500zł, nie pamiętam bo to razem z wodą zostało wycenione a nie mam tego pod ręką. Ale to nie są jakieś bardzo kosztowne rzeczy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź, rozmawiałem wstępnie konkretnie z firmą http://domyprefabrykowane.com Facet zaproponował fundament i wykończenie pod klucz z pompą ciepła co do działki to jej nie mam ale chciałbym zamknąć wszystko w 400tyś (działka i dom z prefabrykantów). Po spotkaniu z doradcą i obliczeniu będę dzwonił do tej firmy raz jeszcze i ustalał jak najrealniejsze kwoty i umowy. Mogą zrobić wszystko tak stwierdził tylko muszę doliczyć noclegi dla ekipy. Dam znać co ustaliłem, a tak poza tym czy działkę o niewielkim nachyleniu i niezalesioną należy wyrównać przed fundamentem czy fundament może zniwelować niewielki kąt nachylenia ?

    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugija Zobacz post
    Dzięki za szybką odpowiedź, rozmawiałem wstępnie konkretnie z firmą http://domyprefabrykowane.com Facet zaproponował fundament i wykończenie pod klucz z pompą ciepła co do działki to jej nie mam ale chciałbym zamknąć wszystko w 400tyś (działka i dom z prefabrykantów). Po spotkaniu z doradcą i obliczeniu będę dzwonił do tej firmy raz jeszcze i ustalał jak najrealniejsze kwoty i umowy. Mogą zrobić wszystko tak stwierdził tylko muszę doliczyć noclegi dla ekipy. Dam znać co ustaliłem, a tak poza tym czy działkę o niewielkim nachyleniu i niezalesioną należy wyrównać przed fundamentem czy fundament może zniwelować niewielki kąt nachylenia ?

    Pozdrawiam
    Jeżeli mogę dodać,to najpierw sprawdź czy na działce możesz wybudować dom,jaki sobie wybrałaś,jeśli zdecydujesz się na firmę wykonawczą to nie podpisuj umowy przed uzyskaniem PnB,lub niech ta firma załatwia papierologię-czasem to trwa-podpiszesz umowę kupisz projekt a nie będzie możliwe otrzymanie pozwolenia w określonym czasie,na wybrany dom.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przykładam się do kredytu na dom z działką, chciałbym mniej więcej poznać całkowity koszt takiej procedury: od pozytywnej decyzji kredytowej czyli:
    dom na kredyt powinien być max tani w ekspoatacji.
    Nie wiem gdzie chcesz mieszkać, bo to będzie też wielka różnica np Bieszczady, a Warszawa inne koszty robocizny, działki itp

    Media podłączone, oprócz szamba to też mnie ciekawi jaki jest koszt szamba
    tylko przydomowa oczyszczalnia ścieku .. popularnie zwana pośką .. (przydomowa oczyszczalnia ścieków) jak Ci zrobią kanalizację to jeszcze będziesz buli za przyłączenie i rachunki za wodę)

    Dom na kredyt musi być bardzo tani w utrzymaniu, tu nie obejdzie się bez dobrej izolacji, bez 20-30cm w około i na płycie fundamentowej nawet nie ma się co ruszać.

    Koszt szamba - ja zdecydowałem się na przydomową oczyszczalnie i koszt wkopania tego to chyba 1500zł
    prawdziwa posika kosztuje od 10 kzł i więcej ... ale się opłaca.
    Sam choć za 2 lata będzie kanalizacja to pośkę chcę, ponieważ później
    http://www.cena-wody.pl/ przy takich cenach wypada ścieki strzykawką dawkować .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony