dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 511 z 613
Pokaż wyniki od 10.201 do 10.220 z 12250
  1. #10201
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychud1 Zobacz post
    Cześć,
    potrzebuje porady w sprawie projektu kuchni. Mam do urządzenia malutki aneks kuchenny - 185x227cm, jak na załączonym rzucie:
    Załącznik 288029
    Ja wymyśliłem coś takiego:
    Załącznik 288031Załącznik 288032Załącznik 288033Załącznik 288034
    Pod oknem blat roboczy o głębokości 40m. Pod blatem grzejnik, więc szafki odpadają. Trochę się boje tej odległości między zmywarką a piekarnikiem w słupku - zostaje jakieś 60cm. Co o tym sądzicie, może macie jakieś inne wizje dla tak małej kuchni?
    U Ciebie wchodzi w grę tylko układ w kształcie L. Na układ w dwóch rzędach masz za mało miejsca.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #10202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim, mam do Was prośbę a mianowicie proszę o jakąś dobrą radę w umeblowaniu kuchni i umieszczeniu mebli. Bardzo napaliłem się na kuchnie ze sklepu IKEA, ale będę jednał korzystał z usługi stolarza chociażby ze względu na cenę. Jestem kawalerem, bardzo zależy mi na stoliku z hokerami zamiast klasycznego stołu przy którym bym mógł jeść chociażby ze względu na ilość zaoszczędzonego miejsca. Czy nie uważacie że ściana przy drzwiach wejściowych jest zbyt mała?, może by ją przedłużyć?. Dzięki wielkie za pomoc!.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	213_mieszkanie_zdjecie.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	288200Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20143_conk05a_01_PE388430.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	288201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140412_114253.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	288202Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140412_114301.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	288203

  3. #10203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    a ze tak spytam z ciekawości - u stolarza wychodzi taniej niż w ikei?

    Sam stoję przed wyborem mebli. Firmy robiące kuchnie na wymiar podali dość wysokie ceny.
    Biorę pod uwagę Ikeę, muszę obliczyć czy tam będzie taniej.

  4. #10204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro09 Zobacz post
    a ze tak spytam z ciekawości - u stolarza wychodzi taniej niż w ikei?

    Sam stoję przed wyborem mebli. Firmy robiące kuchnie na wymiar podali dość wysokie ceny.
    Biorę pod uwagę Ikeę, muszę obliczyć czy tam będzie taniej.
    Stolarz u którego będę zamawiał usługę twierdzi że wychodzi taniej, będę miał dokładniejsze dane w nadchodzącym tygodniu to na pewno się podzielę. Moim zdaniem IKEA wcale nie ma tanich kuchni.

  5. #10205

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Kjuik, a po co tyle wąskich szafek na dole?
    Docelowo, nie chciałam tak robić, ale nie za bardzo widziałam wyjście. Problem powstaje przy słupku z mikrofalą i piekarnikiem bo boje się o otwieranie w tym kącie. Blatu mało - wiem i boleje, rozwiązanie jakie chodzi mi po głowie to wyspa z samym blatem. Mój projekt mało odzwierciedla wnętrze. Jest to aneks w salonie. Do tego pomieszczenia będą około 260 cm wysokości. Dokładniejsze wymiary :



    O tym słupku myślałam, żeby zakończyć jakoś całość a i schować w nim coś można. Lubie mieć wszystko pochowane po szafkach

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Kjuik - wywal to cargo przy drzwiach balkonowych i rozsuń zlew i płytę. I jak się da szafki górne powieś w jednej linii, bez wcięcia. Na mojej wizualce szafki przykładowe bo nie wiem jakie wymiary ma komin i jaka jest długość ściany od komina do drzwi balkonowych. Ja tam wstawiłam ciąg szafek długi na 280cm- zlew 80, zmywarka 60, szuflady 40+60(płyta)+40, ale jak koniecznie chcesz zmywarkę 45cm to szuflady między nią a płytą moga być szersze(60cm).
    Załącznik 288186
    Fajna koncepcja. Zmywarka tylko 45, bo z doświadczenia wiem że u mnie 60 nie ma sensu robić

    Jedynym problemem jest szerokość prawej ściany. Lodówka i słupek z mikrofalalówką i piekarnikiem nie wejdzie idealnie.... Kombinujemy ją poszerzyć, lub trzeba będzie zmienić koncepcje, a zależy mi na takim ustawieniu... ;(
    Ostatnio edytowane przez kjuik ; 09-11-2014 o 17:18

  6. #10206

    Domyślnie

    Czy ktoś poleci jakiś bezpłatny, w miarę prosty w obsłudze program do tworzenia wizualizacji projektu kuchni? Pozdrawiam

  7. #10207

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagrywka6 Zobacz post
    Czy ktoś poleci jakiś bezpłatny, w miarę prosty w obsłudze program do tworzenia wizualizacji projektu kuchni? Pozdrawiam
    Ja próbowałam na stronie Ikei w ich plannerze i w Sweet Home 3D, ale zachwycona efektami nie jestem. Nad tym jednak trzeba trochę posiedzieć.

  8. #10208

    Domyślnie

    Proszę o opinię co do rozkładu w kuchni.
    - kuchenka przy kominie,
    - na środku mała wyspa z szafkami,
    - szafki i blat pod oknem (tam gdzie nie ma zlewu) zwężony do 45 cm. Dolne szafki na szerokość górnych.
    link do projektu "dom przy Cyprysowej 14 lustro":
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...14.html#lustro
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08959.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	288469   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	288470  

  9. #10209

    Domyślnie

    Pinokio, a po co Ci te krzesła pod oknem jak zaraz obok masz stół?!? I absolutnie bym blatu nie zwężała, bo po co skoro jest przestrzeń na normalny, głęboki, wygodny blat? Wyspę bym sobie w tym układzie zupełnie darowała...

  10. #10210

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Pinokio, a po co Ci te krzesła pod oknem jak zaraz obok masz stół?!? I absolutnie bym blatu nie zwężała, bo po co skoro jest przestrzeń na normalny, głęboki, wygodny blat? Wyspę bym sobie w tym układzie zupełnie darowała...
    Dzięki za odpowiedź
    Mi bardzo podoba się wyspa na środku. To po pobycie w Stanach, tam wszyscy mają wyspę. Poza tym jak zapraszasz ludzi na imprezę lub obiad to właśnie na tej wyspie robisz taki szwedzki stół. Każdy nakłada sobie co chce i siada z tym do stołu. Tak właśnie przyjmuje się gości w USA Tak też z tego nie chcę zrezygnować. ... no chyba, że mnie przekonacie ale jestem dość uparta
    A jak wyspa na środku to blat musi być węższy, bo będzie za mało miejsc. Te krzesła to po to żeby dzieci mogły szybko śniadanie zjeść ale faktycznie może z nich zrezygnuję.
    Widziałaś może oryginalny układ w kuchni z projektu, bo może jeszcze zupełnie inny układ mógłby być? Tylko z wyspą....to moje marzenie

  11. #10211

    Domyślnie

    jeszcze obrazek mniej więcej co mi się podoba:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kitchen.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	288473  

  12. #10212

    Domyślnie

    Pinokio, nie wiem jakie są wymiary Twojej kuchni, ale na tym rzucie co wkleiłaś ta wyspa wygląda na upchniętą - jakie są odległości od niej do sąsiadujących blatów?

  13. #10213

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Pinokio, nie wiem jakie są wymiary Twojej kuchni, ale na tym rzucie co wkleiłaś ta wyspa wygląda na upchniętą - jakie są odległości od niej do sąsiadujących blatów?
    wyspa ma 70 cm/ 110 cm. Odległość wyspy do blatu (tego węższego) 70 cm, do blatu ze zlewem 85 cm. Te wymiary można trochę pozmieniać.

  14. #10214

    Domyślnie

    Cytat Napisał pinokio_a Zobacz post
    wyspa ma 70 cm/ 110 cm. Odległość wyspy do blatu (tego węższego) 70 cm, do blatu ze zlewem 85 cm. Te wymiary można trochę pozmieniać.
    To jest stanowczo za mało! Minimum powinno być 90 a najlepiej tak ze 110-120 cm...

  15. #10215

    Domyślnie

    oj
    Mogę zmniejszyć wyspę do 70cm/100cm i przesunąć tak żeby było do obu blatów po 85cm. Zaznaczam, że to tylko blat roboczy bez płyty. Szafki pod wyspą będą otwierane od strony kuchenki (jakby w stronę jadalni i salonu). Może jednak będzie się dało? Może jeszcze ktoś inny się wypowie?

  16. #10216

    Domyślnie Kuchnia otwarta na salon-dwa okna- czy ja ją urządzę???

    Bardzo proszę o pomoc w wizualizacji kuchni. W załączeniu projekt parteru oraz szkic kuchni:

    Wprowadziłam się mając stare meble, lodówkę dałam do spiżarki i myślałam, że tak będzie dobrze z lodówką, gdyż koleżanka "tak ma" . Jednak wolałabym mieć lodówkę w kuchni. Denerwują mnie ciągle otwarte drzwi do spiżarki i to, że jednak tam się kurzy. Nie chciałabym zagracić kuchni, wszak mam spiżarkę ok 2,5m2. Nie wiem na którą ścianę dać lodówkę. Mam dwie propozycje:
    1)na ścianę sąsiadującą ze spiżarką, ściana ma 220cm -tylko bok kuchni będzie widoczny z salonu
    2)na wprost po prawej stronie płyty indukcyjnej , piekarnik byłby wówczas po płytą indukcyjną ale nie mam miejsca na mikrofalę a nie chciałabym aby stała na meblach

    Jaki macie pomysł na moją nieustawną kuchnię? Kuchnia ma być nowoczesna, kolory: białe, beże , brązy


    Z góry dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	288579   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141111235.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	288610  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 11-11-2014 o 22:01 Powód: zdjęcie
    BEWA

  17. #10217
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    pinokio_a, nie sądzisz, że płyta kuchenna tak daleko od reszty kuchennych urządzeń będzie niewygodna?

    BEWA, na rzucie kuchnia jest inna niż na odręcznym rysunku. Znaczy to, że wprowadzono zmiany i właściwą kuchnią jest ta z drugiego foto?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #10218

    Domyślnie

    [QUOTE=moniss;6667291]pinokio_a, nie sądzisz, że płyta kuchenna tak daleko od reszty kuchennych urządzeń będzie niewygodna?

    Właśnie się zastanawiam ale zgodnie z zasadami lodówka powinna być w miarę blisko zlewu, dalej blat roboczy (wyspa) i kuchenka. No i tak jest. Garnki, patelnie będą w szafce pod wyspą, otwierane od strony kuchenki. Obok płyty szuflady 40cm na przyprawy, chochelki itp
    Jeśli ten układ jest nie wygodny to jaki inny by mógł być? Większość ludzi w tym projekcie rezygnuje z bocznego okna w kuchni i tam ustawia kuchenkę ale wtedy z zewnątrz dom b. brzydko wygląda. Mi zależy i na oknie i na wyspie. Może jakiś inny pomysł na ustawienie urządzeń (kuchenki, lodówki)?
    z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

  19. #10219

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    pinokio_a, nie sądzisz, że płyta kuchenna tak daleko od reszty kuchennych urządzeń będzie niewygodna?

    BEWA, na rzucie kuchnia jest inna niż na odręcznym rysunku. Znaczy to, że wprowadzono zmiany i właściwą kuchnią jest ta z drugiego foto?
    Tak wprowadzono zmiany, prawidłowy jest rzut odręczny. Siedząc na kanapie mam na wprost TV, a po lewej kominek a za nim aneks.
    Pokazałam cały rzut mieszkania, aby było idąc jak bardzo ta kuchnia jest widoczna z salonu. Będę bardzo wdzięczna
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 12-11-2014 o 17:04 Powód: literówka
    BEWA

  20. #10220

    Domyślnie

    BEWA
    1)Wysoka zabudowa(lodówka, słupek z piekarnikiem, wąskie cargo, szafka w rogu nad blatem) na całą prawą ścianę, szafka pawlaczowa nad drzwiami do spiżarki i dobudowana ścianka od strony kominka. Zlew pod którymś oknem, płyta przy lewej ścianie, od strony salonu może być półwysep-barek albo niski murek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	288916
    2)Słupek i lodówka po prawej od okna a płyta na półwyspie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	288917
    3)Lodówka i słupek po lewej stronie(ale to niezbyt dobre miejsce ze względu na okna), za dobudowaną ścianką. Płyta może być tak jak masz teraz(czyli po prawej od okna) albo na przy ścianie spiżarki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	288918

Strona 511 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony