dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 50
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 987
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... w jednym ze steak'owych przepisów (z "linka" podanego przez "człowieka ze stalowymi implantami") znaleźć można - o zgrozo- steak przyprawiany Vegetą ... to ci dopiero światowej klasy innowator
    ... otóż ... wszelkie grzybki posypki są zupełnie zbędne - obojętnie z jakich grzybków ( moim zdaniem) i totalnie zmieniają smak dania, ... sraty marynaty również ... dobre mięso pod postacią steak'a, będzie po prostu wyśmienite tylko przyprawione solą i pieprzem, ... czarodziejskie mikstury, dobrego, prawdziwego steak'a niestety nie zrobią z mięsa do tego się nie nadającego

    podpisano Dziadziuś
    unde venis et quo tendis

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    anSi, ... z całym szacunkiem (well done ... sorry) następnym razem może spróbuj medium rare ... znajdziesz różnicę
    No ja wiem, kiedy jednak jakoś mentalnie przekonać się nie mogę Ale..nie wykluczam


  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... w jednym ze steak'owych przepisów (z "linka" podanego przez "człowieka ze stalowymi implantami") znaleźć można - o zgrozo- steak przyprawiany Vegetą ... to ci dopiero światowej klasy innowator
    ... otóż ... wszelkie grzybki posypki są zupełnie zbędne - obojętnie z jakich grzybków ( moim zdaniem) i totalnie zmieniają smak dania, ... sraty marynaty również ... dobre mięso pod postacią steak'a, będzie po prostu wyśmienite tylko przyprawione solą i pieprzem, ... czarodziejskie mikstury, dobrego, prawdziwego steak'a niestety nie zrobią z mięsa do tego się nie nadającego

    podpisano Dziadziuś
    Przepisy dostępne w internecie często przyprawiają o zdumienie. "Nagrzewamy patelnię do 200 stopni a po obróceniu steka powoli zmniejszamy temperaturę". "Solimy tylko po usmażeniu steka inaczej będzie twardy", "By stek był miękki marynujemy go w... przez 24 godziny". To tylko niektóre z "rewelacji" dostępnych na stronach zajmujących się gotowaniem i co gorsza są one autorstwa nie amatorów a ludzi chwalących się swoim doświadczeniem zawodowym w tym zakresie.
    Inną perełką są pomysły na stek, które sprawiają, że wprawdzie coś tam zjemy, być może będzie to smaczne ale ze stekiem niewiele ma to wspólnego. To właśnie ta vegeta . Znalazłem też przepis na stek duszony z warzywami. Nawet nie zobaczył grilla.

    Z linka podanego przez stalowe implanty:
    .
    Ostatnio edytowane przez perm ; 10-11-2014 o 08:40 Powód: quote]
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #224
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kochani za co ban. Przecież odnoszę się prawidłowo.Odpowiadam rzeczowo we wątkach a Wy mnie znowu po łapkach. greengaz uwziął się na mnie ale sam troluje. Ubliża mi a wy mi mi bana.Se gotuje czytam w topiku o stekach ,że są steki a ich nie ma.Wklejam fotki to wariata ze mnie robicie.Przecież to Forum publiczne a nie wasza prywatna instytucja ,że możecie pracowników zwalniać. a sami bezkarnie się i obraźliwie wypowiadacie wprowadzając na mnie mobbing. Proszę zobaczyć przykładowo wklejam jak w temacie:


    Jest stek?Bez Vegety,bez proszku grzybowego,na urządzonku synia?Widać?

    Smaży się i wyszły z niego soki?

    Na drugiej części widać co widać by stek miał swą inną oprawę.Widać?Jajka sadzone bez tłuszczu,tost z pieczywa tostowego i prasowane plastry szynki.Widać.

    Druga strona i całość wraz ze stekiem.

    Polska krówka i fajne smaczne danie.Czy to jest jak powiedział
    ada_marcin
    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    .Człowieku, idż z tym do jednego ze swoich "syfów kulinarnych". Przestań smiecić!...

    Nie robi steków i pisze takie teksty.
    Czy to jest stek ada_marcin?

    W temacie w którym autor wyraźnie prosi o steki z wołu.Sam wkleja już fotki z patelni i kuchni gazowej ale steki.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 11-11-2014 o 08:04

  5. #225

    Domyślnie

    Może ktoś ma doświadczenie z wołowiną sprzedawaną na ulicy puławskiej w Warszawie, sklep Befsztyk?



    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ok .Może spróbujmy coś ugrać.Pseudo oryginalność w stekach jak domniemam czyż nie tak???.Twój topik to twój styl nie zapominaj o nim.To co u góry traktujesz jak bezsens???Proszę powtórz to publicznie,że stek zakupiony w Selgrosie zaprezentowany na mojego syna urządzeniu z dodatkami by lepiej smakowało to syf i niczego nie wnoszący obraz tego co chciałeś ludziom pokazać???.Powiedz to publicznie.Możesz mnie zwymyślać.Tylko wskaż ,że ten stek zaprezentowany w twym topiku to syf nie do zjedzenia..Sam bez podpowiedzi gawiedzi.
    To może ja.
    To jest syf i to doskonale przedstawiają zdjęcia, ta spalona zelówka jest obrzydliwa! Proszę przestań smiecić.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Może ktoś ma doświadczenie z wołowiną sprzedawaną na ulicy puławskiej w Warszawie, sklep Befsztyk?
    ...
    Mam zamiar skorzystać z ich sprzedaży wysyłkowej. Za jakieś dwa, trzy tygodnie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Mam zamiar skorzystać z ich sprzedaży wysyłkowej. Za jakieś dwa, trzy tygodnie.

    Nie mogę się doczekać.

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kupiłem w Biedronce minutowe steki z udźca wołowego firmowane przez Sokołów. Dojrzewające, jak pisze na opakowaniu. Niestety nikt najwyraźniej nie powiedział producentowi, że udziec na steki się niespecjalnie nadaje choć na opakowaniu uczciwie pisze, że najlepsze na roladki. Stek był twardawy ale zjadliwy lecz o smaku nieokreślonym, bo to udziec. 1 cm grubości więc smażenie faktycznie po 1 minucie z każdej strony. Idealny, moim zdaniem do duszenia z warzywami. Nie polecam.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #229

    Domyślnie

    Po lekturze tego tematu, tak sobie wymarzyłam, że chciałabym patelnię żeliwną. Tak - koniecznie żeliwną.

    Już jest, cieżka i piękna. Cudeńko!

  10. #230
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Po lekturze tego tematu, tak sobie wymarzyłam, że chciałabym patelnię żeliwną. Tak - koniecznie żeliwną.

    Już jest, cieżka i piękna. Cudeńko!
    Spróbuj posmażyć na niej naleśniki dla całej rodziny.... potrenujesz to niejednego Pudziana na rękę pokonasz..
    Darek B

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... kilka uwag o patelniach żeliwnych (dla wielu ich użytkowników rzeczy zapewne znane, ... ale dla "nowych" być może przydatne)

    Nowo zakupioną patelnię przed użytkowanieniem warto "wysezonować" ... sezonowanie ma na celu stworzenie na powierzchni patelni powłoki zapobiegającej przypalaniu się potraw (a w szczególności steak'ów ... by było w temacie )
    ... nagrzewamy piekarnik do temperatury 200 - 220*C, smarujemy patelnię cienką warstwą (przecierając lekko papierowym ręcznikiem) oleju (nie oliwy - chyba że ratyfikowanej) i wstawiamy do gorącego piekarnika, "wypiekamy" patelnię około godziny i wyłączamy piekarnik, patelni nie wyjmujemy, musi ostygnąć powoli w piekarniku. Dno piekarnika warto wyłożyć aluminiową folią, by zapobiec jego zabrudzeniu.
    Czynność tą powtarzamy trzykrotnie.
    Jeżeli nie zrobiliśmy tego z nową patelnią, zawsze możemy "sezonowanie" wykonać po wyczyszczeniu patelni już użytkowanej.

    Czyszczenie patelni żeliwnej.
    Nie używajmy do czyszczenia żadnych ostrych przedmiotów (metalowych szczotek) ani detregentów ... uszkodzi to naszą "powłokę" zapobiegającą przypalaniu i sprawi rdzewienie żeliwa. Najlepiej do czyszczenia używać zwykłych kuchennych szczotek i zwykłej soli (na ciepłej jeszcze patelni), spłukać wodą, wytrzeć do sucha i przetrzeć olejem ... będzie jak nowa do następnego użytkowania.

    ps - patelnie żeliwne nadają się doskonale do smażenia wszelkiego rodzaju mięs a steak'ów w szczególności (unikajmy jednakowoż wszelkiego rodzaju marynowanych mięs w marynatach "kwaśnych" - wino, sok z cytryny, octy itp ... w reakcji z żeliwem otrzymacie potrawy o smaku "metalicznym"
    Patelnie żeliwne nie nadają się również do smażenia ryb (delikatne mięso ryby będzie się rozpadało).

    z (jak zwykle) smakowitymi pozdrowieniami

    ps2 - palniki gazowe wykorzystywane są w 99,9% restauracji (z uwagi na możliwość uzyskiwania w krótkim czasie wysokich temperatur), ... ważna jest właściwa wentylacja pomieszczeń gdzie kuchnie gazowe są wykorzystywane, (w restauracjach nad palnikami zainstalowane są "okapy" z wentylatorami wyciągającymi), w kuchniach domowych rolę tą z powodzeniem spełniają pochłaniacze z wyciągiem nad kuchenką (można również uchylić okno jeżeli istnieje taka potrzeba. ... lobby kuchenek elektrycznych ma się coraz lepiej, jak widzę ... samo życie również bardzo jest szkodliwe i ... zazwyczaj kończy się śmiercią
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 15-11-2014 o 00:39 Powód: był
    unde venis et quo tendis

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... kilka uwag o patelniach żeliwnych (dla wielu ich użytkowników rzeczy zapewne znane, ... ale dla "nowych" być może przydatne)

    Nowo zakupioną patelnię przed użytkowanieniem warto "wysezonować" ... sezonowanie ma na celu stworzenie na powierzchni patelni powłoki
    Moja jest fabrycznie "wysezonowana", czy to wystarczy?

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Moja jest fabrycznie "wysezonowana", czy to wystarczy?
    Wystarczy do czasu kilku kolejnych " czyszczeń"
    unde venis et quo tendis

  14. #234

    Domyślnie

    Chef Paul, jesteś fenomenalnym i wybitnym kucharzem! Coś niebywałego! Pierwszy raz w życiu zjadłam tak cudowny kawałek mięsa, który wywołał u mnie tak pozytywne przeżycie estetyczno-smakowe.

    ps Perm, ukłony za prowadzenie tego tematu.

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Chef Paul, jesteś fenomenalnym i wybitnym kucharzem! Coś niebywałego! Pierwszy raz w życiu zjadłam tak cudowny kawałek mięsa, który wywołał u mnie tak pozytywne przeżycie estetyczno-smakowe.

    ps Perm, ukłony za prowadzenie tego tematu.
    Uwielbiam steki, myślę, że nie tylko ja.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cieszę się, że nieco pomogłem "w temacie"
    unde venis et quo tendis

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Jest porządek, chyba święta idą


  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Pojawiły się w Lidlu steki z "Hameryki". Przynajmniej tak pisze na opakowaniu. Marki "Deluxe". . Wyprodukowane przez SB-Convenience GmbH z siedzibą u naszych najlepszych sąsiadów. (Co za ironia losu). Na rynek niemiecki najwyraźniej. Cena wskazuje na produkt z wyższej półki choć szczegółów brak a marmurkowatość taka sobie. Rib-eye czyli antrykot, jak opisano choć kompletnie nie wygląda. Raczej to Strip steak. Na opakowaniu sugerują sposób przygotowania podany przez Chefa czyli krótkie smażenie obustronne plus dłuższy pobyt w zakładzie zamkniętym czyli piekarniku. . Przyrządzę go jednak tradycyjnie, czyli 300 st C, 4 min. z każdej strony oraz pieprz i sól. Zobaczymy czy warty tych 35 zł za sztukę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    żeście mi smaku pod wieczór narobili. Jak dorwę jakiegoś steka to go zgodnie z przepisem zrobię :
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    .....

    I by bylo coś na temat zapytam zupełnie jak nowicjusz: jak zrobić steki minutowe z biedronki? (tzn ze sklepu B, a nie z owada)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-11-2014 o 13:21 Powód: "samomoderacja" :)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 12 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony