dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie powiekszenie rur odplywowych, walka z zapchanymi rurami?

    Witajcie,

    Planujac instalacje sanitarna w domu, czy mozna nieco przewymiarowac rury odplywowe ze zlewow i brodzika prysznica? Dlaczego sie nad tym zastanawiam?
    Otoz mam absolutnie dosc zatykajacych sie rur w obecnym domu. Prawda ze zazwyczaj jest to kwestia czyszczenia syfonow - i to robie regularnie. Niemniej ruru tez sa pozapychane, zwlaszcza te przy zlewach.

    W domu planuje instalacje zmiekczajaca wode. Moze to ograniczy ilosc kamienia i tez jakos zmniejszy te powstajace zatory. Ewentualnie jakies inne pomysly na zwiekszenie droznosci rur odplywowych?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Witajcie,

    Planujac instalacje sanitarna w domu, czy mozna nieco przewymiarowac rury odplywowe ze zlewow i brodzika prysznica?
    Jasne, że można, ale ma to sens tylko do pewnego momentu. Te większe rury musisz gdzieś schować i jeżeli np. z tego powodu musisz zwiększyć grubość wylewki na całej powierzchni pomieszczenia, to te kilka cm razy kilkanaście m2 robi poważną różnicę.
    Natomiast przesadne przewymiarowanie średnicy - powiedzmy o 2 dymensje - już i tak nic nie poprawi.


    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Dlaczego sie nad tym zastanawiam?
    Otoz mam absolutnie dosc zatykajacych sie rur w obecnym domu. Prawda ze zazwyczaj jest to kwestia czyszczenia syfonow - i to robie regularnie. Niemniej ruru tez sa pozapychane, zwlaszcza te przy zlewach.
    Zapychanie się rur to nie tylko kwestia ich średnicy, ale także spadku, łagodnych zmian kierunku, w ogóle sensownego dobrania kształtek i pewnie jeszcze paru drobiazgów - a także sposobu użytkowania!!! Jeżeli prawidłowo zaprojektowana rura zapycha się za syfonem, to coś jest nie tak - za dużo odpadków wrzuca się do zlewu, za dużo tłuszczu się wylewa, rura jest przechłodzona albo jeszcze coś innego.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślełem o powiększeniu rur (szacunkowo) 20-30%.
    A czy wogóle jest możliwość wsadzić jakieś większe syfony? Czy to się praktykuje?

    Ja staram się być ostrożny z tym co ląduje w zlewie, niestety rury i syfony się i tak zatykają. Przykład odpływ w zlewie łazienkowym. Teoretycznie nie lądują tam odpadki. Tylko osad z mydła. A rura zapchana masakrycznie.

    To jak dobierać te kształtki i co to za inne drobiazgi? Innymi słowy co można jeszcze zrobić na etapie projektu a następnie wykonania?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony