dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Xps na sciany

  1. #1

    Domyślnie Xps na sciany

    Witam

    Kupilem dom do remontu i zamierzam go dobrze zaizolowac . Planuje dac po 16 cm Xps na sciany , na dach ( izolacja nakrokwiowa ) i pod ogrzewanie podlogowe . Czemu xps ? Bo pracuje w fabryce ktora go produkuje i jako pracownik moge go kupic w cenie wyprodukowania . Dodam ze mieszkam w Belgii . Zimy tutaj sa raczej lagodne, temperatury przewaznie kilka stopni powyzej zera . Czasami tak do -3 ale to kilka dni w roku . I zastanawiam sie czy tyle wystarczy czy dac moze kilka cm wiecej

    Pozdrawiam

    Psotnicki
    nie mam polskich znakow

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Jaka lambda tego XPSa? Czym grzejesz? Wszędzie chcesz dać po 16cm.?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bez sensu.. cena XPS'a zabija .. chyba że miejsca nie masz na inny materiał .. ale i tak dobry jest EPS grafitowy w tym wypadku ..
    nawet marketowym EPS"em dasz radę osiągnąć dobre wyniki .. kwestia grubości ...

    Jaka lambda tego XPSa?
    lambda mieści się w przedziale od 0,031 do 0,035 W/mK ..
    czyli różnice prawie kosmetyczne .. jeśli damy 0,035 na izolację to potrzeba go dać ciut więcej niż tego lepszego.

    To ulubione łapanie "sprzedwaczyków" izolacji .. że lambda to normalnie cud boski .. nie
    nawet 0,045 W/mK nie skreśla materiału . taki ESP o takiej lambdzie = więcej materiału .
    pytanie tylko czy to więcej jest tańsze czy droższe od mniej a lepiej ? .. tyle

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Jaka lambda tego XPSa? Czym grzejesz? Wszędzie chcesz dać po 16cm.?
    lambda 0.034 w/(m.k) co do ilosci to wlasnie nie jestem pewien . Po przeczytaniu duzej ilosci postow wiem mniej niz wiedzialem wczesniej .
    Mysle ze na dach dam 20 cm a na sciany i podloge po 18 cm . Bede grzal gazem i okazjonalnie kominek ,dol podlogowka a gora kaloryfery

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Bez sensu.. cena XPS'a zabija .. chyba że miejsca nie masz na inny materiał .. ale i tak dobry jest EPS grafitowy w tym wypadku ..
    nawet marketowym EPS"em dasz radę osiągnąć dobre wyniki .. kwestia grubości ...

    lambda mieści się w przedziale od 0,031 do 0,035 W/mK ..
    czyli różnice prawie kosmetyczne .. jeśli damy 0,035 na izolację to potrzeba go dać ciut więcej niż tego lepszego.

    To ulubione łapanie "sprzedwaczyków" izolacji .. że lambda to normalnie cud boski .. nie
    nawet 0,045 W/mK nie skreśla materiału . taki ESP o takiej lambdzie = więcej materiału .
    pytanie tylko czy to więcej jest tańsze czy droższe od mniej a lepiej ? .. tyle
    Nie o cene tu chodzi , bo jak pisalem wczesniej pracuje w firmie ktora produkuje xps i cene mam nie do przebicia


    Pozdrawiam

    Psotnicki
    Ostatnio edytowane przez psotnicki ; 02-12-2014 o 19:37
    nie mam polskich znakow

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Myślę że jak cena bardzo dobra, to wypada dać dużo izolacji, oraz pomyśleć o sprawdzeniu newralgicznych miejsc .. typu ściany szczytowe, balkony,
    tarasy, oraz inne miejsca gdzie ta izolacja może być nie ciągłą. To jest nawet ważniejsze jak grubość, razem jak zagra ten zespół grubość i brak mostków = ciepło.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał psotnicki Zobacz post
    Dodam ze mieszkam w Belgii
    w zupełności wystarczy

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    moze dach więcej ale nie ze względu na zimę tylko na komfort w lecie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Myślę że jak cena bardzo dobra, to wypada dać dużo izolacji, oraz pomyśleć o sprawdzeniu newralgicznych miejsc .. typu ściany szczytowe, balkony,
    tarasy, oraz inne miejsca gdzie ta izolacja może być nie ciągłą. To jest nawet ważniejsze jak grubość, razem jak zagra ten zespół grubość i brak mostków = ciepło.
    Bryla budynka jest prosta bez balkonu czy tarasu , dach dwuspadowy . Postaram sie o ciaglosc izolacji , dlatego zdecydowalem sie na izolacje nakrokwiowa.

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    w zupełności wystarczy
    To znaczy 16+16+16 cm , czy 20+18+18 cm ?

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    moze dach więcej ale nie ze względu na zimę tylko na komfort w lecie.
    W planach mam jakas mala klimatyzacje i odpowiedni do tego zestaw fotowoltaiczny . Ale w szczegolow jeszcze nie znam .


    Pozdrawiam
    Psotnicki
    nie mam polskich znakow

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Kto Ci tego XPSa "zryfluje" ?

    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Kto Ci tego XPSa "zryfluje" ?

    siadaj do tej listy pogoda-zamowienei
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Kto Ci tego XPSa "zryfluje" ?

    Nie bardzo rozumiem o co z "ryflowaniem" chodzi ?

    Pozdrawiam

    Psotnicki
    nie mam polskich znakow

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał psotnicki Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem o co z "ryflowaniem" chodzi ?

    Pozdrawiam

    Psotnicki
    XPS jest gładki i żeby była dobra przyczepność kleju (z obu stron) należy go "zryflować" "uszorstnić" uczynić powierzczhnię bardziej szorstką
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał psotnicki Zobacz post
    To znaczy 16+16+16 cm , czy 20+18+18 cm ?
    16cm wystarczy
    bo 20cm XPS 0,032 w Belgi to już podchodzi pod domek pasywny, czyli trzeba by zadbać również o okna, wentylację i likwidację mostków termicznych itp niuanse
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 04-12-2014 o 08:44

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    WM z odzyskiem ciepla w istniejscym domu tez nie tak hop.
    bez znaczenia. W przeciętnym domu "kostce" bardzo przyjemnie się robi WM.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=odkur...ed=0CAYQ_AUoAQ to i sprzęt do betonu i jazda .. kanały wpuścić w kąty i po sprawie.
    Z kanalizacją przez 3 płyty się przebijałem ... pikuś ..

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    tak jak poprzednicy pisali to grubość izolacji zależy od tego co chcesz osiągnąć. nie wiem też jak gruby obecnie masz mur i z czego się składa. jaką masz wentylację w domu, ile pięter?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    XPS jest gładki i żeby była dobra przyczepność kleju (z obu stron) należy go "zryflować" "uszorstnić" uczynić powierzczhnię bardziej szorstką
    Dziekuje za podpowiedz . Jak juz wczesniej pisalem , pracuje w firmie ktora produkuje XPS "ryflowany" tez produkujemy .Czyli dach i podloga gladki a na sciany "ryflowany"

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    16cm wystarczy
    bo 20cm XPS 0,032 w Belgi to już podchodzi pod domek pasywny, czyli trzeba by zadbać również o okna, wentylację i likwidację mostków termicznych itp niuanse
    No wlasnie mialo byc cieplo i komfortowo . Ale wyjdzie bardziej cos w stylu "pasywnego" . Potrojne okna , wentylacja z reku , solary do cieplej wody . Wiekszosc okien jest od strony poludniowej .


    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Podpiwiesz... Jak zrobic WM z odzyskiem w istniejacym domu... Typ kostka... Przyjemnie
    Mam przed oczami bajzel, koszta i sprzet do betonu..,

    Na koniec jednak komfort ktory tez bym chcial
    Ten dom wymaga gruntownego remontu . Ze starego zostaja tylko sciany , konstrukcja dachowa , belki stropowe i meble kuchenne . Takze w tym przypadku montarz wentylacji nie bedzie problemem.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    tak jak poprzednicy pisali to grubość izolacji zależy od tego co chcesz osiągnąć. nie wiem też jak gruby obecnie masz mur i z czego się składa. jaką masz wentylację w domu, ile pięter?
    Ma byc cieplo , komfortowo i tanio w eksploatacji . Mury sa z pelnej cegly , grubosci niestety nie wiem . Parter i pietro plus przybudowka na kuchnie lazienke i dodatkowa sypialnie . Wentylacja bedzie mechaniczna z reku .

    Dziekuje wszyskim za odpowiedzi i pozdrawiam

    Psotnicki
    nie mam polskich znakow

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony