dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 95
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1881
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja też mam takie U, tylko nie wiem jaki to kolor "Ogeron4". Znam zielony, niebieski, czarny, czerwony, żółty... Sobie wybrałem biały, bo pasuje do wszystkiego, nie wygina się od słońca i jest tani.

    22 tyś netto? Dowiedz się ile te rolety, bo chyba Cię kroją na żywca.

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Zmieniłem w Audytorze wszystkie okna z 0,7-0,9 wszędzie na 0,5 no i wyszło zamiast 1904kWh strat rocznie przez okna, 1255 kWh czyli aż około 35% mniej ! to spora różnica.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    wyszło zamiast 1904kWh strat rocznie przez okna, 1255 kWh
    Czyli 700 kWh rocznie, czyli 210zł przy grzaniu prądem w II taryfie. Jeszcze korzystniej jest zamurować okna całkowicie...

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ja też mam takie U, tylko nie wiem jaki to kolor "Ogeron4". Znam zielony, niebieski, czarny, czerwony, żółty... Sobie wybrałem biały, bo pasuje do wszystkiego, nie wygina się od słońca i jest tani.

    22 tyś netto? Dowiedz się ile te rolety, bo chyba Cię kroją na żywca.
    jak dowiadywałem się u innych "okniarzy" to rolety do moich okien kosztowały w przedziale 7000-10640

    Czyli 700 kWh rocznie, czyli 210zł przy grzaniu prądem w II taryfie. Jeszcze korzystniej jest zamurować okna całkowicie...
    tak by było najlepiej, chociaż mógłbym zamurować te okna od północy, przecież one nie dają żadnych zysków!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ludzie dają zyski. Trzeba więc mieć dużo dzieci - tak z ósemkę - i wszystkich kłaść spać w jednej izbie. Wiesz... kiedyś ludzie trzymali nawet krowy za ścianą! Co my wiemy o pasywnych zyskach...?

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robbaz78
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Posty
    46

    Domyślnie Kolor niestandardowy

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Po konwersacji z "oknami" okazało się że zmiana koloru z antracyt na oregon podniosła cenę o 2500 zł!! Myślicie że to możliwe? czy po prostu mnie chcą przyciąć jak już się zdecydowałem na ich produkt?
    W Polsce wielu producentów ma bardzo zawężoną paletę/wzornik okleiny PCV. W Niemczech Oregon jest w standardzie, u nas w wielu firmach dopłacasz 10-15% wartości zamówienia. Także myśleliśmy o Oregon, ale czas realizacji + dopłata nas zniechęciły. Wg mnie nie chcą przyciąć, po prostu nie wchodzą w te okleiny bo mało zamówień. Pewnie za rok, dwa jak trendy przyjdą do nas Oregon lub Oregon II będzie standardem
    Ostatnio edytowane przez robbaz78 ; 13-12-2014 o 19:23
    Ktoś kiedyś powiedział... "W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle"

  7. #187
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robbaz78
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Posty
    46

    Domyślnie

    Potwierdzam, rolety do Duris 3 tak kosztują. Wiadomo, zależy od producenta rolet, silników i typu silnika(z przeciążeniem/bez przeciążenia, radiowe/standard, moc standardowa/moc zwiększona). Somfy najdroższe, Nice pomiędzy, później to różnie. Ja ogólnie wziąłem Mobilusa (na dużych przeszkleniach w wersji URSUS), jeden Nice (do łazienki). Strefę dzienną sobie zrobię na pilota (i przycisk), reszta pomieszczeń przyciski. U mnie wyszło wszystko 9000PLN. Także mieszczę się w przedziale
    Ktoś kiedyś powiedział... "W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle"

  8. #188
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robbaz78
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Posty
    46

    Domyślnie

    U nas za okna w Duris 3 wyszło razem ok 29000 na gotowo z montażem rolet, taśm (ale tylko jednostronnie od zewnątrz). Oknoplast Winergetic Premium, kolor obustronny Złoty dąb, Uw=0,8 pakiet szybowy 4 Xglass o parametrach termoizolacyjnych Ug=0,5W/m2K, rolety KRISPOL z silnikami Mobilus i Nice - skorzystaliśmy na promocji zimowej we wrześniu wycena tych samych okien była o ok. 3000 wyższa. Co do standardowego projektu zmieniliśmy 3 okna i wyszło 3mb w obwodzie więcej, nie jest to energooszczędna opcja, ale zwracamy także uwagę na funkcjonalność. Okno tarasowe w sypialni przesuwne typu PSK 2,2x1,7 / okno w salonie 2,2x2,4 przesuwne typu PSK. Drugie obok sypialni balkonowe uchylno coś tam 2,2x0,95. Witryna tylko jedna w narożniku 2,2x0,95. Dodam że okna balkonowe/tarasowe te 2,2h są na poszerzeniach, gdyby nie to byłoby jakieś 1500 taniej. [sorry za SPAM]
    Ostatnio edytowane przez robbaz78 ; 13-12-2014 o 19:55
    Ktoś kiedyś powiedział... "W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle"

  9. #189

    Domyślnie

    Sebcio a niezabardzo spalasz sie nad oknami????
    Jaki masz plan z poddaszem

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbaz78 Zobacz post
    ............. [sorry za SPAM]
    Dla mnie to nie spam tylko cenne informacje. Mam pewien plan, jak się uda to podziele się informacjami czy mnie chcą przyciąć na te okna czy nie


    Cytat Napisał bob_budownik
    Sebcio a niezabardzo spalasz sie nad oknami????
    Jaki masz plan z poddaszem
    Może nie tyle co się spalam tylko nie lubię jak mnie robią w konia, a okna chce mieć dobre bo będę przez nie patrzył codziennie, a mam taką wadę że chce mieć wszystko najlepsze
    Poddasze - kiedyś tam zrobię jakiś gabinet albo bawialnie dla dzieci, albo to i to. Na obecną chwilę zmieniłem w OZC wełnę w stropie z 50cm na 30cm i dałem na skosy po 20cm dodałem na poddaszu ogrzewanie i wentylację i wiecie jakie mi wyszło sezonowe zapotrzebowanie na ogrzewanie na m2? 22kWh !! chyba gdzieś zrobiłem błąd bo to ponad połowe mniej niż z poddaszem nieużytkowym. Może zapodam temat Asoltowi.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Co do okien to warto rozważać najcieplejsze a same pakiety są cieplejsze od okien w ramie. Mnie przykładowo przy projekcie domu pasywnego wychodziło że przez same okna ucieknie więcej ciepła niż przez pozostałe elementy razem wzięte więc wszystko zależy od powierzchni okien i ich udziale w stratach. Faktycznie jak nie chcesz mieć widocznych rolet to może być ciężko. Można spróbować zrobić coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roleta z pakietem.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	293919 lub jak roleta będzie za bardzo wystawać to zrobić tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ROLETA Z PAKIETEM 1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	293920
    Rolety takie lepsze mają drogie silniki bo kiedyś babka mi mówiła że silnik kosztuje ok.500zł więc on podbija cenę ale takie trzeba dać aby się nie zepsuły gdyby coś przymarzło i roleta nie chciała iść. więc trzeba się zastanowić dobrze czy się je chce czy nie. Jeżeli patrzyć na energooszczędność to nigdy się nie zwróci ale jak na to że się podoba to jest rzecz bezcenna i musi być.

  12. #192
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robbaz78
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Rolety takie lepsze mają drogie silniki bo kiedyś babka mi mówiła że silnik kosztuje ok.500zł więc on podbija cenę ale takie trzeba dać aby się nie zepsuły gdyby coś przymarzło i roleta nie chciała iść. więc trzeba się zastanowić dobrze czy się je chce czy nie. Jeżeli patrzyć na energooszczędność to nigdy się nie zwróci ale jak na to że się podoba to jest rzecz bezcenna i musi być.
    Trochę nie do końca tak jest z roletami i silnikami. Pojawiają się 2 kwestie. Albo montuje się mocniejsze by nie miały problemu z większą roletą (i nie ma tu lód ani inna przeszkoda nic do znaczenia). Druga kwestia to silnik z przeciążeniem, który po wykryciu przeszkody po prostu się wyłącza i dlatego zmniejsza się ryzyko spalenia silnika. Natomiast silnik z przeciążeniem jak jest lód i tak nie podciągnie rolety. Ja wybrałem wg mnie dobry kompromis pomiędzy ceną a jakością. Oczywiście można wejść w Somfy, ale dla mnie to za drogi biznes. Silniczek zawsze można wymienić (koszt jednego to 140-200zł). Mój znajomy ma Mobilusa od 8 lat i nic, więc jak nie ma super różnicy to po co przepłacać. I zrezygnowałem z silników z przeciążeniem, na rzecz po prostu mocniejszych. Jak będę widział że jest lód to na siłę nie będę podnosił i już. Lepiej dopłacić np. w strefie dziennej do radiówek, wględnie zrobić sterowniki radiowe w ścianie.
    Ktoś kiedyś powiedział... "W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle"

  13. #193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa z tymi przeciążeniami, bo wystarczy zastosować bezpiecznik nadprądowy, choćby taki:

    http://www.biall.com.pl/item,Bezpiec...ny,105043.html

  14. #194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Chodziło mi tylko o to ze jak ja się pytałem o te rolety to tak mi babka powiedziała że stosują takie lepsze i droższe silniki do tego i temu taka cena. Ale masz rację że jak lód nie zawadzi to zwykłe silniki też będą dobre a na wszystkich oknach to pewnie z 2k można oszczędzić.

  15. #195

    Domyślnie

    "a mam taką wadę że chce mieć wszystko najlepsze "

    a jaka izolacja poddasza? ten temat mnie nurtuje i nie wiem co zaplanować u siebie- rozważam wełne ale nie wydaje mi sie ze jest naj, mysle też o piance ale wtedy nie wiem czy nie lepiej wykonać deskowanie zeby dach zyskał na sztywności. Ciekaw jestem co Konrad(R&K) w nowym domu wykombinuje bo wcześniej walczył z wełną. Moje poddasze jest przy dwuspadowym dachu na parterówce (schody w garażu) chce tam mieć to co teraz mam w piwnicy, czyli perkusja może jakiś stół do pingla wstawie i jakieś miejsce relaxowe jak sie obraże na parter. Zależy mi na dobrej izolacji bo wolałbym tego nie ogrzewać ale nie wiem czy to jest możliwe. Napiszcie jakie macie doświadczenia w tym temacie, baaaardzo jestem ciekaw.

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Nie trzeba było długo czekać aż trafi się jakiś babol Trafiłem z rurą z wodą i rurą prundową w środek ściany działowej. Oczywiście wszystko było dobrze zrobione tylko że już podczas murowania doszedłem do wniosku że jednak przesunę ściankę działową o te 12cm, no i mam.
    Jak to rozwiązać? Wyciąc trochę bloczek i odgiąć rury na bok i będą szły na ścianie, czy może puścić rury w ścianie do jakiejś wysokości. Po prostu nie wiem jak to ma być ostatecznie, jak ma wyglądać rozprowadzenie wody - to dla mnie nie ten etap. Może ktoś z was już coś takiego przerabiał?

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #197

    Domyślnie

    mają wyjść w lewo czy w prawo?

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    mają wyjść w lewo czy w prawo?
    Obydwa w lewo.

  19. #199

    Domyślnie

    Ja bym trochę "podłogę" podebrał, żeby trochę skręcić w lewo i zrobił mała wnękę w bloczku. Tylko trochę dziwnie se zaplanowałeś prąd zara koło wody. jak tam masz jakiegoś chudziaka to to wyrąb i ucieknij z tym prądem gdzies dalej i zrobi ci sie miejsce na wode.
    Ostatnio edytowane przez bob_budownik ; 15-12-2014 o 15:31 Powód: literówki

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Ja bym trochę "podłogę" podebrał, żeby trochę skręcić w lewo i zrobił mała wnękę w bloczku. Tylko trochę dziwnie se zaplanowałeś prąd zara koło wody. jak tam masz jakiegoś chudziaka to to wyrąb i ucieknij z tym prądem gdzies dalej i zrobi ci sie miejsce na wode.
    Woda chcialem pojsc w prawo a pradem w lewo jezeli wiesz o co mi chodzi. A podlogi raczej nie bede ruszal bo to pancerna plyta z B30.... cos bede kombinowal. Ewentualnie zaszaluje sobie troche i zaleje betonem zeby nie cudowac z bloczkami.

Strona 10 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony