dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie [pytanie] drewniana podłoga - utrzymanie wilgotności (nawilżacz)

    Witam,

    W okresie grzewczym moj parkieciarz zalecił aby używać w mieszkaniu nawilżacza powietrza.
    Prosze o pomoc (doradzenie) jakiego nawilzacza używać. Salon wielkości ok 30m2, drewno teak.
    Z 18 lat temu mialem nawilżacz ultradźwiękowy , jednak jego praca powodowała że pod nim gromadziła się woda z opadającej pary jak i wszędzie było bialo.
    Czy ktoś z was mając podłogi drewniane używa nawilżacza, może jakiś polecić?
    Szukam do max 300zl.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Witam,

    skąd pewność że musisz uzywac nawilzacza??? jakie urzadzenia masz do pomiaru temp i wilgotnosci i jakie sa odczyty???

    To ze jest zima i okres grzewczy nie znaczy ze kazdy dom lub mieszkanie jest wysuszone. Ja mam znajomego który w lwecie ma w domu srednio 65-70% a w zimie przy mocnym grzaniu 50-55 a inni maja przy grzaniu 35% .
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3

    Domyślnie

    Jak na razie jeszcze nie ma temperatur abym musiał włączać kaloryfery w mieszkaniu.
    Jedynym przyżądem jaki mam do pomiaru wilgotności w salonie jest "stacja pogodowa" - z Lidla ;p i pokazuje mi obecnie wilgotnośc na poziomie 42%

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Przyjdzie mróz, włączysz ogrzewanie i zacznie spadać wilgotność. Możesz, a nawet musisz temu zapobiec stosując nawilżacz ewaporacyjny parametrach odpowiednich do nawilżanej kubatury. Ewaporacyjne nasycają powietrze parą wodną, a więc nie pozostawiają białego nalotu. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Dlatego już teraz myślę o nawilżaczu. Tylko ,że ewaporacyjny jest dość drogi (chyba ,że możesz jaiś polecić do 300zl), a jak nie to jaki ultradźwiękowy?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzol Zobacz post
    Dlatego już teraz myślę o nawilżaczu. Tylko ,że ewaporacyjny jest dość drogi (chyba ,że możesz jaiś polecić do 300zl), a jak nie to jaki ultradźwiękowy?
    Poszukaj a znajdziesz za pięćset zł.
    Ultradzwiękowy rozpyla wodę i zostawia biały osad z twardej wody, chyba że będziesz zasilał go wodą destylowaną. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że wszelkiego rodzaju ultradźwiękowe kategorycznie odpadają. Czasem piszą ,że nawilżacze mają jonizację powietrza itd. że niby niepowodują białego nalotu. rozumiem że nie jest to wykonalne jak i nie jest wykonalne aby nie było mokro pod nawilżaczem?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sala

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań, Środa Wlkp
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam,
    Tak jak napisał "PARKIET", polecam ewaporacyjny, jest droższy ale nie ma problemu z mokrą podłogą, osadami itp.
    Ponadto zwróciłbym uwagę na powierzchnie jaką chcesz nawilżać. Na początku wybrałem model przeznaczony na powierzchnie do 45 m2, jednak po rozmowie z dystrybutorem zmieniłem na model 75 m2. Spadek wilgotności jest większy przy ogrzewaniu podłogowym, kominku i wentylacji mechanicznej (mam wszystko).
    Przed stosowaniem nawilżacza w domu miałem wilgotność poniżej 30%, po zakupie udaje mi się utrzymywać powyżej 40%.
    I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - koszty utrzymania nawilżacza.
    Filtry, zmiękczacze, maty oraz energia elektryczna - jak się to zsumuje to trochę się tego uzbiera.
    Mój nawilżacz pobiera na pierwszym biegu (ma 3 biegi) pobiera zgodnie z danymi producenta 3W, nie wymaga wymiany filtrów, mat, jedyne co trzeba kupić to środek do zmiękczania.
    Pozdrawiam
    Rafał
    Projekt Z19, 117 m2 + 40 m2 garaż z pomieszczeniem gospodarczym
    Ściany Porotherm 25 + 20 cm styro, Podłoga 20 cm styro, Strop 20 cm styro (będzie więcej), WM, podłogówka 70% powierzchni, reszta grzejniki

  9. #9

    Domyślnie

    A jakiej firmy masz ten nawilżacz? Wszędzie gdzie szukam to polecają bądź używają Venty. tylko taki nawilżacz to wydatek ok 1500zl Co jest zdecydowanie za dużo biorąc pod uwagę ,że jak na razie mam wilgotnośc ponad 40% a z rzeczy wymienionych przez Ciebie mam tyle wentylację mechaniczną

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sala

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań, Środa Wlkp
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzol Zobacz post
    A jakiej firmy masz ten nawilżacz? Wszędzie gdzie szukam to polecają bądź używają Venty.
    No właśnie mam VENTE LW 45
    Miałem ten sam problem na początku zakładałem, że chce wydać na nawilżacz do 400 zł.
    Po zagłębieniu się w temat i kosztów coraz bardziej przekonywałem się do Venty.
    Nawilżacze ultradźwiękowe, parowe dużo prądu, biały nalot, mokra podłoga, filrty itp.
    Jak podliczyłem koszty użytkowania (prądu, filtrów) to stwierdziłem, że warto wydać więcej bo będzie to zakup na lata (mam nadzieje że tyle wytrzyma).
    Chciałem kupić Vente LW 25, cena w necie i sklepach stacjonarnych wszędzie podoba coś koło 1250,00 zł, z tym że po rozmowie z dystrybutorem polecił do mojej powierzchni Vente LW 45.
    Z tym, że cena 45 to 1650,00 zł.
    I zacząłem szukać w necie jakiś promocji i znalazłem vente 45 w cenie prawie 25 tj. 1297,00 zł.
    Zupełnie przypadkowo w sklepie internetowym dodałem do koszyka vente 45 w cenie 1650,00 zł z odbiorem osobistym. Po kliknięciu w koszyk okazało się że cena 1650 została przekreślona i widnieje 1297,00 zł.
    A dalej to już wiadomo, czyli kupiłem i odebrałem
    Jak na razie się sprawdza i bardzo polecam ( dolewam 8 litrów wody co dwa dni).
    Na priva prześlę adres sklepu.
    Pozdrawiam
    Projekt Z19, 117 m2 + 40 m2 garaż z pomieszczeniem gospodarczym
    Ściany Porotherm 25 + 20 cm styro, Podłoga 20 cm styro, Strop 20 cm styro (będzie więcej), WM, podłogówka 70% powierzchni, reszta grzejniki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony