dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wzmocnienie spróchniałych legarów w kamienicy

    Witam zabrałem sie za podłoge w moim mieszkaniu: zerwałem deski pod oknem, wybrałem ten syf cały i ukazało się 5 legarów z czego 2 są w nie najlepszym stanie ( zdjecie tego gorszego zamieszczam). Przyczyną tego stanu jest nieszczelnosc w murze ( nad legarem wywaliłem jedną cegłe i wsadzilem łape i wieje z dworu). W kamienicy przydalo by sie zafugowac cegły bo są ubytki ale ten temat porusze na zebraniu wspolnoty. Teraz tak: chce wzmocnic te legary poprzez ułozenie po bokach tych legarów dwoch ceowników i skrecenie ich w 2 -3 miejscach około 2 metrów od okien ( im dalej od okien tym legar jest zdrowszy) a drugie konce wmurowac po bokach tego legara przy oknie. Druga rzecz to chce te spróchniałe konce zakryc papą i ewentualnie czyms wysmarował tylko czym polecacie ? i calość zamurował. Co sądzicie i co radzicie drodzy forumowicze. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi. Docelowo na deski bede wkrecał płyty Mfd.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141129_151058.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	293877

  2. #2

    Domyślnie

    Pomieszczenie ma około 25 m2 legary są tylko wzdłuż, czy zamiast papy można napuścić pianki niskoprężnej ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Wyrzuć wszystko, oczyść do czystego piasku (zarodniki grzyba), zrób wentylację pod podłogą - dwa otwory na różnych ścianach. Dalej nowe, zaimpregnowane legary na podkładkach z papy i dalej z zgodnie z potrzebami. Powodzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    nie mam mozliwosci wymiany calych legarow to jest 2 pietro, poza tym sytuacja jest tylko zla przy oknie bo tam wilgoc była. co myslicie o wzmocnieniu ktore opisalem wyzej ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony