dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tynk - jak połączyć ściany działowe ze stropem

    Witam.

    Tynkarze tynkuja w tej chwili nasz dom i zastanawia mnie jedna rzecz:
    Sciany dzialowe byly budowane po wylaniu stropu i zgodnie z zaleceniem kierownika budowy nie zostaly domurowane do konca - ostatni cm jest wypelniony elastycznym materialem - pianka PU.
    Podobno robi sie tak, zeby strop nie opieral sie na dzialowkach, ktore nie sa przeznaczone do przenoszenia ciezaru stropu.

    I teraz pytanie: Jak to teraz otynkowac?
    Moi tynkarze zatynkowali cala ta szczeline dylatacyjna, wiec obawiam sie, ze po obciazeniu stropu (np wylewki) gdy strop delikatnie sie ugnie, tynk popeka w tym miejscu.
    Mysle, ze sposobem na to, byloby zostawienie szczeliny powiedzmy 5 mm i wypelnienie tej szczeliny jakas elastyczna masa (akrylowa?).

    I teraz pytanie do tych, ktorzy juz mieszkaja: Jak macie zrobione i jak to sie zachowuje po obciazeniu stropu?

    Z gory dzieki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Janusz.
    Ostatnio edytowane przez Janusz J ; 30-05-2012 o 08:06

  2. #2

    Domyślnie

    Nic się nie stanie.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz J Zobacz post
    Witam.

    Tynkarze tynkuja w tej chwili nasz dom i zastanawia mnie jedna rzecz:
    Sciany dzialowe byly budowane po wylaniu stropu i zgodnie z zaleceniem kierownika budowy nie zostaly domurowane do konca - ostatni cm jest wypelniony elastycznym materialem - pianka PU.
    Podobno robi sie tak, zeby strop nie opieral sie na dzialowkach, ktore nie sa przeznaczone do przenoszenia ciezaru stropu.

    I teraz pytanie: Jak to teraz otynkowac?
    Moi tynkarze zatynkowali cala ta szczeline dylatacyjna, wiec obawiam sie, ze po obciazeniu stropu (np wylewki) gdy strop delikatnie sie ugnie, tynk popeka w tym miejscu.
    Mysle, ze sposobem na to, byloby zostawienie szczeliny powiedzmy 5 mm i wypelnienie tej szczeliny jakas elastyczna masa (akrylowa?).

    I teraz pytanie do tych, ktorzy juz mieszkaja: Jak macie zrobione i jak to sie zachowuje po obciazeniu stropu?

    Z gory dzieki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Janusz.
    Ja mam wypełnione pianką , na to zarzucony tynk - i póki co jest wszystko ok - a obciążenie na stropie już prawie maksymalne jakie ma być

  4. #4
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.695

    Domyślnie

    Film na temat...
    Zapraszamy do obejrzenia historii pewnej dziewczyny, która nie chciała ściany działowej między kuchnią a salonem. Trzeba było wezwać fachowców, potrzebne były profesjonalne narzędzia...



    Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was!
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  5. #5

    Domyślnie

    A jeśli zarzuci się te szczeliny zaprawą , to coś się będzie działo? Będzie w ogóle się coś działo? U mnie tak właśnie zrobili wykonawcy. Mam stropy żelbetowe.
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony