dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 184
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 3668
  1. #3441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam Ysmen. Mam małe pytanie. Zauważyłem, że masz wstawione drzwi garażowe i instalacja elektryczna również jest. Czy w garażu miałeś już tynki przed zamontowaniem drzwi garażowych? Mi powiedziano w salonie drzwi i okien, że muszą być tynki zanim zamontuje się drzwi. I teraz mam dylemat.

  2. #3442
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hetman8

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stasiu84 Zobacz post
    Witam Ysmen. Mam małe pytanie. Zauważyłem, że masz wstawione drzwi garażowe i instalacja elektryczna również jest. Czy w garażu miałeś już tynki przed zamontowaniem drzwi garażowych? Mi powiedziano w salonie drzwi i okien, że muszą być tynki zanim zamontuje się drzwi. I teraz mam dylemat.
    Witaj, pozwolę sobie krótko opisać jak sytuacja wyglądała u mnie. Podczas pomiarów przed wykonaniem bramy, montażysta zażyczył sobie tynku w pewnych miejscach. Nadproże i węgarki i kawałek bocznych ścian - do nich jest przymocowana konstrukcja bramy. Powinny być wytynkowane przed montażem, ponieważ potem dostęp do nich będzie ograniczony. Poza tym dobrze jest aby były proste i tworzyły równoległą płaszczyznę zapewniając w ten sposób warunki dla prawidłowego montażu prowadnic czy wału napędowego bramy. Jest to przydatne dla zapewnienia równego rozkładu sił w zamontowanej bramie.
    ...i tym samym mam stan surowy zamknięty i wytynkowane...pół garażu

  3. #3443
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hetman8

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    ysmen - dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czemu ale wszystkie oferty które dostałem, opiewały na kwotę 14-16 tyś - a tak naprawdę moja instalacja będzie wykonywana w nieco mniejszym zakresie niż Twoja. Czasem zdarza się, że jakiś wykonawca "wyskoczy" z ceną z kosmosu czując łatwy pieniądz i wtedy trzeba szukać dalej...ale ja już dostałem 4 oferty i wszystkie podobne do siebie

  4. #3444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam.Stasiu tak jak napisał hetman cała ta sciana na której bedzie zamontowana brama powinna być wytynkowana.U mnie dodatkowo był wytynkowany sufit,szkoda by podczas tynkowania zabrudziły sie prowadnice i napęd,a i tynkarz by miał ograniczone ruchy.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	292595

  5. #3445
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał hetman8 Zobacz post
    ysmen - dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czemu ale wszystkie oferty które dostałem, opiewały na kwotę 14-16 tyś - a tak naprawdę moja instalacja będzie wykonywana w nieco mniejszym zakresie niż Twoja. Czasem zdarza się, że jakiś wykonawca "wyskoczy" z ceną z kosmosu czując łatwy pieniądz i wtedy trzeba szukać dalej...ale ja już dostałem 4 oferty i wszystkie podobne do siebie
    Hetman co region to pewnie inne ceny.Dokładnie moja wycena wygląda tak jak na załaczonym obrazku.Jeszcze doszło 10 punktów i kilka bajerów,i dobilo do 11tyś.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dcs00000.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	292605

  6. #3446

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, mam pytanie do tych którzy mają już robione sufity podwieszane. Jak wiemy aby minąć podciągi trzeba konstrukcje obniżyć o jakieś min 30cm- czy to obniżenie robiliście za pomocą tzw drutów z wieszakiem? Trzeba wtedy wziąć chyba drut 500mm i obciąć na pożądaną długość- dobrze kombinuję? Bo moi fachowcy dali mi też do myślenia- że niby da się to zrobić na 2 ESach skręconych ze sobą- podpowiedzcie jak u Was było robione?
    Wełnę 2x15cm chcę położyć na tej konstrukcji.
    M42C ma taką konstrukcję że między płytami a belkami stropu jest jakieś 35cm ( czyli grubość podciągu + ruszt), nie chciałem dawać wełny między belki i drugą warstwę na ruszt bo będzie między nimi przerwa

  7. #3447
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.lubelskie

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Ja dawałem 15 cm (0,039) wełny między belki i 10 cm (0,035) krzyżowo od góry. Przyznam szczerze że przy 10 cm warstwie wierzchniej nieźle się trzeba było namęczyć aby ją dobrze ułożyć w rogach i na skraju a i co istotne wełna 0,035 już się tak nie rwie jak 0,039 i lepiej mi się ją rozkładało. Co do podwieszania ja robiłem to na przycinanych wieszakach 500 przykręcanych do belek śrubami do drewna (nie czarnymi wkrętami !). Położyłem sobie jeszcze 5 cm 0,032 wełny na stelaż żeby wygłuszyć sufit. Muszę jeszcze tylko w przyszłym roku położyć jakąś membranę na wełnie bo już w tym roku czasu zbrakło
    Pozdrawiam

  8. #3448
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    U mnie 20 centoli wełny między belkami,membrana paroizolacyjna pod belkami i tak,jak napisał kolega wyżej stelaż krzyżowy na wieszakach 50 cm.

  9. #3449
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Coś się tu cicho zrobiło Może koś wrzuci jakieś zdjęcia swojego przemyślanego. Uwielbiam patrzyć na ten dom z nadzieją, że i ja kiedyś zacznę go budować

  10. #3450
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stasiu84

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rogienice
    Kod pocztowy
    09-213
    Posty
    17

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141206_143207.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	293728

    A oto i skromne zdjęcie Jak do tej pory "chałupka zabita dechami"

  11. #3451

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0366.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	294193


    A to mój domek, buduję się na podkarpaciu.

  12. #3452

    Domyślnie

    Cześć, wszystkim- mam pytanie odnośnie konstrukcji systemowej podwójnej krzyżowej pod płyty GK- czy pamiętacie może jak mieliście ją wykonaną?
    Czy profile UD ( przyścienne) mieliście skręcone z profilami CD?
    Czy płytę GK mieliście przykręconą do profili przyściennych?

    fachowcy jedno, w sieci coś innego- człowiek już sam nie wie co o tym myśleć

    z instrukcji np rigipsa wychodzi że płyty nie powinno się kręcić do profili przyściennych, tylko profile nośne powinny być jak najbliżej ściany ( profili ud) aby do nich przykręcić płytę

    proszę o w miarę szybką odpowiedź

  13. #3453
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.lubelskie

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja sufity robiłem sam. Z tego, co się naczytałem i później skonsultowałem z zaprzyjaźnionymi fachowcami to: profili CD nie skręca się z profilami UD, pod profile UD warto dać taśmę akustyczną, płyty KG nie kręci się do profili UD a skrajne CD powinny być chyba maksymalnie 15 cm od ściany. Powyższe dotyczy oczywiście stelaży podwójnych, co do pojedynczych to w ich przypadku płytę KG można przykręcić do profili przyściennych. Jak na razie nic nie pęka Pozdrawiam

  14. #3454
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojt@s

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-135
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Czy mógłbym prosić o informacje czy ktoś zmienił kąt dachu na 25 stopni? mógłbym prosić o zdjęcia domu po takiej zmianie?
    Ktoś z Państwa szacował koszt odkurzacza centralnego w Przemyślanym domu? Ktoś może rozważał i zrobił, zaplanował instalacje okablowania sieci (siec komputerowa) w domu? Wiem wifi jest dużo tańsze i bardziej mobilne ale może ktoś jednak położył skrętkę w domu i zna koszt takiego zbytku? Czy Zakupiony projekt zawiera także instalacje telewizyjną? zaplanowane jest gniazdko w każdym pokoju? Czy taka instalacja jest w gestii inwestora i do zaprojektowania samemu?

    Może ktoś poratowałby mnie w temacie względnie aktualnego kosztu/ kosztorysu dachu w wersjach:
    a) prefabrykowanej - przyjeżdża tir ze szkieletem i w dzień mam gotowy szkielet - hmmm masło maślane
    b) zamawiam cieślę i drewno oraz potrzebne dodatki i dach powstaje na miejscu


    Czy ktoś posiada do udostępnienia kosztorys inwestorski? (Przemyślany wariant 1 - M42a)

  15. #3455
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Akton
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    powiat poznański
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojt@s Zobacz post

    Może ktoś poratowałby mnie w temacie względnie aktualnego kosztu/ kosztorysu dachu w wersjach:
    a) prefabrykowanej - przyjeżdża tir ze szkieletem i w dzień mam gotowy szkielet - hmmm masło maślane
    b) zamawiam cieślę i drewno oraz potrzebne dodatki i dach powstaje na miejscu
    Nie polecam wiązarów prefabrykowanych z bardzo prostego względu: jest wtedy na strychu mnóstwo drewna, poprzecznych belek etc i tym samym drastycznie zmniejsza się możliwość wykorzystania powierzchni strychowej (takie właśnie rozwiązanie wybrał Postihal - byłem, widziałem ). Ja wybrałem więźbę tradycyjną i nie żałuję tego wyboru . Dzięki temu można poszaleć u góry

    Pozdrawiam - Andrzej

  16. #3456
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hetman8

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojt@s Zobacz post
    Witam
    Ktoś z Państwa szacował koszt odkurzacza centralnego w Przemyślanym domu?
    Czy Zakupiony projekt zawiera także instalacje telewizyjną? zaplanowane jest gniazdko w każdym pokoju? Czy taka instalacja jest w gestii inwestora i do zaprojektowania samemu?

    Czy ktoś posiada do udostępnienia kosztorys inwestorski? (Przemyślany wariant 1 - M42a)
    Witam
    Jestem na etapie robienia wszelakich "przedtynkowych" instalacji. Dwa tygodnie temu zrobiłem instalacje centralnego odkurzacza. Całkowity koszt to 900 zł (dwa gniazda, trzecie w jednostce centralnej (garaż)), dwie szufelki (kuchnia i wiatrołap). Jednostką centralna będzie BEAM S.C. 335 (całkowity koszt z pełnym oprzyrządowaniem sprzątającym to 2700 zł.)
    Jeśli chodzi o TV, to ja zrobiłem gniazdo oczywiście w salonie i (po długich negocjacjach z Żoną) - w naszej sypialni. W dwóch pozostałych sypialniach (pokoje dzieciaków) po prostu zostawiłem w ścianie peszelki i w razie czego będzie można puścić tam kabelek - ale póki co - nie przewiduję takiej sytuacji

  17. #3457
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Nie wiem jak wygląda strych przy zastosowaniu tradycyjnej więżby dachowej więc nie będę się wypowiadał która lepsza.U mnie zdecydowałem się na więżbę prefabrykowaną i przy tym rozwiązaniu też można uzyskać okazałej wielkości strych.W firmie w której zamawiałem wiązary wystarczyło wspomnieć o tym aby wyliczyli mi konstrukcję tak abym miał jak najwięcej powierzchni na strychu i efekt mnie jak najbardziej zadowolił.Przy tym mam drzewo komorowo suszone strugane czterostronnie,zaimpregnowane też komorowo środkiem grzybo i ognioochronnym no i wykonanie na pewno dużo lepsze niż tradycyjna więżba.

  18. #3458
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojt@s Zobacz post
    Witam
    Czy mógłbym prosić o informacje czy ktoś zmienił kąt dachu na 25 stopni? mógłbym prosić o zdjęcia domu po takiej zmianie?
    Ktoś z Państwa szacował koszt odkurzacza centralnego w Przemyślanym domu? Ktoś może rozważał i zrobił, zaplanował instalacje okablowania sieci (siec komputerowa) w domu? Wiem wifi jest dużo tańsze i bardziej mobilne ale może ktoś jednak położył skrętkę w domu i zna koszt takiego zbytku? Czy Zakupiony projekt zawiera także instalacje telewizyjną? zaplanowane jest gniazdko w każdym pokoju? Czy taka instalacja jest w gestii inwestora i do zaprojektowania samemu?

    Może ktoś poratowałby mnie w temacie względnie aktualnego kosztu/ kosztorysu dachu w wersjach:
    a) prefabrykowanej - przyjeżdża tir ze szkieletem i w dzień mam gotowy szkielet - hmmm masło maślane
    b) zamawiam cieślę i drewno oraz potrzebne dodatki i dach powstaje na miejscu


    Czy ktoś posiada do udostępnienia kosztorys inwestorski? (Przemyślany wariant 1 - M42a)
    Witam. Wojt@s jak wrócisz na 171 strone tam wstawiłem zdjęcie z dachem podniesionym do 26 stopni.
    Sama instalacja do odkurzacza centralnego kosztowała mnie 600pln z 5 punktami.
    Jesli chodzi o instalacje to na pewno lepiej będzie jak sobie sam zaprojektujesz z elektrykiem.Wczesniej będziesz musial sobie rozplanować gdzie będziesz miał odbiorniki,lepiej teraz dodac trochę kabla i punktów niż potem kuć.U mnie będzie wifi ale u dziecka w pokoju będzie tez net na kabel tak samo w salonie będzie przy antenie wyjście na kabel.nie wszystkie telewizory mają wifi tym bardziej,że kamery tez będą podpięte pod telewizor.
    Kosztorys dachu więźba tradycyjna:
    -dachówka ceramiczna alegra9 wraz z drobnymi pierdołami(blacha,grzebienie.taśmy) 20.000
    -drewno na więźbę 11.500
    -rynny 2300
    -drewno na nadbitke 5000
    -robocizna za całość 15000
    Wielkość dachu po podwyższeniu do 26 stopni 330m.
    Ostatnio edytowane przez ysmen ; 02-01-2015 o 17:09

  19. #3459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McR

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Okolice Konina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Radziej3city,najpierw pozdrówka w Nowym Roku.Dawno Cię tu nie było.
    Pobudowałeś,zamieszkałeś to teraz forum masz w d...dużym poszanowaniu.
    Hmm...co do więźby.Czy będzie to prefabrykowana,czy tradycyjna taka ,jak w moim przypadku nie ma się co łudzić.Do wykorzystania tak naprawdę pozostaje jedynie powierzchnia stryszku nad salonem.Reszta pod skosami dachu nadaje się do pełzania i tak naprawdę tylko w razie "w"można cokolwiek upychnąć w tych kątach.Rzeczy typu choinka,ozdoby ok.Ten stryszek jednak nie zastąpi pojemnej np.piwnicy i z tym trzeba się niestety liczyć.

    Co do odkurzacza centralnego?
    Po raz n-ty powtarzam,każdy buduje dom dla siebie i nic mi do tego ale..
    hetman8,jak wyobrażasz sobie ogarnięcie całego domu mając do dyspozycji tylko dwa gniazda(celowo pomijam szufelki,ponieważ wg większości monterów jest to tylko "pic na wodę")U siebie mam pięć gniazd i cały czas zastanawiam się,czy aby to nie za mało.Polecana długość węża odkurzacza-6m.Dostępne są również wersje 9-cio metrowe,ale czy to aż tak wygodne?Nim przyjdą posadzki,można trochę samemu poeksperymentować.Najprościej wziąść jest kawałek sznurka o określonej,stałej długości i samemu wyznaczyć miejsca położenia gniazd.Na tym etapie sytuacja o tyle komfortowa,że można wyłożyć kasę na samo położenie rurek i gniazd a jednostkę centralną dokupić i zamontować tuż przed zamieszkaniem.

  20. #3460
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ysmen

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał McR Zobacz post
    Radziej3city,najpierw pozdrówka w Nowym Roku.Dawno Cię tu nie było.
    Pobudowałeś,zamieszkałeś to teraz forum masz w d...dużym poszanowaniu.
    Hmm...co do więźby.Czy będzie to prefabrykowana,czy tradycyjna taka ,jak w moim przypadku nie ma się co łudzić.Do wykorzystania tak naprawdę pozostaje jedynie powierzchnia stryszku nad salonem.Reszta pod skosami dachu nadaje się do pełzania i tak naprawdę tylko w razie "w"można cokolwiek upychnąć w tych kątach.Rzeczy typu choinka,ozdoby ok.Ten stryszek jednak nie zastąpi pojemnej np.piwnicy i z tym trzeba się niestety liczyć.

    Co do odkurzacza centralnego?
    Po raz n-ty powtarzam,każdy buduje dom dla siebie i nic mi do tego ale..
    hetman8,jak wyobrażasz sobie ogarnięcie całego domu mając do dyspozycji tylko dwa gniazda(celowo pomijam szufelki,ponieważ wg większości monterów jest to tylko "pic na wodę")U siebie mam pięć gniazd i cały czas zastanawiam się,czy aby to nie za mało.Polecana długość węża odkurzacza-6m.Dostępne są również wersje 9-cio metrowe,ale czy to aż tak wygodne?Nim przyjdą posadzki,można trochę samemu poeksperymentować.Najprościej wziąść jest kawałek sznurka o określonej,stałej długości i samemu wyznaczyć miejsca położenia gniazd.Na tym etapie sytuacja o tyle komfortowa,że można wyłożyć kasę na samo położenie rurek i gniazd a jednostkę centralną dokupić i zamontować tuż przed zamieszkaniem.
    Witam McR. Teraz to mnie nie strasz,ze 5 punktów to mało bo tyle mam bez szufelek.Tak poważnie to dobrze rozplanować punkty i 5 da rade.Rure planuje 7meterków. Pozdrowienia.

Strona 173 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony