dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1677 z 2205
Pokaż wyniki od 33.521 do 33.540 z 44087
  1. #33521
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I to jest oczywiste i każdy o tym wie oprócz jaska widocznie i paru innych kablarzy,którzy nie mają takich zysków bytowych i których liczniki zużycia energii przez system grzewczy nie obejmują tych zysków i którzy negują zużycie energii przez system grzewczy na ogrzewanie u innych użytkowników.
    Czyli jednym słowem,palą głupa i stąd kwasy.
    A mozesz to przetłumaczyć z polskiego ma ludzki? bo nic nie rozumiem z tego wywodu
    i w końcu nie wiem czy ja też palę głupa czy nie a jak palę to czy wlicz się to do zysków bytowych czy do CO

    na dzisiaj od początku października na CO poszło mi równo 3500kWh z podlicznika na kable, na CWU 512kWh
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 03-01-2015 o 13:14
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #33522
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    A mozesz to przetłumaczyć z polskiego ma ludzki? bo nic nie rozumiem z tego wywodu
    i w końcu nie wiem czy ja też palę głupa czy nie a jak palę to czy wlicz się to do zysków bytowych czy do CO

    na dzisiaj od początku października na CO poszło mi równo 3500kWh z podlicznika na kable, na CWU 512kWh
    jasiek i inni każą doliczać sobie do zużycia energii na ogrzewanie,wygenerowanego na liczniku zużycia energii tegoż urządzenia grzewczego,zyski bytowe,tak jakby ich dom i oni sami ich nie przynosili i ich liczniki nie reagowały na nie.
    Czyli bzdura,ponieważ zakładamy,że np.rodzina 3 osobowa jaśka generuje praktycznie takie same zyski jak np.moja rodzina 3 osobowa.
    Przyjmujemy,że jasiek nie jest piekarzem,który mieszka w piekarni ze swoją rodziną a moja żona nie jest kucharką i nie piecze i gotuje na okrągło i nie mieszkamy w restauracji.
    A licznik zużycia energii pokazuje faktycznie zużycie energii na ogrzewanie a nie wyimaginowane,czego jasiek nie potrafi przyjąć do wiadomości czym pali głupa.

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    na dzisiaj od początku października na CO poszło mi równo 3500kWh z podlicznika na kable,
    I wg mądrego lub mądrych inaczej musisz do tego zużycia dodać zyski bytowe jakie wygenerowałeś od października.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 13:41

  3. #33523
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Ile chcesz takich zdjęć i z jakimi temperaturami?
    Wzzystko możesz sobie spreparować więc nie zmyślaj co kto ma tylko martw się sobą.
    Już jeden był co preparował,czemu mnie nie dziwi,że był to kablarz ?
    Dla mnie możesz mieć i 15st.C,mnie to wali ale napomknij czasami o tym innym,żeby innych nie wprowadzać w błąd zużyciem bo potem,jak zamieszkają będą zdziwieni swoim zużyciem utrzymując komfortowe temperatury w domu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 13:49

  4. #33524
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mam komfortowe temp. bez preparowania dowodów przy zużyciu w pierwszym sezonie ~2,4MWh czystym prądem na ~141m2 .
    Ja sobie nic nie myślę,podpowiedz mojemu imiennikowi jak ma zejść do podobnego poziomu zużycia:
    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post

    na dzisiaj od początku października na CO poszło mi równo 3500kWh z podlicznika na kable

  5. #33525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Tak naprawdę liczą się rachunki i komfort. A to prąd daje. Nawet jeśli mamy tylko COP = 1.
    I powtórzę, od kilku lat nawet nie zaglądam do licznika prądu, mam gdzieś ile nakręcą urządzenie tylko grzewcze, a ile plazma, czy piekarnik.

    PS. 1 Arturo wywal ten COP = 1 ze stopki. Nabierz dystansu i nie zachowuj się jak nawiedzony.
    PS. 2. Pyxis obok wiedzy i doświadczenia z PC lubisz sobie pobłaznować. Jedno przysparza Ci szacunek, drugie "trollowską sławę". Co jest dla Ciebie ważniejsze ? Dla ułatwienia dodam, że za czasów trolli nie było PC, więc jedno z drugim nie bangla....

    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  6. #33526
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja sobie nic nie myślę,podpowiedz mojemu imiennikowi jak ma zejść do podobnego poziomu zużycia:
    niektorym w głowie sie nie miesci ze można zuzyć na sezon na CO 6-7 tys. kWh i byc zadowolonym..
    ja wiem co jeszcze mam nie zrobione i po kolei spokojnie uzupełniam np. braki w ociepleniu w pomieszczeniu gospodarczym na stropie.. jak bedzie -10 lub zimniej i pogoda pozwoli to termowizję zrobię i coś pewnie jeszcze wymyślę do poprawki..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #33527
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    niektorym w głowie sie nie miesci ze można zuzyć na sezon na CO 6-7 tys. kWh i byc zadowolonym..
    Spoko,mi się mieści bo byłem przygotowany na zużycie 5000kWh a z tego co widzę,utrzymując komfortowe temperatury w domu jak teraz byłoby tego z 6000kWh i ponad i przy Kospelu byłbym z tego zadowolony ale jak się widzi u kogoś 2400kWh za cały sezon to jest to bardzo śmieszne i może wprowadzać błędne przekonanie,że kable są najlepsze i ekonomiczne i to jest standartowe zużycie przy kablach na ogrzewanie przy komfortowej temperaturze 22,5st.C.

    P.S
    te 6000kWh to plus jeszcze zyski bytowe z 3 osób
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 16:43

  8. #33528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    jasiek i inni każą doliczać sobie do zużycia energii na ogrzewanie,wygenerowanego na liczniku zużycia energii tegoż urządzenia grzewczego,zyski bytowe,tak jakby ich dom i oni sami ich nie przynosili i ich liczniki nie reagowały na nie.
    wystarczy podać tylko całkowite zużycie energii i w jakim domu a reszta jest już jasna jak słońce...
    moja chałupa przez okres grzewczy "rypnie" ze 13kwh na wszystko razem, zgadnij jakie będzie zużycie na CO według liczników energii ogrzewania jeżeli przez cały sezon grzewczy nikt w tym domu nie będzie mieszkał a zostawione będzie ogrzewanie z ustawieniami takimi samymi jak teraz...???
    jak tego nie możecie zrozumieć to trudno...
    mnie interesuje tylko całkowite zużycie energii w sezonie, samo CO tak naprawdę niewiele mówi...
    włączę sobie jakiś grzejniczek elektryczny na stałe w chałupie poza moim obwodem pomiarowym CO i będę się puszył niskim zużyciem na CO, patrząc na główny licznik energii nie widać różnicy.... ( sprawdzone i obadane... )
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 03-01-2015 o 22:58

  9. #33529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Za komuny jak chcieli ludziom w glowach namieszac to udowadniali ze podwyzki wynosza tylko 10%
    Usredniajac podwyzki chleba i. Lokomotyw , statkow
    Ja tam jasia kocham i zgadzam sie z nim w 395 %
    Jasiu - wiadomo ja to pale dzien i noc caly rok

    Skupianie sie na samym co i pomijanie cwu to wiadomo to z dobroci serca
    Ja jeszcze proponuje nie wliczac co przy grzaniu domu do 21 stopnii-jeszcze smieszniej wyjdzie
    Janku jak tam cop 2 domu masz jakies domy parterowe 123m2 z 8060 kwh na caly dom

    Zgodnie z twoja teoria o copach2 domow to wyjdzie copowcom1
    Aha jasiu wiekszosc pompowcow ma 1 obiegowke
    zamiast błaznować to zaczął byś normalnie mieszkać w tym swoim domu bo mi cie normalnie żal...

  10. #33530
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    wystarczy podać tylko całkowite zużycie energii i w jakim domu a reszta jest już jasna jak słońce...
    Ale co jest jasne ? Wytłumacz bo nie łapię.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    moja chałupa przez okres grzewczy "rypnie" ze 13kwh na wszystko razem, zgadnij jakie będzie zużycie na CO według liczników energii ogrzewania jeżeli przez cały sezon grzewczy nikt w tym domu nie będzie mieszkał a zostawione będzie ogrzewanie z ustawieniami takimi samymi jak teraz...???
    Kto ma chałupę w której nikt nie mieszka ?
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak tego nie możecie zrozumieć to trudno...
    Powyższego trudno zrozumieć,odpowiedz na pytania powyższe to może załapie.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    mnie interesuje tylko całkowite zużycie energii w sezonie, samo CO tak naprawdę niewiele mówi...
    Mówi bardzo dużo,mówi przede wszystkim ile energii zostało użyte w celu dogrzania domu do np.temp.22,5st.C.
    A całkowite zużycie enetgii w domu pokazuje,kto ile energii zużył na cele bytowe a nie grzewcze czyli na TV,wibratory,zmywarki,pralki itp.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    włączę sobie jakiś grzejniczek elektryczny na stałe w chałupie poza obwodem pomiarowym i będę się puszył niskim zużyciem na CO, patrząc na główny licznik energii nie widać różnicy.... ( sprawdzone i obadane... )
    Chyba,że ktoś jest tak mądry inaczej typu jaśkowego tak zrobi,ale to raczej do piaskownicy i zabawy w babki z piasku z jaśkiem a nie do ludzi normalnych.

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    na dzisiaj od początku października na CO poszło mi równo 3500kWh z podlicznika na kable, na CWU 512kWh
    ile _artur_ musi doliczyć sobie do energii jaką zużył na ogrzewanie(na utrzymanie w domu temp.22st.C) ?
    Powiedz mu,że jest w błędzie i nie zużyl tyle na CO a o wiele więcej.
    Mądry ty jasiek jesteś ??
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 19:56

  11. #33531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale co jest jasne ? Wytłumacz bo nie łapię.
    nie muszę....

  12. #33532
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    nie muszę....
    Oczywiście,że nie musisz wyjaśniać dlaczego błaznujesz i palisz glupa.
    Sądzę,że większość to widzi.

    Czyżbym się domyślał na czyj wniosek była zmiana tematu,żeby nikt bzdur jaśkowych nie mógł prostować ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 20:01

  13. #33533
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    zamiast błaznować to zaczął byś normalnie mieszkać w tym swoim domu bo mi cie normalnie żal...
    malux nie potwierdza Twoich głupich teorii dlatego go obrażasz ?
    za małe ma zużycie prądu bytowego ?

  14. #33534
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    wystarczy podać tylko całkowite zużycie energii i w jakim domu a reszta jest już jasna jak słońce...
    Zużycie całego prądu w domu w ciągu 12 miesięcy to 6500kWh,na ogrzewanie poszło 1900kWh a na cwu 1400kWh czyli na bytowy wychodzi,ze poszło 3200kWh.
    Co jest zatem jasne jak slońce ? Że miałem wiatraczek zamontowany w d..ie na prąd poza licznikiem ?
    Brzoza była,wybuch był i mgła też ?
    Może tak kaftan bo dupościsk jest faktycznie już chorobliwy u niektórych bo zużyłem aż o 6500kWh mniej niż dom wzorcowy jaśka i to nie wykorzystując siuśków do cwu (będzie większa różnica bo 13kkWh to sezon grzewczy tylko)
    I to w dodatku w G11,jakże śmialem.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    moja chałupa przez okres grzewczy "rypnie" ze 13kwh na wszystko razem,
    o malux-e nie wspomnę bo jasiek sie załamie całkowicie i już nikt nie uwierzy w jego teorie rodem z komisji maciarewicza...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 20:34

  15. #33535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    włączę sobie jakiś grzejniczek elektryczny na stałe w chałupie poza obwodem pomiarowym i będę się puszył niskim zużyciem na CO, patrząc na główny licznik energii nie widać różnicy.... ( sprawdzone i obadane... )
    Podstawowe pytanie: Po co??

    Tutaj wiekszosc to jednak ludzie psychicznie zdrowi. Przynajmniej na tyle, zeby wydalo im sie takie zachowanie dziwnym.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #33536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    a to kolejny wątek z cyklu cuda na kiju .. powiedzcie że to komfortowe i tyle ..
    reszta to bajanie ...

    włączę sobie jakiś grzejniczek elektryczny na stałe w chałupie poza obwodem pomiarowym i będę się puszył niskim zużyciem na CO, patrząc na główny licznik energii nie widać różnicy.... ( sprawdzone i obadane...
    no a ja później się dziwie czemu opłata przesyłowa taka duża
    jak elfy prund zaimaniają ..

  17. #33537

    Domyślnie

    Oj ludzie dajcie już spokój .....
    Jaśko Pyxis Arturo i inni .... w każdej wypowiedzi jest sporo racji nie dajmy się zwariować
    moje roczne (365 dni)
    - bytowe ~ 3100 kWh
    - CWU ~ 1500 kWh
    - CO ~ 5800 kWh

    sporo z bytowego zostaje w domu ale też tego nie doliczam tylko czekam aż licznik CO uwzględni zyski
    czego efektem jest dzienny spadek zużycia na cele CO.
    Może w poniedziałek zamontuje kolejny licznik do pomiaru zmywarki a do indukcji dopnę piekarnik + mikro fale

    Ludzie mamy nowy fajny rok luzik

    średnie dobowe / ilość dni
    Licznik główny
    T1 - 2,69 kWh___/___ T2 - 27,78 kWh --- średnia z 711 dni
    CWU - 3,47 kWh --- średnia z 596 dni
    Indukcja - 0,47 kWh --- średnia z 722 dni
    CO - 26,02 kWh --- średnia z 91 dni (sezon obecny 2014/2015)
    całość od wprowadzenia się (CO - 19,02 kWh --- średnia z 722 dni)
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_BB ; 03-01-2015 o 21:45
    parterówka GL 332 / GL 371 obecnie parter 121m2 z garażem + możliwość adaptacji poddasza (kolejne 98m2)
    ściana 25+15 styro 0.04 pióro wpust, okna MS-termo 3-szyby, podłoga 2x5 styro
    strop 15 wełna, dach 30 wełna, wentylacja narazie niestety grawitacja
    CO kable 12 kW na powierzchni 98m2 cdn......

  18. #33538
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_BB Zobacz post
    Może w poniedziałek zamontuje kolejny licznik do pomiaru zmywarki a do indukcji dopnę piekarnik + mikro fale

    Ludzie mamy nowy fajny rok luzik
    Dobre
    Luzik po całości

    Oby ten Nowy Rok był lepszy od poprzedniego...
    Cytat Napisał Krzysiek_BB Zobacz post
    - bytowe ~ 3100 kWh
    Aczkolwiek bytowe masz podobne do mnie to może grzejnika w d..e se nie podłączam


    P.S.
    Posty znikają jakieś bo mniej stron od razu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-01-2015 o 21:46

  19. #33539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zużycie całego prądu w domu w ciągu 12 miesięcy to 6500kWh,
    tyle i tylko tyle...
    nie wiem po co się nakręcasz...
    tak jak cała pompiarska reszta...

    jak dla mnie i dla całej reszty wasze zużycie na cele CO może wynosić nawet 0kwh ...

  20. #33540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Twoich głupich teorii dlatego go obrażasz ?
    ja zauważyłem że to raczej malux mnie obraża...

Strona 1677 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony