dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 17
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 324
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie odpuscie troche, na ktory watek nie wejde tam ja jak i reszta forumowiczow jestesmy swiadkami Waszych slownych potyczek. Na dodatek zaden z tych watkow nie zostal przez Was zalozony.
    Osobiscie uwazam Was za forumowiczow pelna geba. Pomagacie inwestorom jak mozecie, szkoda tylko ze czasami zapominacie iz wasze spory nikogo po za Wami nie obchadza, a watek jak byl tak jest zasmiecany.....
    Mam nadzieje, ze nie odbierzecie tego jako atak, nie jest to moim zamiarem. Mniej OT na FM tym lepiej dla czytajacych.
    Zycze spokoju w Nowym Roku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    A mój wniosek jest taki. Przy temp. zewnętrznej - 10*C ta PC, która ogrzewa mój budynek musi być wspomagana grzałkami elektrycznymi. Obecnie mamy cieplejsze dni, i PC bez problemu podaje na zasilanie tyle ile musi...
    Niemniej jednak z czystej ciekawości proszę was jeszcze o odp. na zadane wcześniej pytanie tj.

    Ile macie gwarancji na swoje pompy ciepła np. Viessmanna?
    Jak często wykonujecie przeglądy???,
    Ile was to kosztuje???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  3. #143

    Domyślnie

    Gwarancja standart 2 lata. Przegląd po OK roku za free - znajomy serwisant. Na wiosnę planuję kolejny

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dzięki surgi22 . Podejrzewam, że pozostała część użytkowników PC Viessmann nie chce się obnażyć...
    Ciekawe czy jest to wstyd czy zwykła niewiedza.
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  5. #145

    Domyślnie

    Pewnie większość nie robi przeglądów do czasu wystąpienia problemów

  6. #146

  7. #147

    Domyślnie

    Przepraszam za off-top ale mam zgryz i trafiłem na ten temat. Jeżeli chodzi o ogrzewanie jestem już nastawiony na PC PW. Zawsze był Panas na top i takie mam dobrane już przez niektórych dostawców. Wczoraj rozmawiałem z kuzynem budowlańcem, który ma zainstalowane PC PW właśnie Wieśmana i jest z niej zadowolony dodatkowo poleca firmę instalacyjną, która założyła w/w pompę jemu i wielu innym osobom.

    Czy macie jakieś doświadczenia z nowoczesnymi pompami Wieśmana na sprężarkach inwerterowych?
    Czy Wiesiek ma odpowiednik takiego choćby Panasa TCAP WH-SXC09F3E5 i WH-UX09FE5??
    Ostatnio edytowane przez MWM ; 04-01-2015 o 09:57
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Osobiście jestem skłonny wykonywać przeglądy coroczne, ale takie, które będą coś wnosiły do sprawnego funkcjonowania układu, a wręcz będą to gwarantowały. Mycie jednostki zewnętrznej za kilka stówek, i serwisant, który nie potrafi odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie to przegięcie.
    Może zna ktoś pasjonate serwisanta Viessmanna z Wielkopolski...???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  9. #149

    Domyślnie

    Trochę niezrozumiały jest dla mnie problem, gdyż nie tak dawno temu na tym forum niejaki Liwko bardzo mnie przekonywał, że pompy ciepła się nie psują a jak się zepsują to każdy serwisant od lodówek je naprawi. A tu życie pokazuje że problemem jest nawet montaż i poprawne uruchomienie pompy, nie wspominając o problemie z szerokim dostępem do serwisantów co wiedzą coś więcej o pompie niż to gdzie jest przycisk on/off. A co będzie jak to się zepsuje - wysyłka do centrali producenta?

  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    yaiba83 To co napisałeś jest straszne, ale prawdziwe. Może to problem mentalności ludzi pracujących w tej branży, choć z innej strony jak można nie szanować swojej pracy i chlebodawcy. W 2015r. planuje wybrać się na targi BUDMY w Poznaniu jeśli będzie wystawiał się Viessmann. Może tam prócz marketingowców spotkam kogoś w rodzaju Technika lub Technologa, który żyje z obsługi PC.
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    w zeszłym roku na targach instalator też wystawiało się sporo firm z pompami ciepła i nie tylko, ale ciężko tam "inżyniera" znaleźć...

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    yaiba83 To co napisałeś jest straszne, ale prawdziwe. Może to problem mentalności ludzi pracujących w tej branży, choć z innej strony jak można nie szanować swojej pracy i chlebodawcy. W 2015r. planuje wybrać się na targi BUDMY w Poznaniu jeśli będzie wystawiał się Viessmann. Może tam prócz marketingowców spotkam kogoś w rodzaju Technika lub Technologa, który żyje z obsługi PC.
    A dlaczego wybrales akurat Vieska? Oni specjalizuja sie w smieciuchach, jest wiele innych firm o wiele lepszych. na pewno lepszym zapleczem serwisowym.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-01-2015 o 20:18
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    ... jest wiele innych firm o wiele lepszych. na pewno lepszym zapleczem serwisowym.
    Co to jest dla Ciebie "lepsze zaplecze serwisowe" , co pod tym pojęciem masz na myśli?

  14. #154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na FM wielokrotnie byla mowa o niekompetencji ich serwisantow. Firma ta specjalizuje sie w produkcji kotow na paliwo stale. Rozmawialem z paroma instalatorami Pci, ktorzy mieli okazje serwisowac ich sprzet. Nic pochlebnego na jej temat nie usluszalem- ogolna masakra.
    Gdzies na FM byl watek o problemach Inwestorki z Lublina z Pci Vieska. Sprawa obila sie o sad- serwis nie umial doprowadzic instalacji- za jak dobrze pamietam 65 k do ladu. Dopiero forumowicze podpowiedzieli w czym tkwil problem. Owa firma z siedziba na miare ZUS-u juz nie istnieje. Ciekaw jestem dlaczego?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #155

    Domyślnie

    No kurcze trochę mnie przerażacie z serwisem pomp. Poprawcie mnie jeżeli źle myślę - wg mnie typowa instalacja na zakończeniu ma 2 rurki (zasilanie i powrót), które podłączamy do obwodu grzewczego pompy. Podobnie podłącza się dla mnie dolne źródło nie zapominając o odpowiednich dodatkach typu zawory, naczynie przeponowe itp. Wg mnie największą trudnością powinno być dokładne oszacowanie na zapotrzebowanie na energię przez budynek i dobranie pompy do tych parametrów. Drugi problem dobrać źródło. Trzeci jeżeli to tak można powiedzieć to ustawienie odpowiedniej krzywej grzewczej by dogrzewało i nie przegrzewało. Więc powiedzcie mi co można skopać, że pompa nie będzie działać. Fabrycznie powinna śmigać, że aż miło a ja tu czytam, że fabryczny serwis nieważne jakiej firmy dać se rady nie może. Z kotłami gazowymi też tak jest? Jakoś nie rozumiem tych problemów, może jest coś co powinienem wiedzieć?

  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    zawsze można coś skopać, złe przekroje rur, źle dobrane i wykonane DZ. Przy gruntówce są 3 zasadnicze elementy czyli dolne źródło, urządzenie i cała maszynownia, górne źródło.jeżeli te 3 elementy są dobrze dobrane i wykonane to nie ma żadnych problemów. Potem tylko dobranie krzywej już w trakcie użytkowania i tyle.

  17. #157

    Domyślnie

    No to ja rozumiem że panu Jankowi za tegoroczne wino instalacja się nie udała. Ale jak to robi autoryzowany serwis producenta za duże złotówki to ja już nie rozumiem takich bubli, albo na forum działa jakaś antyreklama propagowana przez inne firmy...

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    viessmann, dimplex czy exotherm to wszytko podobnie pracuje i podobnie się psuje. Nie ma różnic, w 2013 roku robiłem 2 napraw w viessmannie, 3 w dimplexie, 2 w exotherm, 3 w gree. Wadliwość jest podobna, jakość wykonania też, COP na podobnym poziomie. Dodatkowo miałem 17 zapytań o naprawę Meeting, a tu lepiej temat omijać, Meeting nie nadaje sie do naprawy i podziękowałem

  19. #159
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Nie nadaje się bo?
    R-290 pod strzechy

  20. #160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    nikt potem nie chce mieć na głowie takiego bubla, za duża awaryjność

Strona 8 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony