dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Bruzdownica do BK

    Czy ktoś z Was zrobił sobie bruzdownicę do betonu komórkowego np. ze szlifierki kątowej? A może jakieś inne rozwiązania? Jakie są Wasze doświadczenia w umieszczaniu przewodów w ścianie by było szybko, tanio i przyjemnie?
    ppp.j

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Bruzdownica do BK

    Cytat Napisał ppp.j
    Czy ktoś z Was zrobił sobie bruzdownicę do betonu komórkowego np. ze szlifierki kątowej?

    Tak, ja. "robiłem bruzdownicę" to za dużo powiedziane, po prostu zacząłem wycinać bruzdę szlifierką i tyle. Zrezygnowałem z tego pomysłu po godzinie. A dokładniej: po 10 minutach cięcia bruzdy i 50 wietrzenia mieszkania oraz odpylania własnych płuc.

    A może jakieś inne rozwiązania?
    Wiertarka z grubym wiertłem prowadzonym po ścianie bokiem. Bruzdę wycina co prawda niezbyt równą, ale za to szybko i bez pylenia na całe pomieszczenie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Płaskie przewody umieszczałem na powierzchni betonu komórkowego przypinając je plastikowymi spinkami wkładanymi w otwory o śr 6 mm wiercone wiertarką. Przewody zostały później przykryte tynkiem. Bruzdy pod peszle robiłem szerokim dłutem młota udarowego nacinając z obu stron krawędź bruzdy i później usuwając środek.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szczecin HENRYK
    Płaskie przewody umieszczałem na powierzchni betonu komórkowego przypinając je plastikowymi spinkami wkładanymi w otwory o śr 6 mm wiercone wiertarką. Przewody zostały później przykryte tynkiem. Bruzdy pod peszle robiłem szerokim dłutem młota udarowego nacinając z obu stron krawędź bruzdy i później usuwając środek.
    Robiłem dokładnie tak samo jak Henryk. Płaskie przewody na spinki wszystko przykrył tynk. Tylko w miejscach gdzie było więcej przewodów to podkuwałem no i tak samo na rury wodne i c.o.. Zasadniczo najlepiej kupić sobie szerokie dłuto SDS takie minimum 7...8cm do tego wiertarka przestawiona na młotek idzie jak w masło i znacznie mniej się pyli. Robiłem tą metodą nawet wnęki na szafki łazienkowe z lustrami.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    ja bruzdy na podejście rury kanalizacyjnej pod umywalkę w bk robiłem koronką widiową fi40. Idzie super, nie kurzy się tak jak przy szlifierce
    buduję własnymi siłami D06a

  6. #6

    Domyślnie

    Można oczywiście szlifirką, ale z tarczą diamentową do pracy na mokro. O wiele mniej się kurzy, choć trochę nie wygodne w pracy

  7. #7

    Domyślnie

    W Kastoramie obejżyjcie sobie taki przyrządzik ręczny,bardzo prosty do zrobienia idzie jak burza tak samo B-K jak i tynk gipsowy a i K-G ale trudniej ze względu na papier

  8. #8

    Domyślnie

    Są specjalne nakładki na zwykłe wiertarki do robienia bruzd.
    Można kupić w OBI lub innym podobnym...
    Takie grube wiertło z małą prowadniczką, dzięki czemu można w miarę precyzyjnie prowadzić wiertarkę, nie rzuca tak jak przy samym dużym wiertle. Dobrze idzie.
    Pozdrawiam
    Rav

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Używam ręcznej bruzdownicy tzw rylca i wietrła łopatkowego z Solbetu:

    http://www.solbet.com.pl/k_produkt/akcesoria/index.htm

    Proste i łatwe.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    czy Wasze metody nadają sie tylko do miekich betonow komorkowych (ytong i inne klasy 300-400) czy tez do klasy 600?

  11. #11

    Domyślnie

    Takie cudo za 15 PLN mozna kupic w Castoramie. Doskonale sie sprawuje w 400 i nizej, gestsze BK bruzduje sie nieco gorzej.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon Zobacz post
    Takie cudo za 15 PLN mozna kupic w Castoramie. Doskonale sie sprawuje w 400 i nizej, gestsze BK bruzduje sie nieco gorzej.
    a jak to wygląd podrzucisz jakiegoś linka?

  13. #13

    Domyślnie

    do bruzdownicy przydałby się odkurzacz , jest w tedy szybko i bez pyłu

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał mietek440 Zobacz post
    do bruzdownicy przydałby się odkurzacz , jest w tedy szybko i bez pyłu
    potwierdzam z odkurzaczem da sie przeżyć - ja kupiłem bruzdownice noname na all…. za 150 zł i zrobiłem nią dom w części z czerwonej cegły wiec łatwo nie było. To co jest najważniejsze to tarcze i niestety tutaj trudno oszczędzić a jak wiadomo od razu kupujesz x2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony