dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 190
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 3789
  1. #1181
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Oglądałem też wcześniej pracujący już niedługo większy model 4000 i nie zgłaszano problemów. Właściciele byli wręcz zadowoleni. To ostatecznie zdecydowało o naszym zakupie oraz wcześniejsze opinie na forum. Oczyszczalnię mam pół roku więc ciężko być tu wiarygodnym. Na obecny czas jestem zadowolony i kupił bym jeszcze raz być może większą. Nie oglądałem innych oczyszczalni więc realnie chwalę to co mam. Nic się nie zepsuło. A obecny niby problem raczej wynika z naszej niewiedzy czy braku doświadczenia. Wygląda, że oczyszczalnia stabilizuje się ale nadal nie znam przyczyny.

    Koszty. Muszę poszukać tego wszystkiego bo współudział miał tu mój ojciec. Starszy, niecierpliwy, znerwicowany człowiek itp. związane z tym uroki. Dlatego jestem tym wszystkim wymęczony od początku tematu (wcześniej mieliśmy szambo) i teraz przy użytkowaniu bo ojciec ma swoje wizje i teorie oraz oczekuje odpowiedzi na już i nie wszystkie mu pasują. W każdym razie zbiornik kupiony przed podwyżką. Dofinansowania nie brałem. Już było po terminie składania wniosków. Wcześniej boksowałem się z biurokracją eee. Dofinansowanie to kolejna zabawa. Chciałem też zamknąć temat i wyrobić przed jesienią, zimą. Tak na szybko pytając ojca. Całość, mapki, żwir, rury, badania, koparka ... wykonanie pod 13 000zł bardziej około 11 500. Postaram się sprawdzić. Wtedy wyślę na priva.

    Ad.1 Odniosłem się do wypowiedzi gdzie spotkałem się z przynajmniej dwoma problemami w jakim stanie docierały zbiorniki rożnych producentów do użytkowników. Można tą wypowiedź potraktować z przymrużeniem oka )

    Ad.2 Link ogólny podałem pod koniec mojej wypowiedzi a pisałem tam później. Dokładnie jest tu I nie znając przyczyny problemu jak detektyw szkolony na tym forum, jednym z typowanych podejrzanych a często (współ)sprawców problemów jest złe odpowietrzenie a nawet jego brak. Mogło też dojść do przeciążenia mojej niekoniecznie pracującej w pełni efektywnie oczyszczalni (np. aktualnie złe dawkowanie bakterii do potrzeb) dlatego wyżej napisałem być może większą.

    Zaczytałem się w tematach N razy. Przerabiałem temat szamba, kanalizacji (pod górkę i daleko) oczyszczalni (ekologicznych, biologicznych) Urzędy też raz tak, raz siak. Internet swoje i cała ta otoczka.

    Zmieniłem kwotę.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 17-01-2015 o 14:48 Powód: Zmieniono kwotę

  2. #1182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    OK dzięki. to kupa kasy!
    Muszę to przemyśleć. Cena na stronie producenta to obecnie 6500 netto. Gołej oczyszczalni.
    A dlaczego zrezygnowaliście z szamba?

  3. #1183

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    OK dzięki. to kupa kasy!
    Muszę to przemyśleć. Cena na stronie producenta to obecnie 6500 netto. Gołej oczyszczalni.
    A dlaczego zrezygnowaliście z szamba?
    Ja mając taką samą oczyszczalnię wyrobiłem się w 10 000, ale sam montowałem. W ogóle mówienie o kosztach wykonania całości to sensu nie ma, bo możesz zarówno mniej jak i więcej wydać, zależy od wielu rzeczy.

    Ja z szamba zrezygnowałem, bo zwyczajnie drożej wychodzi, a i moim zdaniem wygodniej.

  4. #1184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej pisze. Koszty to widełki cenowe dla orientacji. Myśmy się też z tym bili. W domu się nie przelewa. Czasem są promocje. Cena poszła w górę. Jako, ze tu się mieszka to musiałem mieć koparkę ze względu na czas. Zamiast operatora koparki przyjechał jego syn o mniejszych umiejętnościach. Koparkę w przerwach i ponad to użyłem do innej roboty to też podniosło koszt. Szambo było stare i liche z kręgów. Przyjechał szambiarz wypompował i też od razu kopara wykopała. Możliwe, że było najechane. Musiała powstać nieszczelność bo ledwo wypompowaliśmy, jak popadało to było pełno. Więc i tak robota. W planach zagospodarowania nie ma kanalizacji pomimo, że kanalizacja jest pobliżu (mogę się mylić ale spokojnie i ponad 100m na krzywe oko). Do tego mieszam w dołku a więc i przepompownia. Poszedłem w oczyszczalnie bo nie myślisz o wywozach. Gdyby kiedyś trzeba było się podpiąć a w tych warunkach to też ładny wydatek i potem opłaty. Z dofinansowaniem różnie bywa. Jak by zmienili plan zagospodarowania to kicha.

    Siostra i szwagier kumpla jak się dowiedzieli, że będziemy montować to przyjechali spod Mielca zobaczyć i też potem zamówili. Mieli szambo ale to właśnie kłopot jeśli ktoś nie wylewa na łąkę co zresztą powoli się kończy.
    Mają ją już może ponad miesiąc tylko większą i odprowadzają do rowu. Tam są iły. Ludzie pukają się w czoło, że oni wydali tyle pieniędzy.
    Jeżeli ci się nie śpieszy to może będzie gdzieś jakaś promocja, choćby na podobną oczyszczalnię. Poczytaj, poruszono w tym wątku, obecnie 60 str. sporo zagadnień, aż za dużo a są i inne wątki. Przebrnięcie przez to to już wyzwanie a poukładanie sobie w głowie to mistrzostwo. Sporo sobie dopiero przypominam. Po moim zakupie ktoś tu napisał, że pogadał z producentem i jego oczyszczalnia ma dyfuzor z obciążeniem a ja na to nie wpadłem i mam mocowany standardowo. Jak trzeba będzie wymienić to wstawi się węża i przypnie nowy z balastem. Beczkę za namową instalatora kupiliśmy wcześniej po starej cenie. Powiedział, że nawet jeżeli nie dostaniemy zgody to oczyszczalnię i tak gdzieś sprzeda bo sporo tego instalował.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 17-01-2015 o 01:19

  5. #1185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post

    Mają ją już może ponad miesiąc tylko większą i odprowadzają do rowu. Tam są iły. Ludzie pukają się w czoło, że oni wydali tyle pieniędzy.
    Jeżeli ci się nie śpieszy to może będzie gdzieś jakaś promocja, choćby na podobną oczyszczalnię. Poczytaj, poruszono w tym wątku, obecnie 60 str. sporo zagadnień, aż za dużo a są i inne wątki. Przebrnięcie przez to to już wyzwanie a poukładanie sobie w głowie to mistrzostwo. Sporo sobie dopiero przypominam. Po moim zakupie ktoś tu napisał, że pogadał z producentem i jego oczyszczalnia ma dyfuzor z obciążeniem a ja na to nie wpadłem i mam mocowany standardowo. Jak trzeba będzie wymienić to wstawi się węża i przypnie nowy z balastem. Beczkę za namową instalatora kupiliśmy wcześniej po starej cenie. Powiedział, że nawet jeżeli nie dostaniemy zgody to oczyszczalnię i tak gdzieś sprzeda bo sporo tego instalował.
    W tym roku muszę zamontować.
    A co daje ten dyfuzor z obciążeniem?
    Kiedyś dużo czytałem i właśnie bio-hybryda wydawała się najlepsza opcją.

  6. #1186

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    W tym roku muszę zamontować.
    A co daje ten dyfuzor z obciążeniem?
    Kiedyś dużo czytałem i właśnie bio-hybryda wydawała się najlepsza opcją.
    Z dyfuzorem jest problem, bo jest on na stałe przymocowany do dna oczyszczalni. Ja przed zamontowaniem, wlazłem do oczyszczalni i go odczepiłem. Dodałem obciążnik w postaci jakiegoś kawałka metalu i doczepiłem do niego linkę aby w przypadku jego wymiany nie musieć włazić do oczyszczalni. Z resztą ja nie wiem jak można do niej wleźć nogami do dołu, dla mnie to nie wykonalne, więc warto sobie to zadanie uprościć.

  7. #1187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    To właśnie olorin pisał i to wcześniej niż ja kupiłem oczyszczalnię. Co nagle to po diable. Nikt jakoś nie płakał o ten dyfuzor. W zasadzie nadal jest jedną z dobrych opcji. Chyba, że coś się zmieniło. My tu gadu gadu a tam promocje: jedna i druga Innych musisz poszukać.
    Tylko nie kupuj od razu pod wpływem emocji. Promocje są dość częste. czasem potem cena idzie w górę. Masz jeszcze czas. Musisz wiedzieć ile możesz wydać, jak dużą potrzebujesz. Większość opinii mówi, że lepiej większą. Mniejsze zło. Mi chodziło o miejsce. I jak masz odprowadzić oczyszczony ściek. Wybór instalatora też jest ważny chyba, że będziesz robił sam. To wszystko wygląda inaczej w rzeczywistości niż to co sobie wyobrażasz, naczytasz, naoglądasz.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 17-01-2015 o 11:29

  8. #1188

    Domyślnie

    Dodam tylko, że warto negocjować cenę. W Ekopolu będzie pewnie ciężko, choć i oni coś tam z ceny schodzą, ale są i inni z podobnymi produktami i właśnie mi udało się spoooro urwać.

  9. #1189
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    W wypowiedzi #1187 zmieniłem kwotę na około 11 500. Nie mogę znaleźć wszystkich rachunków. Ojciec gdzieś wcisnął i szukaj. Starość a bardziej choroba. Podałem tak z pamięci. To tylko widełki cenowe. Każdy ma inne warunki np. terenowe. Ja miałem instalatora współpracującego z Ekopolem i to z nim trzeba wtedy negocjować. Niepotrzebnie płaciłem za badanie gruntu. Zrobione wcześniej a mógł mi to zrobić instalator. Badanie kosztowało 500zł. Nie pamiętam czy nie wybierałem też ze starostwa jakiejś cholernie drogiej mapy (parę stów) pod to badanie. Te procedury to w każdym urzędzie inne. Albo co zajdziesz to inne. Musiałem też likwidować starą studnię, położoną wyżej niż oczyszczalnia. Nie chcę grzebać w rzeczach ojca bo potem powie, że miał coś i zginęło nawet jak sam zgubił lub mu się zdawało, że miał.

  10. #1190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na alledrogo takie ceny jak u nich w promocji to są normalnie. Więc taki pic na wodę a raczej ścieki.

  11. #1191
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    e_makler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Brużyczka Mała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, Beja możesz się wypowiedzieć na temat Biodisca? osadnik wystarczający, proces filtracji, wolnoobrotowy silnik? co sądzisz o tej oczyszczalni?

  12. #1192

    Domyślnie

    Biodisc ma swój osobny wątek: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ngspan-BioDisc
    Są tam opinie różnych osób.

  13. #1193

    Domyślnie

    witam serdecznie
    co powiecie Panowie i Panie o oczyszczalni ARGO firmy AQUATECH działa na zasadzie złoża biofiltracyjnego czyli jak dobrze rozumiem podobnie dziala jak BIOROCK ?

  14. #1194

    Domyślnie

    Niewiele da się o niej powiedzieć, bo informacji jest mniej niż skąpo. Już kilka miesięcy temu ktoś zwrócił uwagę na tą oczyszczalnię i od tego czasu nic więcej.
    Faktycznie, opis jest na tyle podobny, że powiedziałbym - zerżnięty z Biorocka.

    Jeśli dowiesz się czegoś więcej, to podziel się z nami albo na priva.

  15. #1195

    Domyślnie

    Witam.
    Szukałem w tym temacie opini o fimie Ekohouse ale nic nie znalazłem wiec stąd mój post
    Czy kotś może słyszał o firmie ekohouse http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl...alnia-vh-.html.
    Wydaje mi się że mają bardzo ciekawą ofertę oczyszczalni.Na wiosnę zaczynam budowę kanadyjczyka na wsi i największm problemem jest dla mnie dobór oczyszczalni ,wiem już (dzięki temu forum ) że bedzie to oczyszczalnia biologiczna tylko jaka
    Proszę o parę słów, opini na temat oczyszczalni VH6 PREMIUM http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl...1-15-osob.html

  16. #1196
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    To jest firma, która w pierwszym poście od razu reklamuje sama siebie
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  17. #1197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post
    - Kolor oczyszczonego ścieku. Taki jak podawany na forum. Sprawdzałem ze dwa, trzy razy. Jakieś męty tam pływają.


    Raczej był bardziej przejrzysty. Wiadomo rozruch. To wszystko się zmieniało.
    Zobaczyłem te fotki i przypomniały mi się moje:

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post

    Nie wiem jak jest w Biohybrydzie, tym bardziej dlaczego? W Bioekocencie wygląda to tak:
    Załącznik 255881
    Dla porównania w jednej z butelek oryginalny produkt. Nie widzę powodu, żeby z oczyszczalni lała się krystalicznie czysta woda.
    Czy ktoś więcej pokazywał jeszcze inne? Nie widzę możliwości wyszukiwania obrazów na forum.
    A może umówimy się na małą galerię, np. raz na kwartał? Tak dla porównania. Na badania mnie nie stać (kilka stów to jednak lepiej inaczej spożytkować), a obrazek to za friko.

  18. #1198

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    To jest firma, która w pierwszym poście od razu reklamuje sama siebie
    Tak. wszystkie zapytania na forum o jakąś oczyszczalnie to autoreklama Oczyszczalnie biologiczne nie są tanie ta zresztą też bo najtańszy zestaw to 8000 brutto , proszę o opinie o ekohouse

  19. #1199

    Domyślnie

    Cytat Napisał trist84 Zobacz post
    Witam.
    Szukałem w tym temacie opini o fimie Ekohouse ale nic nie znalazłem wiec stąd mój post
    Czy kotś może słyszał o firmie ekohouse http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl...alnia-vh-.html.
    Wydaje mi się że mają bardzo ciekawą ofertę oczyszczalni.Na wiosnę zaczynam budowę kanadyjczyka na wsi i największm problemem jest dla mnie dobór oczyszczalni ,wiem już (dzięki temu forum ) że bedzie to oczyszczalnia biologiczna tylko jaka
    Proszę o parę słów, opini na temat oczyszczalni VH6 PREMIUM http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl...1-15-osob.html
    Cytat Napisał trist84 Zobacz post
    Tak. wszystkie zapytania na forum o jakąś oczyszczalnie to autoreklama Oczyszczalnie biologiczne nie są tanie ta zresztą też bo najtańszy zestaw to 8000 brutto , proszę o opinie o ekohouse
    Tu nawiążę do wpisu niedowiarka powyżej: te 8000 też można wydać dużo lepiej.
    O oczyszczalniach VH było na tym forum trochę, ale rzeczywiście trudno je znaleźć, bo wyszukiwarka wymaga słów co najmniej 4-literowych.
    Jeszcze więcej było o ich bliźniaczych siostrach, czyli AT. Mam tu coś dla amatorów szukania różnic w dwóch pozornie identycznych obrazkach: jedna to VH. druga AT - kto znajdzie istotną różnicę, temu pogratuluję:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	526
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	300242Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	300243

    O swojej oczyszczalni AT dużo pisał kolega rybniczanin, także w tym temacie. Opisał, jak dochodził z nią do ładu, czym zaskarbił mój szacunek, ale nikomu nie życzę powtórki jego "przygód".
    Kuriozum jest wyposażenie obu tych oczyszczalni w kratę! Jeżeli komuś brakuje wyobraźni, co tam można znaleźć, to proszę wybrać się do najbliższej dużej oczyszczalni.

    Generalnie - mała, zblokowana oczyszczalenka jest czuła na każde zaburzenia. Nie ma żadnej możliwości wyrównania nierównomierności dopływu - ani ilościowych, ani jakościowych.

    Niestety, polecić obu nie mogę.

    PS.
    Dodatkowo mnie drażni pseudo fachowy bełkot na stronie Ekohouse, niedbałe tłumaczenie, zwyczajne bzdury i błędy gramatyczne. Odbieram to jako brak szacunku dla czytającego.

  20. #1200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    O swojej oczyszczalni AT dużo pisał kolega rybniczanin, także w tym temacie. Opisał, jak dochodził z nią do ładu, czym zaskarbił mój szacunek, ale nikomu nie życzę powtórki jego "przygód".
    Kuriozum jest wyposażenie obu tych oczyszczalni w kratę! Jeżeli komuś brakuje wyobraźni, co tam można znaleźć, to proszę wybrać się do najbliższej dużej oczyszczalni.

    Generalnie - mała, zblokowana oczyszczalenka jest czuła na każde zaburzenia. Nie ma żadnej możliwości wyrównania nierównomierności dopływu - ani ilościowych, ani jakościowych.

    Niestety, polecić obu nie mogę.

    PS.
    Dodatkowo mnie drażni pseudo fachowy bełkot na stronie Ekohouse, niedbałe tłumaczenie, zwyczajne bzdury i błędy gramatyczne. Odbieram to jako brak szacunku dla czytającego.
    Dziękuję za odpowiedź, ciesze sie że są takie fora wydawałoby się że firma jest OK i bym popełnił duży błąd.
    W taki razie szukamy dalej

Strona 60 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony