dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wisnia&usia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    47

    Domyślnie grunt na ścianę ,koniecznie?

    Witam. Kupiliśmy dom w lutym stan surowy zamkniety, od tego czasu do dzisiaj mieliśmy kupę roboty, nie ukrywam ze z większością poza ukladaniem płytek robiłem sam. Miesiąc temu zabrałem się za.elewację, polozylem styropian zakolkowalem, na to polozylem warstwę kleju i zatopilem w niej siatkę... Potem przyszly deszczowe dni no i w sumie trochę się tym wszystkim wypompowalem robiąc to sam (270m ścian) pozostało mi do nałożenia jeszcz jedną warstwę kleju tak aby zrobić na gładko bo w niektórych miejwcwch są przeswity siatki... Moje pytanie brzmi następująco:
    1. Czy muszę w tym roku położyć ta druga warstwę kleju? Czy mogę zrobić sobie to na spokojnie na wiosnę??
    2. Czy obowiązkiem jest zagruntowac na.zime ściany? Czy również mogę to zrobić sobie na spokojnie na wiosne?
    3. Jakie mogą być konsekwencję jeśli zostawię przez zimę ta jedną warstwe kleju? Czy może sie coś zepsuc? Zawilgotniec? Albo coś w tym stylu?

    Nie ukrywam ze zrobiło się już dosc chłodno a ja niee mam rąk do pomocy i chyba nie dam rady położyć tego już w tym roku.
    Proszę mi jeszcse napisać cży niezagrunowane ściany mogą mieć wpływ na ogrzewanie domu? Ponieważ palimy gazem i dość sporo m3 gazu idzie nam dziennie a ocieplenie uwqzam za w miarę solodne...
    Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam Marcin

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    1 - nie musisz
    2 - zalecane, ale niekoniecznie
    3 - moze popekac, odpadac, rysowac sie, pylic
    gruntowanie i tynk juz nie zmienia wlasciwosci izolacyjnosci termicznej
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wisnia&usia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Czyli niby nie muszę ale jakcnie zrobię to może popekac itp a potem bede sobie plul w brodę ze nie zrobiłem;( no nic już nie poradzę, mam nadzieję ze mój ceresitek wytrzyma i ze zima będzie lagoda bo naprawdę nie mam zdrowia żeby to zrobić jeszcze w tym roku, a po drugie musiałbym się wstrzelic z pogoda bo puki co za zimno aabo można robić do plus 5o C. Mam nadzieję ze wytrzyma do wiosny Wszystko....
    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisnia&usia Zobacz post
    Czyli niby nie muszę ale jakcnie zrobię to może popekac itp a potem bede sobie plul w brodę ze nie zrobiłem;( no nic już nie poradzę, mam nadzieję ze mój ceresitek wytrzyma i ze zima będzie lagoda bo naprawdę nie mam zdrowia żeby to zrobić jeszcze w tym roku, a po drugie musiałbym się wstrzelic z pogoda bo puki co za zimno aabo można robić do plus 5o C. Mam nadzieję ze wytrzyma do wiosny Wszystko....
    Pozdrawiam
    Wytrzyma.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wisnia&usia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    dziekuje za wsparcie, na taka odpowiedz czekałem ;d mogę spokojnie spać, pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisnia&usia Zobacz post
    dziekuje za wsparcie, na taka odpowiedz czekałem ;d mogę spokojnie spać, pozdrawiam
    Proszę.
    Kolorowych snów....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wacoj

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-551
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    1 - nie musisz
    2 - zalecane, ale niekoniecznie
    3 - moze popekac, odpadac, rysowac sie, pylic
    gruntowanie i tynk juz nie zmienia wlasciwosci izolacyjnosci termicznej
    Słyszałem od kolegi któremu robili ocieplenie że mogę zostawić jedną warstwe kleju na siatce na zimę ale powinienem zagruntować ją. Wiadomo grunt wzmacnia podłoże i zmniejsza jego chłonność czyli tym samym w zimie ściana nie będzie wchłaniała tyle wilgoci i tym samym będą mniejsze szanse na popękanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony