dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 521 z 562
Pokaż wyniki od 10.401 do 10.420 z 11231
  1. #10401
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No nie przesadzaj. Ca10 za 300 już można kupić, 10 czujek po 50 chyba że mają być dualne, sygnalizator niech będzie 150, akumulator 100-150. Zostaje jeszcze około 900 zetów na obudowę, kable, moduł i kilka innych dupereli.
    Zapomniałeś jeszcze
    - manipulator LCD ok 250 zł
    - obudowa z zasilaczem AWO ok 110 zł
    - GPRST2 - 350 zł
    - Antena GSM ok 50 zł

    Wiec 900 zł szybko stopniało
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  2. #10402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Dziekuję za rady. Teraz mam pytanie odnosnie skutecznosci takiego zestawu ? Pisząc kolokwialnie: czy zlodziej jest w stanie to zlamac albo jakość obejsc, wylaczyc ?
    Nie ubliżając - raczej nie pofatyguje się do ciebie włamywacz co by potrafił obejść system alarmowy.
    Ale zawsze może wybić szybę lub wyważyć okno i nie specjalnie zawracać sobie głowę alarmem.
    Ważne to nie eksponować centralki i sygnalizator dać dość wysoko.
    System alarmowy nie zapobiega włamaniom a tylko informuje o dobry próbie/słaby włamaniu,
    informuje SMS-em do właściciela, sygnałem do Monitoringu/Ochrony, sygnałem akustyczno-optycznym otoczenie
    Oczywiście o ile nie będzie byle jak zrobiony z byle czego to nawet nie będzie za wiele fałszywych alarmów.

  3. #10403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No nie przesadzaj. Ca10 za 300 już można kupić, 10 czujek po 50 chyba że mają być dualne, sygnalizator niech będzie 150, akumulator 100-150. Zostaje jeszcze około 900 zetów na obudowę, kable, moduł i kilka innych dupereli.
    ca-10 to już centrala dosyć leciwa już chyba bym wolał versę jak się kiedyś coś będzie chciało rozbudować to ca-10 jest dosyć ograniczona.

  4. #10404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    U nas komplet Centrala CA10 + Manipulator LCD + 8 czujek + Akumulator + Sygnalizator + Zasilacz + GPRST2 + Antena do GPRS kosztuje 1624 zł i jest to normalna cena detaliczna dla Satela.aa i jeszcze 80m przewodu.
    No w końcu jakaś firma przyjazna forumowiczom , od chwili jak się agencje ochrony przestały reklamować dawno takiej oferty nie było. Jeszcze jakiś dobry rabat dla forumowiczów by się przydał.

  5. #10405

    Domyślnie

    Słuchajcie, właśnie głupia sprawa mi się przydarzyła (satel integra 128 wrl)
    Na manipulatorze wszedłem w użytkownika serwisowego, uruchomiłem dload, podłączyłem się RSem z komputera, patrzę na różne cyferki i puf! ... hasło serwisowe wyparowało mi z głowy! Mimo że użyłem go dziesiątki razy - całkowity reset kawałka głowy

    Pytanie: czy/gdzie można je zresetować mając wciąż otwartego DloadX?

    EDIT: już sobie przypomniałem Chociaż i ta jestem ciekawy czy się da, czy trzeba uruchamiać z kołków.
    Ostatnio edytowane przez bajcik ; 10-02-2015 o 22:01

  6. #10406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    O ile mnie pamięć nie myli, możesz po prostu wstawić nowe (Opcje/serwis)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #10407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    O ile mnie pamięć nie myli, możesz po prostu wstawić nowe (Opcje/serwis)
    Teraz tak tylko nie wiem czy w starych wersjach to tez było ?

  8. #10408

    Domyślnie

    Witam wszystkich, podepne sie pod temat.Posiadam domek ok 120 m szukam alarmu ktory bedzie obslugiwal 2 czujki i 7 tych okiennych zeby posiadal pilot ,dostalem oferte zeby kupic light sys 2 ale przyznam sie ze moje pojecie na ten temat jest marne ;/ aaa i czujki ruchu chce aby byly przewodowe a te w oknach to chyba i tam sa bezprzewodowe ? Pozdrawiam

  9. #10409
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kerth

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    55

    Domyślnie

    Szybkie pytanie - mam jedną wyniesioną lokalizację, w której chcę wstawić osobny zasilacz.
    Rozumiem, że masy zwieram, a +12 dostarczam tylko z tego osobnego zasilacza tak?
    Chodzi o Integrę 256+ i INT-IORS
    Z góry dziękuję za podpowiedź.

  10. #10410
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tak..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #10411

    Domyślnie

    Czytam sobie wątek o komunikację przez port szeregowy manipulatora...
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie....php?t=1102459

    a tam ktoś zareklamował swoje gotowe rozwiązanie:
    http://mobintegra.wix.com/mobintegra
    https://play.google.com/store/apps/d....satelita.demo

    Próbował ktoś?

  12. #10412

    Domyślnie

    Witam , własnie dzowniłem do znajomego z zapytaniem co ma na stanie i powiedział mi ze VERSE I CA10 , powiem ze nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc co wybrac ??? Maja te alarmy wbudowane powiadamianianie SMS ??? Bardzo prosze o porode bo jutro chciałem jechać kupić. Pozdrawiam

  13. #10413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogus36 Zobacz post
    Witam , własnie dzowniłem do znajomego z zapytaniem co ma na stanie i powiedział mi ze VERSE I CA10 , powiem ze nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc co wybrac ??? Maja te alarmy wbudowane powiadamianianie SMS ??? Bardzo prosze o porode bo jutro chciałem jechać kupić. Pozdrawiam
    CA-10 i Versa-10 nie niema wbudowanego nadajnika GSM.
    Odp. na poprzedni post:
    Radiolinii też brak w CA-10, Versa posiada sterowanie za pomocą pilotów [oczywiście trzeba dokupić osobno piloty]
    Jeśli masz możliwość położenia kabli to nie pakuj się w systemy bezprzewodowe [nie dotyczy sterowania pilotem i GSM]
    Bezprzewodowe kontaktrony i tak posiadają kawałek kabla i skrzyneczkę z elektroniką i bateriami [do wymiany co jakiś czas]
    oraz czasami gratis problemy z zasięgiem.
    Ostatnio edytowane przez Pawlo111 ; 17-02-2015 o 19:19

  14. #10414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    CA-10 i Versa-10 nie niema wbudowanego nadajnika GSM.
    Odp. na poprzedni post:
    Radiolinii też brak w CA-10, Versa posiada sterowanie za pomocą pilotów [oczywiście trzeba dokupić osobno]
    Jeśli masz możliwość położenia kabli to nie pakuj się w systemy bezprzewodowe [nie dotyczy sterowania pilotem i GSM]
    Bezprzewodowe kontaktrony i tak posiadają kawałek kabla i skrzyneczkę z elektroniką i bateriami [do wymiany co jakiś czas]
    oraz czasami gratis problemy z zasięgiem.
    Dziekuje za szybką odpowiedz , powiem tak mam pociagniete kable dla klawiaturki , centrali i dla 2 czujek Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z211_rzut1_0_0_tl_normal.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	304773 (sciany zamazanej na czerowno brak a pkt w rogach to sa czujki ktore chce zamontowac ) do okien nie mam pociagnietych kabli ale to zaden problem da sie zrobic a możesz polecic jakis model inny warty uwagi czy brac ta Verse + modul gsm i do pilota czy kupic np juz integre albo slyszal ktos o LightSys 2 ??

  15. #10415
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    We wskazanych miejscach na parterze dwie czujki wystarczą, kontaktrony też lepiej okablować, od każdego elementu osobny kabel do centrali [dwa skrzydła okna jako jedna wspólna linia] Drzwi - kontaktron.
    Nie zapomnij o sygnalizatorze zewnętrznym i ewentualnie kablu do nadajnika GSM
    Integra 24 jest dość podobna do Versy.
    Nie zajmuję się małymi systemami to nie mogę nic konkretnego polecić.

  16. #10416
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogus36 Zobacz post
    Dziekuje za szybką odpowiedz , powiem tak mam pociagniete kable dla klawiaturki , centrali i dla 2 czujek Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z211_rzut1_0_0_tl_normal.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	304773 (sciany zamazanej na czerowno brak a pkt w rogach to sa czujki ktore chce zamontowac ) do okien nie mam pociagnietych kabli ale to zaden problem da sie zrobic a możesz polecic jakis model inny warty uwagi czy brac ta Verse + modul gsm i do pilota czy kupic np juz integre albo slyszal ktos o LightSys 2 ??
    Versa wyjdzie ci trochę taniej ze względu na tańsze klawiatury ale ja osobiście wolałbym jednak integrę Przynajmniej int32 , poza tym wersa ma mało wyjść programowalnych na płycie a dokupienie modułu z kolejnymi to już wydatek chyba teraz koło 200zł, ja jako minimum stosuję Int64 ma mocniejszy zasilacz niż 32 a to jest jednak różnica jeśli planujesz moduł gsm..Wg Mnie odpuść sobie tego lightsysa może to i tanie ale nie wiadomo jak długo będą to produkować , pozatym trąci mi to chińszczyzną.

  17. #10417

    Domyślnie

    Tak planuje modul gsm ,dziekuje bardzo za przydatne informacje wczoraj bylem i wycenili mi verse ale musze w takim razie zobaczyc ta integre a jak bede posiadal modul gsm to modul z pilotem chyba jak narazie nie ma sensu jezeli mozna z poziomu telefonu uzbrajac centralke ?

  18. #10418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak w porównaniach n.p. z integrą czy versą wygląda jablotron.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #10419

    Domyślnie

    Witam ponownie , dostalem oto takie zestawienie prosze powiedziec czy wszystko jest ok ? bo podopbno skrzynka jest troszke za mala i cos za mały aku do tego zestawu ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150218_164120.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	305039 Prosze o opinie ewentualnie jeżeli jest możliwosc prosze o rozpisanie (dobranie) mi zestawu z micra , integra bede naprawde wdzieczny

    PS czujek kontaktron ma byc 13 , zle obliczylem bo na skrzydło wyjdzie 6 a na całe okno kolejne 6 +1 drzwi Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez Bogus36 ; 18-02-2015 o 16:14

  20. #10420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Akumulator dobiera się odpowiednio do centrali i bilansu prądowego systemu.
    Obudowa czym większa tym lepsza ma pomieścić płytę główną + transformator -powinien być na wyposażeniu dobrany do potrzeb płyty głównej,
    + ewentualnie płytki ekspanderów rozszerzeń i oczywiście akumulator pojemności jak wyżej.
    Kontaktrony grupuje się najczęściej jedno okno [jeden, dwa lub więcej] = jedna linia dozorowa.

Strona 521 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony