dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nowoczesna stodoła - dom marzeń - czy się uda ???

    Witam wszystkich miłośników nowoczesności
    Mamy zamiar rozpocząć budowę wymarzonego domu
    Dom ma być nowoczesny (Z szacunkiem dla wszystkich dworkowatych - ale to nie nasz klimat)
    Nie było by problemu gdyby PLAN Zagospodarowania pozwalał na budynek piętrowy
    Niestety musi to być dom z poddaszem czyli ze skosami i tu pojawił się problem z wyborem projektu
    Może komuś wpadł w ręce jakiś fajny projekt osiągalny jako gotowy Domu typu stodoła o pow ok 200 metrów????
    Warunek duży salon i spora kuchnia
    Ja nadal szukam i szukam jak tylko cos znajdę podzielę się
    Pozdrawiam wszystkich którzy ten etap życiowy mają juz za sobą
    Artisan

  2. #2

    Domyślnie

    Nie było by problemu gdyby PLAN Zagospodarowania pozwalał na budynek piętrowy
    Niestety musi to być dom z poddaszem czyli ze skosami i tu pojawił się problem z wyborem projektu
    Jak to nie pozwala? Jest napisane wprost, że musi być dom z poddaszem?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Jak to nie pozwala? Jest napisane wprost, że musi być dom z poddaszem?
    Taki beznadziejny plan zagospodarowania mówi Dom parterowy z użytkowym poddaszem o max wysokości 8,5 metra
    Przeżyłam już to i podobają mi się stodoły z dwuspadowymi dachami Tylko jeszcze nie wiem jak by ona dokładnie miała wyglądać
    Szukam inspiracji na forum Czytam , szperam ale jakby ktoś coś to ja chętnie

  4. #4

    Domyślnie

    Nie poddawaj się. Poddasze są użytkowo beznadziejne. Zleć architektowi projekt indywidualny. Niech coś wymyśli. Poniżej masz dom piętrowy o wys.8,5m

    http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...kt-domu-prosty
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A mysleliscie o projekcie indywidualnym? Wbrew pozorom różnica w cenie nie jest taka duża a będziecie mieć pewność że odpowiada waszym oczekiwaniom i planom zagospodarowania.

    Może z tej strony: http://www.projektyzwizja.pl/projekt...w/atrakcyjny-1

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też podpowiadam - projekt indywidualny. Właśnie kończymy projekt stodoły z dwuspadowym dachem, bo u nas plan zagospodarowania wymusza dach min 25 st.
    Myślę, że tą drogą można osiągnąć ciekawe i wygodne realizacje. Powodzenia!

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelkie sugestie
    Tak tak Będzie projekt indywidualny ale chciałabym mieć coś na bazie czego mozna tworzyć
    Nik ze znajomych nie ma takiego domu Nie byłam nigdy w środku
    Moje potrzeby i marzenia o domu są duuuze W tym sensie ze chce duzą kuchnię min 16 metrów Jadalnie min 20 i salon min 30
    Co z resztą nie wiem Na górze min 2 sypialnie ale kazda z łazienką Jak najmniej skosów na górze co oczywiście nie będzie łatwe
    AAA no i garaz 40 metrów - ale moze być wysunięty i jakby nie zawierac się bezpośrednio w bryle budynku

    Coś takiego : ( nie wiem czy uda mi się wstawić obrazek ) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doomo-dom-modny-03.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	307226

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doomo-dom-modny-01.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	307227

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie też taka architektura odpowiada. Zastanów się tylko czy na pewno potrzebujecie/chcecie dużą kuchnię. Wydaje się, że kuchnia akurat ma swoje optymalne wymiary ze względu na ergonomiczność. Przy 16 m2 to już po prostu mogą nogi boleć od bezustannego biegania.
    W każdym razie życzę powodzenia. Na pewno uda się znaleźć fajne rozwiązanie na miarę waszych oczekiwań i lokalnych wymagań.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Mnie też taka architektura odpowiada. Zastanów się tylko czy na pewno potrzebujecie/chcecie dużą kuchnię. Wydaje się, że kuchnia akurat ma swoje optymalne wymiary ze względu na ergonomiczność. Przy 16 m2 to już po prostu mogą nogi boleć od bezustannego biegania.
    W każdym razie życzę powodzenia. Na pewno uda się znaleźć fajne rozwiązanie na miarę waszych oczekiwań i lokalnych wymagań.
    Hej
    Tak duza kuchnia musi byc
    Chciałabym wysoką zabudowę ( a to zabiera miejsce) Wyspę taka 100 x 180 i znowu zabiera miejsce
    To jest mój priorytet Ale to na razie plany Rozmawiam juz z paroma architektami i zobaczymy co z tego wyjdzie

    Pozdrawiam
    Artisan

  10. #10

    Domyślnie

    Dziś miałam spotkanie z architektem
    Ktoś kto powiedział ze nie ma duuuzej róznicy miedzy projektem gotowym a indywidualnym hmmm powiem tak w/g mojej wiedzy jest różnica i to ogromna
    Ale się nie zniechęcam tylko zaczynamy tworzyć Jak tylko cos sie wykluje DAM ZNAĆ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony