dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie trzaskające okna

    Witam

    Mam pewien problem z okami tarasowymi HST firmy Oknoplast profil winergetic premium.
    A mianowicie w godzinach popołudniowych i wieczornych dobiegają z nich dziwne trzaski przypominające strzelanie plastikowej butelki pozostawionej długo na słońcu. Zjawisko pojawia o każdej porze roku.
    Mam dwa tego typu okna (HST) i tylko z nich wydobywają się uciążliwe hałasy, czasami nawet w odstępach kilkuminutowych.
    Dodam że wymiary okien to 397x235 dzielone na 2 części oraz 347x235 cm dzielone na 2 części

    Co może być przyczyną tego zjawiska? Jeżeli odpowiedź jest znana to czy można to reklamować?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudask Zobacz post
    Mam pewien problem z okami tarasowymi HST firmy Oknoplast profil winergetic premium.
    Myślę, że zacząć należy od tego czy taki produkt w ogóle istnieje?

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.oknoplast.com.pl/okna/drz...nowe/drzwi-hst

    może nie na tym profilu co podałem, ale czy czepianie się nomenklatury wnosi coś do mojego tematu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Tak, odpowiedź jest znana. Tak jak butelka trzaska gdy zmienia temperaturę, tak samo dzieje się czasem z oknami. Plastik pod wpływem ciepła zmienia wymiary. To jest niestety wada tego materiału (chciałbym napisać że trzaski nie występują w aluminium czy drewnie którą niweluje się poprzez stosowanie wzmocnień.
    Masz wątpliwości - napisz do producenta. Jestem przekonany że odpowie w bardziej merytoryczny sposób.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    a czy nie po to są stalowe wzmocnienia profili aby nic nie trzaskało ?
    i jeszcze jedno: hałasy występują tylko w 2 oknach - suwankach, inne np. balkonowe nie wydają dźwięków mimo że są bardziej wystawione na działanie promieni słonecznych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony