dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Własny klej do glazury

    Czy zna ktoś przepis na klej do glazury który można wykonać we własnym zakresie?
    Bądź co bądź jest to chyba jakaś mieszanka na bazie cementu.

    Proszę nie pytać o zasadność tego.

    Szukałem i nie znalazłem. Jakby co może być jakaś strona anglojęzyczna.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a na jakie podloze ten klej chcesz zrobic? gdzie on bedzie stosowany ? w jak grubej warstwie? co bedzie klejone? i jednak dlaczego chcesz go sam robic?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    a na jakie podloze ten klej chcesz zrobic? gdzie on bedzie stosowany ? w jak grubej warstwie? co bedzie klejone? i jednak dlaczego chcesz go sam robic?
    Podłoże cementowe (beton) i na ścianę tynk wapienny.
    Piwnica
    Klejona będzie glazura (płytki)
    Dlaczego? Bo lubię sobie czasem utrudnić życie i zrobić niektóre rzeczy samemu. Albo będę się cieszył efektem, albo będę narzekał (ale na siebie).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Baza:
    cement+piasek+plastyfikator i przyspieszacz wiazania. proszkowe lub plynne skoro robisz to sam
    Dodatki:
    metyloceluloza, wlokna zbrojace, srodek hydrofobizujacy.
    A proporcje - no to juz musisz sam dobrac. no chyba ze wpadnie Balto... Namąci i poleci dalej
    Generalnie baza to 90-95% wagowo.
    im wiecej metylocelulozy i uplastyczniacza - tym lepszej jakosci klej.
    Ale i tak nie rozumiem dlaczego robisz go sam
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 28-03-2015 o 08:20
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Baza:
    cement+piasek+plastyfikator i przyspieszacz wiazania. proszkowe lub plynne skoro robisz to sam
    Dodatki:
    metyloceluloza, wlokna zbrojace, srodek hydrofobizujacy.
    A proporcje - no to juz musisz sam dobrac. no chyba ze wpadnie Balto... Namąci i poleci dalej
    Generalnie baza to 90-95% wagowo.
    im wiecej metylocelulozy i uplastyczniacza - tym lepszej jakosci klej.
    Ale i tak nie rozumiem dlaczego robisz go sam
    Czy go zrobię to się dopiero okazę.

    "plastyfikator i przyspieszacz wiazania, metyloceluloza, wlokna zbrojace, srodek hydrofobizujacy" - może więcej detali? Co to dokładnie jest i gdzie można to zdobyć?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    plastyfikator: http://www.farkom.pl/simeplast/qmix-dh
    metyloceluloza : http://www.art-konserwacja.pl/kleje-51805/
    hydrofobizator: http://www.farkom.pl/simeplast/qproof-dh
    wlokna - no w ostatecznosci moga byc te http://www.farkom.pl/simeplast/qfibre-forte

    tylko kur.... po co
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fighter: "a tym mać tym kaduceuszem w tym garze mąć" albo jakoś tak... Do tego cementu - w zależności od parametrów od niewielkich nastu do około dwudziestu procent. Reszta to tzw. piasek, albo zwykły, a zwykle pomieszany z kwarcowym. Przy czym małą uwaga: te wszystkie chemie i hydrofobizatory mogą się grzecznie gryźć zarówno ze sobą nawzajem z samego faktu że są różnych producentów jaki dlatego, że jest stosowany ten (nb. BV) a nie inny ( np IR) cement.
    Tak na dobrą sprawę - zabawić się można, jednakże to takie będą parametry zależy od udziału poszczególnych składników a jest z tym nieco zabawy. Jeśli lubisz - to z radością powitam technologa amatora...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    fighter: "a tym mać tym kaduceuszem w tym garze mąć" albo jakoś tak... Do tego cementu - w zależności od parametrów od niewielkich nastu do około dwudziestu procent. Reszta to tzw. piasek, albo zwykły, a zwykle pomieszany z kwarcowym. Przy czym małą uwaga: te wszystkie chemie i hydrofobizatory mogą się grzecznie gryźć zarówno ze sobą nawzajem z samego faktu że są różnych producentów jaki dlatego, że jest stosowany ten (nb. BV) a nie inny ( np IR) cement.
    Tak na dobrą sprawę - zabawić się można, jednakże to takie będą parametry zależy od udziału poszczególnych składników a jest z tym nieco zabawy. Jeśli lubisz - to z radością powitam technologa amatora...
    To w końcu jest jakiś "prosty"/ "sprawdzony" przepis na taki klej?
    A w latach 70/80-ych i wcześniej na czym lepili? Na zwykłym cemencie?

  9. #9

    Domyślnie

    cement z piaskiem 50/50 i woda zeby było płynne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał SO-JER Zobacz post
    cement z piaskiem 50/50 i woda zeby było płynne
    Coś czuję, że taka mieszanka może i coś poskleja, ale nie na długo

  11. #11

    Domyślnie

    ale po co tak kombinujesz kup worek gotowej najtańszego nawet kleju i masz gotowe

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał SO-JER Zobacz post
    ale po co tak kombinujesz kup worek gotowej najtańszego nawet kleju i masz gotowe
    Część piwnicy jest w trakcie kafelkowania. Klej mam i z dostępem do kleju również nie mam problemu.
    Czy nikt nie potrafi zrozumieć, że dla własnej satysfakcji ( i z chęci utrudniania sobie życia) chciałbym spróbować zrobić coś po swojemu?

    To w końcu jest jakiś prosty przepis na sprawdzony klej własnej roboty? Podobno ci co atlas produkują też zaczynali w latach 90-tych od mieszania własnych przepisów w garażu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    semmac: podano tobie prosty przepis na klej : naście do dwudziestu procent cementu i piasek. Reszta to dodatki poprawiające jego właściwości, sprawiające że kleisz jak człowiek, płytka trzyma się ściany, woda nie wchodzi i takie detale. Poza tym, a to już moja uwaga - z tym przepisem jest jak z pieczenią wołową na obiad. Przepis znajdziesz w każdej książce, ale sam to już dzieło gospodyni i jej patentów. W tych klejach to samo. Każdy miał rożne i swoje patenty co i jak to zrobić by miało smak wygląd i jakość.
    Marginesem: kupując najtańszy wór kleju otrzymujesz niewiele więcej niż piach i najtańszy cement, z tak kiepską chemią jak to możliwe...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    semmac: podano tobie prosty przepis na klej : naście do dwudziestu procent cementu i piasek. Reszta to dodatki poprawiające jego właściwości, sprawiające że kleisz jak człowiek...
    Wczoraj położyłem testowo cztery rzędy płytek na podłogę. Zobaczę dziś/jutro jak to wygląda. Jakby tu przetestować czy dobrze trzyma? Chyba podważę łomem jedną płytkę.
    Jak będzie ok to zacznę się puszyć
    A jak nie to skuję te dwa rzędy. Żal nie będzie bo to końcówki serii.
    Cementu musiałem dać trochę więcej niż 20%
    Ostatnio edytowane przez semmac ; 05-04-2015 o 13:02

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jakiego cementu użyłeś? Zakładam że workowanego kupionego w markecie czyli albo Cem III albo Cem 42,5... jeśli któryś z nich to kupa złomu, "trójka" bo tak, a 42,5 bez oznaczeń oznacza tyle że ten cement leżał koło prawdziwej 42,5....

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Jakiego cementu użyłeś? Zakładam że workowanego kupionego w markecie czyli albo Cem III albo Cem 42,5... jeśli któryś z nich to kupa złomu, "trójka" bo tak, a 42,5 bez oznaczeń oznacza tyle że ten cement leżał koło prawdziwej 42,5....
    Tak. Kupiony w markecie. Ale klasy pierwszej.
    Kupiłem trochę wcześniej zapas bo muszę wylewkę w garażu zrobić.
    Oglądałem to dziś. Jak dla mnie wygląda ok. Jutro albo we wtorek, poskaczę sobie po tych płytkach i jedną spróbuję wyrwać.
    Czy taka sama mieszanka nadawałaby się na ściany?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Dobra dobra... napisz dokładnie co masz na worku. Opis powinien być mniej więcej tak CEM I / II / III (klasy cementu) R/N/L (tempo przyrostu wytrzymałości) i inne literki alfabetu. Gdzieś jeszcze powinno się plątać oznaczenie wytrzymałości czyli 32,5 , 42,5 etc...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Dobra dobra... napisz dokładnie co masz na worku. Opis powinien być mniej więcej tak CEM I / II / III (klasy cementu) R/N/L (tempo przyrostu wytrzymałości) i inne literki alfabetu. Gdzieś jeszcze powinno się plątać oznaczenie wytrzymałości czyli 32,5 , 42,5 etc...
    Powinienem być na miejscu po południu. Sprawdzę i spiszę. Jak kupowałem, to pamiętam, że jedyne na co zwracałem uwagę to to czy pisze CEM I.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Dobra dobra....
    Oznaczenia na workach cementu Gorażdze CEM I 42,5R Premium
    A po kafelkach poskakałem i wygląda na to, że się trzymają

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jest to cement czysty bez dodatków. Klasa 42,5. Jeśli dałeś dużo więcej jak 20% - mogą wystąpić jak dostanie wilgoci - skurcze i to na tule duże, że rozwali wiązanie. Mogą zacząć odpadać płytki. Dlatego pisałem o góra 20 procentach...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony