dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Spór z sąsiadem o ogrodzenie.Pilne

    W tamtym roku zaczęliśmy stawiać ogrodzenie, jednak z jednej strony jest już murek i słupki. Problem jest w tym, że sąsiad złożył sobie zaraz na tym naszym murku drewno i nie chce się z nim usunąć, a my nie mamy jak założyć siatki. Co mogę w takiej sprawie zrobić? Z sąsiadem nie rozmawiamy, bo to taki typ człowieka , który ze wszystkimi się kłóci i włóczy po sądach. Mówiłam mu już przeszło trzy lata temu, żeby zrobił z tym porządek i usunął się z naszej własności, ale on tylko czeka na jakąś kłótnię i robi na złość.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_135112.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	312086Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_135027.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	312087


    Proszę o poradę. Nie będę chodziła i prosiła go po raz kolejny, bo to jak grochem o ściane. Może mam zadzwonić na policję, czy może jest na niego jakiś sposób?

    Zależy mi bardzo, aby się od niego ogrodzić, ponieważ jego kundle chodzą po naszym ogrodzie, dewastują go, zostawiają odchody, a na dodatek są groźne, a ja boję się, że kiedyś pogryzą moją trzyletnią córkę.

    Bardzo proszę o poradę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Teoretycznie to jego działka, jego cyrk ......., ale:
    - ale składuje materiał palny w granicy działki, a to jest sprzeczne z Rozporządzeniem w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków ......

    § 4. 1. W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie następujących czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:

    6) składowanie poza budynkami w odległości mniejszej niż 4 m od granicy działki sąsiedniej materiałów palnych, w tym pozostałości roślinnych, gałęzi i chrustu;
    A to z kolei podlega pod Kodeks Wykroczeń:

    Art. 82. Sprowadzanie niebezpieczeństwa pożaru


    § 1. Kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji, polegających na:

    9) składowaniu materiałów palnych pod ścianami obiektu bądź przy granicy działki, w sposób naruszający zasady bezpieczeństwa pożarowego,

    podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.
    Czyli straż miejska (jeśli jest), albo (i) straż pożarna - zgłoszenie i finito.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 08-04-2015 o 14:08
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie. Bardzo cenna porada.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NAMOW

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-289
    Posty
    113

    Domyślnie

    Patrząc na zdjęcia to nie bardzo wiem w czym drewno składowane na jego działce przeszkadza ci w rozciągnięciu siatki (chyba ,że źle patrzę).Zrób to od swojej strony-będzie z tym trochę więcej zachodu ale się da. Sąsiada wtedy olewasz, wszystkie prace prowadzisz od swojej strony. A co do składowania drewna to tak jak napisał sSiwy12.

  5. #5

    Domyślnie

    Drewno złożone jest przy samym ogrodzeniu, a nawet niektóre deski wychodzą na nasz teren. Nie pozwolę mu to, aby to tak zostało, ponieważ nawet jeśli założymy siatkę od swojej strony, to wiem na 100%, że on będzie pchał tak drewno, aby zniszczyć nam siatkę. To jest człowiek bardzo konfliktowych i już kilka razy ustępowałam , i kiepsko na tym wyszłam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony