dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 122
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 2424
  1. #401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    To jest ciepły montaż - podobno pic na wodę nie wiele daje, te kotwy są piekielnie drogie - takie które sie powinno używać u nas sie używa jakiegoś badziewia. Po za tym nikt tego nie potrafi porządnie zrobić i pizga przez to strasznie
    ja bym się bała ze okno wypadnie - jakieś ciężkie tarasowe czy coś.

    pokopałam trochę ale ciezko idzie - glina w ogołe nie idzie

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Mmelisa a komunia w Polsce czy w NO ?
    w PL za mc. a bede w kraju na tydzien przed..wiec szukam pomyslow i nic

  3. #403
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Mmelisa ja po różnych butikach, CH pochodziłam i ostatecznie kupiłam sobie na komunię w orseyu, a na ślub znajomych w zarze

    czyli już wiem, żeby sobie głowy ciepłym montażem nie zawracać

    Bejaro na urlopie będę przegląd sklepów budowlanych robić )

    Emi na yt mnóctwo jest cud łopat:
    jedna z nich

    ta to mój faworyt

  4. #404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    widłami kopię, bo masa chwastów, trzeba głęboko kopać i wytrząsać je. a łopata to w ogóle tylko potnie mi perz na kawałki i odrośnie go 2 razy więcej. Nie ma drogi na skróty niestety, fragment trawnika który w zeszłym roku teść robił muszę od nowa zrobić - chwast na chwaście.

    kurde nie wiem kopałam w deszcze i jakieś wysypki koszmarnej dostałam pełno sporych twardych krostek na rękach mam swędzą jak cholera

  5. #405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    MMelisko pamiętasz jeszcze jakie masz orynnowanie ?
    stalowe, ocynkowane malowane mamy

    nie ma co sie dziwic, ze wczesniej nie wiedzialam za duzo do zapamietania jak na moja skromna osobe

  6. #406
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Jesteś budowlaniec, a raczej inwestorka pełną gębą jak urlop poświęcasz budowie,ja też tak mam.
    Rynny które najbardziej mi się podobają to:


    Takie kwadratowe ,tu RHEINZINK właśnie.


    Ja powiem tylko tak nie mam ciepłego montażu okien,ale HSY na kotwach.obrobione styrodurem.

    Przy oknach tarasowych można montować na poszerzeniach systemowych,czyli na profilach.

    Ciekawa jestem wrażeń estetycznych po rajdzie okiennym i dachówkowym.

    Popatrz sobie na okna z ukrytymi zawiasami.

  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    fajne te rynny, u nas na składzie budowlanym wyginają takie prostokątne dodatkowo fikuśnie powyginane - takie retro, ale baliśmy się, że będą przeciekać. U mnie też rynny metalowe

  8. #408
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    pokaże Ci później moje metalowe parapety podpatrzone w kamienicach. Tylko sprytnego dekarza potrzebujesz, żeby ci je ładnie powyginał. Moje są bez plastikowych nosków i innych tandetnych badziewi. no i wyszły prawie darmo

  9. #409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Nasz kazdorazowy urlop to tez budowa

    czyli jestem z Wami w Klubie

  10. #410
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    heloł Klubowiczki

    Bejaro, czy zdjęcia rynien pochodzą z cieplejszych klimatów ? czy to rodzima Polska ? jeszcze nie zrobiłam rozeznania, ale wydaję mi się, że rynna z przekrojem kwadratu ma więcej spawów/łączeń niż okrągła, oczywiście mogę bzdury pisać, pewnie to dlatego, że sama nie wiem, czy mi się podobają, więc wymyślam a masz je na stanie u siebie ? czy jakieś inne ?

    przeczytałam moją umowę z wykonawcą, słabo widzę rozwiązanie jej w zakresie dachu, ale myślę, że to jedyne słuszne rozwiązanie, intuicja mi mówi, żeby nie ryzykować z nim kładzenia karpiówki, w przyszłym tygodniu będę miała wyceny innych dekarzy, od których już widziałam realizacje, wtedy podejmę decyzję

    Melisko a pamięta Twój maż te rynny jakiej firmy ?

    dziewczyny jakie Wy macie rynny ? jakich firm ?

    miłego dnia!

  11. #411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Dzien dobry.
    Meza zapytam po poludniu..teraz spalam kalorie na silce..w koncu niedlugo wakacje

  12. #412
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    ja jedynie temat budowlany w głowie mam i zastanawiałam się co Ty z pustakami silki robisz
    a to siłownia, siłka
    miłego i owocnego spalania

  13. #413
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    mój KB jest chyba mało doświadczony, zapytałam się dziś, jakie negatywne konsekwencje niesie za sobą deskowanie dachu i papowanie, to on odpowiedział, że nie zna w ogóle takiej techniki przez 15 minut dyskutowaliśmy, aż w końcu powiedział, że podpyta innych dekarzy, bo powiedziałam mu, że jestem na 99% przekonana i że się zdecyduję.

    Wykonawca natomiast moje wytyczne w sprawie dachu przyjmuje jako kaprys bogaczki (bo przecież skoro karpiówka to inwestorka sra pieniędzmi ) i z politowaniem mnie słucha, a jak usłyszał o zastosowaniu papy termozgrzewalnej, to już nie wytrzymał i poniosły go nerwy, nie przeklinał, ale ton jego głosu mówił swoje, zresztą to nie pierwszy raz zauważam różnicę w obejściu, gdy nie idzie po jego myśli

    jakie miałyście kominy ? systemowe (jakiej firmy ? ) czy wymurowane ?
    mam kolejny problem z kominami, wykonawca podważa ilość kominów wentylacyjnych, mój projektant instalacji reku zostawił tyle, ile potrzeba, wg wykonawcy za dużo, kolejny temat do obgadania z KB

    powiedzcie mi jeszcze proszę jak umawialiście się z paletami ? były w cenie pustaków ? miałyście osobno napisane, że np macie pobraną kaucję i są do zwrotu, czy tam inny zapis ? wykonawca powiedział, że mogę je sprzedać, sprzedawca dziś mi powiedział, że do zwrotu, ale dopiero, gdy zapytałam
    jednak po chwili oddzwonił i łaskawie powiedział, że weźmie tylko te puste przy kolejnej dostawie (tym razem silki działowej) a resztę mogę zostawić... jak nic jakiś szwindel, nie lubię jak się mnie oszukuję hmm.....

  14. #414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    u mnie były jakieś systemowe kominy
    Wentylacje potrzebujesz do okapu, do kominka, do kanalizacji.

    z tym dachem to niezły cyrk masz

    palety są euro, czy zwykle?

  15. #415
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    o rany jakie podchwytliwe pytania o palety, nie wiem, co mam
    sprzedawca twierdzi że kosztują 35 zł, a pewnie na skup[ie przyjmą mi je za 5 zł

  16. #416
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Są standardowe długości-to co widzisz tak blisko siebie to haki rynnowe, a nie łączenie, one muszą być w jakiejś tam odległości od siebie ze względów technicznych właśnie każda rynna wisi na hakach są różne rodzaje, można montować je do deski czołowej albo do krokwi.

    U mnie jest dach bez rynien,bo zdecydowaliśmy że montujemy po elewacji bo będzie tynkowana podbitka i tak jak by to zaczęli tynkować to rynny zapaćkane zostaną a demontować nie chcemy aby potem znowu zakładać.Musimy najpierw położyć styropian siatkę klej i tynk.Deska czołowa też tynkowana trochę inaczej wygląda montaż niż tradycyjnej podbitki.

    RHEINZINK niemiecki.

  17. #417
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    nie zrozumiałam, nie masz w ogóle rynien ? czy tylko do momentu zakończenia prac z elewacją ?

  18. #418
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Deskowania dachu nie negował jak chcesz zobaczyć dekowanie zapraszam do mnie.
    Z deskowaniem roboty dużo kosztuje więcej pracy i materiałów oraz czasu wykonawcy wad innych nie widzę.
    Ciekawa jestem jakie zdanie na ten temat mają dekarze z którymi rozmawiałaś.
    Palety zwracał wykonawca mam ze trzy jedną z Castoramy bo płytki przyjechały do kotłowni i nie była do zwrotu.

    Do czasu elewacji zamontujemy na koniec.

    Edit

    Kominy szchidel czy jak mu tam do kotłowni pieca kondensata went do garażu w tym,oraz do kominka razem dwa ale jeden spalinowo wentylacyjny.

    W projekcie miałam 5 ale odpadły z powodu reku.
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 29-04-2015 o 10:58

  19. #419
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    pozostali dekarze, których prosiłam o kosztorys problemu nie robią, bo taką technikę stosują i to mnie podtrzymuję na duchu, że nie wymyśliłam sobie, czy naczytałam się n forum i teraz jestem głupiomądra

    Bejaro dzięki za zaproszenie, być może skorzystam, bo muszę też wiedzieć, jak to prawidłowo wygląda prawda ?
    a oprócz deskowania miałaś też papowanie ?

  20. #420
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Papowanie nie pamiętam czym jakaś inna papa,ale nie termozgrzewalna przybijana zapytam wykonawcę o nazwę bo nie pamiętam.

    Masz mądrych dekarzy.

    W każdym razie deskowanie i papa do zaprezentowania tylko jedna przeszkoda trzeba włazić po drabinie u mnie schodów nie ma bo parterówka a takich docelowych składanych na strych się jeszcze nie dorobiłam.

    Proponuje spodnie i płaskie obuwie.

    Mam tez tynki zrobione zerknąć też można,okna drewnopodobne ale HS do zobaczenia też.

    Edit to mam;http://matizol.pl/membrana-dachowa-matizol/

    Zerknij na resztę produktów,
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 29-04-2015 o 11:50

Strona 21 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony