dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rdw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-176
    Posty
    36

    Domyślnie Gdzie znajdę takie drzwi do mieszkania? Pomóżcie z podjęciem decyzji - dużo pytań

    Do niewielkiego, 55-metrowego mieszkania w bloku, które będę remontował w całości, potrzebuję dobrać drzwi. Choć budynek pamięta lata 60, mieszkanie będzie zrobione w stylu nowoczesnym, posadzki żywiczne itp. Sprawa drzwi niestety komplikuje moje zamiary.
    Mieszkanie ma być jasne, a drzwi chyba z przeszkleniami by rozjaśniać hall, w każdym razie na pewno wszystkie drzwi białe lub o podobnych odcieniach.

    Potrzebuję 4 drzwi wewnętrzne - problem w tym, że każde inne, a chcę znaleźć producenta który te wszystkie drzwi ma w ofercie podobne do siebie:
    - drzwi do łazienki 70 cm (mogą być sporo przeszklone, bez ma obaw o "podlgądanie nagości" -mieszkanie dla 2 osób)
    - drzwi do większej sypialni 80 cm (czyli standard, raczej przeszklone)
    - drzwi do mniejszej, drugiej sypialni 90 cm (tu planuję poszerzyć otwór o 10 cm bo to mały pokój od pł-zach strony i dużo słońca wpadnie na korytarz-stąd chęć poszerzenia)
    - drzwi do salonu 120 lub 130 cm - te na pewno mają być przeszklone

    Pytania dodatkowe:
    1. czy drzwi przeszklone są wg. was niemodne? To dość ciasny korytarz, obecnie wywalam stare PRL-owskie przeszklone drzwi, niby to drażni, ale przenikanie światła jest bardzo praktyczne
    2. czy drzwi bez przeszklenia są bardziej dźwiękoszczelne? Mieszkanie jest trochę akustyczne, co prawda dla 2 osób, każda w oddzielnej sypialni, ale mimo to zastanawia mnie to
    3. czy warto robić przeszklenie nad podwójnymi drzwiami do salonu? Niby bardziej doświetli korytarz i wejście do kuchni, ale jakoś nie wygląda to estetycznie.
    4. ewentualnie, czy spotkaliście się i czy to dobry pomysł, by drzwi do salonu nie były 2-metrowe ale wyższe np. 2,4? Mieszkanie ma niestety 2,5 m wysokości.
    5. co sądzicie o drzwiach przesuwnych? Dla mnie przesuwne niby lepiej wyglądają ale zdają mi się mega niepraktyczne w codziennym używaniu (męczące zasuwanie kontra łatwie ruszanie zwykłym skrzydłem - mam rację?) dlatego kieruję się ku tradycyjnie otwieranym do wszystkich pomieszczeń.
    6. Czy uważacie, że takie kombinowanie z różnymi szerokościami drzwi oszpeci wygląd ciasnego mieszkania, czy przeciwnie? Obecnie łazienkowe mają 70 cm (bez zmian), obie sypialnie 80 (jedną poszerzam o 10 cm), a "salon" ma standard 80 cm - tu planuję 120.

    Czy ktoś wie jaki producent oferuje drzwi jak na zdjęciach? Znazłem to w sieci na stronie gdańskiego producenta. Problem w tym, że drzwi potrzebuję w Warszawie:



    Takie coś mi się podoba - nie ma zbyt wielu poziomych podziałek, na których zbiera się kurz, a istnienie dolnej listwy zabiezpiecza, że ktoś nie kopnie nogą w szkło, jak ma to miejsce przy pełnej szybie od góry do dołu:




    Co do drzwi do salonu to myślę o czymś takim jak niżej. Co sądzicie o przeszkleniu nad drzwiami - zrezygnować, oszpeca?



    Czy ktoś wie jaki producent coś takiego ma w ofercie? Zależy mi na ościeżnicy bezprzylgowej bo chcę by drzwi były jak najbardziej proste i nowoczesne, bez udziwnień czy miejsc na zbieranie sie kurzu.
    Będę też wdzięczny za inne polecenia, zdjęcia, wskazówki czy pomysły.
    Kompletnie się nie znam, to mój pierwszy poważny remont.
    Ostatnio edytowane przez rdw ; 05-03-2015 o 03:41

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    http://www.asilo.pl wzór Pertini 1 kolor do wyboru.


    http://http://www.parmax.pl/Teramo-Drzwi-wewnetrzne też ciekawe drzwi.

    Wszystkie firmy mają rozbudowaną sieć sprzedaży.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rdw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-176
    Posty
    36

    Domyślnie

    Asilo nawet ładne ale obaj producenci nie mają chyba dwuskrzydłowych w ofercie, a głupio chyba te największe drzwi (do salonu) robić na inny wzór z innej firmy? Co ciekawe widziałem w Leroy Merlin takie dwuskrzydłowe z matowym przeszkleniem za ok. 1100 zł więc bardzo tanio -ale w Leroy nie znajdę tego samego typu jednoskrzydłowych, poza tym trochę są jednak tandetne...
    Czy spotkaliście się z drzwiami dwuskrzydłowymi z dodatkowym przeszkleniem z boku (a nie nad drzwiami)? Rozważam jeszcze, że zamiast poszerzyć otwór z 80 na 120, to poszerzyć go jeszcze bardziej (więcej światła wpadnie do małej kuchni przez salon) i wstawic takie przeszklenie. Nie wchodzi w grę dostawienie np. dwóch rzędów lukswerków - moim zdaniem wyglądają tandetnie, szpitalnie i nienowocześnie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.139

    Domyślnie

    Drzwi dwuskrzydłowe mało kiedy są pokazywane w katalogach, bo w "realu" występują sporadycznie, natomiast praktycznie każda firma je robi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Zawsze mnie dziwi to, jak ludzie otwierają dobrze drzwi w takim przedpokoju, jak jest wąsko i dodatkowo jest położony kamień dekoracyjny. Nie widzę też ogranicznika żadnego.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika1313

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej , robiłam u nich kuchnię , ale firma ma też szeroki wybór różnego rodzaju drzwi wewnętrznych.Sprawdź ofertę firmy MODEROWANO . Sądzę , że powinieneś być zadowolony. Mają wiele unikatowych, ale jedocześnie eleganckich rozwiązań.Podaję link : MODEROWANO .Pozdrawiam i owocnych poszukiwań !
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-03-2015 o 20:46 Powód: Reklama jest niezgodna z regulaminem forum

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    warsawer

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Znajomy zamówił podobne drzwi z firmy na wybrzeżu i zamontowali mu w Warszawie:

    C & C. Stolarka budowlana, drzwi, okna
    84-113 Wierzchucino; św. Rozalii 7
    84-113
    C & C. Stolarka budowlana, drzwi, okna84-113 Wierzchucino; św. Rozalii 784-113
    tel
    58 673 50 46

  8. #8

    Domyślnie

    Popatrz na ofertę DRE lub Erkado ... Portę też możesz sobie wrzucić w google. Tam gdzie masz szklenie możesz dać płycinę lub na odwrót - nawet jeśli tego nie masz w katalogu, to zawsze możesz poprosić dystrybutora o wystosowanie zapytania do producenta. Nie są duże dopłaty za takie zabiegi - koło 50-80zł za jedną płycinkę/szybę.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.139

    Domyślnie

    W tym sezonie niemal wszystkie firmy drzwiowe wypuściły ościeżnice do drzwi ukrytych. Asilo ma jednak już jakieś doświadczenie..
    Jedna uwaga do tego typu drzwi: wstawia się je zanim ściana będzie wykończona. W tym przypadku musi być ona szczególnie prosta bo później będzie trzeba duuużo równać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Pytanie czy mowa o drzwiach ukrytych (ujednolicony kolor ze ścianą) czy mowa o drzwiach ukrytych w ścianę (sys. przes. chowany w ścianę)?
    Już zacząłem się gubić jak Klienci mieszają terminami. A drzwi prawe czy lewe to ja już sam nie wiem które są które . Ehhh po majówce wszyscy zabrali się za remonty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony