dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 54 z 249
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 4962
  1. #1061
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Cholera... a ja mam chyba z 10 grzejnikow...

    teraz po przepowiedniach Sw Mikolaja.... musze znalesc grzalki a i tak nastepnej zimy zmarzne.... bedzie ta 1a po 5 latach

    Tu Panie Swiety.... skorzystaj z google...( chyba ze zrozumniesz ) i poczytaj w jakich domach jakie PC sa instalowane....

    www.varmepumpsforum.com
    Powiem ci tylko jedno na koniec pompiarzu.
    Bedac kiedys instalatorem, zamontowalem tyle roznego rodzaju PC kiedy ta technologia raczkowala, ze ty takiej ilosci w zyciu na oczy nie widziales.
    A tak po zatym to jestes sto lat za murzynami ze swodja technaolgia PC.
    Teraz to na topie sa PV i maty grzejne konwekcyjne sufitowe i scienne.

    Milej nocy

    Ps.
    Od kiedy to jestesmy na Ty
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Powiem ci tylko jedno na koniec pompiarzu.
    Bedac kiedys instalatorem, zamontowalem tyle roznego rodzaju PC kiedy ta technologia raczkowala, ze ty takiej ilosci w zyciu na oczy nie widziales.
    A tak po zatym to jestes sto lat za murzynami ze swodja technaolgia PC.
    Teraz to na topie sa PV i maty grzejne konwekcyjne sufitowe i scienne.
    Panie Święty, to nie jest miejsce by wylewać swoje frustracje. Inwestorzy oczekują od forum rzetelnych informacji o konkretnych, najlepiej nowoczesnych źródłach ciepła. Swoje bajdurzenie zostaw wnukom czy innym frustratom.

  3. #1063
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja bym nawet skrocil mozliwosc ich uzywania nawet tam gdzie juz zostaly zamontowane.


    pod jednym jedynym warunkiem -jak dostosujemy płace do średniej unijnej i spłaszczymy nasze do tego stopnia aby nie było różnicy 3000% i byle bałwan z grubym portfelem nie decydował co inni na jego bzdety mają reagować

  4. #1064
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ja bym nawet skrocil mozliwosc ich uzywania nawet tam gdzie juz zostaly zamontowane.


    pod jednym jedynym warunkiem -jak dostosujemy płace do średniej unijnej i spłaszczymy nasze do tego stopnia aby nie było różnicy 3000% i byle bałwan z grubym portfelem nie decydował co inni na jego bzdety mają reagować
    Stare domy rządzą się swoimi prawami i tu do wymiany pasowaloby mieć dotację która coraz częściej pojawia się w gminach.Problemem są sami inwestorzy,nawet z nowobudowanych domów i ich instalatorzy którzy nie mają zielonego pojęcia raz ze o budowie dwa o nowych technologiach grzewczych. Przykładów na forum takich zachowań jest mnóstwo.
    Sam Mikołaj chwalił się, ze wprowadza się do pasywnego domu 220m2 i pakuje tam parowóz 18kW i chwali się ze spali tylko 2,5t ekosyfu a jego system grzewczy będzie kosztował ok. 30tys. zł łącznie z kotłownia. A taki dom zużyje na ogrzewanie 3300kWh i grzany prądem gdzie system kosztuje 10x mniej bo 3tys. zl będzie kosztował w eksploatacji ok. 1000zl.
    Tu jest pies pogrzebany czyli nieświadomość ludzka która każe inwestorom wyrzucać kasę w błoto.
    I nawet z placami nie unijnymi ludzie kominem wyrzucają swoje polskie płace.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-05-2015 o 08:45

  5. #1065

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ja bym nawet skrocil mozliwosc ich uzywania nawet tam gdzie juz zostaly zamontowane.


    pod jednym jedynym warunkiem -jak dostosujemy płace do średniej unijnej i spłaszczymy nasze do tego stopnia aby nie było różnicy 3000% i byle bałwan z grubym portfelem nie decydował co inni na jego bzdety mają reagować
    Są również kotły dolnego spala. Więc nie ma przymusu w szukaniu PC za 30-50 k/zł do starego domu.

  6. #1066
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Drogi Św. Mikołaju, po przeczytaniu Pańskich nocnych wypocin mam do Pana kilka próśb:
    1. Popracuj nad ortografią, bo czytać się nie da, a przecież edytor podkreśla na czerwono babole - to, że Pan ich nie poprawia świadczy o braku szacunku dla czytelników forum;
    2. Proszę popracować również nad kulturą, bo pisząc tu jak cudownym jest Pan wychowawcą dzieci jednocześnie obraża innych rozmówców, którzy nie są tak doskonali i świadomi jak Pan i a to są doktorkami, a to za małe domy pobudowali...
    3. I najważniejsze Primo Optimo - nigdy, przenigdy nie bierz się Pan za instalacje czegokolwiek, bo po tym co Pan tu wypisujesz mam wątpliwości czy zamontowanie spłuczki do kibelka by Pana nie przerosło, a co do pomp ciepła to mogę się założyć, że żadnej nawet na oczy Pan nie widział, a obraża Pan użytkowników, którzy grzeją nimi nie od dziś, wypisując jakieś swoje urojone dyrdymały
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #1067
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Nieustający konflikt pompy vs gorszek nie prowadzi do niczego. Temat brzmi "Najtańsze ogrzewanie domu" Czego nie mówiły by obie strony, są to porównywalne koszty pozyskania 1kWh. W zasadzie gdzie by nie spojrzeć są to kwoty rzędu 17gr/kWh (dla gruntowej PC w okolicach 10gr/kWh). Jest jeszcze drewno, które także oscyluje w tych granicach.
    Z pewnością zaraz podniesie się krzyk ze story tzw pompiarzy, jak to uzyskują 8gr/kWh. To ja już z góry odpowiadam: że przez ostatnie dwa sezony, przy paleniu drzewem, koszt wytworzenia 1kWh (w tym CWU w ilości ok.120L/dobę) wyniósł około 0,5-1gr, dom oczywiście nie pasywny, a raczej ocieplony średnio/dobrze. Prąd dwutaryfowy, rodzina trzyosobowa, w domu temperatura w okolicach 20-21°C. Da się - matematyka nie kłamie.
    Jeżeli będziemy mówić o ekologii, czy kosztach montażu źródła ciepła będzie wyglądać to inaczej, ale koszty wytworzenia kW energii są porównywalne.

    PS1 Podnosiecie tu larum o niskich kosztach pomp ciepła. A ja powiem tak. Kocioł na węgiel/biomasę za kilka-kilkanaście tysięcy złotych poradzi sobie z ogrzewaniem kazdego (nowego i starego) i małego i dużego domu, bez doprowadzania właściciela na skraj bankructwa. W drugą stronę na razie jakoś nie bardzo, wiec czekamy. I co było by jasne - w moich projektach wykorzystuje najróżniejsze źródła energii w zależności od życzenie (czytaj zasobności portfela) inwstora, w tym także kotły na ekogroszek, drewno, czy inne biomasy i oczywiście PC (zarówno powietrzne, wodne jak i gruntowe). Oprócz PC istnieją także inne źródła energii. Najmniej chyba czystego prądu (COP1), ze względu właśnie na koszty eksploatacyjne.

    PS2 W zasadzie na podsumowanie można stwierdzić, że najtańsze, zarówno w temacie instalacji jak i eksploatacji, są kotły na biomasę - przy tanim dostępie do biomasy,koszty eksploatacyjne ograniczone są do prądu za pompy obiegowe i sterowanie. I to jest najtańsze ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez rübezahl ; 14-05-2015 o 10:50
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    To ja już z góry odpowiadam: że przez ostatnie dwa sezony, przy paleniu drzewem, koszt wytworzenia 1kWh (w tym CWU w ilości ok.120L/dobę) wyniósł około 0,5-1gr, dom oczywiście nie pasywny, a raczej ocieplony średnio/dobrze.
    Dla 1000 kWh ten koszt wyniesie 50-100 zł. Nawet jakbys miał swój las to taki koszt 1 kWh jest niemozliwy, bo trzeba drewno sciąc, przywiezc, pociac, robociznę pomijam.
    Bajki dla dzieci to widac twoja specjalnosc, matematyka nie kłamie ale tylko tych którzy ją rozumieją. Piszę to jako audytor nie jako pompiarz.

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A drewno kosztuje tyle, za ile je można sprzedać.

  10. #1070
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Nieustający konflikt pompy vs gorszek nie prowadzi do niczego. Temat brzmi "Najtańsze ogrzewanie domu" Czego nie mówiły by obie strony, są to porównywalne koszty pozyskania 1kWh. W zasadzie gdzie by nie spojrzeć są to kwoty rzędu 17gr/kWh (dla gruntowej PC w okolicach 10gr/kWh). Jest jeszcze drewno, które także oscyluje w tych granicach.
    Z pewnością zaraz podniesie się krzyk ze story tzw pompiarzy, jak to uzyskują 8gr/kWh. To ja już z góry odpowiadam: że przez ostatnie dwa sezony, przy paleniu drzewem, koszt wytworzenia 1kWh (w tym CWU w ilości ok.120L/dobę) wyniósł około 0,5-1gr, dom oczywiście nie pasywny, a raczej ocieplony średnio/dobrze. Prąd dwutaryfowy, rodzina trzyosobowa, w domu temperatura w okolicach 20-21°C. Da się - matematyka nie kłamie.
    Jeżeli będziemy mówić o ekologii, czy kosztach montażu źródła ciepła będzie wyglądać to inaczej, ale koszty wytworzenia kW energii są porównywalne.

    PS Podnosiecie tu larum o niskich kosztach pomp ciepła. A ja powiem tak. Kocioł na węgiel za kilka tysięcy złotych poradzi sobie z obrzewaniem i małego i dużego domu, bez doprowadzania właściciela na skraj bankructwa. W drugą stronę na razie jakoś nie bardzo, wiec czekamy. I co było by jasne - w moich projektach wykorzystuje najróżniejsze źródła energii w zależności od życzenie (czytaj zasobności portfela) inwstora, w tym także kotły na ekogroszek, drewno, czy inne biomasy. Oprócz pomp istnieją także takie źródła energii. Najmniej chyba czystego prądu, ze względu właśnie na koszty eksploatacyjne.
    Po pierwsze,czy sam kociol grzeje ? Sadze,ze nie,musisz go gdzies wstawic,do odpowiedniego pomieszczenia okreslonym normami,czy spaliny znikaja ? Nie,musisz je odprowadzic ponad dach koninem czyli musisz doliczyc to do systemu grzewczego na ekogroszek a to juz wychodzi pokazna kwota za ktora mozna bylo miec czyste tanie i bezobslugowe grzanie.
    I wlasnie chodzi o taka bezmyslnosc inwestorow z nowych domow nie zastanawiajacych sie kompletnie nad swoim nowym domem i systemem grzewczym przed budowa.

    Gdybym ja teraz chcial przejsc na ekogroszek musialbym zainwestowac dodatkowa kase w kotlownie i komin czyli jakies 20tys.zl ktore wy juz wyrzuciliscie wczesniej podczas budowy+kociol czyli jakies 30tys.zl

    Kolejna bezmyslnosc mowiaca o pradzie jako drogim eksploatacyjnie,gdybym grzal pradem zuzylbym na ogrzewanie 5700kWh a to daje ok.1700zl a to ok.2t ekosyfu.Drogo i duzo ?
    I to rowniez bez inwestycji 20tys.zl w komin i kotlownie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-05-2015 o 10:54

  11. #1071
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    To już odpowiadam: czułem że wkładam kij w mrowisko, a więc:
    Ściąłem swój własny las (osobiście więc tego nie liczę, własną piłą wiec jej nie liczę. Sam porąbałem, własnym młotem do drewna, więc tego nie liczę, sam poukładałem pod własną wiatą, wiec tego nie liczę, sam paliłem i sprzątaem, wiec tego nie liczę. Liczę jedynie paliwo do piły, i prąd do pomp obiegowych i sterownia, ach jeszcze zapałki, ale bez podpałki - mam własne odpady papierowe z biura. Uzyskałem ok dwudziestu kilku metrów przestarzennych drewna w minimalnej cenie.
    Aha las mam pod nosek (a właściwie już nie mam)
    Ostatnio edytowane przez rübezahl ; 14-05-2015 o 10:58
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  12. #1072
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    To już odpowiadam: czułem że wkładam kij w mrowisko, a więc:
    Ściąłem swój własny las (osobiście więc tego nie liczę, własną piłą wiec jej nie liczę. Sam porąbałem, własnym młotem do drewna, więc tego nie liczę, sam poukładałem pod własną wiatą, wiec tego nie liczę, sam paliłem i sprzątaem, wiec tego nie liczę. Liczę jedynie paliwo do piły, i prąd do pomp obiegowych i sterownia, ach jeszcze zapałki, ale bez podpałki - mam własne odpady papierowe z biura. Uzyskałem ok dwudziestu kilku metrów przestarzennych drewna w minimalnej cenie.
    Aha las mam pod nosek (a właściwie już nie mam)
    I dlatego i do tego musiales zainwestowac ok.30tys.zl w kotlownie+kociol+komin zeby moc ten las spalic.
    Ja poszedlem inna droga,bo za znacznie nizsza kwote nie jestem palaczem u siebie w nowym domu a ogrzewanie i cwu kosztuje mnie 1000zl rocznie.

  13. #1073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    To już odpowiadam: czułem że wkładam kij w mrowisko, a więc:
    Ściąłem swój własny las (osobiście więc tego nie liczę, własną piłą wiec jej nie liczę. Sam porąbałem, własnym młotem do drewna, więc tego nie liczę, sam poukładałem pod własną wiatą, wiec tego nie liczę, sam paliłem i sprzątaem, wiec tego nie liczę. Liczę jedynie paliwo do piły, i prąd do pomp obiegowych i sterownia, ach jeszcze zapałki, ale bez podpałki - mam własne odpady papierowe z biura. Uzyskałem ok dwudziestu kilku metrów przestarzennych drewna w minimalnej cenie.
    Aha las mam pod nosek (a właściwie już nie mam)
    Buahaha

  14. #1074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    To już odpowiadam: czułem że wkładam kij w mrowisko, a więc:
    Ściąłem swój własny las (osobiście więc tego nie liczę, własną piłą wiec jej nie liczę. Sam porąbałem, własnym młotem do drewna, więc tego nie liczę, sam poukładałem pod własną wiatą, wiec tego nie liczę, sam paliłem i sprzątaem, wiec tego nie liczę. Liczę jedynie paliwo do piły, i prąd do pomp obiegowych i sterownia, ach jeszcze zapałki, ale bez podpałki - mam własne odpady papierowe z biura. Uzyskałem ok dwudziestu kilku metrów przestarzennych drewna w minimalnej cenie.
    Aha las mam pod nosek (a właściwie już nie mam)
    Wydawało mi sie wątek jest o najtanszym ogrzewaniu ale przy zakupie nośników energii, dla samowystarczalnych trzeba by załozyc kolejny watek, i mozna by licytować kto ile zuzył paliwa do piły, czy uzywał piły recznej, czy drewno przywiózł taczkami, czy moze wozem konnym, itd.

  15. #1075
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Różnica miedzy nami jest taka, że ja nie dyskryminuję żadnego źródła energii odpowiednio dopasowanego do budynku i kieszeni inwestora i zgodnego w obowiązującym w Polsce prawem (unie mnie nie isteresuje). czego wam także życzę
    Oczywiście zakładam, że Panowie jak jeden mąż używanie samochodów elektryczny, a przynajmniej hybrydowych, a nie tych okropnych benzyniaków, a nie daj Bóg dislowskich fuuujjjjjj!!!!!!!!, bo jak tak
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  16. #1076
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wydawało mi sie wątek jest o najtanszym ogrzewaniu ale przy zakupie nośników energii, dla samowystarczalnych trzeba by załozyc kolejny watek, i mozna by licytować kto ile zuzył paliwa do piły, czy uzywał piły recznej, czy drewno przywiózł taczkami, czy moze wozem konnym, itd.

    Zgadza się, dlatego powiniście zaakceptować , że PC ni są w eksploatacji najtańsze, a do wyboru sa trzy opcje PC, ekogorszek i biomasa, która bije na głowę dwa wcześniejsze, pod warunkiem oczywiście posiadania taniego źródła biomasy ( nie tylko drewna)
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  17. #1077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    do wyboru sa trzy opcje PC, ekogorszek i biomasa, która bije na głowę dwa wcześniejsze, pod warunkiem oczywiście posiadania taniego źródła biomasy ( nie tylko drewna)
    Ilu inwestorów procentowo ma dostęp do taniego zródła biomasy, czy warto brac takie zródło pod uwagę? To jest nisza, moze kilka promili

  18. #1078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Zgadza się, dlatego powiniście zaakceptować , że PC ni są w eksploatacji najtańsze, a do wyboru sa trzy opcje PC, ekogorszek i biomasa, która bije na głowę dwa wcześniejsze, pod warunkiem oczywiście posiadania taniego źródła biomasy ( nie tylko drewna)
    Bije? Ile pracy należy włożyć w wytworzenie tej biomasy? Mój roczny koszt ogrzewania to w tym sezonie około 1100zł razem z CWU, ile czasu musiałbym poświęcić by mieć tanią biomasę?
    Biomasa tak, ale do dużych niedających się odpowiednio przystosować dziwnych projektów, ale nie do klasycznych domów!

  19. #1079
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I dlatego i do tego musiales zainwestowac ok.30tys.zl w kotlownie+kociol+komin zeby moc ten las spalic.
    Ja poszedlem inna droga,bo za znacznie nizsza kwote nie jestem palaczem u siebie w nowym domu a ogrzewanie i cwu kosztuje mnie 1000zl rocznie.
    Mylisz się
    Podobnie jak TY zamontowałem Kocił w salonie (Ty zamontowałeś piec w salonie i bardzo współczyję że wydałeś na to aż ,30tyś złotych, ja zamknąłem się w jakiś 10-12tyś, może nawet mniej, bo wszystko wykonałem własnoręcznie), z którego skorzystałem w ostatnich dwóch sezonach, za które zapłaciłem ok 100-200zł. Ogrzewam obecnie 2,5 raza więcej niż TY czyli wyszło mi jakieś 40zł na sezone
    Oczywiście cała ta moja opowieść jest nasączona sarkazmem - kto załapał się pośmiał, kto nie ten się ciska
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  20. #1080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    M
    Oczywiście cała ta moja opowieść jest nasączona sarkazmem - kto załapał się pośmiał, kto nie ten się ciska
    No to faktycznie śmiesznie się zrobiło

    Szkoda tylko, że ciągle z podobnymi "prawdami" musimy się tu kopać

Strona 54 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony