dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robertolo

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, wrzuć fotki swoich mebli, wtedy będzie można się wypowiedzieć. Co masz na myśli jeżeli chodzi o przebarwienia na zawiasach? Skoro odebrałaś meble, o jakiej regulacji mówisz? Być może będzie ona potrzebna po obciążeniu szafek, ale to powinien zapewnić sprzedający, jeśli odebrałaś i było wszystko ok, to nie rozumiem...?? Mówisz, że montażyści się spisali, ale też nie jesteś zadowolona, więc o co chodzi?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    robertolo
    Napisałam, że Panowie bardzo się przyłożyli, ale niedociągnięcia widzę. Prosiłam, aby pod szafkami wiszącymi zostały usunięte ślady po kleju - nadal tam są. Próbowałam je zeskrobać, ale mi się nie udało (patrz poniżej):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-05-10 22.33.50_resized (1).jpg
Wyświetleń:	1364
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	316663

    Pan, który czyścił m. in.obrzeża (zamieszczone wcześniej przeze mnie zdjęcia obrazowały ich stan), niektóre z nich pominął - dobrze, że zapuściłam paznokcie Podczas uszczelniania blatu silikonem jeden z montażystów lekko zarysował płytę indukcyjną - przymknęłam na to oko, gdyż wiem, że prędzej czy później tych rys przybędzie. Co do ubytków w ścianie - przy podpisywaniu umowy zadbałam o to, by wykonawca pokrył koszt naprawy zniszczeń powstałych podczas montażu. Postaram się niebawem zamieścić zdjęcia tych zawiasów. Kuchnia wygląda dobrze, choć brakuje jednego frontu i oswajających jej surowy wygląd dodatków. Projekt od samego początku uważałam za szalenie udany i tu chylę czoła.
    Ostatnio edytowane przez Isabela ; 10-05-2015 o 21:44

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robertolo

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj, jak pisałem wcześniej, Panowie od montażu, to nie jest ekipa sprzątająca, mogli coś pominąć, o resztę musisz zadbać sama... Co do rysy na płycie, jako, że sam często używam silikonów itp. w swojej pracy, nie jest możliwe, aby przy tej czynności zarysować szkło! Płyta musiała być wcześniej uszkodzona, innej opcji nie ma. Do silikonowania, używa się odpowiednich "gumek" aby zrobić odpowiednią fugę, ale również, jeśli się nie da, po prostu palca
    Co do naruszeń ścian, dziwię się, że sprzedający się na to zgodził, chyba, że montażyści uszkodzili coś przy wnoszeniu itp. Natomiast przy pasowaniu mebli, blatów itp. na styk, pewne zarysowania są nieuniknione, chyba, ze godzisz się na dość spore wypełnienia akrylowe czy temu podobne... Jakiś kompromis trzeba przyjąć...

  4. #24

    Domyślnie

    Izabela, to co jest na Twojej fotce, moim zdaniem jest nie do przyjęcia - jak może być widac klej?
    Może i panowie od montażu to nie ekipa sprzatająca - owszem jakieś paprochy, czy też ślady po palcach na szybie ... ale nie ślady kleju!!!
    Obejrzałam swoją - już stara kuchnię - krawędzie są jakoś ładnie obrobione, stanowią całość i nic się nie odrywa, nie widać tego czegoś szarego, nie ma żadnych "górek" - jak widać na Twoim zdjęciu

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isabela Zobacz post
    leda16, dziękuję. Póki co wierzę, że właściciel studia i Panowie (w zasadzie jeden z nich) zmienią podejście i potraktują nas poważniej. Dla mnie kuchnia jest sercem domu.
    Masz zwykla plyte oklejana + reszta lakierowana, a kolezanka widze po zdjeciach cale wpelni lakierowane i mdf.
    Kuchnia ogolnie nie do przyjecia.
    Zalezy ile placilas.
    Za meble na wymiar porzadnie robione, nie przez pseudo wykonawcow cen zaczynaja sie od 4 tysiecy w zwyz.
    Zona za pelny lakier w kolorze bialym i czerwonyj do nowego domu placila. 10 tysiecy.
    Montowali 3 dni, nie obdarli ani jednej sciany,
    Na koniec wszystko posprzatalik meble przemyli benzyna ekstrakcyjna i nitro i wypastowal na wysoki polysk srodkiem, ktory to dostalem w prezencie.
    Przyjechal wlasciciel firmy na odbior i rwzem ze mna ogladal cale meble.
    Sam wlasciciej firmy meble ha wymiar zauwazyl 2 ryski pod lakierem na froncie, zdemontowal front i za 3 godziny byl zpowrotem z nowym.
    Zamontowal front osobiscie i wreczyl mi gwarancje.
    Za montaz placilismy dodatkowo 500 zl podfirmie wykonawcy do reki po odbiorze
    Ostatnio edytowane przez Św.Mikołaj ; 13-05-2015 o 22:12
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isabela Zobacz post
    Utworzyłam ten wątek po to, aby przyszli klienci, którzy zdecydują się wydać konkretne pieniądze na swoją wymarzoną kuchnię, wiedzieli, na co zwrócić uwagę przy jej odbiorze. Macie prawo oglądać meble z takiej odległości, jak chcecie. Przy podpisywaniu umowy sprawdźcie, czy widnieje zapis o obrzeżach - powinien się pojawić. Od wielu z Państwa otrzymałam informację o konieczności wyczyszczenia (a nie tylko odkurzenia) mebli przed odbiorem - tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ocenić ich stan. Wszelkie niejasności, reklamacje zgłaszajcie drogą mailową.
    Co do mnie - powiedzmy, że odbiór kuchni mam już za sobą. Panowie bardzo się przyłożyli. Zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od wielu forumowiczów, projektantów i znajomych, sprawdziłam, jak zachowują się szuflady na pełnym wysuwie, jak domykają się szafki itp. Reklamowałam uszkodzenia w ścianie (w 4 miejscach), które powstały podczas montażu panelu ściennego, delikatne zarysowanie na jednym z frontów oraz blendzie. Są też niedociągnięcia, na które przymknęłam oko (w żaden sposób nie wpływają na użytkowanie kuchni). Pozostaje kwestia wyregulowania niektórych szafek. To, co mnie jeszcze martwi, to zawiasy blum - zauważyłam na nich przebarwienia.
    Nigdy w zyciu nie ma prawa na blumach byc przebarwien.
    Zwruc uwage czy masz napis blum na zawiasie. Musi byc.na kazdym.
    Wielu producentow stosuje chinskie zamenniki identyczne jak blum, ale tansze.
    Na blumach jest napis, rowniez na kazdym zdejmowanym domykaczu czy teleskopie, a nawet na palaczkach w szufladach na taleze i nawet w tej takiej calej tacce co zajmuje cala szuflade gdzie to uklada sie wszystkie sztucce , tluczki itp.
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Każdego dnia byłam obecna przy montażu i co jakiś czas sprawdzałam stan frontów, podłogi oraz płyty. Nim została zainstalowana, uważnie oglądałam ją wraz z mężem - wyglądała nieskazitelnie, co więcej, po wizycie elektryka nadal tak było. Rysa powstała podczas silikowania (zrobił ją jeden z montażystów, ale nie ten, który silikonował). Kiedy oceniałam stan szafek czy szuflad, Panowie zadawali mi wiele durnych pytań, np."Ma Pani samochód? Jak Pani znosi stan lakieru na karoserii?", po czym wybuchali salwą śmiechu. Było mi bardzo przykro. Takich sytuacji było kilka. Ponadto okazało się, że zlew został zamontowany zbyt blisko ściany i bateria, przy jej otwieraniu/ustawieniu na ciepłą wodę, zawadza o panel na ścianie. Kiedy zwróciłam im na to uwagę, usłyszałam, że wszystko działa i kierowali się instrukcją.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    caliope

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nam próbowali wcisnąć takie dziwne aluminiowe coś do przyklejenia na blacie zeby woda nie leciala za szafki

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    bardzo ciekawy temat... mnie juz moja kuchnia wykancza psychicznie..
    w sierpniu ubieglego roku byla montowana, zaraz zauwazylam rysy i inne niedorobki, i nadal jakies niedorobki odnajduje, a rzeczy ktore kazalam poprawic, nie do konca zostaly poprawione..
    nurtuje mnie sprawa okapu, tzn nie wiem co z tym zrobic- zglosic czy juz przelknac to i zostawic tak jak jest...
    chodzi mi o to


    po drugiej stronie jest ok



    okap byl przywieziony juz zamontowany w szafce


  10. #30

    Domyślnie

    Aż zaniemiałam jak zaczęłam czytać wątek. U mnie sprawa z kuchnią oparła się o Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Przeżyłam ponad półroczny horror z montażem kuchni, niedoróbkami, partaczami i właścicielem, który miał wszystko w głębokim poważaniu. Jeszcze dzisiaj jego pracownicy musieli przyjechać i wymienić nam siłowniki gazowe. Oto moja pierwsza lista z uwagami, którą miałam po 2 dniach montażu:
    brak ociekacza,
    uszkodzony front szafki pod zlewem
    otwory tyły szafek powycinane krzywo
    nie zamocowana płyta gazowa i zlew
    brak wykończenia bocznej szafki górnej
    tip on zacina się w bocznej, górnej szafce
    front w górnej szafce odstaje
    uszkodzona powłoka fronu szuflady
    za krótki front szafki nad okapem
    fronty słabo połaczone listwa,fronty wygięte
    okap odstaje
    brak wkładu na sztućce
    brak przegród w szufladzie
    brak półki w szafce pod zlewem
    brak listwy przyblatowej
    brak oświetlenia led
    brak maskownicy górnej
    maskownica dolna uszkodzona
    front nad piekarnikiem nie jest jednolity (wykończony jakas listwa)
    szczelina między piekarnikiem,a dolna szafka
    brak zaślepek na śrubach
    tip on w dolnej bocznej szafce odstaje, front też odstaje
    spody niektórych szafek uszczerbione
    uszczerbione szafki na łaczeniach listew wykończeniowych
    fronty nierówno zamontowane
    nie zamontowana mata wygłuszajaca pod zmywarkę
    brak części blatu (stół)
    listwy łaczeniowe blaty miały być ciemne, a nie alu
    Tak na pocieszenie - miałam 12 frontów reklamowanych z 24

  11. #31

    Domyślnie

    Mmelisa Zgłaszaj wszystko i nie podawaj się! Ja miałam wiele chwil zwątpienia czy czasem nie odpuścić, ale zawsze powtarzałam sobie, że nie po to ciężko harowałam w pracy, odmawiałam wiele przyjemności, żeby za tyle wywalonej kasy mieć gowniany bubel.
    Ostatnio edytowane przez hpr ; 17-06-2015 o 17:17

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    A gdzie zamawiane te kuchnie?? Jakie studio?? Możecie poddać nazwy??

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    o w morde
    ku mojemu pocieszeniu to problemow z wlascicielem studia to ja nie mam, tylko jego pracownicy to jeden sie stara a drugi ma wywalone..
    u mnie rowniez sporo rzeczy poszlo do poprawek, na sile wciskano mi jakis plastik laczacy 2 cokoly, gdzie mowilam, ze nie chce takich "cudakow" miec u siebie, kazalam zdemontowac i wywalic to g**no.

    o tym ze plyta w srodku jest peknieta-odpuscilam, ale krzywo zamontowana blende miedzy kawiarka a blatem kazalam poprawic

    3 razy mowilam zeby poprawiono otwor na gniazdko do zmywarki i jak jest? anoo tak

    maz kazal zostawic to w spokoju i sam wytnie..

    mysle o drzwiach od spizarki, bo maja delikatne rysy - da sie je wypolerowac na pewno, ale niech to oni zrobia a nie my sami, tylko ze nie wiem co z tym malym odpryskiem? widac, ze starano sie go "zamaskowac"

    drzwi sa szer 80cm i tak mysle, ze chyba to podaruje, bo i tak je porysuje wchodzac/wychodzac do tej spizarki...


    Taka moja mala uwaga na wyciecia otworu w cokole... bo po otworzeniu zmywarki, moze byc tak (na szczescie juz poprawione)



    niestety nie jestesmy na miejscu i te nasze uwagi zglaszamy dopiero wtedy kiedy jestesmy w PL..

    Jeszcze po ostatnich poprawkach zobaczylam takie cudo


    nie zglosilam tego w kwietniu, bo nie mialam sily, psychika moja juz siadla, zaczynam sie obwiniac, ze czepiam sie o pierdoly..ale czy to sa pierdoly?
    zamawiajac fronty lakierowane oczekuje ze beda one wykonane tak dobrze, ze po zamontowaniu kuchni nie bede musiala ich reklamowac, a tu niespodzianka za niespodzianka w dodatku czekanie na kazdy front 5-6tyg.. nie wazne czy to jeden czy szesc.
    Poki co, to "glowny szef" jeszcze przy nas nie odbieral prac kuchni, mam nadzieje, ze tego lata w koncu przyjedzie.
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 17-06-2015 o 17:41

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    o w morde
    ku mojemu pocieszeniu to problemow z wlascicielem studia to ja nie mam, tylko jego pracownicy to jeden sie stara a drugi ma wywalone..
    u mnie rowniez sporo rzeczy poszlo do poprawek, na sile wciskano mi jakis plastik laczacy 2 cokoly, gdzie mowilam, ze nie chce takich "cudakow" miec u siebie, kazalam zdemontowac i wywalic to g**no.

    o tym ze plyta w srodku jest peknieta-odpuscilam, ale krzywo zamontowana blende miedzy kawiarka a blatem kazalam poprawic

    3 razy mowilam zeby poprawiono otwor na gniazdko do zmywarki i jak jest? anoo tak

    maz kazal zostawic to w spokoju i sam wytnie..

    mysle o drzwiach od spizarki, bo maja delikatne rysy - da sie je wypolerowac na pewno, ale niech to oni zrobia a nie my sami, tylko ze nie wiem co z tym malym odpryskiem? widac, ze starano sie go "zamaskowac"

    drzwi sa szer 80cm i tak mysle, ze chyba to podaruje, bo i tak je porysuje wchodzac/wychodzac do tej spizarki...


    Taka moja mala uwaga na wyciecia otworu w cokole... bo po otworzeniu zmywarki, moze byc tak (na szczescie juz poprawione)



    niestety nie jestesmy na miejscu i te nasze uwagi zglaszamy dopiero wtedy kiedy jestesmy w PL..

    Jeszcze po ostatnich poprawkach zobaczylam takie cudo


    nie zglosilam tego w kwietniu, bo nie mialam sily, psychika moja juz siadla, zaczynam sie obwiniac, ze czepiam sie o pierdoly..ale czy to sa pierdoly?
    zamawiajac fronty lakierowane oczekuje ze beda one wykonane tak dobrze, ze po zamontowaniu kuchni nie bede musiala ich reklamowac, a tu niespodzianka za niespodzianka w dodatku czekanie na kazdy front 5-6tyg.. nie wazne czy to jeden czy szesc.
    Poki co, to "glowny szef" jeszcze przy nas nie odbieral prac kuchni, mam nadzieje, ze tego lata w koncu przyjedzie.
    Dziewczyny, bardzo Wam współczuję. To, czego przeżyła hpr, nawet wrogowi bym nie życzyła. Mmeliso, nie daj sobie wmówić, że się czepiasz. Otrzymałyście towar niezgodny z umową (zakładam, że ją zawarłyście). Mebel do łazienki zamówiłam już w innym miejscu. Nie miałam się do czego przyczepić - na lakierze nie było żadnych rys czy przetarć. Wciąż czekam na kilka frontów kuchennych - zauważyłam na nich dziwne przebarwienia, jakby film, których nie potrafiłam usunąć środkami przeznaczonymi do pielęgnacji tego typu powierzchni.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Zanim wybierzecie wykonawcę kuchni, uważnie przejrzyjcie opinie na różnych forach dot. danej firmy czy jej właściciela. Teraz usiłujemy uzyskać naprawę w ramach gwarancji i najczęściej spotykamy się z ignorowaniem telefonów czy brakiem odpowiedzi na maile.

  16. #36

    Domyślnie

    A czy ktoś zna wykonawców z których jest zadowolony?
    Od dłuższego czasu czytam i czytam i czytam, ..... i powiem szczerze, że już nie wiem gdzie skierować kroki by tą kuchnię wreszcie mieć

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    okolice Lublina mogę polecić bardzo uczciwego gościa,
    na kuchnie udziela gwarancji

  18. #38

    Domyślnie

    Ups, zapomniałam napisać jestem z okolic W-wy. Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za odzew
    Ostatnio edytowane przez gosiasad ; 26-12-2015 o 17:57

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Wierzę, że tacy istnieją. Jeśli chodzi o kuchnię, skorzystałam z namiaru z FM i mam mieszane uczucia. Resztę zabudowy robił nam stolarz, który obecnie się nieco przekwalifikował i mile mnie zaskoczył swoim podejściem do klienta, rzetelnością.

  20. #40

    Domyślnie

    Co złe zawsze szybko się rozchodzi...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony