dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 53
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1058
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał c2023hemical Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem, czy w zimie chciałbyś aby takie bajery miała centrala wentylacyjna ? przecież wtedy jest deficyt ciepła i nawet jak chwilowo podniesie się temperatura w południowej części budynku (zakładam, że tam jest najwięcej okien i drzwi tarasowe) to każdy domownik (i to głównie w weekend) chętniej właśnie tam się ulokuje aby złapać trochę promieni słonecznych - a przynajmniej ja tak mam.
    W tygodniu człowiek pracuje, dzieci w szkole, więc wszelkie te zmiany temperatury w dzień nie mają znaczenia.
    Idąc Twoim tokiem rozumowania, może sprawę chwilowych zysków od słońca można by załatwić montując na zasilaniu kabli/promiennika stycznik, który włącza/wyłącza się przy danym natężeniu słońca po określonym czasie. Zyski od południa, więc instalacja dwustrefowa północ/południe. Przy słońcu wyłącza się strona południowa.
    Jak zysk miałby być chwilowy to ok ale jak będzie świecić cały dzień to przy malutkich potrzebach domu pasywnego w środku może się zrobić ponad 25st w okresach przejściowych. Pewnie w zimę jak będzie -10st to się nie ma co przejmować słonkiem bo będzie przyjemnie ale jak będzie 0st to zyski wewnętrzne pewnie starczą do ogrzania a słońce przegrzeje. W tygodniu jak nikogo nie ma w domu to wtedy nie ma problemu ale w weekend jak będzie za ciepło to będzie nieprzyjemnie. Ja nie lubię jak jest za gorąco i w domu obecnie otwieram okna aby się wietrzyło ale dom pasywny powinien sam to regulować.

    Cytat Napisał c2023hemical Zobacz post
    Centralę szukam o wydajności 220-250m3/h, ale co dziwne sprzedawcy, instalatorzy nie widzą żadnego problemu sprzedać/zamontować 180 ,300 i 400.
    Mam różne oferty i już wiem, że trzeba zrobić montaż instalacji i reku samemu bo 5-6tys. za max. 2 dni pracy to trochę zaporowa cena, w porównaniu np. do elektryka, który wycenił mi prace el. w domu na 3tys. a roboty na 2 tygodnie z białym montażem.
    Koszt pewnie jest temu wysoki bo mało robią takich instalacji a wszystko zależy od ilości. Jak w miesiącu zrobią 3-4 instalacji to będzie pewnie cud. A z tego trzeba mieć na pensję, utrzymać firmę i wiele innych wydatków wiec to musi tak kosztować ale też uważam że to jest za drogo ale pewnie na ich miejscu też bym tak kasował. Ale filozofia to nie jest więc dasz radę.

  2. #1002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Już raz to pisałem, napiszę ponownie.
    Aby spełnić Twoje oczekiwania musisz kupić szafę CCU.
    Będzie ci wentylować, grzać i chłodzić z dokładnością do 1 - 2 st C.
    Podaj jakąś przykładową taką szafę i link do niej aby się nadawała do domu pasywnego.

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ma Pan 50% racji. Faktem jest, że pytającemu nie chodzi o komfort i w temacie słowo "komfort" nie występuje, jednak przewija się "pasywność" , Ciężko będzie Panu zrobić 100 wymian przy bardzo małym poziomie zużycia.
    Oczywiście, żartuję. Ja już Panu Kamilowi przestałem tłumaczyć.
    Niech Pan nie kłamie. Właśnie że chodzi mi o komfort to temu pytam. Pan się zajmuje domami izolowanymi (do 30kWh/m2 i 100W/m2) a ja piszę o domu mocno pasywnym (do 15kWh/m2 i 10W/m2) a to jest duża różnica. Nawet jak nie wyjdzie 10W/m2 tylko 15W/m2 to i tak nie ma źle a potrzeby grzewcze są znikome. W takim domu normalnie się nie grzeje czyli nie utrzymuje się cały czas "grzejnika" w odpowiedniej temperaturze. Każdy "grzejnik" w domu będzie miał różny. Mam nadzieję że jest Pan inteligentny i rozumie o co mi chodzi z "grzejnikiem" i nie muszę tego tłumaczyć. Pan i tak nie rozumie pasywności bo się tym nie zajmuje wiec temu Pan myśli że ja chcę dom ogrzewać wentylacją bo myśli Pan jak ciepłownik czy że się grzeje. Dla Pana nawet nie ma różnicy czy dom pasywny będzie parterowy czy nie i jaką będzie miał bryłę. Uważa Pan że to nie ma znaczenia a tylko 40cm styro od gruntu się liczy więc o czym z Panem mam rozmawiać? Pan i tak tego nie zrozumie.

  4. #1004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    No właśnie, w takim razie trzeba cały czas siedzieć w domu, bo tam będzie IDEALNIE.
    Wyjście do garażu, na zewnątrz, do samochodu, szkoły, biura itd. będzie pozbawieniem komfortu.
    Niby dlaczego? Wyolbrzymiasz trochę sprawę. Jeszcze trochę i będziesz mógł podać sobie rękę Panu Tomaszowi.

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Mialem na koncu jezyka

    I nie zapominajmy ze cieplo zatrzymuje sie u progu pomieszczenia.... grzejemy i chlodzimy "klimatyzatorem" ( ktory nie jest PC ( bo takie nie maja miejsca w domach izolowanych )) a temp z dokladnoscia 0,1'C sterujemy kablami w podlodze..... i tak przez caly rok.

    Chociaz ostatnio najlepiej ponoc grzac sufitem....

    Quote:
    "Ogrzewanie powierzchni podłogi podczerwienią jest nieporównywalnie ekonomiczniejsze niż grzanie betonu w podłodze."
    Nie ma co się śmiać ale sam rozważam promienniki i chyba właśnie zamontuje je na suficie lub na ścianie jako obraz. Zobaczy się w którym miejscu będzie się lepiej spisywać.
    jak pisałem o dokładności 1-2st to mnie krytykują że mam dziwne upodobania ale jak Brzęczkowski pisze o 0,1st to jest w porządku. Świat schodzi na psy...

  6. #1006
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie ma co się śmiać ale sam rozważam promienniki i chyba właśnie zamontuje je na suficie lub na ścianie jako obraz. Zobaczy się w którym miejscu będzie się lepiej spisywać.
    jak pisałem o dokładności 1-2st to mnie krytykują że mam dziwne upodobania ale jak Brzęczkowski pisze o 0,1st to jest w porządku. Świat schodzi na psy...
    Promienniki nisko temperaturowe są OK , te na ścianie już się wyczuwa.
    Co do histerezy... 0.1 st. Szanowny Panie to dokładność pomiaru termostatu, a nie wahania temperatury w pomieszczeniu. Takie rzeczy tylko ciepłownik nie rozróżnia, ale ciepłownik to zna sprawność powyżej 100% i nawet OZC uważa, że to ma coś wspólnego z fizyką czy w ogóle z wiedzą.

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Promienniki nisko temperaturowe są OK , te na ścianie już się wyczuwa.
    Co do histerezy... 0.1 st. Szanowny Panie to dokładność pomiaru termostatu, a nie wahania temperatury w pomieszczeniu. Takie rzeczy tylko ciepłownik nie rozróżnia, ale ciepłownik to zna sprawność powyżej 100% i nawet OZC uważa, że to ma coś wspólnego z fizyką czy w ogóle z wiedzą.
    Z tego co wiem to taki promiennik nagrzewa się do temperatury 90st więc aż tak bardzo niskotemperaturowy to nie jest.
    Zawsze Pan pisał że sterownie temperaturą jest z dokładnością 0,1st a to znaczy że taką ma dokładność i temperatura w domu ma taką dokładność. Pierwsze słyszę od Pana że to tyczy się samego termostatu. ściemnia Pan i tyle.
    To dzięki właśnie OZC wiadomo jakiej klasy energetycznej będzie dom jeżeli będzie zbudowany według zaleceń. Bez tego by Pan nie wiedział ile dom może spalać i nie wiedziałby Pan gdzie warto polepszać aby to dało lepszy efekt. Z fusów się tego nie wywróży więc nie wiem czemu Pan to tak wiecznie atakuje. Zrozumiałbym jakby koszt tego był 10k bo by to było sporo ale robić tyle zamieszania dla paru stówek? Niech pan da sobie trochę siana i się uspokoi.

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Promienniki nisko temperaturowe są OK , te na ścianie już się wyczuwa.
    Co do histerezy... 0.1 st. Szanowny Panie to dokładność pomiaru termostatu, a nie wahania temperatury w pomieszczeniu. Takie rzeczy tylko ciepłownik nie rozróżnia, ale ciepłownik to zna sprawność powyżej 100% i nawet OZC uważa, że to ma coś wspólnego z fizyką czy w ogóle z wiedzą.
    Pan się zlituje nad sobą.

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Z tego co wiem to taki promiennik nagrzewa się do temperatury 90st więc aż tak bardzo niskotemperaturowy to nie jest..
    Jesteś w błędzie, są takie co grzeją tyko do 25 stopni, takie miał na myśli.
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Mam nadzieję że jest Pan inteligentny i rozumie o co mi chodzi z "grzejnikiem" ....
    No jasne, inteligentny inaczej.
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 17-05-2015 o 00:34
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  10. #1010
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Właśnie że chodzi mi o komfort to temu pytam.
    I tu jest pies pogrzebany
    W moim przypadku temp.22.5st.C w domu była bardziej komfortowa niż 23,1st.C
    Z tego względu,że w przypadku niższej temperatury bylo włączone ogrzewanie i było odczuwalne promieniowanie,drugi przypadek to wyższa temp.ze względu głównie na zyski bytowe przy wyłączonym ogrzewaniu,nie było czuć promieniowania a w wręcz przeciwnie,czuć było lekki chłodek na rękach pomimo wyższej temperatury wewnątrz.

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I tu jest pies pogrzebany
    W moim przypadku temp.22.5st.C w domu była bardziej komfortowa niż 23,1st.C
    Z tego względu,że w przypadku niższej temperatury bylo włączone ogrzewanie i było odczuwalne promieniowanie,drugi przypadek to wyższa temp.ze względu głównie na zyski bytowe przy wyłączonym ogrzewaniu,nie było czuć promieniowania a w wręcz przeciwnie,czuć było lekki chłodek na rękach pomimo wyższej temperatury wewnątrz.
    Tą informacją mnie zdziwiłeś. W takim dniu jak dzisiaj czyli pochmurnym i deszczowy mam w pokoju 22st oczywiście bez ogrzewania i czuje się komfortowo. A mieszkam w starej kostce nieocieplonej. Wiem że nie jest to zima ale bez ogrzewania w domu jest przyjemnie. A w domu pasywnym taki stan rzeczy powinien się utrzymywać cały rok.

  12. #1012
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Z tego co wiem to taki promiennik nagrzewa się do temperatury 90st więc aż tak bardzo niskotemperaturowy to nie jest.
    Zawsze Pan pisał że sterownie temperaturą jest z dokładnością 0,1st a to znaczy że taką ma dokładność i temperatura w domu ma taką dokładność. Pierwsze słyszę od Pana że to tyczy się samego termostatu. ściemnia Pan i tyle.
    To dzięki właśnie OZC wiadomo jakiej klasy energetycznej będzie dom jeżeli będzie zbudowany według zaleceń. Bez tego by Pan nie wiedział ile dom może spalać i nie wiedziałby Pan gdzie warto polepszać aby to dało lepszy efekt. Z fusów się tego nie wywróży więc nie wiem czemu Pan to tak wiecznie atakuje. Zrozumiałbym jakby koszt tego był 10k bo by to było sporo ale robić tyle zamieszania dla paru stówek? Niech pan da sobie trochę siana i się uspokoi.
    Maksymalna temperatura dobrego ogrzewania musi być niższa od temperatury ciała.
    OZC nie nadaje się do współczesnego budownictwa. To wymysł ciepłowników nie mający nic wspólnego z fizyką.

  13. #1013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Maksymalna temperatura dobrego ogrzewania musi być niższa od temperatury ciała.
    OZC nie nadaje się do współczesnego budownictwa. To wymysł ciepłowników nie mający nic wspólnego z fizyką.
    Ale niby dlaczego? Robienie OZC nie oznacza że ktoś chce piec do domu pakować tylko aby zobaczyć jakiej klasy energetycznej będzie dom według wytycznych z projektu. Ocieplając 5 różnych domów w taki sam sposób będziemy mieć 5 różnych wyników OZC i się zdarzy że jeden będzie miał zapotrzebowanie 40kWh, drugi 30 a inny poniżej 15. Gdyby nie OZC to na jakiej podstawie by Pan określił jakie mają zapotrzebowanie?

  14. #1014
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ale niby dlaczego? Robienie OZC nie oznacza że ktoś chce piec do domu pakować tylko aby zobaczyć jakiej klasy energetycznej będzie dom według wytycznych z projektu. Ocieplając 5 różnych domów w taki sam sposób będziemy mieć 5 różnych wyników OZC i się zdarzy że jeden będzie miał zapotrzebowanie 40kWh, drugi 30 a inny poniżej 15. Gdyby nie OZC to na jakiej podstawie by Pan określił jakie mają zapotrzebowanie?
    OZC nie ma nic wspólnego z domami izolowanymi. To program do kotłowni. To wymysł ciepłowników. Tam roi się od błędów.

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Maksymalna temperatura dobrego ogrzewania musi być niższa od temperatury ciała.
    OZC nie nadaje się do współczesnego budownictwa. To wymysł ciepłowników nie mający nic wspólnego z fizyką.
    Temperatura ogrzewania nic nie musi. Wymusza ją izolacja budynku. Może mieć i 70oC i 24oC. Jakpość budynku o tym decyduje.
    OZC jest po to by podjąć decyzję jakiej mocy źródło ciepła zainstalować.
    Szanowny Pan nie miesza w tym fizyki,nie mając o tym za przeproszeniem pojęcia.

  16. #1016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    OZC nie ma nic wspólnego z domami izolowanymi. To program do kotłowni. To wymysł ciepłowników. Tam roi się od błędów.
    Pnie Tomaszu. Nie umie Pan sensownie odpowiedzieć do pisze Pan głupoty i ogólniki i wiecznie się pan powtarza. Nic mnie nie interesuje kotłownia w domu. Nawet nie będę miał dla niej miejsca. Więc po jaką cholerę ciągle o tym Pan chrzani? Niech Pan powie wiec gdyby nie OZC to na jakiej podstawie określić energetyczność domu?

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pnie Tomaszu. Nie umie Pan sensownie odpowiedzieć do pisze Pan głupoty i ogólniki i wiecznie się pan powtarza. Nic mnie nie interesuje kotłownia w domu. Nawet nie będę miał dla niej miejsca. Więc po jaką cholerę ciągle o tym Pan chrzani? Niech Pan powie wiec gdyby nie OZC to na jakiej podstawie określić energetyczność domu?
    Kamil, on tego nie wie. Jedyne co potrafi to pisac farmazony. Rozmawiasz z człowiekiem, ktory wiedzę ma mniejsza od twojej. Daj spokój!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #1018
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pnie Tomaszu. Nie umie Pan sensownie odpowiedzieć do pisze Pan głupoty i ogólniki i wiecznie się pan powtarza. Nic mnie nie interesuje kotłownia w domu. Nawet nie będę miał dla niej miejsca. Więc po jaką cholerę ciągle o tym Pan chrzani? Niech Pan powie wiec gdyby nie OZC to na jakiej podstawie określić energetyczność domu?
    Zapotrzebowanie na ciepło ma sens przy kotłowniach. Przewymiarowanie kotłowni jest błędem Po pierwsze więcej zapłacimy za samą instalację a potem więcej za eksploatacje. W przypadku ogrzewania niecentralnego, jest inaczej, tu system pobierze dokładnie tyle ile potrzeba. Mało tego, przy większej mocy na m2 nawet mniej. Dlatego OZC jest potrzebne w budownictwie tak jak kotłownie, czyli wcale. Jest to wręcz szkodliwe.
    Teraz o błędach i wypaczeniach.
    Ponieważ OZC U przegrody wylicza z lambdy materiałów użytych w przegrodzie, oznacza, że autor programu, nie wie czym się różni lambda od U przegrody. Ponieważ OZC dopuszcza ( bo liczy ) mostki termiczne, znaczy, że autor nie zna w ogóle definicji współczynnika przewodzenia ciepłą.
    W domach izolowanych, nawet mała niedokładność, nieszczelność może generować ogromne straty, wykonywanie OZC bez np. testu szczelności nie ma sensu.
    Dochodzi nawet do takich absurdów, jak podawanie wyliczeń do domu z wentylacją grawitacyjną, która z natury jest nie do wyliczenia.

    Wolę wiedzę tych co znają się na izolowaniu a nie ogrzewaniu ( jedno wyklucza drugie, bo rolą izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania)

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Kamil, on tego nie wie. Jedyne co potrafi to pisac farmazony. Rozmawiasz z człowiekiem, ktory wiedzę ma mniejsza od twojej. Daj spokój!
    Nie ma co juz przesadzac bo jakas wiedze Pan Tomasz ma.

  20. #1020
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Niech Pan powie wiec gdyby nie OZC to na jakiej podstawie określić energetyczność domu
    Robię instalacje do domów poniżej 30kWh/m2 rocznie od 1990 roku. Nie było wtedy OZC i komputerów. OZC to zwykłe oszustwo, najlepiej świadczą o tym wyniki. Wszystko powyżej 30kWh/m2 jest błędem. To co więcej to straty kotłowni. Żaden dom bez kotłowni nie zużywa więcej jak 30kWh/m2 na ogrzewanie.

Strona 51 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony