dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek1504

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Smile Ocieplenie wewnętrzne ściany

    Witam serdecznie mam pytanie ponieważ remontuje mieszkanie pewnej kobitce (obniżam puszki elektryczne oraz sufity i szpachlowanie , malowanie)
    i dziś wpadła na pomysł ocieplenia od wewnątrz ścian zewnętrznych jakimś styropianem w rolce który stosowała gdy mieszkała w Anglii. Przedścianek ocieplonych wełną i płyta gk nie chce, mam pytanko ponieważ jeszcze nie widziałem czegoś takiego a podejrzewam że to będzie cienkie może z zewnątrz naklejona będzie jakaś srebrna folia?? Myślę też że takie cudo działało by tak jak sreberko które daje się za grzejniki czyli odbijało by ciepło spowrotem do mieszkania? trzeba było by wysmarować klejem do styropianu oraz siatką elewacyjną a później szpachlowanie. Czy istnieje wogóle takie coś? I jeszcze jedno pytanie jest sens na obniżany sufit dawać wełnę jeżeli piętro wyżej jest ocieplane? Bardzo proszę o szybką odpowiedź na pytania ponieważ jutro muszę powiedzieć co znalazłem i z góry dziękuje a tymczasem będę czegoś szukał w google.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    jest tego typu folia zbrojona pianka i kosztuje do cholery. Zwykla welna bedzie lepsza niz to cos. Poza tym nie ociepla sie od sroda styropianem, to conajmniej zle wplywa na atmosfere w pomieszczeniu. Ja widzialem takie rozwiazanie w chlewni ale tam chodzilo poprostu o zabezpieczenie stalowej konstrukcji przed zbyt szybka korozja i wyeliminowanie skraplajacej sie wody.

    odnosnie drugiego pytania - jak pietro jest ogrzewane. Jezeli tak i strop jest izolowany to mozna zaryzykowac i nie dawac welny. Choc ja bym sie pokusil o welne o jak najepszych wlasciwosciach akustycznych, moze akurat bedzie mniej slychac sasiada.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek1504 Zobacz post
    I jeszcze jedno pytanie jest sens na obniżany sufit dawać wełnę jeżeli piętro wyżej jest ocieplane? Bardzo proszę o szybką odpowiedź na pytania ponieważ jutro muszę powiedzieć co znalazłem i z góry dziękuje a tymczasem będę czegoś szukał w google.
    Jeżeli na piętrze wyżej znajduje się pomieszczenie ogrzewane to wówczas wełna mineralna ułożona w suficie podwieszanym może spełniać funkcje np. izolacji akustycznej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek1504

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi . Dziś stanęło na tym że kobitka chce żebym przykleił jej do ścian styropian 2-3cm i dał siatkę i szpachlował oczywiście moim zdaniem lepsza by była przedścianka z pyty gk z wełną mineralną. muszę jeszcze policzyć koszt takiego klejenia styropianu bo wydaje mi się że wełna nie będzie dużo droższym wyjściem.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mukaddim

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przy ociepleniu od wewnątrz należy zwrócić uwagę na paroprzepuszczalność materiału, żeby ściana mogła oddychać. Ja kupiłem mieszkanie w kamienicy i miałem styropian w środku. Za kilka lat na rogach zaczęła się rozwijać pleśń. Ściana pod styropianem byłą mokra. Musiałem skuwać styropian i ocieplać tynkiem termoizolacyjnym. Takie rozwiązanie mi polecił projektant miejskiego zarządu budynków mieszkalnych. Koszt wykonania 1 m.kw. tynku o grubości ok. 5 cm wyniósł 55 zł/m2. Jak na razie nic się z tym nie dzieje, a jest dużo cieplej.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mukaddim Zobacz post
    Przy ociepleniu od wewnątrz należy zwrócić uwagę na paroprzepuszczalność materiału, żeby ściana mogła oddychać. Ja kupiłem mieszkanie w kamienicy i miałem styropian w środku. Za kilka lat na rogach zaczęła się rozwijać pleśń. Ściana pod styropianem byłą mokra. Musiałem skuwać styropian i ocieplać tynkiem termoizolacyjnym. Takie rozwiązanie mi polecił projektant miejskiego zarządu budynków mieszkalnych. Koszt wykonania 1 m.kw. tynku o grubości ok. 5 cm wyniósł 55 zł/m2. Jak na razie nic się z tym nie dzieje, a jest dużo cieplej.
    Co za głupota z tym "oddychaniem" . Ma być szczelnie , żeby nie było dyfuzji pary. U Ciebie za bardzo " oddychała" i para skraplała się na zimnej ścianie za styropianem ( pewnie na plackach). Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    purflux

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    dolnyslask
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    49

    Domyślnie

    podepnę się pod temat.
    Co myślicie o ociepleniu mieszkania w kamienicy od wewnątrz płytami warstwowymi???
    Można kupić płyty z warstwą alu z jednej strony.
    Ociepliłem już jedną ścianę płytami Climapor XPS 7mm ale to trochę mało.
    myślałem żeby zrobić tak:
    Climapor na ścianę , na to listewki drewniane przymocowane jak szerokość płyty warstwowej , pomiędzy nie płyty warstwowe , zaklejenie taśmą alu styku płyt warstwowych i zaklejenie listewek również taśmą alu ( ciągłość warstwy alu ) i na to regips przymocowany do listewek.
    Czyli : sciana --> climapor 7mm --> płyty warstwowe a pomiedzy nimi listewki i na to regips.
    Climapor na klej do sciany a plyty warstwowe nieklejone tylko "wcisniete" pomiedzy listewki.

    Mówie o takich płytach warstwowych : ( nie mam nic wspólnego ze sprzedającymi z poniższych linków ) w kleiłem je tylko w celu zobrazowania o jakie płyty mi chodzi.
    http://allegro.pl/plyta-plyty-poliur...324296915.html
    http://allegro.pl/plyty-izolacyjne-p...337600200.html

    Wolę dać 3 warstwy : 1 climapor 2 płyta warstwowa 3 regips ponieważ mam climapor przyklejony na jednej scianie ponad 2 lata i nic się z tym nie dzieje.
    Obawiam się ze jakbym dał 2 warstwy płytę warstwowa i na to regips , mogłaby się skraplać para wodna z powietrza miedzy plyta a sciana.

    Nie mam szan na ocieplenie z zewnatrz ( kamienica wielorodzinna ).

    z gory dziekuje za porady
    Ostatnio edytowane przez purflux ; 20-05-2015 o 16:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony