dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrew_no1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-001
    Posty
    6

    Domyślnie W którym miejscu TV w salonie ?

    Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiamy się, w którym miejscu ma stać tv. Na poniższym zdjęciu wkleiłem też stoliki z uchwytami pod tv, bo myślę że taki stolik lub w podobie kupimy. Jeśli chodzi o umiejscowienie mebli to jeszcze wszystko do zrobienia. Na zdjęciu zaznaczyłem dwa miejsca gdzie mógłby stać tv, zastanawiam się czy nie byłoby problemu gdyby był z lewej strony od kominka, to znaczy żeby boczna kratka z której leci ciepło zbytnio nie wpływała na TV.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozmieszczenie tv.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	320937

  2. #2

    Domyślnie

    A nie lepiej na tej ścianie, na której jest kominek tylko po drugiej stronie drzwi?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Przy umieszczeniu telewizora na przeciwko okna będziesz widział na ekranie odbicie okna.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadzam sie, tez odradzam taki uklad. Ja mam TV naprzeciwko kanapy, a okno wzgledem nich jest po lewej stronie

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie racja. Naprzeciwko okna faktycznie lepiej nie...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Przy umieszczeniu telewizora na przeciwko okna będziesz widział na ekranie odbicie okna.
    Niekoniecznie, ja tak mam na przeciwko okna tarasowego , dodatkowo okno mam po lewej stronie TV i wystarczy odpowiedni kąt - ponadto obecne TV nie odbijają tak światła (jak działają)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Przemawia do mnie pomysł z powieszeniem TV nad fotelem. Nie ukrywam jednak, że umiejscowienie kaloryfera nieco tę wizję zaburza.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrew_no1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak jak pisałem na początku, zostają tylko dwa miejsca do wyboru te co zaznaczone na zdjęciu. Na pewno odpada jak pisał Mateusz550, czyli lewa ściana od drzwi ponieważ słońce będzie świecić na tv i poza tym sofa nie powinna być naszym zdaniem odwrócona tyłem do okien i wyjścia na taras.
    Także, ściana gdzie kaloryfer albo po lewej stronie od kominka z zastosowaniem stolika z podwieszeniem tv. Kwestia czy jakby miał być po lewej stronie od kominka to czy temperatura mu nie zaszkodzi? Wtedy cały wypoczynek zmieniłby miejsce na kominek, a stół z krzesłami byłby z widokiem na taras.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    obie opcje są dobre, ale TV przy grzejniku ma więcej zalet:

    TV koło grzejnika:
    +jadalnia bliżej kuchni
    +nikt nie będzie przechodził przed ekranem
    +TV dobrze widoczny z jadalni
    +możesz wstawić grzejnik wertykalny i powiesić tv na środku

    TV obok kominka:
    -musiałbyś zamienić fotele z jadalnią
    -trzeba będzie czasem przejść przed ekranem
    -tv słabo widoczny z jadalni

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie w salonie będzie identyczny układ,stół przy kominku,a kanapy tyłem i tv jak u ciebie na ścianie z kaloryferem.(kominek będzie używany rekreacyjnie kilka razy w roku,ważniejsze dla mnie było umiejscowienie tv tak by był widoczny i z kanapy i ze stołu).
    U ciebie natomiast masz na tyle miejsca by tv dać koło kominka a stół z kanapą zamienić miejscami.
    Ale jeśli w kominku palicie rzadko,a większość czasu spędzacie przy stole to lepiej niech stoi bliżej kuchni.
    Sami musicie zdecydować co dla was wygodniejsze,zawsze kaloryfer można wkomponować w ścianę tv tak że nie będzie nawet widoczny lub dać grzejnik dekoracyjny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony