dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 21 z 21

Temat: wymiary okien

  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gti11 Zobacz post
    Wiesz Nikoś co to jest prawo autorskie ? Bo o tym kolega pisze a do tego zajmuje się oknami zawodowo a ty go pytasz czy ma okna .
    Nie gońmy absurdu.Pytałem konkretnie czy ma w swoim własnym domu okna.To po pierwsze ,a po drugie nie ma PP a to ,że zajmuje się zawodowo świadczy tylko o tym iż z ukrycia wprowadza czytającego w błąd pisząc swoje mądrości techniczne i to niemerytoryczne wplątując w to mnie ale i całego wątku.O jakim prawie autorskim gadasz.Facet podejrzał u sąsiada okna i mu przypadły do gustu.Napisałem wyżej jak prawo budowlane ,projekt i kierbud mają się do tego.Z praktyki.Nie spotkałem się by rażąco ktoś zmieniał wielkości okien w całym domu gdy budowa już była zaawansowana.Jeśli nawet ktoś przemyślał i pomylił się i chce inne wymiary dzwoni do projektanta i przedstawia mu swą propozycje,potem za zgoda zmienia i gdy oddaje budynek ,projektant zawsze u wskaże drogę ,co ma poczynić by zmian tych dokonać.Zaświadcza W NB ,ze miał na to pozwoleństwo.Co może projektant adoptujący nasz projekt.Może on również nanieść zmiany w projekcie w trakcie budowy, doradzić nam jak budować dom.Okna to nie jakiś element domu by zaporowo nie mógłby być modyfikowany. Warto więc zlecić projektantowi adaptującemu koordynację wielobranżowej adaptacji naszego projektu.On to nam wychodzi u projektanta a jeśli nie on mamy jeszcze kierbuda.Jeśli już ,adaptacji takiej powinien dokonać projektant adaptujący we współpracy z projektantami branżowymi. Dokonując adaptacji projektant adaptujący staje się jednocześnie głównym projektantem takiego domu.Autor pyta jeszcze o bardzo ważny element okna niedzielonego.Czy nic mu się nie zrobi jak będzie je otwierał.Rozmawiamy o tym przykładzie,tym konkretnym,autora topiku ,a prawa autorskie by nie zmieniać wizerunku nie mają tu miejsca.Dzielmy te zagadnienia.Nie trzeba być wykonawca,producentem itp.by te dwie zależności rozróżniać.Tu tylko chodzi o ewentualną zmianę wymiaru okien.Na koniec czy według ciebie młody szary inwestor po tym nicku wie z kim rozmawia ??? Ja na ten przykład wiem. T12345T Reklamuje się na razie po cichu za co powinien być ban.Nie stać go na PP.???. Skoro go bronisz i jesteś pewny ,że właśnie on nie troll-uje dlaczego jak usługodawca Z PP nie naucza w charakterystycznym dla siebie temacie???Zapytam na koniec czy wiesz co to jest Kodeks etyki architektów??? Ja wiem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-06-2015 o 06:52 Powód: reklama

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony