dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Odświeżenie pokoju w mieszkaniu i surowy beton na ścianie ?

    Witajcie,

    W ciągu najbliższych dni chciałbym zrobić mały remont w pokoju. Niewielkie mieszkanie w bloku. Pokój też niewielki o następującym układzie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pok.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	321513

    Nie przewiduję zmiany układu, ponieważ ten uważam za optymalny, a próbowałem kilku innych i ten spisuje się najlepiej. Głównie dlatego że to jest jedyne miejsce na telewizor.

    Jeśli chodzi o meble to wszystkie są w kolorze ciemnego brązu. Meble również muszą pozostać te same, ponieważ są nowe. Obecnie wszystkie ściany i sufit są białe, co wygląda całkiem nieźle, jednak troche mnie już to znudziło no i biały się przybrudził. Pokój widuję głównie przy włączonym świetle ponieważ wychodzę z domu o 7 a wracam o 18.

    Moim celem jest odświeżenie wyglądu wmiarę niewielkim kosztem więc w grę wchodzi szpachlowanie + malowanie. Nie znam sie za bardzo więc nie wiem jakie zestawienie kolorystyczne pasowałoby do ciemnobrązowych mebli. Nie wykluczam również dwóch kolorów, lub wzorku w okolicach biurka.

    Mi osobiście bardzo podoba się surowy beton na ścianie. Myślałem nawet, aby w ten sposób wykonać całą ścianę na której jest telewizor, a pozostałe pozostawić białe. Nie wiem jednak czy wtedy pokój nie będzie wyglądał zbyt ciemno i ponuro. Ewentualnie może udałoby się go ożywić innym kolorem ściany.

    Macie może jakieś ciekawe propozycje ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Napisz jeszcze, jaką masz podłogę i na którą stronę świata wychodzi okno. Jak wysokie jest Twoje mieszkanie? Jakiego koloru jest komplet wypoczynkowy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dekor_concrete_1_galeria-m.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	321697

    Podoba mi się pomysł z surowym betonem i białymi ścianami. Postaw na farbę, z której bez trudu usuniesz brud.

  3. #3

    Domyślnie

    Okno wychodzi na wschód, ale blok jest w centrum osiedla, otoczony niższymi budynkami, przez co dopływ światła jest nieco ograniczony.

    Podłoga to parkiet w kolorze jasnego drewna. Jest to najstarszy element w pokoju więc kwalifikuje się już do wymiany, tymbardziej, że jest już luźny, jednak nie wiem czy uda mi się go wymienić jeszcze w tym roku. Wtedy bedzie można ewentualnie dostosować kolor. (też ciemny brąz lub może coś w odcieniach szarości)

    Kanapa jest w szerokie pasy jasno/ciemno brązowe

    Wysokości mieszkania nie sprawdzałem, ale strzelam że będzie to jakies 2.5m Takie normalne raczej. (Nie żadne wysokie kamienice)


    Sama koncepcja białego koloru i betonowych ścian brzmi nieźle ze względu na swoją prostotę, jednak Zastanawiam sie jak takie zestawienie kolorystyczne będzie pasowało do ciemnych mebli.

    Potrzebowałbym również wskazówki jak uzyskać efekt surowego betonu? Płyty odpadają bo zbyt mocno zmniejszą pokój. Ewentualnie jakaś masa/struktura - oczywiście nie przesadnie droga.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony