dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 93
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1842
  1. #1381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kolejne 20 cm do góry - jeszcze 1 warstwa 10 cm i jestem na zero z zasypywaniem 1 "pomieszczenia"


    między czasie uzmysłowiłem sobie że między 2 "pomieszczeniami" nie mam wykutego otworu pod kanalizację oraz odkurzacz centralny (OC)
    z pomocą dużego i mocnego młota wykułem 2 otwory szybciutko




    dziś wieczorem i jutro rano trochę pracy i 1 część domu mamy z głowy


    w poniedziałek wtorek i środę 2 część
    i koncem tygodnia zabieram się za kanalizację

  2. #1382
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad podziwiam twa determinację. Że tez ci się chce
    Oglądam efekty i kibicuję dalej. Jak zawsze pełna profeska.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #1383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    badzi47

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zacznijmy od pytania GE***X'a

    mnie jako właściciela domu, mnie jako "dewelopera" i moich klientów będzie interesowało tylko 1 - finalny efekt który przełoży się na rachunki
    budując Arizonę wiem gdzie popełniłem błędy, wiem dlaczego zużycie jest większe niż powinno to wynikać np z tego że mam WM i nie wentyluję normatywnie tylko w zimie znacznie słabiej ....
    sama wiedza że coś gdzieś jest zrobione dobrze i/lub źle to nie wszystko - pewne błędy są w praktyce nieodwracalne - wiążą się z nakładami czasu, pracy i kasy dlatego pewnych rzeczy już nie poprawie (nie teraz - może przy jakimś remoncie za 10-15 lat) , ponieważ mam świadomość co jest źle nie robiłem testu szczelności , nakład finansowy na wykonanie takiego testu jest na tyle duży że nawet jeśli wykryłby nowe proste do "naprawy" nieszczelności to i tak nie zwróciłoby to nakładu
    uzyskanie certyfikatu DE - nigdy nie badałem tematu - powód prosty - w tym kraju nie ma na tą chwile realnych korzyści (poza niskimi rachunkami) z posiadania domu pasywnego lub takiego z niskim zapotrzebowaniem na ciepło
    dopłaty które weszły, wejdą , budowanie pod normy, przepisy, kolekcjonowanie papierków - nie jest tego wszystkiego warte! można zbudować dobry dom taniej i prościej i na dodatek szybciej

    Panie Tomaszu - jest Pan wielce kontrowersyjną postacią na FM - z założenia nie zabranim nikomu tu pisać , komentować - proszę wszystkich by nie obrzucali się na wzajem epitetami i nie udowadniali sobie na siłę swoich racji - wymiany max 1-2 postowe byłyby idealne ... chciałbym uniknąć sytuacji z innych wątków gdzie dyskusja odchodzi od głównego tematu i przez X stron wiele osób udowadnia sobie czy wcześniej było jajko czy kura ...

    jestem otwarty na wszelkie sugestie, wszelkie podpowiedzi , mile widziane są również one ze względu na innych podencjalnych budujących którzy nie wiedzą jakie rozwiązania wybrać , a ta lektura z pewnością im pomoże

    to że ja wybieram takie a nie inne założenia, rozwiązania i że tak a nie inaczej będą budowane domy , nie oznacza że to jedyna słuszna droga ... tych jest wiele i mogą doprowadzić do tego samego celu

    Andrzej - ciesze się że też tu już trafiłeś - wiele osób poddaje wątpliwość czy zasadne jest liczenie OZC dla inwestycji. Ja tak nie uważam i OZC dla każdego budynku będzie - ono jest podstawą do budowania nieprzewymiarowanych układów grzewczych/kotłowni. Napiszę tak: i bez OZC wybuduję w ciemno dom 2-3l ale ...tym razem skupiać się będę nad jedną ważna rzeczą - tu ukłoń w stronę bodajże w strone grzeniu666, który kiedyś mi napisał ... wolałbym dać 20 pod płytę (u mnie było 30 cm XPS) a za te pieniądze dołożyć np wełny na dach ... w Arizonie grubszej i lepszej izolacji już nie bardzo miałem jak dać .... tym razem będą parterówki więc dach zmieści więcej niż 40 (to dużo jak na poddasze użytkowe w Arizonie)

    plusultra - też to rozważam - dużo będzie zależało od kosztów i upodobań potencjalnego inwestora - w tym miejscu za wcześnie na takie rozważania

    nydar - wiele Twoich pomysłów i rozwiązań podoba mi się i jest bliskich mojemu sercu - nie jestem osobą z technicznym wykształceniem aczkolwiek umysł ścisły , wiele rzeczy rozumiem, choć nie wszystko potrafię sam policzyć czy udowodnić ... z pewnością w trakcie najbliższego sezonu grzewczego wproszę się na oględziny i przysłowiowe bicie piany

    miloszenko - daleko nie masz ... jeszcze jak będzie autostrada ...
    co do Twoich pytań ... zacznę może bardzo ogólnie ... po budowie Arizony wniosek mam jeden - niemalże wszystko jestem wstanie zrobić sam!!! i to jest najważniejsza rzecz jakiej się dowiedziałem, wielu rzeczy nauczyłem się, w wielu przypadkach rozwiały się moje wątpliwości ... przy budowie domu NAJWIĘKSZYM KOSZTEM jest robocizna!!! czas i praca kosztują bez 2 zdań ! wiele osób dziwiło się że sporo czasu spędzam na budowie - akurat moja praca i tryb życia na to pozwala - modena, photohobby - dlatego na to wszystko się porywam
    potencjalni inwestorzy za swoje domy nie zapłacą wcale więcej niżby je sami budowali ! i to chyba dla nich jest najważniejsza informacja - dlaczego ? bo wiele rzeczy zrobię sam - własnoręcznie , a co za tym idzie tak jak należy i bardzo dokładnie, 2 posiadam wiedzę i doświadczenie - wiem co jest potrzebne a co nie , gdzie warto w coś inwestować a gdzie nie ... tu pojawiają się kolejne potencjalne oszczędności

    w Arizonie płytę zrobiłem do momentu zbrojenia i zalania sam - w sensie nie zlecałem żadnej firmie sam z rodzina i znajomymi ją przygotowywałem - tak samo będzie i tym razem z tą różnicą że zbrojenie jak i wylewanie płyty również planuję wykonać sam!

    mury ... ach te mury ... na silkę namówił mnie / ukierunkował człowiek który miał dla mnie budować dom od A do Z - pisałem o tym w swoim dzienniku budowy - wskazywał ważną cechę / zaletę tego materiału - akumulacyjność - z perspektywy czasu uważam że nie jest to na tyle istotny temat by się go trzymać za wszelką cenę , do tego jego waga i "brudna robota" z murowaniem ścian ....
    najważniejszym tematem przy domach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło jest szczelność - tą daje mur wylany z betonu - thermomur ma jeszcze jedna ważną zaletę a nawet dwie - od razu mamy ocieplony budynek z zewnątrz i zewnątrz , a okna w standardzie montowane są w warstwie ocieplenia

    więźba dachowa dostosowana do rodzaju pokrycia - to co najważniejsze zlecona firmie , zamontowana w ciągu 1 dnia z elementów prefabrykowanych te są suche i dość szybko będzie można wykonać ocieplenie dachu

    na to wszystko jest jeszcze czas - decydujący moment to pozyskanie inwestora
    region nie do końca sprzyja budową zlecanym firmą zewnętrznym, do tego aspekt "zaufania" do proponowanych rozwiązań i ogólny kryzys gospodarczy ....
    wierzę jednak że do końca roku uda się pozyskać potencjalnego inwestora

    z podziałem działek nie będzie problemu , odbędzie się to dość szybko i sprawnie

    kolejnym etapem będzie uzgodnienie projektu, jego zakup i dostosowanie do założeń oraz warunków lokalnych lub zlecenie jakiemuś architektowi/projektantowi wykonania go

    Witam

    Przegladam wstecz co tutaj piszecie i ciekawe rzeczy tu widze. Prosze mi powiedziec, bo zamierzam budowac dom z silki. Co ze szczelnoscia tych scian, zeby przeszly test szczelnosci? Czy koniecznie trzeba wylewac sciany z betonu, zeby byly szczelne? Czy mozna te silke jakos od srodka uszczelnic pewna warstwa?

    Pozdrawiam

  4. #1384
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    tynkiem.

  5. #1385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    badzi47

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    tynkiem.
    Tynk uszczelni, ale na ile skutecznie, zeby dom uzyskal wynik conajmniej 0,6 wymiany? Nie podobaja mi sie polaczenia pionowe w silce, przecierz tam nie ma ani grama zaprawy, czyli mozesz dmuchnac, czy nawet jakis przeciag jeszcze przed zrobieniem tynkow i przelatuje wszystko przez te pionowe spoiny.
    Pozdrawiam

  6. #1386
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Podczas murowania zaciagnij szczeliny od zewnatrz klejem.
    Sorki R&K.

  7. #1387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    badzi47

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Podczas murowania zaciagnij szczeliny od zewnatrz klejem.
    Sorki R&K.

    Sorki, ale dlaczego od zewnatrz, a nie od wewnatrz, albo jedno i drugie?

    Dziekuje

    Pozdrawiam

  8. #1388
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Bo od wewnatrz badziesz mial tynk.

  9. #1389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tynk ważny
    ale równie ważny jest grunt - nie ma czegoś takiego jak oddychające ściany !
    zamalowałbym dziś na maxa wszystko co się da gruntem
    chyba najtańszy sposób

    z aktualnych wieści


    takie oto pudło pojawiło się "u płota"
    od skrzynki do domu poszła rura , a w zasadzie dwie - jedna na przyłącz kabla , druga do kabla zasilającego bramę , np gdy inwestor sobie takie rozwiązanie wymyśli , by miał w przyszłości taką możliwość wykonać

    dziś kończę zabawę ze styropianem po obwodzie drugiego pomieszczania i ciągle zasypujemy je piachem , zostały nam 2 warstwy - czyli ok 2-3h pracy, o ile piachu nie braknie

    na najbliższy tydzień zaplanowane
    - wykonanie kanalizacji w domu
    - wykop pod przyłącz wody
    ok 5-10 lipca układanie styropianu , rozprowadzenie wody i OC , później siatki zbrojeniowe i rurki do ogrzewania i lejemy

  10. #1390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    badzi47

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tynk ważny
    ale równie ważny jest grunt - nie ma czegoś takiego jak oddychające ściany !
    zamalowałbym dziś na maxa wszystko co się da gruntem
    chyba najtańszy sposób

    z aktualnych wieści


    takie oto pudło pojawiło się "u płota"
    od skrzynki do domu poszła rura , a w zasadzie dwie - jedna na przyłącz kabla , druga do kabla zasilającego bramę , np gdy inwestor sobie takie rozwiązanie wymyśli , by miał w przyszłości taką możliwość wykonać

    dziś kończę zabawę ze styropianem po obwodzie drugiego pomieszczania i ciągle zasypujemy je piachem , zostały nam 2 warstwy - czyli ok 2-3h pracy, o ile piachu nie braknie

    na najbliższy tydzień zaplanowane
    - wykonanie kanalizacji w domu
    - wykop pod przyłącz wody
    ok 5-10 lipca układanie styropianu , rozprowadzenie wody i OC , później siatki zbrojeniowe i rurki do ogrzewania i lejemy
    Witam R&K

    Czy masz na mysli gruntowanie scian jakims preparatem prze polozeniem tynku. Gruntowanie nawet na silce?

    Pozdrawiam

  11. #1391

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    od skrzynki do domu poszła rura , a w zasadzie dwie - jedna na przyłącz kabla , druga do kabla zasilającego bramę , np gdy inwestor sobie takie rozwiązanie wymyśli , by miał w przyszłości taką możliwość wykonać
    O ile dobrze zrozumiałem zakopałeś na razie same rury bez kabla? Mogę zapytać czemu od razu kabla nie wprowadzasz?


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  12. #1392

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tynk ważny
    ale równie ważny jest grunt - nie ma czegoś takiego jak oddychające ściany !
    zamalowałbym dziś na maxa wszystko co się da gruntem
    chyba najtańszy sposób
    Myślisz że zostawiając SSO na zimę, pomalowanie gruntem zewnętrznych ścian z BK, było by korzystne?


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  13. #1393

    Domyślnie

    Podbijam pytanie.
    Ewentualnie jakiego gruntu użyjesz do silki bo też o tym myślę.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  14. #1394
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Podbijam pytanie.
    Ewentualnie jakiego gruntu użyjesz do silki bo też o tym myślę.
    Nie używałem żadnego,jedynie przetarłem szczotką pył.
    Tynk trzyma się bez zarzutu od 2 lat

    Od wewnątrz pod farbę grunt śniezki,ale to na tynk gipsowy
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-06-2015 o 21:59

  15. #1395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak jak pisze Artur - tynk na ścianę a gruntowanie przed malowaniem

    aktualny stan po wczorajszej łopatologii


    co do kabla policznikowego sytuacja wygląda tak że firma która stawia skrzynki bardzo drogo sobie za to liczy, mnie nie było na miejscu a Dandi był na innej budowie , więc to było najprostrze i najtańsze rozwiązanie

    a ponieważ PGE w ostatnim czasie tnie mega koszty i niejednokrotnie stawia skrzynki w innych miejscach niż pierwotnie było to zaprojektowane - tylko po to by ciąć koszty , położenie kabla wcześniej nie było możliwe , byłoby ryzykowne , bo to chciałem już wcześniej zrobić ale Dandi odradził, jednemu klientowi skrzynkę postawili zamiast koło bramki wejściowej w samym rogu działki i musiał kłaść od nowa nie naścia a 100m kabla policznikowego - to ogromne koszty przerzucone z PGE na klienta

  16. #1396

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tak jak pisze Artur - tynk na ścianę a gruntowanie przed malowaniem
    Mi rozchodziło się o ściany zewnętrzne i zabezpieczenie ich na zimę (na etapie SSO). Z resztą zadałem pytanie na forum ELEWACJE


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  17. #1397
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    X lat temu budowano z rożnych materiałów i domy stały i nie raz stoją gołe przez lata - tak wiec bez obawy - bo to zimą przyjmie podczas opadów latem odparuje z BK i końcem lata zrobisz elewację i będzie OK

  18. #1398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    X lat temu budowano z rożnych materiałów i domy stały i nie raz stoją gołe przez lata - tak wiec bez obawy - bo to zimą przyjmie podczas opadów latem odparuje z BK i końcem lata zrobisz elewację i będzie OK
    Jeśli BK przyjmie zimą wodę (deszcz) to przymrozek rozsadzi bloczki. Ja bym nie ryzykował i nie zostawiał gołych ścian na zimę.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #1399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Jeśli BK przyjmie zimą wodę (deszcz) to przymrozek rozsadzi bloczki. Ja bym nie ryzykował i nie zostawiał gołych ścian na zimę.
    Bzdura. Mam na działce szary bloczek leżący około 30 lat na ziemi, niczym nie osłonięty (podpierał starą ławkę). Dopiero teraz zaczyna się erozja.
    Ytong po dwóch zimach na gruncie, bez osłony, lekko zzieleniał, ale kolor to jedyna zmiana jaką zauważyłem.
    W mniej skrajnych warunkach - tak jak pisze R&K - przez lata stoi cała masa domów z BK nieotynkowanych i nic się z nimi nie dzieje.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  20. #1400
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Bzdura. Mam na działce szary bloczek leżący około 30 lat na ziemi, niczym nie osłonięty (podpierał starą ławkę). Dopiero teraz zaczyna się erozja.
    Ytong po dwóch zimach na gruncie, bez osłony, lekko zzieleniał, ale kolor to jedyna zmiana jaką zauważyłem.
    W mniej skrajnych warunkach - tak jak pisze R&K - przez lata stoi cała masa domów z BK nieotynkowanych i nic się z nimi nie dzieje.
    A chciałbyś mieć teraz ten lekko zzieleniały w ścianie domu? wiesz co tam wtedy żyje?
    Bart3z ma rację, BK trzeba chronić przed wodą, zarówno tymczasowo (ściana pozostawiona na zimę) jak i docelowo (dbałość o izolacje poziome i pionowe. uwaga na strefę rozbryzgu)
    http://muratordom.pl/budowa/sciany-m...,108_2957.html

Strona 70 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony