dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie drzwi (ścianka) po łuku

    Witam,

    Zwracam się z pytaniem czy jest możliwość zamontowania drzwi zamykanych po łuku, harmonijkowych, z prowadnicami w podłodze i suficie żeby to w miarę się zamykało. Nie chodzi o żadną super szczelność ale od odgrodzenie "wzrokowe" dwóch wejść w jednym pomieszczeniu. W sumie można by to nazwać ścianą harmonijkową. Dołączam na szybko zrobiony rysunek o co mi chodzi. Prostokątne pomieszczenie z dwoma wejściami "W". To niebieskie po łuku to umyślone w mojej fantazji drzwi harmonijkowe, strzałka wskazuje kierunek ich zamykania. Da radę takie coś kupić lub zrobić? Bo nie mogę znaleźć, wszystkie drzwi widzę zamykane na prosto.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.JPG
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	114389  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Można , ale cena była by wielokrotnie wyższa niz innych rozwiązań. więc zastanów się czy jest to rozwiazanie konieczne .

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze, w takim razie mam 2 pytania.
    1. jaki koszt byłby takiego rozwiązania? (osobiście mi się wydawało, że jest to koszt jedynie wyprofilowanych w łuk prowadnic)
    2. jakie inne rozwiązania możecie zaproponować?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał destructor Zobacz post
    Dobrze, w takim razie mam 2 pytania.
    1. jaki koszt byłby takiego rozwiązania? (osobiście mi się wydawało, że jest to koszt jedynie wyprofilowanych w łuk prowadnic)
    2. jakie inne rozwiązania możecie zaproponować?
    Podaj wymiary tej konstrukcji i jej przeznaczenie tzn. czy jest to np. wejście z zewnątrz do pomieszczenia, czy ma być zamykane, itd.

  5. #5

    Domyślnie

    Wymiary boku to 1,5x1,5 m, nie zamykane. Jest to wewnątrz mieszkania. Przejściowy jest po prostu jeden pokój. Aby przejść do drugiego pokoju trzeba przejść przez pierwszy. A ta konstrukcja służyłaby do zasłonięcia wnętrza pokoju podczas przechodzenia przez pierwszy pokój. Stawianie tzw. kurtyn mnie nie interesuje bo ani to nie ma wyglądu ani stabilności. A takie drzwi harmonijkowe byłyby okej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał destructor Zobacz post
    Wymiary boku to 1,5x1,5 m, nie zamykane. Jest to wewnątrz mieszkania. Przejściowy jest po prostu jeden pokój. Aby przejść do drugiego pokoju trzeba przejść przez pierwszy. A ta konstrukcja służyłaby do zasłonięcia wnętrza pokoju podczas przechodzenia przez pierwszy pokój. Stawianie tzw. kurtyn mnie nie interesuje bo ani to nie ma wyglądu ani stabilności. A takie drzwi harmonijkowe byłyby okej.
    Najprościej będzie, jeśli domówisz się z którymś z producentów, żeby dał ci (i wygiął?) odpowiednią długą prowadnicę. Drzwi tworzywowe o szerokości 150 cm nie powinny cię kosztować więcej niż 300 zł + wygięcie prowadnicy. Jeden z producentów: TU

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał destructor Zobacz post
    Wymiary boku to 1,5x1,5 m, nie zamykane. Jest to wewnątrz mieszkania. Przejściowy jest po prostu jeden pokój. Aby przejść do drugiego pokoju trzeba przejść przez pierwszy. A ta konstrukcja służyłaby do zasłonięcia wnętrza pokoju podczas przechodzenia przez pierwszy pokój. Stawianie tzw. kurtyn mnie nie interesuje bo ani to nie ma wyglądu ani stabilności. A takie drzwi harmonijkowe byłyby okej.
    Ja osobiście szukałbym u wykonawców szaf i garderob . Tam powinni mieć stosowne rozwiazanie zarozsądne pieniądze.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, jeśli mi się uda coś ustalić u producentów/wykonawców to napiszę.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek1994

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Malina
    Kod pocztowy
    45-627
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem w identycznej sytuacji. Też mam "przejściowy" pokój i zastanawiam się, jak go odgrodzić... Czy znalazł Pan już rozwiązanie?

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz robią panele przesuwne. Coś jakbyś ścianę przesuwał sobie. Czy da radę to zrobić po łuku jak chciał kolega kilka lat temu ... pewnie, że da ale cena będzie również extra.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony