dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jakie drzwi zewnętrzne (wewnątrzklatkowe)-poradźcie :-)

    Będziemy montować nowe drzwi (stawiamy do nich kawałek ściany, bo teraz mamy przeszklone dwuskrzydłowe, które zostawiamy dla ozdoby od strony mieszkania).
    Chcielibyśmy jakieś porządne drzwi, a z tego, co mówia sprzedawcy gerdy są słabe.
    Zaproponowano nam drzwi Impola-symbol A19 lub A01 (trochę trzeba przewinąć stronę)
    http://www.impolsc.pl/new/index.php?...ewnetrzne&id=1
    Cena to 1800,00 zł. więc jak większość tego typu drzwi.
    Na żywo robią wrażenie-jednak są jak na mój gust zbyt "pancerne" no i doczytałam gdzieś, że ktoś zamontował, a okazały się nieszczelne i miał kłopoty z reklamacją.
    A może ktoś ma takie drzwi i jest zadowolony?
    A może ktos ma całkiem inne drzwi i może je polecić????

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy wszystkie ale cz ęść modeli z tej strony to skośnookie arcydzieła. I ten sprzedawca mówi Ci że Gerda kiepska? Czesław miał rację. Dziwny jest ten świat.

    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Cóż Ivo, tak już jest, że miły Pan w biurze ma dobry "bajer". Też ostatnio słyszałem że Gerda to "chińszczyzna". Czego to ludzie nie wymyślą, by zniechęcić do konkurencji.
    Ale jak widać owa firma ma też drzwi Meth - oryginalne niemieckie. W profilach przetworzone śmieci. Widziałem w tym roku dwultenie drzwi, gdzie pod warstwą panela wyszła płyta wiórowa..

  4. #4

    Domyślnie

    Tak patrząc na model Warszawa świtało mi coś..... Podobnych trochę sprzedał mój były chlebodawca i do dziś bokiem wychodzą jemu i nabywcom. Chyba najbardziej badziewna i delikatna konstrukcja drzwiowa jaką spotkałem.

  5. #5

    Domyślnie

    to może polecicie coś porządnego....

  6. #6

    Domyślnie

    W przedszkolu do którego chodzi moja córka jest zamontowana Gerda WD. 200 albo 300 razy dziennie otwierana i zamykana, klamka z satyny już wytarta na połysk, próg dębowy zmaltretowany ale same drzwi od 3 lat objawów słabości nie okazują. Więc może te Gerdy nie takie słabe jak Ci to sprzedawcy przedstawiają.
    Jeśli coś w klasie C to Gerda C lub CT , jeśli nie musi być certyfikatu C klasy to śmiało WD lub WDT. Sporo młodszy model TT troszkę tańszy ale odstaje sporo od tamtych.

    Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Tak, to prawda. Gerda - mimo niekiedy słyszanych złych opinii - to sprawdzony produkt. A zarzuty jak są to dotyczą chyba głównie paneli w droższych modelach zewnętrznych. Swoją drogą chciałbym, by za 15 lat we wszystkich drzwiach do wymiany nadawały się wyłącznie panele.

    Swego czasu zamontowałem dużo Agatów i Opali z Porty. Jedna reklamacja dotyczyła drzwi, który montowała niedoświadczona w nich ekipa. Pozostałe bez zarzutu.

  8. #8

    Domyślnie

    dostałam ulotki ze sklepu:
    1. drzwi mikea
    http://www.mikea.pl/

    2. drzwi eurodoors
    http://www.euro-doors.pl/

    ta mikea wydaje sie niezła-przypomnę-drzwi będą zamontowane jako główne zabezpieczenie pomiędzy klatką schodową w kamienicy na ostatnim piętrze a mieszkaniem z drzwiami dwuskrzydłowymi szklonymi.

    i jeszcze-jak i gdzie kupić juwenty? bo też mi się spodobały

  9. #9

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem tego typu drzwi wewnątrzklatkowych http://www.stolbud.pl/drzwi-wejsciow...an/triton.html
    Czy wiecie jaka jest jakość drzwi tej firmy? Czy nie ma problemu z montażem?

  10. #10

    Domyślnie

    Zasadniczo to montaż drzwi to nie jest problem, jeśli wie się co się robi.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Swego czasu sprzedałem kilka sztuk drzwi wewnątrzklatkowych Stolbudu. Nie kontynuowałem tej współpracy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Ah Sikorrrreczka dobrze, że piszesz bo bym nie wiedział, że Porta robi "dość wytrzymałe drzwi". Jak większość producentów drzwi wewnątrzklatkowych, gdzie jakiś skrajnie trudnych warunków takie drzwi nie mają.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja miałem takie preferencje, żeby drzwi były naprawdę szczelne akustycznie, bo mieszkam na parterze i ciągły hałas uprzykrzał życie mnie i mojej rodzinie. Dlatego wybrałem drzwi MODEROWANO – izolacyjność akustyczna 39dB, to praktycznie tyle, że nic nie podsłuchasz co w środku. No i w mieszkaniu je słychać co na klatce się mówi.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-06-2015 o 06:16 Powód: Reklamy sa niezgodne z regulaminem forum

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem o jakiej firmie mowa (i wali mnie to ) ale tu się zgodzę - przy 39dB jest już na prawdę cichutko. 32dB też w zupełności dają radę (choć tu sprawdzian przeszły na 2 piętrze).

  15. #15

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o drzwi wewnątrz-klatkowe to polecam drzwi firmy Gerda WD lub Delta Special'2
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum (pkt 5.2.5 b/c)

  16. #16

    Domyślnie

    Wiecie co ... teraz się kapnąłem, że jak największy cieć odgrzałem kotleta z 2014 roku albo Fin powywalał komentarze, bo jakoś mi się gadka nie klei w tym wątku.
    Fin ... wytłumacz się

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Nie wszystko co wylatuje to ja Na forum jest kilku moderatorów..
    A koleżanka Sikoreczka reklamowała (nie tylko na tym forum) pewną sieć sklepów ze stolarką, a ponieważ mimo próśb nie przestała - dostała bana.
    Ja zwyczajnie nie polecam zakupów w takich sieciach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18

    Domyślnie

    Dobra dobra ... już się nie tłumacz tak. Po prostu brakuje mi Sikorrrreczki i nie wiedziałem jak rozmowę mam zagaić he he.

    A co do samych sieciówek - różna jakość jak wszystkim wiadomo (od totalnego dna po dobre jakościowo produkty) ale ceny mają z kosmosu, bo zwykły pan Xsiński sprzeda to samo 50-100zł taniej i znacznie solidniej bo podchodzi indywidualnie a nie masowo do Klienta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony