dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Budowa przy cmentarzu, którego nie ma

    Witam

    Otóż historia jest taka, że jakiś czas temu kupiłem działkę położoną przy pewnej kępie drzew. Po kilku latach okazało się, że ta kępa drzew to jest stary cmentarz i urzędy nie wydają pozwolenia na budowę, ponieważ budynek musi być oddalony o 50m od cmentarza w przypadku gdy jest podciągnięty wodociąg. A przez te parę lat doczekałem się wodociągu, kanalizacji, prądu i obietnicy z gazowni. Więc gdy już się doczekałem mediów to nieboszczyki zaczęły wychodzić na powierzchnię
    Ale sprawa z tym cmentarzem jest taka, że tam nie ma żadnych oznakowań, żadnego ogrodzenia, ani nawet żadnych grobów - poza jednym kawałkiem wytartej płyty o wymiarach 40cm x 40cm. Z tego co się dowiedziałem jest to cmentarz poniemiecki, a jeśli tak to najprawdopodobniej mija 70 lat od ostatniego pochówku.
    Dowiedziałem się, że aby uzyskać pozwolenie na budowę ten cmentarz musi zostać zrekultywowany, co się wiąże z wykopaliskami archeologicznymi i przeniesieniem szczątków do zbiorowego grobu w innym miejscu.
    Pytanie brzmi czy to jedyna ścieżka? Czy jest jakiś czas kiedy cmentarz przestaje być cmentarzem? Albo czy można go prościej zlikwidować? Czy taki istniejący cmentarz nie powinien być odpowiednio oznakowany? Dodam, że wcześniej uzyskałem pismo (chyba z wydziału geodezji), że działka przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną.

    pozdrawiam
    w

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy Twoja działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego? Jeśli tak, to co o niej mówi, a jeśli nie, to czy gmina nad nim pracuje. Jeśli pracuje, to co przewiduje a jeśli nie, to wystąp o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

    Sprawdź dokładnie, od kogo masz to pismo kwalifikujące działkę do zabudowy jednorodzinnej.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #3

    Domyślnie

    Planu nie ma, kończy się jakieś 500m od mojej działki.

    Pismo sprawdzę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pomijając względy formalne.

    Budowa w takim miejscu to bardzo ryzykowna inwestycja.
    Wiesz co się stanie, jak np. przy wykopie pod fundamenty "pojawią się" ludzkie szczątki ?

    Ps. Poszperaj w archiwach, może gdzieś jest mapa z przebiegiem granic tego cmentarza - to może sporo wyjaśnić.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... również bym odradzał budowy
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6

    Domyślnie

    Bedzie ciężko mi to teraz sprzedać. Ale między tym cmentarzem, a moją działką położyli wodociąg i żadnych szczątków na szczęście nie było.

  7. #7

    Domyślnie

    To pismo, o którym wspomniałem wystawił z up. Prezydenta Miasta Naczelnik Wydziału Architektury. I jest tam napisane, ze wg aktualnego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przedmiotowa nieruchomość znajduje się w strefie mieszkaniowo rekreacyjnej przeznaczonej pod lokalizację zabudowy mieszkaniowej, usług rekreacji i terenów zielonych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony