dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wybór okien Karo vs Gebauer

    Witam,
    mam dylemat dotyczący wyboru okien drewnianych. Pozostały mi dwie firmy Karo (Stawiguda) i Gebauer. Same produkty jak i ich ceny są bardzo zbliżone. Czy ktoś miał do czynienia z którąś z tych firm?
    Pozdrawiam,
    T
    Ostatnio edytowane przez Tobiasz85 ; 28-06-2015 o 21:19

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    A skąd jesteś? Który producent będzie miał do Ciebie bliżej w razie reklamacji?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem z okolic Wyszkowa. Bliżej jest punkt sprzedaży Gebauer bo w Warszawie, natomiast sam zakład produkcji Gebauer jest znacznie dalej niż Karo.
    Karo przedstawiało dyplom zajęcia 4 miejsca w konkursie Top Ten Okna 2015. Okna wyszły też w podobnej cenie w Pozbudzie. Czy ktoś miał do czynienia z tymi producentami? Czy są to firmy godne polecenia?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Pytam o miejsce pod kątem serwisu. Miałem kiedyś okazję być w Karo. Podsumowanie mam jedno: nie lubię ludzi, którzy mnie na siłę ciągną za rękę chcąc ją wyrwać razem z portfelem. Takie odniosłem wrażenie. Może złudne.

    Gebauer - masz własnie na Białołęce dilera - Oculux. Kiedyś tu ceniony. Od lat cisza, wiec to dobry znak.

    Konkurs Top Ten? Pierwsze słyszę. Na prawdę. Czwarte miejsce? Tzn że trzech pierwszych zapłaciło więcej. Tyle są realnie warte dyplomy - nawet te znane.

    Tyle mówienia o samych "markach" A o oknach? Jakie masz wycenione? Jaki materiał, parametry? rozwiązania? Sposób montażu? Można porównywać kwoty, ale równie dobrze może to być porównywanie Corsy z Avensisem czy też Focusem bo cena wyszła podobnie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Montaż MOWO wysunięcie na 9 cm i tu cena w obu firmach podobna. Okien jest 61 m2 a mb 166. Drewno meranti profil 92. Gebauer szyba 0,6 ( dopłata do szyby (0,5) 7 300 zł) a Karo 0,5 (w Karo można dopłacić około 3 tysięcy do szyb GLASSOLUTIONS : CLIMATOP LUX) . Okna ze szprosami naklejanymi i konstrukcyjnymi. Jeden HS 2,4 m bez szprosów. Termicznie lepiej wypadają raczej Karo bo i w kasetonach dają grubszą piankę o 1,5 cm.

    Tu link do konkursu Top Ten:
    http://www.izolacje.com.pl/aktualnos...-ten-okna-2015
    Ostatnio edytowane przez Tobiasz85 ; 30-06-2015 o 05:54

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamala111

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-022
    Posty
    34

    Domyślnie

    Kiedyś montowałem Karo i nie było problemów. Klient po paru latach od montażu nie miał pretensji.
    Reklama na FM jest płatna

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tobiasz85 Zobacz post
    Montaż MOWO wysunięcie na 9 cm i tu cena w obu firmach podobna. Okien jest 61 m2 a mb 166. Drewno meranti profil 92. Gebauer szyba 0,6 ( dopłata do szyby (0,5) 7 300 zł) a Karo 0,5 (w Karo można dopłacić około 3 tysięcy do szyb GLASSOLUTIONS : CLIMATOP LUX) . Okna ze szprosami naklejanymi i konstrukcyjnymi. Jeden HS 2,4 m bez szprosów. Termicznie lepiej wypadają raczej Karo bo i w kasetonach dają grubszą piankę o 1,5 cm.

    Tu link do konkursu Top Ten:
    http://www.izolacje.com.pl/aktualnos...-ten-okna-2015
    Tu nie chodzi o link, ale znaczenie "konkursu". Ile razy wcześniej słyszałeś/ czytałeś o tym wydawnictwie? Popatrz na stronę - istny słup reklamowy.
    Trochę się obracam w branży i na różnych portalach i pierwszy raz spotkałem się z tym konkursem, dlatego nie uważam go za miarodajną ocenę.
    Co do 4 miejsca wspomnianej firmy - szkoda że nie doczytali komentarza zanim się zaczęli chwalić , bo jest tam wyraźnie napisane że "prezentacja wyników jest anonimowa" (cokolwiek to by znaczyło) a kolejność podana alfabetycznie.
    Okna porównujesz podobne (z opisu, nie wiem jak wyniki badań), więc pozostaje Ci wnikać głębiej w ich parametry lub na tym etapie wybrać tą firmę, która Ci pasuje bardziej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Okna Gebauera montowali mi w zeszłym tygodniu Panowie z Oculux z Modlińskiej. Drewno dąb - profil 78 i 68.
    Montaż na taśmy Illbruck. Fotki wrzuciłem na bloga - http://www.jablonki.mojabudowa.pl/
    Montaż fachowy, 3 dni im zajeło, a w sumie okien za dużo nie ma.

    Co do serwisu, mam jedno okno z wadą. Wymianę mam mieć w połowie lipca, także bez tragedii.
    Ostatnio edytowane przez ElemenT ; 30-06-2015 o 10:22

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElemenT Zobacz post
    Okna Gebauera montowali mi w zeszłym tygodniu Panowie z Oculux z Modlińskiej. Drewno dąb - profil 78 i 68.
    Montaż na taśmy Illbruck. Fotki wrzuciłem na bloga - http://www.jablonki.mojabudowa.pl/
    Montaż fachowy, 3 dni im zajeło, a w sumie okien za dużo nie ma.

    Co do serwisu, mam jedno okno z wadą. Wymianę mam mieć w połowie lipca, także bez tragedii.
    Montaż wizualnie wygląda bardzo dobrze (szczególnie te dokończone elementy, bo ocena w trakcie prac może być myląca). Potwierdziłeś tym moją pozytywną opinię o Oculuxie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Co do wycen, to ważne by były kompletne - wtedy można porównywać.

    Na okna drewniane robiłem wycen..... hoho i jeszcze więcej i takie spostrzeżenia:

    Kilka firm, głównie z bartyckiej, ukrywało w wycenie koszty tj dawali montaż na taśmach - ale po podpisaniu umowy zobaczymy na miejscu jak to będzie wyglądało i czy cena nie wzrośnie. Cena standardowa - tak by nie odstraszyć klienta, nie miała chociażby poszerzeń dla okien balkonowych (chyba montaż na cegłach) czy zamontowany w powietrzu HS.

    Część firm chciała HSa ciężkiego dawać na cegłach - 3 punkty podparcia.

    Część firm chciała dać sosnowe poszerzenia dla HSa, czyli drewno wrzucone w wylewkę, tak by chyba po latach tam zbutwiało.

    Już nie wspomnę o jednych agentach, którzy nawet próbnika kolorów dla dębu nie mieli, wmawiając mi, że wyjdzie identycznie jak na sośnie czy meranti, a za sprowadzenie próbek chcieli kasy.

    Wybrałem tą kompletną, bez żadnych haczyków i z dobrym produktem. Cenowo drożej, z "Bartycką" ale tam potem miał bym dopłaty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony