dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 1061
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 21202
  1. #1141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jest jeszcze jeden aspekt problemu.

    Jeszcze niedawno, tak ze 100 lat temu, WSZYSCY umieli sobie radzić w każdej dziedzinie życia z napotykanymi problemami.
    Musieli, bo innego sposobu nie było.
    Obecnie mamy wyhodowanego "człowieka domowego".
    Mleka bierze się z kartonu, a karton ze sklepu - KROWA to pojęcie abstrakcyjne. Nawet na wsiach...
    Wyłącz mu prąd... Nie jest w stanie egzystować!
    Odłącz internet... Doprowadzisz go do ciężkiego załamania nerwowego!
    Zabierz komórkę...
    To samo albo i gorzej...

    W efekcie myślą ZA NAS dostawcy tych gadgetów.
    A większość udomowionych ludzików nawet tego nie zauważa...

    Adam M.
    Albo raczej zauważa ale to akceptuje i nie ma nic przeciwko. Jak chcesz odcięcia od "nowoczesności" to jak nic powinieneś pojechać do afryki i zaszyć się w jakiejś dżungli. Jeszcze dalej niż 100lat temu nie było technologii a ludzi gonili z dzidami i też jakoś żyli. Każdy se mógł mieć krówkę, jakieś pole i przeżył lub rabował innych. Nie twierdzę że obecnie mamy najlepsze możliwe czasy ale najgorzej też nie jest. Ale masz rację że bez tej technologii jaką mamy dziś raczej by za wesoło nie było. Czasem też się zastanawiam co by było gdyby rozbłyski na słońcu zniszczyły dzisiejszą elektronikę w jednej chwili. Jak ludzie by sobie poradzili bez prądu? Sądzę ze to by oznaczało zagładę cywilizacji i na pewno by nas już nie było 7miliardów tylko może z 10% z tego. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od nowoczesności. Nie da się obecnie bez tego żyć. Na takie czasy fajna byłaby autonomia ale raczej za długo by się wtedy nie przeżyło. Nie wierze w to że ludzi bez prądu by zachowali zimną krew. To by oznaczało powrót do epoki kamienia łupanego.
    Więc pozostaje nam poddawać się temu co przynosi jutro. pamiętam nawet jak mój tata mówił parę lat temu jak brałem sobie pierwszego smartfona że on nigdy takiego nie będzie miał bo telefon ma mieć klawiaturę. On innego nie umie obsługiwać i mu to nie jest potrzebne. Pewnie nie muszę mówić że od paru miesięcy ma smartfona i wziął sobie lepszego od mojego. Czy jest mu z tym źle? Raczej wątpię. Poddał się gadgetowi i każdy z nas tak robi. Każdy prędzej czy później się złamie i podda technologii a jak nie to wyląduje na odludziu bo obecnie wszyscy albo raczej duża większość ludzi jest "na czasie" a kto nie jest to jest uważany za staro modnego. Sami jesteśmy sobie tego winni. Nawet własne dzieci uczy się od małego na komputer czy telefon. Od małego się wpaja chyba nieświadomie jaki kierunek dziecko musi obrać a reklamy w tym pomagają. Jak się chce kupić przykładowo prezent na komunię dziecku to obecnie najczęściej jest to wielofunkcyjny tablet,smartfon czy laptop. Oczywiście nie byle jaki tylko o jak najlepszych parametrach aby nie wyjść że się nie zna na czymś. Jak chodziłem kiedyś do podstawówki czyli jakieś 15lat temu to po szkole i w weekendy najczęściej się było na polu i grało w piłkę z kolegami czy bawiło itp. W domu się siedziało jak padał deszcz. Obecnie jak się idzie gdzieś na spacer to rzadko idzie kogoś spotkać. U mnie na wsi dziecka widzę tylko wtedy jak idą lub wracają ze szkoły. Poza tym mam wrażenie że nie ma dzieci na wsi. Nawet w miastach na osiedlach place zabaw są puste. Jak chodziłem do szkoły to mieszkałem na osiedlu to trzeba było ie raz odpowiednio wcześnie wyjść na pole aby sobie zając odpowiednią huśtawkę bo potem była ciężko dostępna a obecnie jak odwiedzam to osiedle jest taka cisza ze muchę można usłyszeć. Spotykam tylko takiego jednego pana który wyprowadza swojego psa na spacer bo też miałem psa i często sobie razem z tymi psami chodziliśmy. Poza nim znajomego tam nie spotykam. Z dawnego boiska jakie mieliśmy do gry w piłkę zrobili parking bo i tak nikt tego nie używał a parkin się przydał.
    Kiedyś pewnie przyjdą takie czasy jak w jednym filmie co za nas po świecie chodziły androidy sterowane przez nasze mózgi w specjalnej maszynie. Bo po co będziemy musieli chodzić do pracy skoro robot to może zrobić za nas? Masz rację Adamie że społeczeństwo jest coraz głupsze i kiedyś przyjdą takie czasy co człowiek nie będzie wiedział co to jest krowa.

  2. #1142

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 18-06-2015 o 21:07

  3. #1143

    Domyślnie

    Pierwszy post, dwa lata po instalacji, wskazanie konkretnej firmy, nick będący nazwiskiem.
    Na centrali wzmiankowanej firmy służą połączeniem do pracownika o tymże nazwisku.
    Nie, na pewno nie jest to reklama.

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mturdus Zobacz post
    Nie, na pewno nie jest to reklama.
    Na szczęście jest taki trójkącik pod postami
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #1145

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się nad wyborem rodzai modułów paneli, kolega mitch zamontował u siebie amorficzne mimo słabszej sprawności mówi, że lepiej pracują latem bo się nie przegrzewają, tutaj przeczytałem różnice ale i tak nie rozjaśnia to z punktu widzenia mnie jako inwestora który typ wybrać(instalacja ma być na ziemi, południe bez zacienień moc od 5-8Kwh), patrząc po sprawności niby wszystko widać ale... jednak są też inne czynniki które wpływają na efekt końcowy. http://www.jakkupowac.pl/jakie-ogniw...taiczne-kupic/
    Ostatnio edytowane przez avx ; 20-06-2015 o 15:01 Powód: bład

  6. #1146

    Domyślnie

    Witajcie
    Chciałem dopytać o zabezpieczenie strony DC, czy wystarczy samo zabezpieczenie różnicowo-prądowe, czy też jeszcze coś? Bo rozumiem iż rozłącznik strony DC jest już w inwerterze i nie ma sensu dublować? Inwerter Fronius Symo 6. 2 stringi po 12 paneli.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sebapulawy ; 25-06-2015 o 14:31

  7. #1147

    Domyślnie

    Cytat Napisał avx Zobacz post
    A ja zastanawiam się nad wyborem rodzai modułów paneli, kolega mitch zamontował u siebie amorficzne mimo słabszej sprawności mówi, że lepiej pracują latem bo się nie przegrzewają,
    Strona, którą podałeś, zawiera przestarzałe informacje. Każdy swoje chwali. Zasada jest prosta, masz miejsce, to bierzesz panele słabsze, ale tańsze. Nie masz miejsca, bierzesz droższe ale mocniejsze.

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Witajcie
    Chciałem dopytać o zabezpieczenie strony DC, czy wystarczy samo zabezpieczenie różnicowo-prądowe, czy też jeszcze coś? Bo rozumiem iż rozłącznik strony DC jest już w inwerterze i nie ma sensu dublować? Inwerter Fronius Symo 6. 2 stringi po 12 paneli.
    Są różne szkoły. Jeden mówi, żeby zabezpieczać wszystko i wszędzie (najczęściej sprzedawca/projektant - czyli osoby w założeniu mające koszty tam, gdzie światło nie dochodzi), drugi mówi, żeby zabezpieczać z głową. W praktyce, jeśli potrzebujesz rozłączyć DC, zwyczajnie wyłącz AC. Kupowanie drogich rozłączników DC mija się z celem. No chyba, że ktoś ma nadmiar kasy

    Ewentualnie, jeśli ktoś buduje z Prosumentem/dotacją
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  8. #1148
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Z głową... mówisz...
    BEZWARUNKOWO dałbym jakieś bezpieczniki topikowe TUŻ PRZY akumulatorach.

    Widziałeś kiedyś twarde zwarcie takiej baterii?
    Ja tak...

    Adam M.

  9. #1149
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Chyba coś mi się pomyliło...
    DC jest a akumulatorów nie ma...
    Cofam pomysł...

    Adam M.

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Chyba coś mi się pomyliło...
    DC jest a akumulatorów nie ma...
    Cofam pomysł...
    Ale dobrze, że o tym wspomniałeś. Ja z kolei zawsze zapominam o off-grid i bateriach.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #1151

    Domyślnie

    Chciałem jeszcze zapytać w Froniusie symo da się zrobić aby pokazywał bieżące zużycie prądu, kierunek przepływu,-dom, siec?

    Pozdrawiam

  12. #1152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    próbowałem coś sie dowiedzieć o temacie, ale przeczytałem 4 strony wstecz i
    albo bicie piany
    albo dywagacje metafizyczno-egzystencjalne

    ludzie, macie czas na gadanie o du.pie Maryny?



    pierwszy post w tym temacie był kilka lat temu, ta branża zapewne ewoluuje szybko, jak się sprawy mają dzisiaj?
    Warto miec takie ogniwa?
    Jaki jest koszt ogniw które COŚ zasilą w domu? najlepiej cały dom

  13. #1153

    Domyślnie

    Jasne że warto. Moje w ciągu kilku dni wyprodukowały ponad 100 KWh. Lecz ja zrobiłem ich za swoje pieniążki, dzięki czemu w 2016 będę mógł zkożystac z taryf gwarantowanych.

  14. #1154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Jasne że warto. Moje w ciągu kilku dni wyprodukowały ponad 100 KWh. Lecz ja zrobiłem ich za swoje pieniążki, dzięki czemu w 2016 będę mógł zkożystac z taryf gwarantowanych.

    rozwiń prosze temat

    od kiedy masz instalację?
    ile cię kosztowała?
    cz prowadzisz dziennik-miesięcznik, ile uzyskałes znich prądu?
    co to sa taryfy gwarantowane? że będzie sz mógl sprzedawać prąd?
    co zasilasz tymi ogniwami w domu? albo inaczej, co one są w stanie zasilić?

  15. #1155
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Jaki jest koszt ogniw które COŚ zasilą w domu? najlepiej cały dom "

    DUŻY, jak to ma być zrobione DOBRZE.
    Jak zawsze, zresztą...
    MUSISZ zapewnić NATYCHMIAST zysk producentowi, dawcy kredytu, instalatorowi i sprzedawcy.
    Swój zysk weźmiesz sobie za kilka/kilkanaście alt, jak dobrze pójdzie chyba ze...
    SAM sobie to sfinansujesz i zmontujesz...

    Adam M.

  16. #1156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    dzięki Adam

    a możesz jakieś liczby podać? jakiego to rzędu inwestycja w różnych opcjach?

  17. #1157
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Panel 180W na Alle... da się kupić za 250zł.
    Inwerter od 300zł (uszkodzony do naprawy) do 3000zł.
    Kable, stelaż, dłubanina...

    Zagłębisz się w problem to liczby sam sobie poskładasz...
    Różnie wychodzi i zależnie od tego ile sam wykonasz oraz co i gdzie kupisz.
    Im więcej sam tym na większe Cię stać.
    Im więcej wiesz na temat tym mniejsze prawdopodobieństwo wtopy.

    Adam M.

  18. #1158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Adamie, ja o prądzie wiem tylko tyle, że jest w gniazdku

    budujesz takie instalacje odpłatnie?
    albo znasz kogoś z moich okolic kto robi takie cudeńka?

  19. #1159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    Adamie, ja o prądzie wiem tylko tyle, że jest w gniazdku

    budujesz takie instalacje odpłatnie?
    albo znasz kogoś z moich okolic kto robi takie cudeńka?
    Nawet nie tyle bo go w gniazku nie ma prądu . Jest tylko napięcie. adam_mk możesz podać wymiary i moc swojej instalacji? Może warto policzyć samoróbkę.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  20. #1160

    Domyślnie

    ja mam 6 kw instalacje od tygodnia może puki co jestem zadowolony i cieszę się z darmowego prądu

Strona 58 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony