dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 123
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Skam-P o tej mocy nie ma ekoenergii.
    Nawet Małej.
    A to szkoda
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kordian Kałużą

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tylko nie zapomnij poprosić panów sprzedawców, aby Ci pokazali profesjonalne wyniki badań mocy, sprawności itp. itd., dla kotłów, które Ci zaoferują bo inaczej będziesz miał dane z sufitu. Niektóre z oferowanych Ci kotłów mogą takich badań sprawdzających nie mieć. Nie napiszę które, bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco i coś mogło się już zmienić w stosunku do wiedzy, którą posiadam.
    Rozmawiamy o piecu Skam głównie więc rozumiem, że nie ma żadnych badań, które potwierdzały by jego parametry pracy. Na stronie http://czysteogrzewanie.pl/ znajduje się link do certyfikatu http://czysteogrzewanie.pl/wp-conten...certyfikat.pdf czy coś jest tu nie tak. Zaczynam mieć mętlik w głowie. Dalej nie wiem jaki piec zakupić co będzie lepsze i nie ograniczy mnie do jednego - dwóch rodzajów paliwa. Oczywiście do tego nie dać się wpuścić w maliny w krótkich spodenkach. Rozważając zakup wpisałem dane by uzyskać wyliczenie zapotrzebowania domu - wynik http://cieplowlasciwie.pl/wynik/rbj. Troszkę inny od danych z projektu. Tak więc z rozważanych kotłów pozostaje
    1) OGNIWO EKO PLUS 10kW - dobre opinie i zadowolenie użytkowników, brak konieczności ingerencji w pracę kotła, paliwo eko groszek, miał (troszkę mało) możliwość palenia drewnem po wygaszeniu paleniska, brak możliwości palenia pelletem. Segmentowy palnik retortowy nowej generacji BURNER-S
    2) Skam-P Premium 12kW - dobre opinie choć i są historie o spalaniu 50 kg groszku na dobę (tego się boję), brak konieczności ingerencji w pracę kotła, możliwość palenia drewnem bez wygaszania paleniska, możliwości palenia pelletem tego dalej nie wiem czy jest czy też nie. Jeśli nie to - paliwo eko groszek, miał (troszkę mało). Eko*ener*gia, Ewmar-Ness - żeliwne krew*niaki Bru*cera
    Sterownik z opisów raczej dużo lepszy w ogniwie, co do palników nie mam zielonego pojęcia.
    Piec muszę zakupić innych rozsądnych wyborów do 7 tyś zł nie znalazłem.
    W zasadzie jeśli Skam na któryms z palników umożliwia spalanie pelletu, brykietu czy też innych paliw wybiorę jego ( ale takich informacji u producenta nie ma). Brak takiej możliwości rozsądniejszym wyborem wydaje się być ogniwo

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian Kałużą Zobacz post
    Więc jeśli zamówię kocioł Skam-P Premium 12kW, jaki palnik powinienem wybrać? Właściwie na stronie producenta nie ma wyboru, jest tylko 1 BRUCER/EKOENERGIA. W podanych linkach jest jeszcze mowa o Ardeo. Ja oprócz spalania eko groszku chcę mieć możliwość palenia pelletem (producent tego paliwa nie podaje a na niektórych stronach jest wymieniany - nie wiem dlaczego) i spalanie łupek drewna na ruszcie dodatkowym, także bez wygaszania pieca co w Skam-p jest możliwe. Kolejna kwestia jaki do tego sterownik? Nigdy nie używałem pieca, więc się na tym nie znam. Logicznie powinienem zdecydować się na Sterownik SKORPION PLUS lub COBRA. Jednak nie znalazłem oferty wersji z palnikiem Ardeo i jednym z wymienionych sterowników. Może czegoś takiego w ogóle nie ma, a może nie ma sensu składać takiego zestawu. Jaką konfiguracje powinienem zakupić proszę o poradę. Gdzie w okolicach Wielunia znajdę pośrednika, który zamontuje zakupiony piec Skam-p i połączy wszystkie elementy instalacji.
    Jak już pisałem Premium 12 kW jest z palnikiem Ewmar-Ness APPM1, palnik Ardeo jest w wersji Plus.

    Wg mnie sterownik SPP jest sprawdzony i ma bardzo dobry algorytm sterujący procesem spalania, Telosa nie testowałem i nie wiem czego się po nim spodziewać.

    Jeśli chcesz mogę spytać o instalatorów bo w minionym sezonie byłem w okolicy ogarnąć kocioł, gdzie wcześniej dwóch instalatorów nie dało rady.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian Kałużą Zobacz post
    Rozmawiamy o piecu Skam głównie więc rozumiem, że nie ma żadnych badań, które potwierdzały by jego parametry pracy. Na stronie http://czysteogrzewanie.pl/ znajduje się link do certyfikatu http://czysteogrzewanie.pl/wp-conten...certyfikat.pdf czy coś jest tu nie tak. Zaczynam mieć mętlik w głowie. Dalej nie wiem jaki piec zakupić co będzie lepsze i nie ograniczy mnie do jednego - dwóch rodzajów paliwa. Oczywiście do tego nie dać się wpuścić w maliny w krótkich spodenkach. Rozważając zakup wpisałem dane by uzyskać wyliczenie zapotrzebowania domu - wynik http://cieplowlasciwie.pl/wynik/rbj. Troszkę inny od danych z projektu. Tak więc z rozważanych kotłów pozostaje
    1) OGNIWO EKO PLUS 10kW - dobre opinie i zadowolenie użytkowników, brak konieczności ingerencji w pracę kotła, paliwo eko groszek, miał (troszkę mało) możliwość palenia drewnem po wygaszeniu paleniska, brak możliwości palenia pelletem. Segmentowy palnik retortowy nowej generacji BURNER-S
    2) Skam-P Premium 12kW - dobre opinie choć i są historie o spalaniu 50 kg groszku na dobę (tego się boję), brak konieczności ingerencji w pracę kotła, możliwość palenia drewnem bez wygaszania paleniska, możliwości palenia pelletem tego dalej nie wiem czy jest czy też nie. Jeśli nie to - paliwo eko groszek, miał (troszkę mało). Eko*ener*gia, Ewmar-Ness - żeliwne krew*niaki Bru*cera
    Sterownik z opisów raczej dużo lepszy w ogniwie, co do palników nie mam zielonego pojęcia.
    Piec muszę zakupić innych rozsądnych wyborów do 7 tyś zł nie znalazłem.
    W zasadzie jeśli Skam na któryms z palników umożliwia spalanie pelletu, brykietu czy też innych paliw wybiorę jego ( ale takich informacji u producenta nie ma). Brak takiej możliwości rozsądniejszym wyborem wydaje się być ogniwo
    Wszystkie obecnie produkowane kotły są w klasie 4
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    A tak po zatym Palnik APPM jest troszke upierdliwy.
    Siadają przekładnie.
    Jak doczytasz to będziesz wiedział o czym mówie
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jak już pisałem Premium 12 kW jest z palnikiem Ewmar-Ness APPM1, palnik Ardeo jest w wersji Plus.

    Wg mnie sterownik SPP jest sprawdzony i ma bardzo dobry algorytm sterujący procesem spalania, Telosa nie testowałem i nie wiem czego się po nim spodziewać.

    Jeśli chcesz mogę spytać o instalatorów bo w minionym sezonie byłem w okolicy ogarnąć kocioł, gdzie wcześniej dwóch instalatorów nie dało rady.
    Zapomniałeś dodac, że ARDEO to ulepszony APPM
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kordian Kałużą

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Podbijam temat ze względu na składane zamówienie na piec. Oj męczyłem się z tematem dosyć długo. Zdecydowałem, że w poniedziałek zamawiam kociołek Defro Komfort Eko Duo Uni R 15 kW zakres mocy 4,5-15 to podobnie jak w mniejszych jednostkach, o których była mowa wcześniej. Niemniej jednak gdzieś w głębi jest jakaś niepewność czy to na pewno dobry wybór. Dla mnie osobiście decyzja zapada na podstawie możliwości spalania ekogroszku i pelletu lecz czy to kryterium jest właściwe. Ktoś mi powiedział i nie jeden to słyszał, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Więc jak się sprawdzają montowane w tych piecach palniki rynnowe. Na dostępnych filmach pokazujących prace wygląda fajnie, ale ja jestem laikiem. Jeśli jest jakiś użytkownik w/w pieca proszę o info jak się sprawuje tzn jak spalanie pelletu i jak ekogroszku. Które z tych paliw spala się lepiej (wiem zależy od jakości paliwa ale mam na myśli dobre polecane firmy).

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Rynna to nie jest palnik do pelletu, możesz współspalać w mieszance z eko groszkiem, wtedy będzie się spalać dobrze i bezpiecznie.
    Według mojej skromnej wiedzy to palniki do dobrych jakościowo eko groszków o niskiej spiekalności.
    Wiesz na filmach i obrazkach wszystko ładnie wygląda a jak wygląda w rzeczywistości to dopiero zobaczysz.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dla mnie rynna to porażka.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Dla mnie rynna to porażka.
    Dla mnie także
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian Kałużą Zobacz post
    Podbijam temat ze względu na składane zamówienie na piec. Oj męczyłem się z tematem dosyć długo. Zdecydowałem, że w poniedziałek zamawiam kociołek Defro Komfort Eko Duo Uni R 15 kW zakres mocy 4,5-15 to podobnie jak w mniejszych jednostkach, o których była mowa wcześniej. Niemniej jednak gdzieś w głębi jest jakaś niepewność czy to na pewno dobry wybór. Dla mnie osobiście decyzja zapada na podstawie możliwości spalania ekogroszku i pelletu lecz czy to kryterium jest właściwe. Ktoś mi powiedział i nie jeden to słyszał, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Więc jak się sprawdzają montowane w tych piecach palniki rynnowe. Na dostępnych filmach pokazujących prace wygląda fajnie, ale ja jestem laikiem. Jeśli jest jakiś użytkownik w/w pieca proszę o info jak się sprawuje tzn jak spalanie pelletu i jak ekogroszku. Które z tych paliw spala się lepiej (wiem zależy od jakości paliwa ale mam na myśli dobre polecane firmy).
    Kolego Kordianie.
    Małe ostrzeżenie.
    W kotłach Defro najsłabszym ogniwem jest wymiennik z którym firma Defro boryka sie od 3 lat.
    A nalezy pamietac , ze w kotle najważniejszymi ogniwami są palnik i wymiennik.
    Dla mnie rynna to tez porazka.
    Jak wspomnieli koledzy ,nadaje sie tylko do dobrego groszku i tylko do mieszanki pelletu z groszkiem.
    W zadnym wypadku do samego pelletu.
    Grozi to zaplonem paliwa w rynnie i spaleniem calego kotla.
    W takim przypadku potrzebny jest tzw strazak do kotła, a o ile mi dobrze wiadomo Defro takowego nie ma
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Kolego Kordianie.
    Małe ostrzeżenie.
    W kotłach Defro najsłabszym ogniwem jest wymiennik z którym firma Defro boryka sie od 3 lat.
    A nalezy pamietac , ze w kotle najważniejszymi ogniwami są palnik i wymiennik.
    Dla mnie rynna to tez porazka.
    Jak wspomnieli koledzy ,nadaje sie tylko do dobrego groszku i tylko do mieszanki pelletu z groszkiem.
    W zadnym wypadku do samego pelletu.
    Grozi to zaplonem paliwa w rynnie i spaleniem calego kotla.
    W takim przypadku potrzebny jest tzw strazak do kotła, a o ile mi dobrze wiadomo Defro takowego nie ma
    Dodam do trafnej wypowiedzi kolegi Mariusza że mogą pisać o zabezpieczeniu elektronicznym ( czujnikiem ) z tym że przy pellecie a dodatkowo większym ciągu kominowym czujnik może nie zdążyć zadziałać a palić będzie się już w koszu zasypowym.
    Zimą jest małe niebezpieczeństwo takiego zdarzenia ale już latem czy w okresach przejściowych ( jesień, wiosna ) duże także te opisy producentów ( wszystkich bez wyjątku ) czy jakieś filmiki weź dużą poprawkę.
    Skoro piszesz że jesteś laikiem skorzystaj z dobrodziejstwa jakim jest to forum i posłuchał kolegów którzy trochę liznęli w sprawach kotłów i spalania bo później będzie jak u sąsiadów Arturka a on sam będzie miał świeżą pożywkę
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #33

    Domyślnie

    przepraszam, ze pytam:
    czy ktoś może mi podpowiedzieć jak na tym forum zgłasza się do administratora czy moderatora naruszenie regulaminu?
    można to zrobić z poziomu użytkownika coś naciskając przy wątpliwym wpisie, czy może jakoś inaczej?
    z góry dziękuje za podpowiedź

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak, jest takie narzędzie, wystarczy kliknąć na ten czarny wykrzykniczek koło napisu " Dodaj do ulubionych" pod postem.
    Przeczyta to pewnie jakiś admin i podejmie decyzję co z tym zrobić.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kuźwa,ja od 6 la t z nikim z forum z żadnym inwestorem nie jestem na Ty
    To trochę dziwne bo ja wielu poznałem i pomagaliśmy sobie w różnych sprawach [dla Twojej wiadomości dużo przed tym zanim zacząłem prowadzić firmę].

    Jeśli z sąsiadami i ludźmi z którym masz styczność poza forum rozmawiasz podobnie jak tu piszesz to pewnie też na Ty z nikim nie jesteś - pewnie myślisz, że same mafie Cię otaczają lub czujesz, że żyjesz w matriksie.

    W sumie nie wiem co Ci na to poradzić - może warto byłoby porozmawiać o tym z odpowiednim fachowcem ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Wszystkie obecnie produkowane kotły są w klasie 4
    Przepraszam, ale uważam, że pan się myli.
    Już dużo kotłów ma V klasę. Szukałem w sieci i znalazłem wiarygodne informacje na ten temat.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak, jest takie narzędzie, wystarczy kliknąć na ten czarny wykrzykniczek koło napisu " Dodaj do ulubionych" pod postem.
    Przeczyta to pewnie jakiś admin i podejmie decyzję co z tym zrobić.
    Dziękuję za informację.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Dziękuję za informację.
    Ależ drobnostka

  19. #39

    Domyślnie

    Z tego co mi się udało odnaleźć, to choćby
    Galmet, Greń, Sas, Ogniwo, Defro informują, że ich niektóre kotły mają V klasę

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Z tego co mi się udało odnaleźć, to choćby
    Galmet, Greń, Sas, Ogniwo, Defro informują, że ich niektóre kotły mają V klasę
    Jest jeszcze Tilgner, RBR,Skam.
    Dodam iz na naszym Polskim rynku zaden kocioł nie posiada klasy V.
    Sa to tylko przeklamania sprzedawcow.
    Watek był już przewałkowany wiele razy.
    Poproś sprzedawce by przesłał ci certyfikat odpowiadajacy nowej Normie dla kotłow w klasie V i jaki instytut go wydał.
    Nastepnie pokaż nam ten certyfikat.
    Albo lepiej niech producent ci go udostepni.
    Nie ma i niebedzie na razie kotłów w klasie V.
    Wszystko to chłyt markłetingowy jak to Ani Mru Mru pokazywało w swoim skeczu
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony