dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 123
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Do zobaczenia wieczorem.
    Zmykam bo mi kostkę przed domem kładą i muszę troszkę przypilnować tego burdelu
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Proszę Pana jak i Pana Zawijana
    Ja niestety umiem czytać te certyfikaty, również po angielsku
    Jak widać pan umie czytać tylko literki i cyferki
    Przeczyta pan dokładnie najpierw deklaracje zgodności a potem certyfikaty
    Ps. A zauważył Pan Panie Bolek&Lolek, że na certyfikacie z Brna brak 2 strony i jasnego orzeczenia na klasę V
    Proszę pana

    przykro mi, że ja tylko w suahili jestem biegły. Faktycznie język angielski a zwłaszcza to, że ponoć tam jak pisze Nowak, to czyta się Malinowski a chodzi o Kowalskiego przekracza moje możliwości. Niestety. Żeby to jeszcze grażdanką było napisane, to może coś bym skumał.

    Faktycznie na papierach z Brna nie ma klasy V. Bo dostał IV to i dziwnym by to było, nieprawdaż?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Tak wiadomo
    Ludzie czytajcie te certyfikaty dokładnie( równiez małe literki)
    nawet w certyfikacie z zabrza
    Sprawność cieplna a emisja to n ie to samo
    Ma pan szanowny ponad 100% racji.
    Sprawdziłem w Wikipedii. Sprawność to nie to samo co emisja.
    Tyle, że popatrzyłem również na cytowany papier, a tam na szczęście po polsku napisali:
    sprawność kotła: 90,6 - 92%
    a poniżej: emisja zanieczyszczeń dla mocy nominalnej i minimalnej
    oraz porównanie tych wartości z wymaganiami normy dla klasy V.
    I na mój tępy rozumek widać (umiem przecież wg pana czytaj cyferki i literki, nawet te najmniejsze na samym dole papieru), że to spełnia wymagania klasy V.

    Przepraszam, jeśli popsułem panu humor.
    I żeby nie było na mnie, jak się kostka wybuli. Bo przecież nie ma w Polsce ani jednego, co ją dobrze położyć potrafi.

    Też już zmykam, bo jeszcze świnie nakarmić muszę, krowinę za końcówki wymienia popociągać, obornik na stertę wyłożyć a jak mi trochę czasu zostanie to elementarz poczytać. Falskiego. Po polsku na szczęście.
    Może dam radę dorównać poziomem wiedzy niektórym z panów.

    Przepraszam, jeśli humor komuś popsułem. Przepraszam
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 06-07-2015 o 11:56

  4. #104

    Domyślnie

    Oj Zawijan2 ..
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Oj Zawijan2 ..
    Mowiłem? muszę przyznać, że ma facet swadę.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Jeszcze raz tłumacze.
    żaden kocioł w polsce nie ma klasy V.
    Również nowe OE+M które zostało przebadane w instytucie w BRNIE zgodnie z nową norma PE 303 również ma klasę IV
    Poprosiłem Pana Docenta zawijana by to panu potwierdził i pana uświadomił, bo nie lubie jeżeli ktoś cytuje słowa kogoś kto wciska ludzią bajki że niby klasa V po to by tylko czerpać z tego zyski i kolejne owieczki naciągać na kase.
    JESZCZE RAZ PANU POWTARZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ŻADEN KOCIOŁ W POLSCE NIE MA KLASY V ( MOWA O KOTŁACH NA PALIWA STAŁE, A NIE NA BIOMASĘ CZY PELLET)
    WSZYSTKIE MAJĄ KLASĘ IV
    NIECH TO DO PANA W KOŃCU DOTRZE
    I PROSZĘ NIE CYTOWAĆ PANA DOCENTA ZAWIJANA
    MY TEGO PANA DOBRZE ZNAMY I JEGO BAJKI Z JEGO BLOGA KTÓREGO SAM MODERUJE NA SWOJE POTRZEBY BY LUDZIĄ MYDLIĆ OCZY
    MY JUŻ TEMU PANU DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Na stronie www firmy OGNIWO jest skan zaświadczenia, że OEPM posiada klasę 5 według normy EN 303-5:2012.
    W jednym z postów powyżej podałem link. Wystawca tego zaświadczenia, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, posiada stosowny certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji na wykonywanie tego typu badań.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzisz pan mi nie bardzo chcą płacić za tą wiedzę a wydaje mi się że i tak jest ta wiedza dużo wyższa niż przeciętnego sprzedawcy kotłów w tym kraju.
    Wie pan ja to zarabiam na sprzedaży, wiedzę sprzedają Zawijany a tu już nie mogę z nimi konkurować bo już ta moja wiedza jest znowu tutaj za mała.
    Także niech każdy robi swoje i zarabia na tym czym się zajmuje bo wiesz pan coby było jakby np. kierowca autobusu zaczął latać odrzutowcem ?
    Katastrofa, proszę pana.
    A Ty co? Nie zarabiasz na sprzedawaniu kotłów?
    Ukłony dla Redakcji

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Panie Docencie
    Prosze mnie nie doprowadzać do rozpuku łez i śmiechu
    Polemika na ten temat była juz prowadzona,jak równiez o akredytowanych jednostakach badawczych
    Sam pan przyznał na innym portalu iż nowa M była badana w Brnie na klasę V, ale i tak nadal ma klasę IV w Polsce
    Nie będę pana cytował ze znanego nam wszystkim portalu bo bym tylko Pana OŚMIESZYŁ.
    Proszę się powstrzymać i nadal nie pogrążać w ośmieszaniu bo będę zmuszony przytoczyć Pana słowa
    A raczej nie będą dla pana wygodne.
    Wszyscy te słowa pamiętamy i nigdy nie zapomnimy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    W październiku 2014r. na badaniach w Brnie uzyskał klasę 4.
    Po poprawkach, w maju 2015r. na badaniach w Zabrzu uzyskał klasę 5.
    Ukłony dla Redakcji

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzisz pan, Zawijan napisał nie dawno że może zrobiłby kocioł o mocy 5 czy 7kW ale nie chcą mu za to zapłacić, to w imię czego ja się mam czegoś uczyć skoro mi płacą tylko za sprzedaż ?
    Za stary już jestem na jakieś doktoraty a samolotów znowu się boję
    To jeździj se tą furmanką, razem z tym drugim, przecież i tak dojedziecie... gdzie tam chcecie.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Proszę Pana jak i Pana Zawijana
    Ja niestety umiem czytać te certyfikaty, również po angielsku
    Jak widać pan umie czytać tylko literki i cyferki
    Przeczyta pan dokładnie najpierw deklaracje zgodności a potem certyfikaty
    Ps. A zauważył Pan Panie Bolek&Lolek, że na certyfikacie z Brna brak 2 strony i jasnego orzeczenia na klasę V
    Na 2 stronie certyfikatu nie ma żadnego orzeczenia na klasę kotła. Jest ono wewnątrz sprawozdania z badań. W tym przypadku na klasę 4.

    Nie mąć, koleś!
    Ukłony dla Redakcji

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Zapamiętaj że badana Mka jest 26 kw i dla potrzeb certyfikatu te kotły są badane tylko przez chwilę.
    I niestety z 26 jest cieżko zrobić 5-7 kw
    No ale Zawijan swoimi bajkami zawsze da radę to zrobić
    No tak - kotły OEPM są badane tylko przez chwilę (dokładnie przez 6 godzin), bo wszystkie inne są badane przez całą wieczność.

    Nie mąć, koleś!
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 06-07-2015 o 12:24
    Ukłony dla Redakcji

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    SUSPENSER,niektórzy nie przepadają za kolegą zawijanem,ja go poważam w kwestii kotłów z podajnikiem,czasem pisze mądre rzeczy,których o zwykłych profesorków się nie dowiesz:
    https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/badania-kotlow/ .
    chodzi o te ostatnie kilka zdań.

    Dobrze napisane, gdyby tylko zawijan powstrzymał się od wciskania, że kocioł 26 kW jest kotłem 7 kW i można go do małych domów sprzedawać ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Czytaj: najlepsze są te, robione przez SUSPENSERa, na kotłach, które on sprzedaje i bada swoimi amatorskimi metodami. Jakimś dziwnym sposobem, właśnie te kotły uzyskują wybitnie wysokie parametry.
    Czytaj:

    "A czy jest ta norma dobra czy nie?
    Z punktu widzenia przydatności dla oceny kotła przez potencjalnego nabywcę – jest ona niedobra. Daje bowiem charakterystykę kotła „czystego”, w stanie przed-eksploatacyjnym. Już po kilku tygodniach eksploatacji charakterystyka kotła zmienia się bardzo poważnie."

    https://zawijan.wordpress.com/poradn...adania-kotlow/



    Mój kocioł uzyskuje wysokie parametry po przeróbkach których skuteczność sprawdzałem na bieżąco aż doszedłem do najlepszej, obecnej wersji ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A Ty co? Nie zarabiasz na sprzedawaniu kotłów?
    No myślę że chyba napisałem to nad wyraz jasno, jeszcze czegoś nie możesz pojąć ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Zawijan,rzadko czytam twoje wypowiedzi,bo nie palę wunglem,ale to co "czasem" czytam jest całkiem do rzeczy .
    Tu tylko zajrzałem żeby coś przełożyć z germańskiego,bo go znam równie dobrze jak polski ,ale zaraz też spadam ,bo trza tam do roboty jechać.
    Odnośnie norm,polska norma PN i polski znak CE w Niemczech niewiele znaczą,dopiero kocioł tam przebadany z DIN i niemieckim znakiem CE,są bezproblemowo uznawane przez niemieckiego kominiarza,bo to on decyduje o dalszej eksploatacji kotła.Tam też wszystkie kotły na paliwa stałe powyżej 4 kw. mocy muszą mieć instalację buforową min. 55 l./ kw. i co 2 lata badanie pomiaru spalin.
    Św. Mikołaj,się nie nerwuj,ale na ścisłość pellet to tyż paliwo stałe .
    Pozdrawiam.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czytaj:

    "A czy jest ta norma dobra czy nie?
    Z punktu widzenia przydatności dla oceny kotła przez potencjalnego nabywcę – jest ona niedobra. Daje bowiem charakterystykę kotła „czystego”, w stanie przed-eksploatacyjnym. Już po kilku tygodniach eksploatacji charakterystyka kotła zmienia się bardzo poważnie."

    https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/badania-kotlow/



    Mój kocioł uzyskuje wysokie parametry po przeróbkach których skuteczność sprawdzałem na bieżąco aż doszedłem do najlepszej, obecnej wersji ...
    A potrafisz odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest błąd tej Twojej metody pomiaru?
    Ukłony dla Redakcji

  17. #117
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dobrze napisane, gdyby tylko zawijan powstrzymał się od wciskania, że kocioł 26 kW jest kotłem 7 kW i można go do małych domów sprzedawać ...
    Chyba wciskać a nie sprzedawać.
    Ja mam mały dom i obciążenie cieplne 3,5kW przy -18st.C.
    Będzie dobry do mnie taki parowóz ?
    Dom budowany 4 lata temu.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    ,,,,Tu tylko zajrzałem żeby coś przełożyć z germańskiego,bo go znam równie dobrze jak polski , ,,,,
    Wpadaj częściej, bo krzewienie kultury i nauki w Naszym Narodzie jakoś marnie idzie.



    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    ,,,, Odnośnie norm,polska norma PN i polski znak CE w Niemczech niewiele znaczą,dopiero kocioł tam przebadany z DIN i niemieckim znakiem CE,są bezproblemowo uznawane przez niemieckiego kominiarza,bo to on decyduje o dalszej eksploatacji kotła ,,,,
    To mi się podoba.

    Niekoniecznie musi to być kominiarz, może to być osoba mająca aktualne dopuszczenie (certyfikat) na wykonywanie tego typu usług.


    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    ,,,, Tam też wszystkie kotły na paliwa stałe powyżej 4 kw. mocy muszą mieć instalację buforową min. 55 l./ kw.
    i co 2 lata badanie pomiaru spalin.
    ,,,,
    To jeszcze bardziej mi się podoba.

    Dodam od siebie, że ten kominiarz, czy też inna osoba wykonująca czynność pomiarowo-kontrolną powinna także podlegać np. co rocznej certyfikacji swojej wiedzy i umiejętności (o narzędziach pomiarowych nie wspominam, bo to oczywiste).
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 06-07-2015 o 21:22
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  19. #119

    Domyślnie

    Już to widzę w naszej polskiej rzeczywistości tak jak OZC, tachografy i zatrudnianie wszystkich bez wyjątku na umowy o pracę. Urzędnik w Polsce musi ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje. No i wtedy zobaczymy, ilu audytorów kotłowni indywidualnych wyda Ojczyzna.

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Już to widzę w naszej polskiej rzeczywistości tak jak OZC, tachografy i zatrudnianie wszystkich bez wyjątku na umowy o pracę. Urzędnik w Polsce musi ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje. No i wtedy zobaczymy, ilu audytorów kotłowni indywidualnych wyda Ojczyzna.
    Dokładnie tak jak piszesz - w końcu ile to na drogach jeździ rzęchów, które mają aktualne badania techniczne i tajemnicą poliszynela jest jak je przeszły - gdzie się nie obejrzysz tam przy badaniach, atestach itp. jest masa furtek do obejścia, a tą najłatwiejszą są sami badacze.

    Potem się ludzie dziwią jak to jest, że proszek do prania, czekolada czy samochód z niemiec są jakieś lepsze i wyższej jakości ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony