dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pytania dotyczące klimatyzera.

    Witam szanownych forumowiczów.
    Przez ostatnie dni(szczególnie wczorajszy) szukam sposobu aby się schłodzić(nie stać mnie niestety na klimatyzację). Na pewnej grupie na fb ktoś polecił takowy klimatyzer
    http://allegro.pl/ag389-klimator-kli....html#delivery
    Cena nie powiem kusząca aby się schłodzić,ale....
    Z założenia prawie zawsze się sprawdza zasada,że jak coś jest do wszystkiego to jest tak naprawdę do niczego.Interesuje mnie schłodzenie 10m2pokoju a z tego co widzę ten klimatyzer nie tylko chłodzi ale nawilża powietrze i z tego co rozumiem(nie miałem z tym do czynienia wcześniej) działa na wodę i prąd.
    1.Dużo spala wody w upalne dni jak ten?(pisze ile prądu ale wody to już nie)
    2.Wydajność jest odpowiednia co do ceny czy lepiej pomyśleć nad kupnem stojącego obrotowego wiatraku?
    3.No i ogólnie czy jest to opłacalne bo 1 raz na oczy to widzę miałem do czynienia tylko z klimatyzacją ale tu nie ma co porównywać(o hałas się nie martwię)

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nawilżanie powietrza w upały to masakra. A przenośne klimatyzatory, to jak otworzyć lodówkę.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drago380 Zobacz post
    Cena nie powiem kusząca aby się schłodzić,ale....
    Nie polecam tego rozwiązania.

    Możesz do takiej powierzchni pokusić się o mały klimatyzator przenośny z rurą zasysającą i wyrzucającą powietrze wymiennika za okno. W tym celu można dokupić specjalny kaptur na okna elewacyjne (o ile nie masz możliwości zrobienia dziur na rury). Mankamentem jest to, że wentylator i sprężarkę masz w domu, ergo, masz hałas.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie polecam tego rozwiązania.

    Możesz do takiej powierzchni pokusić się o mały klimatyzator przenośny z rurą zasysającą i wyrzucającą powietrze wymiennika za okno. W tym celu można dokupić specjalny kaptur na okna elewacyjne (o ile nie masz możliwości zrobienia dziur na rury). Mankamentem jest to, że wentylator i sprężarkę masz w domu, ergo, masz hałas.
    Ale jak to działa jest jakieś przełączanie między nawilżaniem a chłodzeniem?
    Przenośne klimatyzatory kosztują ponad drugie tyle.

    Edit
    nie wyświetliło mi 1 odpowiedzi
    Z tego co widzę takie przenośne klimy są nawet za tysiąc złoty chyba,że ja źle szukam mógłbyś polecić jakiś konkretny?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drago380 Zobacz post
    Przenośne klimatyzatory kosztują ponad drugie tyle.
    Z tego co widzę takie przenośne klimy są nawet za tysiąc złoty chyba,że ja źle szukam mógłbyś polecić jakiś konkretny?
    Niestety, albo rybka, albo pipka -- jak to mówią. Komfort kosztuje. Przenośny klimatyzator z rurą wyprowadzającą do takiego metrażu kupisz za ~1000 zł. To w zasadzie połowa kosztu zakupu i instalacji splita.

    W Liroju dają np. takie coś:

    http://www.leroymerlin.pl/klimatyzac...962,l1037.html
    +
    http://www.leroymerlin.pl/klimatyzac...931,l2189.html
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  6. #6

    Domyślnie

    Ok dzięki za rade wszystkim

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony