dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie Odsprzedaż instalacji przesyłowych

    Witam.
    Podpytam w temacie czy ktoś z Was odsprzedawał rozbudowaną przez siebie sieć (którąkolwiek)
    Zakończyłem etap odsprzedaży sieci energetycznej, ale również sieć gazowa oraz wodociągowa podlega temu samemu prawu.
    Dlatego o ile odsprzedaż rozbudowanej linii niskiego napięcia mam już w toku załatwiania, po oględzinach i szykowany jest kosztorys i propozycja wykupu, o tyle pozostałe media dopiero ogarniam .
    Stąd pytanie i podpowiedź od Was - odsprzedawał ktoś może?
    Na co uważać w wycenie i kosztorysie za chwilkę przedstawionym?
    Jak się targować?

    Teraz mam inną zagwozdkę, z kolejnym dostawcą, który, powołuje się na regulamin wewnętrzny przedsiębiorstwa, próbując mnie wytutkać.
    Mianowicie chodzi o taki zapis:
    cytuję
    "Regulamin wewnętrzny"

    a w zapisie taki kwiatek


    Sieci przejmowane odpłatnie w okresie powyżej 10 lat od daty ich wybudowania, x wykupi wypłacając jednorazowo 1% poniesionych przez inwestora kosztów wyliczonych w oparciu o cennik Sekocenbud według poziomu cen z dnia odbioru końcowego robót wodociągowych i kanalizacyjnych.

    Koniec cytatu
    Mnie dotyczy ta właśnie opcja.

    Moje wątpliwości to ten 1% zwrotu, zgodnie z wewnętrznym regulaminem zatwierdzonym przez zarząd spółki.
    Jak to się ma do prawa?
    Co mnie obchodzić mają wewnętrzne regulaminy?
    Jest to zgodne z prawem? czy walić z tym do sądu?

    No bo 1% toż to śmiech na sali........

    PS:
    śmiechu warte jest również, że jeśli instalacja ma nawet 1 dzień od wybudowania, czyli "funkiel nówka" - regulamin stanowi - cytuję:

    Sieci przejmowane odpłatnie w okresie do 1 roku od daty ich wybudowania, x wykupi wypłacając jednorazowo 60% poniesionych przez inwestora kosztów wyliczonych w oparciu o cennik Sekocenbud według poziomu cen z dnia odbioru końcowego robót wodociągowych i kanalizacyjnych.
    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 10-07-2015 o 12:52
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    nic nikt?
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony