dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaki/gdzie kredyt dla plywajacych

    jaki kredyt i w jakim banku polecicie kredyt hipoteczny dla marynarzy plywajacych pod obca bandera. Pensje placi mi armator zagraniczny, w polsce nie zarabiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Pracuję w PKO BP i w tym roku w naszym oddziale udzielaliśmy 2 kredytów hipotecznych dla marynarzy pracujących dla zagranicznych armatorów. Nie było z tym większych problemów. Zachęcam do odwiedzenia najbliższego oddziału PKO BP.

    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć. Właśnie jestem w trakcie formalności kredytowych. Najłatwiej zawsze o kredyt tam, gdzie się ma konto. Ale niekoniecznie jest to opłacalne. My wybraliśmy inny bank. Przygotuj się na multum papierów , upoważnienie dla żony, żeby kontynuowała za ciebie formalności kredytowe, wystawiała weksle ,występowała o pozwolenie budowlane, podpisywała umowy- koniecznie notariusz!
    Zarobki za ostatni rok od zatrudniającego cię armatora. Zaświadczenie o okresie pracy. Kontrakt.Książeczka żeglarska.Zaswiadczenie o płaceniu podatków tam, gdzie je płacisz, lub zaświadczenie z US że jesteś zwolniony z opodatkowania w Polsce. Wyciągi z konta za ostatnie 12 miesięcy.
    Kredytu udziela ci na pewno w Millenium, ale warunki mają hm...Oprócz tego Fortis, Citybank, deutschebank- (dość dobre warunki)BZ WBK, Pekao SA .Ze wzgledu na specyficzny zawód warto samodzielnie negocjować kredyt. (ZWłASZCZA MARżE!!!)możesz też wnioskować o kredyt w walucie w której zarabiasz- i nie chodzi tu oczywiście o kredyt "denominowany", bo staraciłbys dwa razy na tej operacji.Jeśli twoja połowa pracuje, to będzie łatwiej. Jakbyś miał jakieś pytania, to pisz.Powodzenia!![/img]

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki za info. najbardziej to nie wiem jak podejsc do spraw podatkowych. zatrudniony jestem u armatora norweskiego, ale nie mam pojecia czy tam (i jakie) podatki za mnie placa. W polsce sie nie rozliczam.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, ja jestem marynarzem i pływam pod obcą banderą a więc nie rozliczam się w Polsce. Dostałem kredyt bez większych problemów w BPH, przedstawiając swoje kontrakty.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    No to po kłopocie, Panie Arecki. Z tego ,co wiem, pływasz w tzw. 2 rejestrze, była taka słynna sprawa z podatkami u Norwegów, bo Polska kazała marynarzom zapłacic, a kiedy wszczęli proces, okazało się, ze niesłusznie chciano od nich podatków, gdyż jako grupa zawodowa w Norwegii nie płacą podatków.Więc potrzebujesz tylko oświadczenie od armatora, że jesteś zwolniony z opodatkowania w Norwegii, i od Fiskusa polskiego, że nie osiągając w Polsce dochodów nie podlegasz opoidatkowaniu.Gdybys chciał dokladnie sprawdzic, jak to jest, to jest taka strona dla marynarzy- www.stomako.republika.pl, i z niej sciagnij sobie umowę międzynarodową pomiędzy Polską a Norwegią,tam na pewno wszystko jest wyjaśnione. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i dostaniesz wymarzony kredyt. A jak będziesz budował, to rachunki bierz na żonę, jeśli pracuje- odzyskasz może jakąś część vatu...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: Jaki/gdzie kredyt dla plywajacych

    [quote="arecki1338"]jaki kredyt i w jakim banku polecicie kredyt hipoteczny dla marynarzy plywajacych pod obca bandera. Pensje placi mi armator zagraniczny, w polsce nie zarabiam.[/quote

    moja polowa pracuje dokladnie tak samo....millenium ma teraz super warunki....splacilismy kredyt w beznadziejnym pko bp ( za zaswiadczenie chcieli 300 zł)

    kazdy bank daje teraz marynarzom....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomD
    Pracuję w PKO BP i w tym roku w naszym oddziale udzielaliśmy 2 kredytów hipotecznych dla marynarzy pracujących dla zagranicznych armatorów. Nie było z tym większych problemów. Zachęcam do odwiedzenia najbliższego oddziału PKO BP.

    Tomek
    te kredyty to juz byly 4 lata do tylu...dostalismy wlasnie takowy kredyt.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynarka
    Cześć. Właśnie jestem w trakcie formalności kredytowych. Najłatwiej zawsze o kredyt tam, gdzie się ma konto. Ale niekoniecznie jest to opłacalne. My wybraliśmy inny bank. Przygotuj się na multum papierów , upoważnienie dla żony, żeby kontynuowała za ciebie formalności kredytowe, wystawiała weksle ,występowała o pozwolenie budowlane, podpisywała umowy- koniecznie notariusz!
    Zarobki za ostatni rok od zatrudniającego cię armatora. Zaświadczenie o okresie pracy. Kontrakt.Książeczka żeglarska.Zaswiadczenie o płaceniu podatków tam, gdzie je płacisz, lub zaświadczenie z US że jesteś zwolniony z opodatkowania w Polsce. Wyciągi z konta za ostatnie 12 miesięcy.
    Kredytu udziela ci na pewno w Millenium, ale warunki mają hm...Oprócz tego Fortis, Citybank, deutschebank- (dość dobre warunki)BZ WBK, Pekao SA .Ze wzgledu na specyficzny zawód warto samodzielnie negocjować kredyt. (ZWłASZCZA MARżE!!!)możesz też wnioskować o kredyt w walucie w której zarabiasz- i nie chodzi tu oczywiście o kredyt "denominowany", bo staraciłbys dwa razy na tej operacji.Jeśli twoja połowa pracuje, to będzie łatwiej. Jakbyś miał jakieś pytania, to pisz.Powodzenia!![/img]
    my zalatwialismy kredyt teraz w millenium..spalacalismy kredyt w pko bp.
    potzrebna nbyła ksiazeczka zeglarska, kontrakty z roku i wyciag z konta...zadnych zaswiadczeni o placeniu podatkow nikt nie chcial...

    warunki w millenium sa oki....
    2,01 we frankach, 0 marze, zero prowizji, nie placisz za rzeczoznawce itp...

  10. #10

    Domyślnie

    Ależ wy pod Szczecinem, a my na Sląsku-dla naszych bankowców marynarz=kosmita.Poza tym my ten kredyt naprawdę spory bierzemy: i tak warunki niezłe, w millenium jak zaczęli nam wymieniać, czego by od nas chcieli na zabezpieczenie, to tylko postukaliśmy sie w czoło. Na Wybrzeżu zawsze było łatwiej o pewną wiedzę, w Skarbówce też.A zaświadczenie o podatkach w zasadzie nie było niezbędne, ale, jak to się mówi"mile widziane".Pozdrawiam wszystkie "marynarki"![/i]

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysiek123123

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    22-342
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338 Zobacz post
    jaki kredyt i w jakim banku polecicie kredyt hipoteczny dla marynarzy plywajacych pod obca bandera. Pensje placi mi armator zagraniczny, w polsce nie zarabiam.
    Wydaje mi się ze Bank: https://www.pbsbank.pl też by nie miał z tym żadnego problemu. Znajomy z tym samym probleme próbował i dał rade. Polecam

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek123123 Zobacz post
    Wydaje mi się ze Bank: https://www.pbsbank.pl też by nie miał z tym żadnego problemu. Znajomy z tym samym probleme próbował i dał rade. Polecam
    Gratuluje:
    - zdobywasz range archeolog (odkopac 9-letni post .... )
    - zdobywasz range spamer (jedyny post i od razu reklama)

    PROSZĘ MODERATORÓW O WYWALENIE POWYŻSZEGO POSTA I ZABLOKOWANIE KONTA UŻYTKOWNIKA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony