dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KRAB

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    30

    Domyślnie Anemostaty a szczelność stropu

    Witam,
    trochę się naczytałem nt szczelności budynku. Dużą wagę do tego przywiązuję.
    Dom parterowy, bez poddasza użytkowego, ocieplenie w stropie parteru między dolnymi pasami wiązarów - ale analogiczna sytuacja jest domach z poddaszem, na piętrze - tam tez najczęściej jest strop pod jętkami + skosy.

    Patrząc od dołu - płyta k-g, folia paroszczelna, wełna, podłoga strychu.
    Stropu jeszcze nie mam, robią mi akurat wentylację - tzn rozkładają kanały. Anemostaty będą montować później - jak już będą sufity.

    Chcą montować w taki sposób, że wyrzynarką wytną kółko z k-g i od razu folii. Na to się nie zgodzę. Ze względu na tę folię bo zrobią mi durszlak a nie dom szczelny. I to w każdym pomieszczeniu.
    Ale anemostaty być muszą - jak to zrobić? Tzn jak uszczelnić folię na styku kanałów?
    Są może w sprzedaży jakieś fartuchy - kielichy z folii, że można nim obkleić dokładnie kanał i skleić z folią?

    Zwracanie na to w ogóle uwagę, czy to ja się wygłupiam?
    Na koniec będzie próba szczelności budynku.

    Pozdrawiam
    KRAB

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szrapnel

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem właśnie na etapie rozkładania rur i montażu anemostatów, sufit podwieszany do wiązarów. Ja robię to tak: po wyrżnięciu dziury w regipsie i nacięciu na krzyź paroizolacji mocuję flanszę od anemostatu na wkręty + uszczelniacz butylenowy na styku z regipsem. Od góry na łaczenie flanszy z paroizolacją wciskam trochę silikonu a potem taśma aluminiowa zbrojona - najpierw do samej paroizolacji wkoło a póżniej warstwa na łaczenie z flanszą. Wygląda to solidnie. Co do gotowych przepustów to powinny chyba być zrobione przed przykręceniem regipsów bo później to i tak trzeba nacinać paroizolację żeby kołnierz przeszedł a wtedy to już szkoda kasy na to.
    Oczywiście wg mnie jest to b.ważny element jeśli się robi na szcelno budynek.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KRAB

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał szrapnel Zobacz post
    [...]Od góry na łaczenie flanszy z paroizolacją wciskam trochę silikonu a potem taśma aluminiowa zbrojona - najpierw do samej paroizolacji wkoło a póżniej warstwa na łaczenie z flanszą. [..].
    Nie skumałem tego fragmentu.
    Masz już zamontowaną flanszę do regipsa.
    Jak wtedy uszczelniasz paroizolację? Masz jeszcze do niej dostęp? Chyba, że od góry?

    Pozdrawiam
    KRAB

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szrapnel

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRAB Zobacz post
    Nie skumałem tego fragmentu.
    Masz już zamontowaną flanszę do regipsa.
    Jak wtedy uszczelniasz paroizolację? Masz jeszcze do niej dostęp? Chyba, że od góry?

    Pozdrawiam
    KRAB
    tak, tą część pracy już od góry robię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony