dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1082 z 1144
Pokaż wyniki od 21.621 do 21.640 z 22870
  1. #21621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Ma pan 100% racji.
    Bo kolejność jest taka:

    1. PRODUCENT - powinien znać wszystkie przepisy dotyczące produkowanego przez niego wyrobu niczym kandydat na pierwszokomunistę pacierz.
    2. HANDLOWIEC - wprowadzając wyrób na rynek detaliczny powinien znać - niczym ten pierwszy - wyrób który oferuje odbiorcy i umieć UCZCIWIE odpowiedzieć na każde pytanie kupującego
    3. ODBIORCA KOŃCOWY - ma prawo wierzyć, że nr 1 i nr 2 dołożyli wszelkiej staranności przy produkcji i wprowadzeniu na rynek wyrobu, który mu oferują, bo to ON de facto ponosi wszystkie koszty, płacąc sprzedawcy.

    Dlatego szanowny Panie,
    nikt od pana nie wymaga znajomości norm i przepisów. Ten obowiązek spoczywa wyłącznie na producencie i sprzedawcy.
    Jeżeli jedno z tych ogniw (1 lub 2) zawiedzie, to ma pana pełne prawo czuć się zrobionym w balona i ścigać takiego cwaniaka do przysłowiowego siódmego pokolenia. Czyli puścić go z torbami, bo to oni z pana kasę wycyckali.
    Proste? proste!
    Dlaczego mam kogoś ścigać. Przecież norma jest tylko dla majętnych, ubodzy są zwolnieni z jej przestrzegania, chyba, że udowodnicie mi oszustwo gdy twierdzę o braku funduszy by zapoznać się z płatną normą. Każdy obywatel widząc przestępstwo (dotyczy tylko tych co nieopatrznie kupili normę) powinien powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

  2. #21622
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Ma pan 100% racji.
    Bo kolejność jest taka:

    1. PRODUCENT - powinien znać wszystkie przepisy dotyczące produkowanego przez niego wyrobu niczym kandydat na pierwszokomunistę pacierz.
    2. HANDLOWIEC - wprowadzając wyrób na rynek detaliczny powinien znać - niczym ten pierwszy - wyrób który oferuje odbiorcy i umieć UCZCIWIE odpowiedzieć na każde pytanie kupującego
    3. ODBIORCA KOŃCOWY - ma prawo wierzyć, że nr 1 i nr 2 dołożyli wszelkiej staranności przy produkcji i wprowadzeniu na rynek wyrobu, który mu oferują, bo to ON de facto ponosi wszystkie koszty, płacąc sprzedawcy.

    Dlatego szanowny Panie,
    nikt od pana nie wymaga znajomości norm i przepisów. Ten obowiązek spoczywa wyłącznie na producencie i sprzedawcy.
    Jeżeli jedno z tych ogniw (1 lub 2) zawiedzie, to ma pana pełne prawo czuć się zrobionym w balona i ścigać takiego cwaniaka do przysłowiowego siódmego pokolenia. Czyli puścić go z torbami, bo to oni z pana kasę wycyckali.
    Proste? proste!


    ciekawe podejście

    ciekawe co pan myśli o takim przypadku jak klakierzy promujący dany kocioł podają na początku że ten kocioł osiąga na niskich mocach bardzo wysoką sprawność po czym po roku czy dwóch okazuje się że ta sprawność to granice 40-50%

    albo jak podają że temperatura powrotu jest nieważna, ba producent w trybie lato fabrycznie ustawia temperaturę obniżoną na CO 39St C, a za kilka lat pisze w instrukcji by powrót wynosił 55st c

    albo producent podaje że ciąg kominowy wymagany dla kotła to 15Pa a nawet przy 20Pa kocioł po otwarciu drzwiczek wali spaliny do kotłowni zamiast do komina a co więcej klakierzy piszą że tak ma być. Co ciekawe przy ciągu 25Pa spaliny wylatują za każdym razem w komin nawet jak się otworzy wszystkie drzwiczki.

    albo podając przekroje kominów nie podaje z jakiego materiału powinny być wykonane i że temperatura spalin jakie produkuje kocioł może powodować powstawanie kondensatu.

    i tych ale jeszcze kilka bym kilka znalazł ale pan, panie Z,,,,,,2 chyba dobrze o tym wie i tez wie pan kogo to dotyczy

  3. #21623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Ma pan 100% racji.
    Bo kolejność jest taka:


    2. HANDLOWIEC - wprowadzając wyrób na rynek detaliczny powinien znać - niczym ten pierwszy - wyrób który oferuje odbiorcy i umieć UCZCIWIE odpowiedzieć na każde pytanie kupującego
    Niech Pan nie bedzie smieszny, rozmawiamy o sprzedazy kotłow, przychodzi klient do handlowca i prosi o poradę i zakup w sprawie kotła odpowiedniego do jego domu.
    Co zrobi uczciwy handlowiec?
    a) dobierze na tzw oko moc kotła
    b) wspomni o parametrach z projektu (dla nowego domu, co ze starym po termomodernizacji)
    c) zaleci wykonanie ozc dla okreslenia projektowego obciązenia cieplnego budynku.
    d) wtryni klientowi pierwszy lepszy kocioł zalegający na magazynie.

    Moge Pana zapewnic ze nie spotkałem jeszcze handlowca który handluje kotłami aby umiał wykonac ozc i je wykonywał, aby uczciwie odpowiedziec klientowi na kazde pytanie zwiazane z doborem mocy kotła do domu klienta. Pan przecenia role i poziom wiedzy sprzedajacych kotły, nigdy od tak szerokiej wiedzy nie bedzie handlowiec, nie ma takiej potrzeby. Hadlowiec moze objasnic szczególy dotyczace kotła, warunków gwarancji sposób montazu, ale i tak pierwszym pytaniem jest pytanie o dobór mocy kotła
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 15-07-2015 o 19:57

  4. #21624

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Niech Pan nie bedzie smieszny, rozmawiamy o sprzedazy kotłow, przychodzi klient do handlowca i prosi o poradę i zakup w sprawie kotła odpowiedniego do jego domu.
    Co zrobi uczciwy handlowiec?
    a) dobierze na tzw oko moc kotła
    b) wspomni o parametrach z projektu (dla nowego domu, co ze starym po termomodernizacji)
    c) zaleci wykonanie ozc dla okreslenia projektowego obciązenia cieplnego budynku.
    d) wtryni klientowi pierwszy lepszy kocioł zalegający na magazynie.

    Moge Pana zapewnic ze nie spotkałem jeszcze handlowca który handluje kotłami aby umiał wykonac ozc i je wykonywał, aby uczciwie odpowiedziec klientowi na kazde pytanie zwiazane z doborem mocy kotła do domu klienta. Pan przecenia role i poziom wiedzy sprzedajacych kotły, nigdy od tak szerokiej wiedzy nie bedzie handlowiec, nie ma takiej potrzeby. Hadlowiec moze objasnic szczególy dotyczace kotła, warunków gwarancji sposób montazu, ale i tak pierwszym pytaniem jest pytanie o dobór mocy kotła

    Odpowiedź w większości "d" ...

    Bo w większości sprzedawca bazuje na tym co pisze w ulotce sprzedawca kotła , a w większości producenci podają zalecane moce kotłów do domów bez żadnej izolacji , wykonanych na fatalnej jakości materiałach budowalnych (chodzi o właściwości termoizolacyjne)
    I w większości kończy się na tym że klientowi proponuje się kocioł 25KW lub większy ...
    Dodatkowo wiadomo , czym większej mocy kocioł tym zysk finansowy większy dla sprzedawcy (i producenta).

    A jak odpowiedź "a" , to nie jest źle ...

    Jak zaproponuje sprzedawca kocioł 7KW do domu powiedzmy 120m2 i 12KW do domów większych niż 120m2 , to sądzę że źle nie będzie ...
    Ale na 100% nie ma sensu do nowego budownictwa kupować nic większego niż 12KW ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #21625

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Niech Pan nie bedzie smieszny, rozmawiamy o sprzedazy kotłow, przychodzi klient do handlowca i prosi o poradę i zakup w sprawie kotła odpowiedniego do jego domu.
    Co zrobi uczciwy handlowiec?
    a) dobierze na tzw oko moc kotła
    b) wspomni o parametrach z projektu (dla nowego domu, co ze starym po termomodernizacji)
    c) zaleci wykonanie ozc dla okreslenia projektowego obciązenia cieplnego budynku.
    d) wtryni klientowi pierwszy lepszy kocioł zalegający na magazynie.

    Moge Pana zapewnic ze nie spotkałem jeszcze handlowca który handluje kotłami aby umiał wykonac ozc i je wykonywał, aby uczciwie odpowiedziec klientowi na kazde pytanie zwiazane z doborem mocy kotła do domu klienta. Pan przecenia role i poziom wiedzy sprzedajacych kotły, nigdy od tak szerokiej wiedzy nie bedzie handlowiec, nie ma takiej potrzeby. Hadlowiec moze objasnic szczególy dotyczace kotła, warunków gwarancji sposób montazu, ale i tak pierwszym pytaniem jest pytanie o dobór mocy kotła
    Szanowny panie,

    są na świecie kraje, gdzie prawdziwy sprzedawca potrafi klientowi opowiedzieć PRAWDZIWIE wszystko, co dotyczy interesującego go produktu.
    Tak jest tam, gdzie - aby móc być sprzedawcą - trzeba mieć wykształcenie handlowe kierunkowe. więc po masarstwie nie będzie się handlować elektroniką i vice versa.
    Tylko w tym "wolnym" kraju szewc rwie zęby, ginekolog instalacje elektryczne robi, a kierowca autobusu kotłami handluje.
    W cywilizacji zachodniej sprzedawca jest doradcą kupującego. Poświęca mu swój czas (bo mu za to płacą) do wywiedzenia się, co klient de facto potrzebuje. I potrafi mu doradzić. Certyfikat sprzedawcy jest mu droższy, niż doraźna korzyść wciśnięcia klientowi tego, z czego ma najwyższą marżę.
    Sam to przeżyłem kilka lat temu w jednym zachodnim kraju, gdy sprzedawca najpierw wypytał mnie dokładnie co i do czego potrzebuję, jak często będę z tego korzystał i przekonał mnie do nie najdroższego sprzętu, z którego do dzisiaj korzystam. Nawet spytał o język w jakim chcialbym mieć menu.
    Ale to było państwo, którego przodkowie II wojnę światową przegrali.
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 16-07-2015 o 17:51

  6. #21626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Także panie Bolku$Lolku musisz zacząć szkolić te swoje hordy sprzedawców i instalatorów autoryzowanych żeby do kierowców z PKSu nie musieli dzwonić i dopytywać o podstawy bo wygląda to naprawdę żenująco.
    Najpierw zobacz na swoje podwórko a później na podwórko karoki.
    Nie mam hap-hap, zorganizujcie kilka spotkań to ich trochę z minertu podszkolimy, nauką Waszą nie za darmo już oczywiście.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #21627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Szanowny panie,

    są na świecie kraje, gdzie prawdziwy sprzedawca potrafi klientowi opowiedzieć PRAWDZIWIE wszystko, co dotyczy interesującego go produktu.
    Tak jest tam, gdzie - aby móc być sprzedawcą - trzeba mieć wykształcenie handlowe kierunkowe. więc po masarstwie nie będzie się handlować elektroniką i vice versa.
    Tylko w tym "wolnym" kraju szewc rwie zęby, ginekolog instalacje elektryczne robi, a kierowca autobusu kotłami handluje.
    W cywilizacji zachodniej sprzedawca jest doradcą kupującego. Poświęca mu swój czas (bo mu za to płacą) do wywiedzenia się, co klient de facto potrzebuje. I potrafi mu doradzić.
    Sam to przeżyłem kilka lat temu w jednym zachodnim kraju, gdy sprzedawca najpierw wypytał mnie dokładnie co i do czego potrzebuję, jak często będę z tego korzystał i przekonał mnie do nie najdroższego sprzętu, z którego do dzisiaj korzystam. Nawet spytał o język w jakim chcialbym mieć menu.
    Ale to było państwo, którego przodkowie II wojnę światową przegrali.
    Nie Proszę Pana nawet wykształcenie handlowe kierunkowe nie pomoze handlujacemu kotłami. Jest jeden wyjątek gdy handlujacy kotłami bedzie projektantem instalacji sanitarnych lub audytorem energetycznym, wtedy moze odpowiedziec na wszystkie pytania dotyczace doboru mocy kotła o ile gratisowo klientowi pytajacemu zrobi ozc. Nie spotkałem takiego przypadku w Polsce, nie jest znamy mi taki przypadek nawet u naszych zachodnich sąsiadów. Prosze mi wierzyc projektanci i audytorzy mają inne ciekawsze i bardziej popłatne zajecia zwiazane z ich wykształceniem i uprawnieniami niz czekanie na klienta któremu potrzebny jest kocioł. Kotły to specyficzna branza wymagajaca trroche wiecej wiedzy niz tylko handlowa

  8. #21628

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Niech Pan nie bedzie smieszny, rozmawiamy o sprzedazy kotłow, przychodzi klient do handlowca i prosi o poradę i zakup w sprawie kotła odpowiedniego do jego domu.
    Co zrobi uczciwy handlowiec?
    a) dobierze na tzw oko moc kotła
    b) wspomni o parametrach z projektu (dla nowego domu, co ze starym po termomodernizacji)
    c) zaleci wykonanie ozc dla okreslenia projektowego obciązenia cieplnego budynku.
    d) wtryni klientowi pierwszy lepszy kocioł zalegający na magazynie.

    Moge Pana zapewnic ze nie spotkałem jeszcze handlowca który handluje kotłami aby umiał wykonac ozc i je wykonywał, aby uczciwie odpowiedziec klientowi na kazde pytanie zwiazane z doborem mocy kotła do domu klienta. Pan przecenia role i poziom wiedzy sprzedajacych kotły, nigdy od tak szerokiej wiedzy nie bedzie handlowiec, nie ma takiej potrzeby. Hadlowiec moze objasnic szczególy dotyczace kotła, warunków gwarancji sposób montazu, ale i tak pierwszym pytaniem jest pytanie o dobór mocy kotła
    A czemu tu się proszę pana dziwić, skoro w kraju nad Wisłą tylko dziewki wszeteczne i złodzieje pracują w wyuczonym zawodzie.
    czego wymagać np. od szofera który dziesięć srok za ogon trzyma, a jego rozkład dnia wygląda na przykład tak:
    6 - 10 gimbus
    9 - 11 sprzedaż węgla z przydomowego składu
    11 - 15 odwiedziny na forum i jazda bez trzymanki
    14 - 18 handel kotłami co na paliwa stałe
    19 - 22 ponowna wizyta na forum
    23 - 01 "serwis"
    02 - 05 - prowadzenie dokumentacji firmowej

    Kiedy czas na sen, na dokształcanie się i na całą resztę?
    I wygląda to tak jak wygląda.

    Kogo mam na myśli? Choćby mnie żywym ogniem przypiekali to nie powiem.

  9. #21629

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie Proszę Pana nawet wykształcenie handlowe kierunkowe nie pomoze handlujacemu kotłami. Jest jeden wyjątek gdy handlujacy kotłami bedzie projektantem instalacji sanitarnych lub audytorem energetycznym, wtedy moze odpowiedziec na wszystkie pytania dotyczace doboru mocy kotła o ile gratisowo klientowi pytajacemu zrobi ozc. Nie spotkałem takiego przypadku w Polsce, nie jest znamy mi taki przypadek nawet u naszych zachodnich sąsiadów. Prosze mi wierzyc projektanci i audytorzy mają inne ciekawsze i bardziej popłatne zajecia zwiazane z ich wykształceniem i uprawnieniami niz czekanie na klienta któremu potrzebny jest kocioł. Kotły to specyficzna branza wymagajaca trroche wiecej wiedzy niz tylko handlowa
    Szanowny panie,
    po kocioł z całą resztą - w cywilizacji zachodniej - klient najczęściej idzie do firmy, która zatrudnia nie tylko "ynsztalatora" i kierowcę znawcę węgla i paliw innych, ale fachowców od oceny zapotrzebowania energetycznego i branż pokrewnych.
    Jakoś tam, choć znacznie od nas więksi nie ma tylu firm produkujących, ani instalatorsko - serwisancko - szofersko - paliwowo - mądralskiej w jednej osobie.

  10. #21630

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Także panie Bolku$Lolku musisz zacząć szkolić te swoje hordy sprzedawców i instalatorów autoryzowanych żeby do kierowców z PKSu nie musieli dzwonić i dopytywać o podstawy bo wygląda to naprawdę żenująco.
    Najpierw zobacz na swoje podwórko a później na podwórko karoki.
    Nie mam hap-hap, zorganizujcie kilka spotkań to ich trochę z minertu podszkolimy, nauką Waszą nie za darmo już oczywiście.
    Ma pan 100% racji.
    W normalnym kraju kierowca autobusu byłby tylko kierowcą, a branżę kotlarską reprezentowaliby fachowcy w tej dziedzinie.
    Kto spaprał taki normalny układ? Wolność gospodarcza w rozumieniu urzędniczym. Dlatego na przykład pan może trzymać 10 srok za jeden ogon.
    A tak na marginesie drobne pytanko:
    posiada pan uprawnienia SEP?

    Dobra, wiem kolejne głupie pytanie z mojej strony. Przecież skoro umie pan prowadzić samochód, to po co panu prawo jazdy. Zbędny balast i kolejna przeszkoda do kupienia.

  11. #21631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    I widzisz jakoś daję radę a Ty masz tylko pieprzenie na forum o normach bo więcej nie potrafisz.
    Także Bolku$Loklu szkol te swoje kadry bo do karoki to im jeszcze bardzo daleko z wiedzą.
    Chcesz ? dawaj oko w oko jakiegoś Twojego autoryzowanego, koroka go zapędzi w kozi róg jak będzie chciał, jak to Zawijanowi niewiedzę też wytknął w sprawie sterownika który podobno on współtworzył.
    Pisałeś mi że kto mieczem wojuje to od miecza ginie, widzisz ten miecz ma dwie strony ostre i możesz nim wymachując coś i sobie odciąć.
    Pamiętaj o tych psach co pisałem, próbujesz dalej gryźć to i będziesz też kąsany.

  12. #21632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Ma pan 100% racji.
    W normalnym kraju kierowca autobusu byłby tylko kierowcą, a branżę kotlarską reprezentowaliby fachowcy w tej dziedzinie.
    Z Twoimi fachowcami miałem już dość do czynienia, także ten obraz mi wystarczy.
    Przepraszam ale wg. Twojego, mojego grafiku chyba czas żeby teraz sprzedać jakiegoś RBRa, hehe
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 16-07-2015 o 18:17

  13. #21633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Szanowny panie,
    po kocioł z całą resztą - w cywilizacji zachodniej - klient najczęściej idzie do firmy, która zatrudnia nie tylko "ynsztalatora" i kierowcę znawcę węgla i paliw innych, ale fachowców od oceny zapotrzebowania energetycznego i branż pokrewnych.
    Jakoś tam, choć znacznie od nas więksi nie ma tylu firm produkujących, ani instalatorsko - serwisancko - szofersko - paliwowo - mądralskiej w jednej osobie.
    Pan tak z doswiadczenia, czy z teskonoty ze tak w Polsce nie ma. Skoro za granicą jest tak super, a super nie jest, znam akurat kilku instalatorow którzy mają firmy za granicą, nie zatrudniaja projektantów, nie stac ich. W Polsce tym bardziej. Pomówmy o stanie biezacym a nie o fantazjach.

  14. #21634

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    z twoimi fachowcami miałem już dość do czynienia, także ten obraz mi wystarczy.
    Przepraszam ale wg. Twojego, mojego grafiku chyba czas żeby teraz sprzedać jakiegoś rbra, hehe
    rabarbara!

    ostatniego???

    a co z odpowiedzią na pytanie z #21632?

    a prawo jazdy skąd?

    Sie nie sprzedało - czas minął: 19:22 czas na forum ferment robić panie k.
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 16-07-2015 o 18:34

  15. #21635

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pan tak z doswiadczenia, czy z teskonoty ze tak w Polsce nie ma. Skoro za granicą jest tak super, a super nie jest, znam akurat kilku instalatorow którzy mają firmy za granicą, nie zatrudniaja projektantów, nie stac ich. W Polsce tym bardziej. Pomówmy o stanie biezacym a nie o fantazjach.
    Rozumiem. Polacy za granicą.
    Przepraszam, ja też ich spotkałem i czasami przykro mi było przyznać się ,że ja też mam paszport w tych samych barwach. Przez wiele lat.
    W swojej wypowiedzi miałem na myśli FIRMY a nie "firmy" typu szwarc mydło powidło. Goli strzyże bańki stawia usuwa ciąże i krawaty wiąże.
    Fakt. To kosztuje. Ale się opłaca.

  16. #21636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Rozumiem. Polacy za granicą.
    Przepraszam, ja też ich spotkałem i czasami przykro mi było przyznać się ,że ja też mam paszport w tych samych barwach. Przez wiele lat.
    W swojej wypowiedzi miałem na myśli FIRMY a nie "firmy" typu szwarc mydło powidło. Goli strzyże bańki stawia usuwa ciąże i krawaty wiąże.
    Fakt. To kosztuje. Ale się opłaca.
    Dalej sie nie rozumiemy, owszem sa firmy instalatorsko projektowe i wykonawcze ale te FIRMY nie zajmuja sie detalem dla zwykłego Kowalskiego.
    Instalatorstwo w budownictwie indywidualnym to małe firmy kilkuosobowe, jezeli mają projektanta to jest albo własciciel albo ktos z rodziny

  17. #21637
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post

    a prawo jazdy skąd?

    Sie nie sprzedało - czas minął: 19:22 czas na forum ferment robić panie k.
    Na Świebodzkim kupiłem prawko, chcesz ? podaj na co chcesz ?
    Ferment to Ty siejesz odkąd znowu się zalogowałeś pod następnym nickiem.
    Widzisz karoka65 był zawsze tutaj i jest nadal tylko karoka65, ja nie robię z siebie błazna.

  18. #21638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dalej sie nie rozumiemy, owszem sa firmy instalatorsko projektowe i wykonawcze ale te FIRMY nie zajmuja sie detalem dla zwykłego Kowalskiego.
    Instalatorstwo w budownictwie indywidualnym to małe firmy kilkuosobowe, jezeli mają projektanta to jest albo własciciel albo ktos z rodziny
    Ja mam na przykład Asolta jak jest taka potrzeba a miszcz Bolek$Lolek ma panów insztalatorów autoryzowanych co standardowo walą EP 25kW na 120 czy 140m2 żeby było trochę zapasu, hehe
    Tak to wygląda p. Bolek$Lolek i to jest namierzone a nie że karoka coś sobie pitoli po forum.
    Widać fachury że hoho ale sprzedają to musi być FIRMA, hehe
    Strzygą te nieświadome owieczki jak barany.

  19. #21639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Że Wy też macie czas na pierdoły!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #21640

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja mam na przykład Asolta jak jest taka potrzeba a miszcz Bolek$Lolek ma panów insztalatorów autoryzowanych co standardowo walą EP 25kW na 120 czy 140m2 żeby było trochę zapasu, hehe
    Tak to wygląda p. Bolek$Lolek i to jest namierzone a nie że karoka coś sobie pitoli po forum.
    Widać fachury że hoho ale sprzedają to musi być FIRMA, hehe
    Strzygą te nieświadome owieczki jak barany.

    Szanowny panie,
    dla jasności: ja nie mam żadnych instalatorów ni sprzedawców, nawet pana pokroju.
    Tak sobie czytam, czytam pańskie wpisy i sie zastanawiam; czy w tym kraju oprócz pana karoki ktoś jeszcze potrafi coś przy kociołku co zrobić?
    Wydzwaniają do niego nawet z innych firm po poradę. Rewelka.
    Szkoda, że się pan karoka na ostatnie konklawe nie załapał. Zamiast Franciszka byłby Wiesław LXV.
    Walnąłbyś pan jakąś encyklikę może. Na przykład pod tytułem:
    Rheum palmatum. Not Ora at Labora

    Fajnie by było
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 17-07-2015 o 09:05

Strona 1082 z 1144