dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41

    Domyślnie

    dzień dobry

    fajnie tak mieć perspektywę,że za kilka mcy będziecie już na swoim, u nas to potrwa dłużej, duuuużo dłużej, przecieracie szlaki, super, u nas w Polsce ludzie boją się nowych rozwiązań
    powodzenia i niech się szybko buduje!

  2. #42

    Domyślnie

    Mały domku dziękuję za odwiedziny Oczywiście masz rację że my Polacy boimy się nowych technologii. Wciąż panuje przekonanie że solidny dom może być tylko ceglany. Nawet część naszych znajomych,mimo że kibicują budowie to z nie potrafią uwierzyć że naszego domu nie zdmuchnie silniejszy wiatr i że nie rozpadnie się po ulewnym deszczu My z resztą też wgryzaliśmy się w temat ponad rok, bo pierwsze rozmowy z Danwoodem przeprowadzaliśmy w styczniu zeszłego roku,rozważaliśmy tez budowę tradycyjną, ale po przedyskutowaniu za i przeciw, przeczytaniu mnóstwa opinii i kilku blogów osób budujących w tej technologii, zadaniu przedstawicielowi Danwoodu tysiąca nawet głupawych pytań, stanęło na prefabrykatach. I cieszę się, bo dzięki temu za około 3 miesiące będziemy już u siebie. To ogromny komfort psychiczny mieć świadomość że nie będę musiała pilnować ekip każdej od czegoś innego i że jedyne co zrobię w dniu stawiania domu,to zaproszę znajomych i przy kawce,na rozkładanych krzesełkach będziemy patrzeć jak dom rośnie w oczach z godziny na godzinę

    Czy dobrze kojarzę że Wy też myśleliście o prefabrykatach? Jeśli mogę spytać, co się stało że zrezygnowaliście z tego pomysłu?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja zamierzam przygotować jakieś tapas albo grilla ale planuje zrobić w trakcie stawiania domu dla znajomych przed-parapetowke, chociaż nie wiem czy nie byłby to lekki sadyzm w stosunku do budowlańców którzy będą te ściany montować.
    Chociaż obecnie mam wrażenie że budowa jednak nie dojdzie do skutku jestem podlamana

  4. #44

    Domyślnie

    Aniko, przygotujesz troszkę więcej kiełbasek żeby starczyło dla Panów Budowlańców i będą Cię wspominać z sentymentem przez wiele lat
    A tak serio, trzymam kciuki żeby komuś w tym urzędzie choć na jeden dzień rozjaśniło się w głowie, bo czytając twoją opowieść mam wrażenie że czytam scenariusz mało śmiesznej, niskobudżetowej komedii....

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko my jesteśmy wegetarianie to mogą nas jeszcze przeklinac ze co ich jakąś cieciorka albo inna soczewica trujemy poza tym pracować mają a nie objadać się
    Herbatę, sok jak najbardziej ale już poczęstunek obiadowy to tylko w przerwie i najlepiej z własnych zasobów bo grill rozleniwia a mają w jeden dzień się uwinąć.
    Też mam nadzieję, jednak z każdą wizyta jest coraz gorzej

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaDo Zobacz post

    Podpowiedzcie, jak przemalować meble? Są do tego jakieś specjalne farby? No i jak się zabrać za to? Ścierać najpierw papierem ściernym? Odtłuścić jakoś? Pytam, bo będę musiała sama się z tym zmierzyć, mąż w pracy od rana do nocy to już dam mu spokój.

    .
    Ja kupiłam Farby Annie Sloan i śmiem twierdzić że ich jedyną wadą jest cena. Na początku jeszcze coś tam szlifowałam, teraz lecę po wszystkim i kryją super. Na koniec zabezpieczam lakierem Flugger'a.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Tylko my jesteśmy wegetarianie to mogą nas jeszcze przeklinac ze co ich jakąś cieciorka albo inna soczewica trujemy poza tym pracować mają a nie objadać się
    Ciecierzyca na grilla? Dawaj przepis

  8. #48

    Domyślnie

    No tak,grillowane warzywka to pewnie nie będzie dla nich frajda, tym bardziej możesz wyzbyć się wyrzutów sumienia że katujesz ich zapachami z grilla
    Będzie dobrze kochana jakiś sposób musi się znaleźć, jesteście przecież na półmetku. Okazuje się że nigdy nie może być zbyt łatwo, my np. wciąż nie wiemy kiedy w ogóle coś zacznie się dziać na naszej działce.

  9. #49

    Domyślnie

    Wniliana, na szybko sprawdziłam cenę ale jeśli oszczędzają czas i nakład pracy to może faktycznie warte są tej ceny. Wydajne chociaż?

  10. #50

    Domyślnie

    U nas nadal nie dzieje się nic.
    Wczoraj dostalismy sprzeciw ze SP odnośnie stawiania na dzialce butli gazowej. Okazalo się ze wg projektu butla przekracza nieprzekraczalna linie zabudowy, czyli jest zaprojektowana mniej niż 6m od linii dzialki sąsiadującej z droga. No ok, nie jest to tragedia, można poprawić, mamy jeszcze czas, ale czy facet który zajmuje się takimi projektami zawodowo, dostaje od klientów komplet dokumentów, map, rysunków, nie powinien umieć czytać legendy mapy wg której projektuje?

  11. #51

    Domyślnie

    Przykro mi ze muszę to napisać, ale tak ssię czuje. Jestem rozczarowana firmą Danwood. Dziś dostalismy datę posadowienia domu. Uwaga, uwagaaa! 16.10!! Październik! Choć w ostatniej rozmowie obiecali do końca września się wyrobić ze wszystkim. O fundamentach nie wspomne, nadal cicho sza... w polowie czerwca wyszla pierwsza transza z banku, zanim wyszla, obiecywali niesamowite rzeczy, widać jednak nie do spelnienia w rzeczywistosci, fundamenty mialy być natychmiast, dom po uplywie miesiąca, ok, nie wyszlo to tak pięknie ale poślizgi się zdarzają, w ostatniej rozmowie zapewniali ze mimo ze nie zmiescilismy się w terminach posadowienia na sierpień to na pewno uwzględnia nas we wrześniu, a teraz wyszedl z tego październik. I to polowa. Brak slow...

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ojoj. Współczuję. A z wynajmem nie będzie problemu?

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    Kochani! Po czarnej serii beznadziejnych wieści, wreszcie zapaliło się światełko w tunelu i....

    taddddaaaammmm!!!

    w środę przyjeżdża ekipa WYLEWAĆ FUNDAMENTY !!!!!

    Nareszcie nasza domyślna budowa zacznie być budową prawdziwą i realną
    Teraz na szybko załatwianie toi toi, kontenera na odpady i geodety, a w środę zobaczymy pierwszy zarys naszego domu

    Wczorajszy wisielczy nastrój już mi minął, choć nie udało nam się przeforsować przyspieszenia montażu domu to postanowiłam wrzucić na looz, ostatecznie i tak dom powstanie w tempie błyskawicznym w porównaniu z tradycyjną budową, a przynajmniej montaż domu pokryje się mniej więcej z terminem przyłączenia prądu i pożyczanie od sąsiada ani przyłącza tymczasowe nie będą potrzebne.

    A wiec termin montażu zaklepany na 16.10, wykończenie wewnątrz około 5 tyg i z końcem listopada będziemy u siebie!!!!!

  15. #55

    Domyślnie

    W niedzielę mam urodziny - prezent trafiony w dychę

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To super wieści! Będą zdjęcia

  17. #57

    Domyślnie

    No i super Może i z montażem końcowym będzie niespodzianka i uda się szybciej

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Raczej nie bo w fabryce mają kolejkę. Mogą naraz zrobić określoną ilość domów a robią nie tylko dla Polski ale głównie Niemiec i reszty zachodu więc trochę tych domów tam się produkuje. A kolejka jest zgodnie z opłaceniem budowy a nie z umową więc lista jest pewna i szanse na to że jakiś dom "wypadnie" i będzie mógł wskoczyć dom Agi są prawie zerowe. tak samo tą technologię mają już na tyle opracowaną że na niespodziewane przyśpieszenie pozostałych też są małe szanse (wiedzą dokładnie ile ściany się tworzą - tworzą je komputery ze stałą prędkością więc nie ma co liczyć że np pracownik miał lepszy dzień i wyrobił większą normę)
    Ale jak jest termin to najważniejsze, bo to już jest pewniak. Teraz mieć nadzieje że nie będzie wielodniowego oberwania chmury czy innych "czynników wyższych" bo mżawka czy nawet niskie temperatury im nie przeszkadzają i będzie super.

  19. #59

    Domyślnie

    Tak jak Aniko pisze, nie ma szans na przyspieszenie terminu bo wszystkie dni poprzedzające nasz termin są zajęte innymi montażami. Z tą kolejnością wg opłacenia budowy też nie do końca rozumiem jak to jest, bo nasza pierwsza transza z banku poszła na konto Danwood 23.06, od tego dnia czeka się około 12 tygodni na montaż domu, no to mamy opóźnienie około 3 tyg. Próbowaliśmy interweniować ale nic z tego nie wyszło. Przynajmniej tak jak pisałam, nie będziemy musieli pożyczać prądu na montaż od sąsiadów bo już powinno być gotowe nasze przyłącze.

    Dziś byliśmy obejrzeć jak ma się łąka maków na naszej działce żeby w razie co ją zlikwidować przed środą. Na szczęście maki były na tyle miłe że same się zlikwidowały i zastąpiły je rumianki ale już nie w takich rozmiarach, więc niczego wyrywać, tudzież wycinać , tudzież wytruwać nie trzeba
    Sąsiedzi też uprzedzeni że podłączymy się chwilowo pod ich prąd, żadnego problemu nie robią, okazali się bardzo sympatycznymi ludźmi więc chyba przyjemnie będzie nam się obok siebie mieszkać.

    Ah! I przypomniało mi się że musimy jeszcze powiadomić archeologa o wykopie fundamentów. Przyjdzie sprawdzić czy czasem ziemia na naszej działce nie skrywa jakiś ważnych tajemnic przeszłości. Drugiego Biskupina,albo serii glinianych garnków. No i oczywiście ta lekcja historii płatna jest parę stówek. Trudno, oby tylko niczego nie znalazł.

  20. #60

    Domyślnie

    Aniko gdzieś u kogoś podała stronę z naklejkami , patrzcie co tam znalazłam do pokoju syna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	superbohaterowie.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	325469

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony