dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 27
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 540
  1. #301

    Domyślnie

    Powracając do rekuperacji. Jak się sprawuję? Co Cię skłoniło do wentylatorów na 230 VAC? Czemu nie DC?

    Pozdrawiam
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  2. #302
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Witam
    Artur sorki, że może trochę zaśmiecam Ci wątek- ale mam pytanie odnośnie czujnika ds18b20. Kupiłem ich kilka sztuk- powiedz mi jak na czas budowy szybko i tanio mogę z nich zacząć odczytywać temperaturę na lapku? na all znalazłem coś takiego UNO R3 zgodne z ARDUINO UNO R3 ATmega328 AVR nr aukcji 5263663207 (linku nie daje bo pewnie usuną), czy to wystarczy podłączyć pod lapka i będzie można korzystać? za pomoc wielkie dzięki
    cokolwiek, arudino, raspi.. to popularne rozwiązanie..
    kto pyta na pw ale tu tez napiszę - tylko 3 przewodowe rozwiązanie wchodzi w gre..

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    w lapku nie mam rs-a czy przejście rsa/usb nie będzie zniekształcało wyników?
    na pewno nie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Powracając do rekuperacji. Jak się sprawuję? Co Cię skłoniło do wentylatorów na 230 VAC? Czemu nie DC?

    Pozdrawiam
    bo takie kupiłem okazyjnie tu na forum.. tyle ze te co ja mam to ebmy a nie jakieś proste jak np. w lunie.. i sterowanie ebmów jest identyczne niezależnie od napięcia zasilania czyli 0-10V (PWM) bo zwykłe AC to trzeba np. autotransformatorem lub takim trafo z paroma odczepami.. a to co mam to mam 4 kabelki (bo mają też wyjście z licznikiem obrotów) i płynna regulacja
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #303
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    a jakie to wentyle ? bo przeoczylem...

  4. #304
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    a jakie to wentyle ? bo przeoczylem...
    przepraszam ze dopoero teraz ale musiałem na telefonie przeczytać i gdzieś mi uciekło.. wentylatory EBM R3G 220AD 11-02

    od razu trochę może wrzucę informacji o postępach..
    po roku od wprowadzenia zrobiony wreszcie podjazd z kostki, mieliśmy już dosyć wnoszenia do domu kurzu i brudu.. wyszło tak:



    do tego wreszcie z tyłu udało się prawie skończyć taras (zostało jeszcze raz pomalować impregnatem i zaolejować)..
    ale juz kawę na tarasie bez problemu można wypić:






    no i jak widać nie tylko da się posiedzieć:



    na najbliższe dni plan jest taki żeby zrobić z pozostałości desek tarasowych z przodu werandę (inspiracja Artix )

    tylko kombinuję jak zrobić balustradę, ale coś wymyślę..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 13-07-2015 o 20:40
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Jak ja kocham werandy! . Czaderska będzie . Na konstrukcji nośnej tarasów widzę nie oszczędzałeś, nie dziwie się, że się wkręty ukręcały . Kiedy ja sie dorobię takiego cywilizowanego podjazdu, o asfalcie już nawet nie marzę
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  6. #306

    Domyślnie

    podoba mnie się ten taras zastanawiam się tylko czy u nas da się taki zrobić bez betonowania 15m2 - mamy spadek na działce wzdłuż domu
    ciekawy zbieg okoliczności, w sobotę jedziemy obejrzeć szczeniaka labradora, może wróci z nami do domu, patrzę a u Ciebie labrador na tarasie
    przypadek? nie sądzę

  7. #307

  8. #308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Taras bardzo ładny, w ogóle masz piękne okna i drzwi i wszystko ładnie zgrane kolorystycznie.

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post

    Mnie się dodatkowo spodobały meble ogrodowe i to cudeńko śpiące w rozkosznej pozycji.

  9. #309
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Jak ja kocham werandy! . Czaderska będzie . Na konstrukcji nośnej tarasów widzę nie oszczędzałeś, nie dziwie się, że się wkręty ukręcały .
    no konstrukcja nośna główna jest z tego co zostało ze stropu i więźby bo było parę belek więcej.. dodałem tylko takie 5x10 żeby co 50 cm śruby wyszły..
    tyle że nie jest dwa rzędy na krzyż tylko po jednym ale chyba jakoś wytrzyma parę lat..

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Kiedy ja sie dorobię takiego cywilizowanego podjazdu, o asfalcie już nawet nie marzę
    no u nas narożna działka i jeden bok to droga gminna.. sąsiedzi za nami z tej drogi bocznej też kostkę robią tylko ciemną i mam wrażenie że po każdym deszczu kostka do mycia będzie..

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    podoba mnie się ten taras zastanawiam się tylko czy u nas da się taki zrobić bez betonowania 15m2 - mamy spadek na działce wzdłuż domu
    bez problemu się zrobi .. u mnie też jest spadek - pomiędzy rogiem tarasu od strony balkonu a tym bliżej bramy jest 20 cm różnicy.. robisz stopy betonowe i na nich legary układasz..dla drewna to lepiej że ma przewiew a nie gnije od betonu.. 15m2 to bez problemu się wyjdzie..
    u nas na poczatku wymyśliliśmy taki bo zdawało nam się że będzie mały.. teraz po 1500 wkrętach i tylu deskach stwierdzam że 36m2 to chyba za dużo było

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    ciekawy zbieg okoliczności, w sobotę jedziemy obejrzeć szczeniaka labradora, może wróci z nami do domu, patrzę a u Ciebie labrador na tarasie przypadek? nie sądzę
    no ja też nie tylko od razu jak będziecie mieć szczeniaka to mu określcie granice to inaczej potem z tym diabłem w skórze i z miną niewiniątka nie dacie sobie rady..

    Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Pięknie wyszło. Gratuluję wykonania. Uwielbiam drewniane tarasy.
    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Taras bardzo ładny, w ogóle masz piękne okna i drzwi i wszystko ładnie zgrane kolorystycznie.
    dzięki, to żona sporo rzeczy wymyśliła, kolorystycznie itp. stwierdziliśmy że gusta się zmieniają i trzeba zrobić taki żeby podobało sie za kilka lat, elewacja będzie piaskowa, do ogródka ja się nie wtrącam się w ogóle, tylko doniczki itp. własnoręcznie robię

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Mnie się dodatkowo spodobały meble ogrodowe i to cudeńko śpiące w rozkosznej pozycji.
    no akurat fotele to przywiezione dawno temu z gór (po 5 dyszek za sztukę )
    ja robię doniczki itp.:





    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Kurcze, nie to zdjęcie zacytowałam.
    Chodziło mi o to.
    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    Fotele sprawiają wrażenie bardzo wygodnych (a co za różnica ile kosztowały)


    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post





    Chylę czoła
    Świetne, jeszcze własnoręcznie wykonane, fiu, fiu.
    Mnie się takie donice ze stelażem marzą na pomidorki koktajlowe i na wiszące truskawki.

  11. #311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    no prac ciąg dalszy:
    trochę przy werandzie podziałałem wczoraj,





    i kolejny ogrodowy mebelek z okazji niedzieli na strychu wykonałem




    będzie stać mniej więćej jak na zdjęciu, jakieś pnącze zrobi zaciszny kąt przy balkonie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2934952_image.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	325576  
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 26-07-2015 o 21:58
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post



    Świetne. Super wyglądają.

  13. #313
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    No, prace przy werandzie przed wejściem prawie zakończone, zostało pomalować trzeci raz..









    donica na brzeg tarasu już pomalowana:



    no i dokonania mojej wspaniałej małżonki, wszystkie nasadzenia plus większość kamienia własnymi rękami:







    nawet własne pomidory mamy, juz zaraz będą czerwone:
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 31-01-2016 o 10:41
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  14. #314

    Domyślnie

    Weranda cudna! Pokaż ją jeszcze z daleka, razem z całym domem, proszę
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #315
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    proszę bardzo

    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  16. #316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pięknie to wygląda
    Mam pytanie: czy na taki podjazd, weranda i taras potrzebne są dodatkowe zezwolenia/zgłoszenia?

  17. #317
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to zależy.. przede wszystkim czy już jest budynek odebrany/zmiezony czy nie..
    w warunkach zabudowy działki jest napisane jaka powierzchnia może być zabudowana - chodzi o wody opadowe itp. to jeśli chodzi o podjazd itp. ale jeśli nikogo nie zalewasz to raczej nikt na to nie patrzy..
    co do werandy to w przypadku kiedy ona jest w obrysie budynku (rzut z góry) to nie, natomiast jeśli chodzi o tarasy (zwłaszcza wylewane z betonu) to tu pojawiają się często problemy, bo taki taras często robiony jest ot tak, w czasie budowy na zasadzie - tu dolejemy 2m to będzie fajniejszy, ale jest integralną cześcią domu.. i potem jak geodeta robi inwentaryzację po budowie to taki taras umieszcza na inwentaryzacji.. i nadzór stwierdza niezgodność z projektem.. na forum prawnym i tu chyba też jest parę przypadków.. przy drewnianych raczej sie nie czepa nikt, u mnie taras i weranda były w projekcie więc mam spokój.

    a po budowie.. to przebudowa więc chyba pozwolenie, ale jak nikt nie podkabluje to pewnie nikogo to nie obchodzi
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  18. #318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    Cudny. Kocham takie domki

    Ps. A mógłbyś podać wymiary tych skrzyń-donic, zwłaszcza o głębokość mi chodzi.

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    proszę bardzo

    Jestem pod ogromnym wrażeniem Wygląda to fenomenalnie.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  20. #320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    no prac ciąg dalszy:
    trochę przy werandzie podziałałem wczoraj,
    Piękna praca i super doniczki - z kratkami
    Podziwiam i Pozdrawiam
    ps. wykorzystam kilka pomysłów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 16 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony