dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Payro

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-988
    Posty
    9

    Domyślnie Fundament w starym domu

    Witam.
    Odziedziczyłem stary dom po rodzicach i chciałbym go odremontować.
    Zerwałem podłogi drewniane i odkopałem w jednym pokoju fundament, jest on na głębokość około 1m.
    Widzę że do fundamentu były wrzucane różne elementy betonowe oraz kamienie, w fundamencie są dziury.
    Chciałbym się zapytać czy zakleić te dziury i czym czy ewentualnie można w jakiś sposób "dolać" poszerzyć fundament ( zewnątrz czy wewnątrz budynku?).
    Oraz co jeszcze należało by z takimi fundamentami zrobić.
    Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.229

    Domyślnie

    A dlaczego chcesz go poszerzać, skąd ten pomysł? Siada, pęka, coś chcesz tam nadbudować?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Payro

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-988
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jakieś 10 lat temu rodzice dostali pozwolenie na rozbudowę, dobudowano kawałek nowy oraz na starej części dobudowano poddasze i zrobiono nowy dach.
    Teraz jako że go dziedziczę chcę go wyremontować więc wziąłem projekt do ręki i zobaczyłem że jest w nim zapisane iż na starej części należy sprawdzić fundamenty ich głębokość i szerokość.
    Odkopałem więc fundament i okazuje się że jest na szerokość oloło 40-45cm i głęboki na około 1m.
    W projekcie jest napisane że fundament powinien mieć 50cm szerokości.
    Rozmawiałem również z zaprzyjaźnionym budowlańcem i powiedział że pasowało by zaizolować fundamenty przez pomalowanie ich taką czarną maziom od wewnątrz a do zewnątrz dodatkowo obłożyć styropianem.
    Moje pytanie jest takie czy muszę je poszerzać jeśli tak to jaka jest technologia (ewentualnie proszę o link do lektury) i czy muszę je izolować w sposób jaki przedstawił mi budowlaniec?
    Czy może w ogóle zostawić je w spokoju?.
    Ostatnio edytowane przez Payro ; 03-08-2015 o 16:46

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Payro

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-988
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zechce ktoś pomóc?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    W starych domach częstym problemem jest wilgoć w ścianach, podciągana przez fundamenty. Zaizolowanie fundamentów dysperbitem i ocieplenie styropianem osłabi to zjawisko.
    Jeśli ściany nie pękają to wzmacnianie fundamentów nie bardzo ma sens. Widziałem piętrowe kamienice które zamiast fundamentów miały jakieś przypadkowo rozrzucone kamienie i też stoją do dzisiaj.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Payro Zobacz post
    Czy może w ogóle zostawić je w spokoju?.
    Nie napisałeś czy jest jakiś problem? Wilgoć, pęknięcia? Jak nie ma to zostaw w spokoju te ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony