dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie zakup budynku z lat 80

    Jestem na etapie zakupu domu w zabudowie szeregowej z lat 80. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym z instalacjami : elektryczną, wodną , gazową oraz niedokończoną CO. Z tego co się zorientowałem budynek nie jest odebrany, nie ma do niego dziennika budowy. Jest projekt budowlany na którym jest napisane że jest wydane pozwolenie budowlane. Właściciel pewnie budował go metodą gospodarczą jak to często wtedy bywało. Co trzeba zrobić? Do kogo się udać, żeby prawnie wyprostować papiery? I żeby była mozliwość zakupu budynku wspomagając sie kredytem hipotecznym?
    Mariusz

  2. #2

    Domyślnie

    No nieżle - zrobione to było 30 lat temu i kat leżało do dziś? Liczysz sie z tym że wszystkie instalacje są do wymiany?J bym tego nie brał nawet za cene samej działki

  3. #3

    Domyślnie

    Z instalacjami to nie jest jakiś problem, prąd jest w miedzi, a reszte i tak myslałem wymienić, gdyż jest to niedokończony dom i chciałbym go przerobić pod siebie. Problemem jest dla mnie raczej dokumentacja, żeby się na żadną mine nie wpakować. Bo co trzeba zrobić gdy dom się okaże zaprzestaną budową??? Jak to wszystko prostować????

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Może być i tak, że jest to "pozostałość" po jakiejś spółdzielni.
    W tamtych latach często takie "indywidualne" spółdzielnie zawiązywano i PnB było "wspólne" - bo taki sposób budowania był łatwiejszy.
    Być może, że dziennik budowy też był "wspólny".
    Popytaj sąsiadów - może któryś ma komplet dokumentów.
    Sporo informacji można znaleźć także w KW.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja bym zapytał jakiegoś miejscowego kierownika budowy. Oni się tym zajmują na bieżąco, więc będzie wiedział jak to ugryźć.
    Można też zapytać w wydziale budownictwa tamtejszego urzędu.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #6

    Domyślnie

    W księdze wieczystej figuruje jako działka budowlana.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajtam Zobacz post
    W księdze wieczystej figuruje jako działka budowlana.
    Ale w KW powinien być "historyczny" opis skąd ta działka się wzięła - np. nr.KW działki z przed podziału.
    W ten sposób można "dojść" kto, dlaczego i jak podzielił działkę, a przez to dojść do kwitów "budowlanych".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony