dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nowe dzwi do starych futryn nie pasują, pomocy

    Witam kupiłem drzwi wewnętrzne z Leroy Merlin, kolor dąb montana, wykończenie okleina, wypełnienie płyta MDF. Znajomi podcieli mi je, założyly, ale nie pasują... Nie chcą się zamknąć, bo "zawadzają o futrynę". Czy można takie drzwi przyciąć i dopasować, czy raczej już się nie da nic zrobić? Poniżej jest zdjęcię drzwi i jej maksymalne "zamknięcie", czy zawiasach stawiają opór..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	328045

  2. #2

    Domyślnie

    dawniej felc wynosił 20 mm teraz 25 mm i wszystko w temacie

  3. #3

    Domyślnie

    Ale da się coś z tym zrobić?

  4. #4

    Domyślnie

    raz w życiu to robiłem, nigdy więcej. Wymiana ościeznicy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    też mi to tak wygląda - że futryna ma nie tą głębokość felca, więc też jest do wymiany. Widziałem niedawno odpowiednią przeróbkę poprzez dospawanie nakrętek
    A tak w ogole - ze zdjęcia nie da się jednoznacznie określić przyczyny - musisz ją okreslić i podjąć odpowiednie działania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chcę niczego kłuć, bo to się będzie pewnie wiązało z wymianą płytek w łazience.. A drzwi odpowiednio nie da się podciąć?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Nikt nie mówi o kuciu.
    Po prostu potrzbny Ci teraz fachowiec, który zechce się pochylić nad Twoimi drzwiami.
    Wyprodukowanie odpowiednich drzwi to ok 200-300zł dopłaty (jeśli te kosztowały ok 300).
    Interwencja czarodzieja od skrzydeł szacunkowo - 50 (bardzo tanio) do 200zł.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    CZyli cena za zamontowanie dzwi wewnętrznych w łazience i pokoju może się wahać w granicy 250 zł? Bo taką ofertę dałem na oferii...

  9. #9

    Domyślnie

    wykręcić zawiasy, zaszpuntować, zrobić nowe gniazda i wkręcić zawiasy i nie narzekać później że między ościeżnicą a skrzydłem jest szpara 5 mm i widać śrubę od zawiasu
    Uwierz, nowe drzwi będę wyglądać gorzej jak stare

  10. #10

    Domyślnie

    A jak kupisz ościeżnicę opaskową to zasłonisz najprawdopodobniej całe miejsce montażu. Choć nie wiem, czy u Ciebie je są w ostrej ścianie zamontowane, więc dla ułatwienia życia zostaje Ci ościeżnica prosta (stała) + opaski ewentualnie ćwierćwałki. Ot filozofia.
    A z Finem nie sposób się nie zgodzić - nowe będą wyglądały gorzej od starych jak będziesz próbował przerabiać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony