dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian 86

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Luban
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    4

    Domyślnie ociepleniu strychu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-09-06 10.39.32.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	330410

    witam chciałbym prosić o rade w ociepleniu strychu ??

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian 86

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Luban
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    kolega mi mówił ze jak mam stary dach to najpierw folia ale jaka później wata ale jaka ?? i znowu folia ale ta paroizolacyjna ??

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superiore

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    szczec
    Kod pocztowy
    70-735
    Posty
    12

    Domyślnie

    wata to jest cukrowa chodzi o wełnę, wystarczyw googla wpisać ocieplenie strychu lub na muratorze poszukać na ten temnet tekstów

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian 86

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Luban
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    hej szukałem i są ale na nowe dachy nie na stare ?

  5. #5

    Domyślnie

    W starym dachu nie dasz już tzw. folii wstępnego krycia - daje się ją na krokwiach a pod kontrłatą dzięki czemu jeżeli wiatr wdmuchnie wodę pod dachówki to spływa ona po tejże folii wstępnego krycia (inaczej zwanej membraną) do rynny i nie zawilgaca nam ocieplenia (zwykle wełny mineralnej). Dlatego cała operacja ocieplania starego dachu bez ruszania pokrycia jest dość ryzykownym przedsięwzięciem. Jeżeli na podłodze na strychu masz widoczne plamy po wilgoci to absolutnie nie bierz się za ocieplanie. Jeżeli jednak się zdecydujesz to musisz koniecznie zachować odstęp między wełną a dachówką i to najlepiej min. 4-6 cm. Zapewniasz to sobie rozpinając gęstym "zygzakiem" mocny sznurek na wbitych w krokwie uchwytach (pamiętaj, że sznurek musi być zamocowany tak, żeby się nie zsuwał z uchwytów gdy będziesz go dociskał wełną). Dalej postępujesz jak przy dachu nowym.

    Myślę, że zanim zaczniesz wydawać pieniądze na remont zwróć się o poradę do jakiegoś budowlańca z doświadczeniem, żeby pooglądał ten Twój dach. Ocenił stan poszycia, krokwi. Na miejscu po oględzinach najlepiej też poradzi Ci w sprawie ocieplenia.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian 86

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Luban
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    hej dach nie przecieka jedynie w zimie się skrapla wiec tak jak piszesz będę musiał zachować odstęp no dobra tyle już wiem,jaka wełnę proponujesz ?? i folie firma itd.

  7. #7

    Domyślnie

    Każdy producent będzie dobry. I każdy ma w swojej ofercie wełnę przeznaczoną do ocieplania połaci dachu. Zwykle też na stronach www jest to czytelnie opisane - nazwy produktów sugerują nawet miejsce stosowania - nie musisz umieć odczytywać kodowych oznaczeń. Zwykle do poddasza stosuje się wełnę w rolce, ale można też i w płytach.

    Poklikaj sobie np.:
    http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...-jednorodzinny
    lub
    http://www.paroc.pl/rozwiazania-izol...5%82e-poddasze
    i dalej to już sam dasz radę

    I koniecznie skonsultuj planowane prace (zwłaszcza rozwiązania szczegółów połączeń połać-strop, połać-ściana, zapewnienia wentylacji nad wełną, oraz stan techniczny tego co masz) z fachowcem (projektant (konstruktor lub architekt), rzeczoznawca budowlany, doświadczony wykonawca, nie "złotarączka" z łapanki.

    Skoro zadajesz te pytania to nawet gdy poczytasz w sieci nie będziesz mógł przewidzieć wszystkich zagrożeń i sam zrobić lub przypilnować ekipy - wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Naprawdę łatwiej jest to samemu zrobić w nowym domu, gdzie po kolei robimy wszystko jak trzeba nawet tylko według "instrukcji" z www.

    Widziałem już stare więźby, które w kilka-kilkanaście lat po ociepleniu praktycznie przegniły do cna, chociaż wcześniej kilkadziesiąt lat stały i nic im nie było.
    Ostatnio edytowane przez Lubelskijerzy ; 15-09-2015 o 12:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony