dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 34
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 672
  1. #421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13 Maków Zobacz post
    (...)Na początku forum wspominano o bakterii, tanim składniku, który kwaśnieje (Bóg i technolodzy z fabryki wiedzą co się z nim dziej), ale nie zdradzono jego nazwy, ( po co klienci maja wiedzieć, jak napisał Ron-Kon "Tak po prawdzie to Wy sami Inwestorzy jesteście częściowo temu winni.")
    (...)
    ...usłyszałem nazwę tego specyfiku ale w moich uszach zabrzmiała jak "przyczłapy do bulbulatora bez wydrzyżdżacza" i tylko chemikowi może coś to powiedzieć. Zresztą zwykłą wodę chemik nazywa: Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) Jednocześnie dowiedziałem się że jest to coś tańszego niż inne "coś". I tyle.

    jeszcze jeden cytat - nawet już nie wiem czyj: g*** śmierdzi przez tydzień a później przestaje a jego to jest taka kupa. Na ścianie tej farby jest minimalna grubość wiec kiedyś musi przestać śmierdzieć bo fizycznie skończą się składniki do tej reakcji. I chyba właśnie zaczęły się kończyć.

    A co do ceny... tu jest wybitnie rewelacyjna. I nawet można dać głowę że oprócz wody i kredy nic więcej już nie może być i na pewno śmierdzieć nie będzie. Taka ekologiczna farba.





    .
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #422

    Domyślnie

    przy nizszych temperaturach smrod zdecydowanie sie zmniejszyl (moglabym nawet napisac ze czuc zapach farby - co i tak po ponad miesiacu od maloowania nie jest chyba normalne)
    Sniezka oczywiscie reklamacji nie uznala - wiedzialam ze tak bedzie, ale dostane zwrot kasy za te dziadowska farbe, niestety kosztow malowania i ponownego malowania pokoju nie doliczyli....
    w sobote mam zamiar malowac Magnatem,
    wczesniej zalecono mi umycie scian mydlem malarskim
    i mam ogromna nadzieje, ze to zakonczy sprawe smrodu na zawsze...

  3. #423
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skopi

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-232
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bakeza Zobacz post
    przy nizszych temperaturach smrod zdecydowanie sie zmniejszyl (moglabym nawet napisac ze czuc zapach farby - co i tak po ponad miesiacu od maloowania nie jest chyba normalne)
    Sniezka oczywiscie reklamacji nie uznala - wiedzialam ze tak bedzie, ale dostane zwrot kasy za te dziadowska farbe, niestety kosztow malowania i ponownego malowania pokoju nie doliczyli....
    w sobote mam zamiar malowac Magnatem,
    wczesniej zalecono mi umycie scian mydlem malarskim
    i mam ogromna nadzieje, ze to zakonczy sprawe smrodu na zawsze...
    To wiedzę ze tylko mi sie udało chociaż dostać magnata do pomalowania ale mimo wszystko i tak w razie pojawienia sie zapachu nie odpuszczę i pójdę do sądu mam dość partaczy w tym kraju. Jeden drugiego tylko czeka żeby zrobić w konia.Na razie cały czas zapachu brak

  4. #424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W okresie grzewczym nikt nie bedzie skarżył się na zapach. Teraz u mnie jest 21.5C i 52% wilgotności względnej, latem bywało 25C i 75 wilgotności.
    To zupełnie inna ilość pary wodnej w powietrzu.

    Ale zapewne u tych, co malowali wiosna/latem, w przyszłym roku zapach już nie wróci.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #425

    Domyślnie

    U mnie też magnat ceramic czeka do malowania (czekam na ekipę). Farba już nie śmierdzi kocim moczem (tylko czasami, kiedy poświeci słońce) ale nadal czuć intensywny zapach "remontu" taki chemiczny, który zawsze się otrzymywał maksymalnie kilka dni po malowaniu.

    Według Zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 12 marca 1996 r oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 26 stycznia 2010 moja farba jest ok - wszystkie składniki zawarte w tych rozporządzeniach i ich stężenie przebadano w mojej farbie i wszystko mieści się normach . Jest jeden składnik niezidentyfikowany zaznaczony "?" (nie ma go w rozporządzeniach, więc zakładam, że albo ktoś coś ukrywa, albo nie wie czego szukać i dlatego nie może tego zidentyfikować)- możliwe, że to on jest odpowiedzialny za smród.
    Dla mnie szczerze mówiąc to nie jest żaden dowód na to, że farba jest w 100% nieszkodliwa, wiadomo, że takie substancje raz na jakiś czas trzeba w rozporządzeniach aktualizować - przynajmniej tak mi się wydaje biorąc pod uwagę aferę np. z dopalaczami, gdzie co chwile dokładano substancje zakazane.

    Teraz pomalujemy magnatem ceramic, jak to nie pomoże w przyszłe lato to wrócę wojować ze zdwojoną siłą Wszystkie farby zostawiam do badań
    Ze snieżką wymieniłam mnóstwo pism, było mnóstwo działań - mogę powiedzieć, że generalnie nie jest tak źle z obsługą klienta, jednak martwi mnie, że się upierają, że to nie jest wina ich produktu tylko że, "mamy do czynienia z występującym bardzo rzadko zjawiskiem niepożądanych reakcji chemicznych pomiędzy składnikami obecnymi w farbie i malowanym podłożu, którego wystąpienie uzależnione jest od specyficznej kombinacji bardzo wielu czynników. Do grupy tych czynników nalezy zaliczyć m.in. wilgotność, bezpośrednie nasłonecznienie, promieniowanie UV,a także obecność ozonu w powietrzu"
    Mam pewność, że śmierdzi grunt - zrobiłam mnóstwo testów na płytach z płyt g-k, suszyłam je na słońcu/w cieniu, w przeciągu/w zamkniętym pojemniku - zawsze śmierdzi.
    A co do tej "specyficznej kombinacji" - skoro tak, to wypadałoby napisac na etykiecie o warunkach w jakich można używac farby i żeby przed malowaniem np. zakupić urządzenia do mierzenia wilgotności, promieniowania UV i ozonu

    Czy ktoś reklamował serię gruntu 3121422 - śnieżka twierdzi, że jestem jedyna. Ciekawa jestem czy to prawda?

  6. #426

    Domyślnie

    Aaaa i dostałam pismo z Sanepidu z Ropczyc
    "Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ropczycach informuje, że w dniach 9, 10 i 22.09.2015 przeprowadzono kontrolę produkcji wyrobu o nazwie Śnieżka grunt laetksowa emulsja podkładowa" w FFIL Śnieżka SA tj. producenta przedmiotowego wyrobu. W chwili obecnej oczekujemy na wyniki badań laboratoryjnych."

    także jednak Sanepid zrobił badania chyba! nie uwierzę dopóki nie dostanę wyników

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ł_s Zobacz post
    Aaaa i dostałam pismo z Sanepidu z Ropczyc
    "Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ropczycach informuje, że w dniach 9, 10 i 22.09.2015 przeprowadzono kontrolę produkcji wyrobu o nazwie Śnieżka grunt laetksowa emulsja podkładowa" w FFIL Śnieżka SA tj. producenta przedmiotowego wyrobu. W chwili obecnej oczekujemy na wyniki badań laboratoryjnych."

    także jednak Sanepid zrobił badania chyba! nie uwierzę dopóki nie dostanę wyników
    Gratulacje!
    Informuj jak dostaniesz. Umieram z ciekawości.
    Mam nadzieje, że nie ujdzie im to płazem!!!!
    Nie mów jaki ktoś jest wspaniały, spraw by w to uwierzył i to poczuł...

  8. #428
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Zdradzcie sekret jak malować śnieżka by smierdziala.

  9. #429

    Domyślnie

    Sekret odnosnie malowania - nie malowac Sniezka!!!!!!!!



    ł_s ja reklamowalam Barwy Natury Sniezki
    I chyba dokladnie taka sama odpowiedz dostalam, czekam na pismo bo na razie tylko pan mi telefonicznie info przekazywal, porownam

  10. #430

    Domyślnie

    ł_s a dostalas od Sniezki Magnata do malowania?

  11. #431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    ja jestem tylko ciekawa czy jak tylko promienie słoneczne wyjdą ponownie z wysoką temp. czy smród powróci, problem dla śnieżki powoli znika bo zmieniają się warunki atmosferyczne na zewnątrz, u mnie o 9 rano w pomieszczeniach jest ciemno takie zachmurzenie, no ale to nie znaczy ze w maju 2016. mamy spuszczać rolety i siedzieć po ciemku, u mnie zdecydowanie reakcja występuje na promienie UV

    nadtlenek wodoru w stężeniu 15% nie pomógł, denaturat biały nie pomógł, teraz będę pokrywać to również Magnat i ciekawi mnie wiosna - lato 2016r. czy smród wystąpi???, jeśli tak to pozostanie zrywanie tego wszystkiego na czyj koszt?

  12. #432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    ja jestem tylko ciekawa czy jak tylko promienie słoneczne wyjdą ponownie z wysoką temp. czy smród powróci ? Problem dla śnieżki powoli znika bo zmieniają się warunki atmosferyczne na zewnątrz, u mnie o 9 rano w pomieszczeniach jest ciemno - takie zachmurzenie, no ale to nie znaczy ze w maju 2016. mamy spuszczać rolety i siedzieć po ciemku, u mnie zdecydowanie reakcja występuje na promienie UV

    Nadtlenek wodoru w stężeniu 15% nie pomógł, denaturat biały nie pomógł, teraz będę pokrywać to również Magnat i ciekawi mnie wiosna - lato 2016r. czy smród wystąpi???, Jeśli tak, to pozostanie zrywanie tego wszystkiego pozostaje pytanie na czyj koszt?

  13. #433
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Odpowiedź otrzymałam od śniezki standardową, kopuj-wklej i wysyłane do wszystkich w jednym i tym samym szablonie.

    Reklamacja nie uwzględniona, zapewne konsultacja z prawnikiem po ich stronie. Odnośnie obsługi - komunikacji to mają na wysokim poziomie 6+ to jest wzorowy, wypracowany model i za to ich chwale publicznie, szkoda tylko że produkty, które oferują na rynek nie spełniają podstawowych norm już nie chce pisać że norm chemicznych, zdrowotnych etc. bo my jako konsumenci nie jesteśmy ich wstanie zweryfikować bez profesjonalnego sprzętu, ale nie spełniają norm użytkowych, bo to co otrzymaliśmy w wiadrach to nie nadaje się do malowania wychodka na zewnątrz.

    Mnie osobiście w tym piśmie przestraszyło jedno zdanie :

    " Do dnia dzisiejszego nie ma dowodów potwierdzających negatywny wpływ zjawiska związanego z wydzielaniem przez ściany nieprzyjemnego zapachu na zdrowie i bezpieczeństwo osób, które doświadczyły tego problemu."

    Tlumaczenie firmy. Coś wydziela odór, nie mamy dowodów bo nie wiemy co to, a jak nie wiemy co to to nie wiemy czy jest toksyczne. Może za 4-5 lat będą dowody, jak ktoś z nas zacznie chorować ... Odnoszę wrażenie że biorę udział w eksperymencie.

  14. #434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    dlaczego reklamujecię farbę u producenta? Należy ją reklamować u sprzedawcy jako towar niezgodny z umową korzystając z rękojmi. I w tym momencie nie obchodzi was stanowisko producenta w tej sprawie.

    Oczywiście nie zakładam że sklep dobrowolnie zrobi remont mieszkania. Sprawa pewnie skończy się w sądzie. Nie sądzę żeby ktoś ja chciał załatwić polubownie - koszty zbyt duże.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #435
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniax Zobacz post
    Odpowiedź otrzymałam od śniezki standardową, kopuj-wklej i wysyłane do wszystkich w jednym i tym samym szablonie.

    Reklamacja nie uwzględniona, zapewne konsultacja z prawnikiem po ich stronie. Odnośnie obsługi - komunikacji to mają na wysokim poziomie 6+ to jest wzorowy, wypracowany model i za to ich chwale publicznie, szkoda tylko że produkty, które oferują na rynek nie spełniają podstawowych norm już nie chce pisać że norm chemicznych, zdrowotnych etc. bo my jako konsumenci nie jesteśmy ich wstanie zweryfikować bez profesjonalnego sprzętu, ale nie spełniają norm użytkowych, bo to co otrzymaliśmy w wiadrach to nie nadaje się do malowania wychodka na zewnątrz.

    Mnie osobiście w tym piśmie przestraszyło jedno zdanie :

    " Do dnia dzisiejszego nie ma dowodów potwierdzających negatywny wpływ zjawiska związanego z wydzielaniem przez ściany nieprzyjemnego zapachu na zdrowie i bezpieczeństwo osób, które doświadczyły tego problemu."

    Tlumaczenie firmy. Coś wydziela odór, nie mamy dowodów bo nie wiemy co to, a jak nie wiemy co to to nie wiemy czy jest toksyczne. Może za 4-5 lat będą dowody, jak ktoś z nas zacznie chorować ... Odnoszę wrażenie że biorę udział w eksperymencie.
    Pracuje Nantes farbie odkąd pamiętam, zdradz sekret jak nią malować by smierdzialo?

  16. #436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Pracuje Nantes farbie odkąd pamiętam, zdradz sekret jak nią malować by smierdzialo?
    Gruntujesz Śnieżką Grunt? Ale przecież twierdzisz że farbą się nie gruntuje!!! Rozumiesz? Czy może łopatą?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie gruntowanie farbą się sprawdziło. Ale oczywiście nie śnieżką
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    dlaczego reklamujecię farbę u producenta? Należy ją reklamować u sprzedawcy jako towar niezgodny z umową korzystając z rękojmi. I w tym momencie nie obchodzi was stanowisko producenta w tej sprawie.
    Tym pytaniem potwierdzasz że problem Ciebie nie dotyczy, reklamacja została złożona w sklepie gdzie był zakup, w ciągu tygodnia przyjechał przedstawiciel do sklepu i do klienta czytaj do mnie po próbkę. Kontakt ze sklepem i producentem na wzajem. Jeśli kupujesz Tv LG to naprawia je sklep czy serwis producenta? Pomyśl, please ...........

  19. #439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniax

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Pracuje Nantes farbie odkąd pamiętam, zdradz sekret jak nią malować by smierdzialo?
    Proste jak drut, wystarczy nabyć odpowiednią partie Śnieżki Grunt Lateks i masz jak w banku zwierzyniec

    p.s.jak będę w domu podam numer partii, możesz pomalować teściowej ....

  20. #440
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Gruntujesz Śnieżką Grunt? Ale przecież twierdzisz że farbą się nie gruntuje!!! Rozumiesz? Czy może łopatą?
    gruntuje!!! Gdzie? Ehhh niem co z debilami nie dyskutuje : lol:

Strona 22 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony